Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ecom Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak çok üzücü, umarım süreciniz çok hızlı şekilde Amerika’ya giderek son bulur. Sürecimizi biz avukatla yürütüyoruz ama inanın ona ulaşmak zor oluyor o yüzden yapmış olduğunuz açıklama çok değerli. Teşekkür ederim. Gelişmeleri yazarım.

• @uogzh teşekkür ederim

• @Davut-Korkmaz, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@ecom Merhaba @ecom Benim eşim iki nesil us doğumlu fakat uscis aşamasında bizim herhangi bir işimize yaramıyor 11.2022'de uscis dosyamızı kabul etti ve üzerinden 8. ay geçti hiçbir hareket yok, acaba dediğin gibi bu vize kotasına takılmama olayı bu süreçte sadece konsolosluk rendevusunda mı bir avantaj sağlar, sağlıyacak bu konuda net bir bilgiye sahipsen paylaşabilirmisin teşekkürler

Merhaba net bir bilgi olarak söyleyemem malesef, aslında kimse söyleyemez bu süreler cok degisken en ufak şeyler bahane olabiliyor uzaması için. Pandemi, yönetimin politikaları gibi ama okuduğum deneyimlerden yola çıkarsak ve herseyin normal devam ettiğini varsayarsak,
    Yani eksik evraklar konsolosluk mülakatinda yada sağlık muayenesinde cikabilecek sureci uzatabilen aksilikler olmazsa. Vatandaslarin eşleri uscisden ortalama bir yılda onay alırken green cardlilarin eşleri 2 yıl gibi surelerde ortalama onay aliyorlar. Ben 22 ayda aldım ama şuan 27 aydır onaylanmayi bekleyen dosyalarda var.
    Bir yılda uzun bir süre tabiki ama f2a ile karsilastirdigimizda kısmen iyidir diyebiliriz. Ve onumuzdeki aylarda kim ne kadar surede alir bilinmez. Ama eşinizin vatandaş olması bir green cardliya göre her zaman avantajdır.

• @Rıber-Turgul
    Aşağıdaki başlığa bir göz atın isterseniz. Özel bir durumunuz yoksa sabıka kaydı vs gibi endişelenmeyin derim. İdari işlem süreci tamamlanır ve vizenizi alırsınız tabi biraz gecikmeli olabilir.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/5817/fy2023-fy2024-background-check-nncp-ap-durumu-i̇dari-işlem

• @egmdk rica ederim ne demek. Umarım en hızlı ve olumlu bir şekilde sonuca ulaşırsınız. Güzel dilekleriniz içinde çok teşekkürler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   U u2rem 

• Merhaba herkese,
    Mulakat oncesi kafama takilan sorulari sormak istedim.
    1- Mulakat tarihini aldiktan sonra elciligin sitesine kayit yaptirmamiza gerek yok, degil mi? Sadece saglik testi icin randevumuzu aliyoruz.
    2- Bazi arkadaslar askerlik belgesi goturdugunden bahsetmis. Eger askerliginizi yaptiysaniz mi goturuyorsunuz belgeyi? Ben yapmadim daha, o yuzden tecil belgesi de olsa bi belge goturmeme gerek yok diye biliyorum.

• @Barış-Metin o belgeyi götürün derim.

• @uogzh merhaba siz mülakat tarihi için hızlandırma yapmışmıydınız acaba

• Merhaba arkadaşlar. Dq olduktan sonra mülakat tarihi için hızlandırma yapan kişiler var mı acaba? Ya da hızlandırmayı nasıl yapıyoruz konsolosluğu arayarak mı mail atarak mı?

• Merhaba, görüşme için istenen belgelerden biri de I-864 Affidavit of Support diye biliyorum. Bu begle zaten sisteme yüklenmişti ama mülakat sırasında da Islak Imzalı halinin verilmesi mi gerekiyor? Bilen varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.

• @ecom Teşekkürler @ecom

• @crazycells
    Sponsorumuzun 2021-2022 tax return ve w2 var
    esimin sadece 2021 tax return ve 1099 var. Esimin 2022 ye ait sadece extension var.

• Merhaba,

Şu anda eşimle birlikte Türkiye'de yaşayan bir ABD vatandaşıyım. Davası, 2023 Mayıs ayının ortalarında NVC portalı tarafından DQ olarak işaretlendi, ancak o zamandan beri hiçbir şey duymadık. Herhangi birinizin IR-1 vize görüşmesi için randevu almasının ne kadar sürebileceği hakkında bir fikriniz var mı? Bunu yaşadıysanız veya herhangi bir ipucunuz varsa, bunu duymak isterim. Teşekkürler!

"Google Translate"

Hey everyone,

I'm a US citizen currently living in Turkey with my wife. Her case got marked as documentarily qualified -DQ by the NVC portal in mid-May 2023, but we haven't heard anything since then. Any of you have an idea how long it might take for her to get an IR-1 visa interview scheduled? If you've been through this or have any tips, I'd love to hear about it. Thanks!

• @crazycells merhaba 13 temmuzda ankarada görüşmesi vardı eşimin. Herşey onaylandı 1 hafta içinde pasaportunuz elinizde olur demişler.bizde uçak biletini aldık 1 ağustosa ama pasaport hala gelmedi. Bu konuyla ilgili nerden bilgi alabilirim? Bir irtibat var mı? Ankaraya konsolosluğa gitsek bir faydası olur mu?

• Merhaba, bu hafta IL ya da Ankara’dan randevu Alan oldu mu? Ya da en son hangi gün randevu dağıtıldı ?

• @meryem-b Yapmayi denemistik ama ne yazik ki olumsuz cevap aldik

• @ipek1907 konsolosluga mail atabilirsiniz konu ile ilgili. Pasaportunuzun kargoya verildigine dair bir mesaj/mail aldiniz mi?

• @uogzh peki hangi süreçte yapmıştınız acaba? Bir de nereye nasıl yapmıştınız?

• @Niv ben çıktısını götürmüştüm ama istemediler.

• @uogzh yok daha postaya verilmedi işte. Ama verilmesi getekirdi şimdiye kadar

Benzer Başlıklar

• 121
  • 3
  • 116
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |