Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @meryem-b dq olduktan sonra NVC 'ye mail gondermistik

• @ipek1907 Konsolosluga bir mail atin derim. Bu kadar uzun surmesi pek normal degil

• @ipek1907 Durumunuzu CEAC’de kontrol ettiniz mi? Eger Issued olduysa genelde ayni gun pasaport postaya veriliyor. Bizim E3 kategorisi vizemiz, onaylanip pasaportlarin elimize ulasmasi tam 2 hafta surdu.

• @uogzh anladım çok teşekkür ederim

• merhabalar ! uscis onayından sonra belgelerin nvc ye aktarıldığını öğrendim. belgeleriN NVC ceac sitemine ne sürede yüklenmesi şartı var deadline nedir bunun için ?

• Merhaba herkese,
    Mulakattan sonra pasaportun gonderilecegi adresi nasil seciyoruz? Mulakat sirasinda mi belirtiyoruz acaba?

• @Barış-Metin Hayir, sizlere IL icinde yapmaniz gerekenlerin oldugu bir link veriyorlar. O linkten incelerseniz sizlere kargolama kismi icin uye olmaniz gereken siteye yonlendiriyor. O site uzerinden kayit ve odeme yapmaniz gerekiyor kargo islemi icin

• @portroyale65 bildiğim kadarıyla bir yıl işlem yapilmayan dosyalar iptal oluyor. Onun dışında ne kadar erken yükleyebilirseniz o kadar iyi. Bir ayda yukleyin yada beş günde gibi bir şart yok kısa vadeler için konuşursak.

• @meryem-b
    Merhabalar!
    [email protected] adresine mail atmaniz gerekiyor.

Subject line kismina nvc case numaranizi ve beneficiary icin isim soyisim olacak sekilde yaziyorsunuz.
    Icerikte USCIS case numaraniz ve NVC case numaranizi ayrica basvuru sahibi ve yararlaniciyi da yazmayi unutmayin(epostanin en alt kisma yazilabilir).
    Ardindan mesajinizi yaziyorsunuz .
    Yuklemeyi dusundugunuz belge ,fotograf vs. mevcutsa onlari yukleyip mesajinizi gonderebilirsiniz.
    Sonra beklemenizi tavsiye ederim.
    Ben Esim icin gonderdim 10 gun once.
    NVCden mesaj geldi : Konsolosluga iletildi .
    Suan konsolosluktan haber bekliyorum.
    Umarim bilgiler faydali olur .
    Iyi sanslar.

• @uogzh Size bir sorum olacak, 28.03.23'de aldığınız NVC missing docs bildirisinde sizden hangi evraklar talep edilmişti bilgi verebilir misiniz ? Şu an bu aşamadayım.

• @Muratti-Mavrutsio çok teşekkür ederim açıklamalarınız için🙏 Umarım en kısa sürede sonuç alırız hepimiz🙏

• @ecom tr de askerlik gibi bir derdim var 6 ay kadar sürecek bu işlem . arkadaşımın kabul kağıdına baktım 1 yıl süresi oluyor ancak ara ara ceac 'a girmek gerekiyormuş .

• @danbil Ben adli sicil kaydımı e devletten ingilizce olarak yüklemiştim ve benden Türkçesini istemişlerdi

• @naja Çok teşekkürler.

Islak imzalı belgeler ile ilgili başka bir deneyimi olan var mıydı?

"Merhaba, görüşme için istenen belgelerden biri de I-864 Affidavit of Support diye biliyorum. Bu begle zaten sisteme yüklenmişti ama mülakat sırasında da Islak Imzalı halinin verilmesi mi gerekiyor? Bilen varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim."

• merhaba arkadaşlar yakın zamanda NVC den welcome letter maili alan arkadaşlar var mı ben 8 mayıstır beklemedeyim nvc mail attım hala bir cevap alamadım herkese şimdiden teşekkür ederim

• @dpdemir ceacta ready olarak gözüküyor durum.görüşme gününde herhangi bir ücret ödediniz mi konsoloslukta ankarada acaba?

• ankarada konsoloslukta interview gününde herhangi bir ücret ödeniyor mu acaba?

• Merhabalar, 12 Temmuzda mülakatım var. Evliliğimizin ikinci yılı mülakattan bir hafta önce dolmuştu. Vize kategorim de CR1'den IR'e dönmesi gerekliydi. Pasaport geldiğinde CR! olarak basılmış. Vize memuruna belirtmiştim, IR1 olacak demişti ama gözden kaçmış. Konsolosluk sitesinden form gönderdik. Pasaportu geri gönderin değiştirelim dediler. Doğrudan adres yazıp mı göndermeliyim? PTT deki görevli bir kod olması lazım diye kargoyu almadı. Telefonla konsolosluğa ulaşamıyorum. Bilgisi olan var mıdır? Teşekkürler.

• @ipek1907 Merhaba, tüm ödemeler mülakat öncesi tamamlanmış olmalı. konsoloslukta ödeme yapmıyorsunuz. vizeniz elinize ulaştıktan sonra 220 dolar ödeme yapmanız gerekli. Pasaportunuzla birlikte bilgilendirme evrağı gelecek orda nereye nasıl ve ne zaman ödeneceği bilgisi olacak. Benim sürecimde böyle oldu.

• @Niv Benim bildiğim kadarıyla sistemde yüklü olduğu için gerekmiyor. Ama ben ne olur ne olmaz yanımda götürmeyi planlıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |