DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @senela siz kendi formunuzu mülakat aldıktan sonra açtırıp düzelteceksiniz o zaman orayı evli yapabilirsiniz herkes bu şekilde yapıyor konsolosluklar genelde en geç 2 3 gün içinde formu açıyorlar sizin için sıkıntı olmuyor

• @senela yani tekrar detaylı yazmam gerekirse yarın evlendiniz diyelim gidip eşinizi add aplication yapacaksınız evli şekilde. kendiniz için de mülakat tarihi almayı bekleyeceksiniz sonra formu açtırıp bilgileri düzelteceksiniz

• @ozzgedenizz yani bu durumda dilediğimiz zamanda evlenebilir, dilediğim zamanda add applicant yapabilir ve mülakat tarihi alırsam da kendi ds260 ımı ona göre revize edebilirim olarak anladım. Bunu öğrenmek iyi oldu açıkcası, teşekkürler bilgilendirme için 🙂

• @senela rica ederim doğru anladınız ama tabi evlendikten hemen sonra eşinizi add aplication yapın ne olur ne olmaz ama istediğiniz zaman evlenebilirsiniz 🤗 şimdiden tebrik ederim sizi

• @ozzgedenizz çok teşekkürler cevaplarınız için 🙂

• ⭐⭐

@senela, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serapp bu durumda, mülakat tarihi almadan da evlenebilir ve add applicant yapabiliriz, o da submit tarihini değiştirmez, doğru mu anlıyorum ?

Evet doğru anlamışsınız. Özge hanım da gerekli açıklamayı yapmış zaten sağolsun. CN büyük diye ümitsiz olmayın lütfen. Benim oğlum bu yıl 26XXX CN ile dosya taşıyarak vizesini aldı. Siz de her yolu deneyin. Sürecinizde bol şanslar.

• herkese merhaba 2023 mülakat deneyimlerinde okuduğum fakat tam olarak ne için ve nasıl yapıldığını anlamadığım bir durum var : AIS KAYDI. detaylı bilgiye sahip arkadaşlar bilgilendirebilirler mi? teşekkürler şimdiden.

• @melikemim Mulakat zamaninizi ogrendikten sonra, AIS'e kayit olup vizenin gonderilecegi PTT subesini secip, mulakat icin belgelerinizi hazirlamaya baslayabilirsiniz. Mulakat sonrasi pasaportunuzu bu PTT subesinden alacaksiniz.

bu başlığı detaylı okursanız daha ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz. https://yesilkartforum.com/forum/topic/5336/dv2023-mülakat-deneyimleri

• @bozyuruk çok teşekkürler ayrıntılı bilgi için, yine bu kaydı formu gönderdiğimiz liink üzerinden mi yapıyoruz? tüm deneyimleri detaylıca okuyorum her birinden çok fazla şey öğrendim. İyi ki bu forum var.

• Merhabalar, ben şu an Work and Travel programıyla ABD'de bir motelde çalışıyorum. Buradaki işverenim ve müdürlerim beni seviyor hatta daha da uzun süre kalmamı istiyorlar ama gc hakkında bir şey söylemedim daha. Öncelikle gc bana çıkmadı anneme çıktı. Annemin herhangi bir geliri yok, babam emekli sadece. Ben annemi işe almalarını isteyeceğim sonraki yaz için vize görüşmesinde de işinin hazır olduğunu gösterip bankada gösterdiğimiz paranın daha az olmasını istiyorum. Bunun için anneme iş daveti mi göndermeleri gerekiyor yoksa sponsor mu olmalılar, vize görüşmesine hangi belgeyle gidersek istediğimize ulaşırız?

• ⭐⭐⭐

@cetinakkaya sponsorluk işine girmek istemezler büyük ihtimalle çünkü sponsorluk yükümlülüğü olan bir durum ve amerikalılar böyle şeylerden çekinir genelde. İş sözleşmesi verebilirler belki buda sizin için bir artıdır ama tabii ki garanti diye bir şey yoktur hiç bir zaman maalesef. Bu arada yaşınız kurtarıyor mu annenizle birlikte greencard almayı bunada emin olmak işinize yarar sonradan hayal kırıklığı yaşamamanız için

• @Emre-Kurtulmuş cevabınız için teşekkürler öncelikle. Evet bende sponsorluk vereceklerini zannetmiyorum ama ödemeleri gereken ücreti ben verirsem onlara bir masraf yaptırmazsam yaparlar gibime geliyor. Eğer olmazsa da davet mektubu ile giderim ama o da nasıl olmalı tam bilmiyorum. Gerçek olup olmadığını nereden anlayacaklarki? 20 yaşındayım, case numberımız düşük olduğu için aralık 2023 ten önce mülakata gireceğimizi düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @uraz-mert nasıl yani temmuza atıcak derken ? kız arkadaşıma 16 mayısta doldurduk formu. onun sıralaması 10XXX. yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enes5944 verdiği bilgi hatalı, lütfen dikkate almayın.
    DS260 formuan girip add applicant ile sizin için de form doldurun ve submit edin. mülakat aldığınızda da eşiniz kendi formunu açtırıp kendi formuna sizi eşi olarak kaydetsin ve medeni durumunu evli olarka işaretlesin. eğer DS260 formunda add applicant seçeneği aktif değil endişe etmeyin.
    yukarda bahsettiğim işlemi mülakat aldıktan sonra yapacaksınız. bunun için [email protected] adresine mail atmanız gerekecek.

şuan için ilk söylediğimi yapmanız yeterli.
    eğer o seçenek çıkmıyorsa mülakat alınca buradan yazın bana, birlikte halledelim.
    mutluluklar, bol şans.

• ⭐⭐⭐

@cetinakkaya sponsorluk dediğiniz nokta şu kadar para vericez buraya gelmeleri için belirtilen nokta atışı bir şey değil. Ben şu kadar size elden veriyim siz sponsorluk yapın diyebileceğiniz bir durum değil yani. İş teklifindede imzalı kişisel bilgileride içeren şekilde yazıyorlar iletişim bilgilerinide içeren şekilde size güvenmezse onları arayıpta teyit alabilirler belki

• @gucarslan tamamdır teşekkürler çok.Mülakat maili gelince ancak aktif olucak sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikemim evet. mülakat almadan aktif olmayacak bu sistem.
    mülakattan 1 gün önce de bile yapsanız olur, sadece bir kargolama işlemi çünkü bu.

• @gucarslan bey , şimdi ds260a girsem kız arkadaşımın bilgileriyle, add application kısmı açık mı diye baksam sorun olur mu ?

• @enes5944 sorun olmaz. Ben 10 kere kontrol etmek için girdim 🙂 zaten submitlediğimiz da formunu değiştiremiyorsunuz sadece kontrol etmeye açık.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |