DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Karakutu mülakat tarihlerini vermeye başlasınlar, yılbaşına kadar ne olduğu anlaşılır bu arada sorularınızı dv 2024 aşamaların 'dan sorun dosya taşıma işlemlerini 2024 aşamaları başlığından öğrenizsiniz, olmazsa dosyayı taşırsınız, dv 2023 aşamalarına da bakın, bilgi edinmiş olursunuz.

• Kıymetli bilgiler için teşekkür ederim hocam 🫡

• @Karakutu geçmiş yılların tablolarından çıkarılacak tek sonuç Ankara'ya güven olmayacağı. Size tavsiyem şimdiden schengen vizeniz varsa o ülkelerin, yoksa da vizesiz ülkelerin mailleri ile irtibatta olmanız ve case numberınız aktif olur olmaz gidip mülakata girmeniz.

• @mltozdemir

Name - Surname:
    Date of Birth:
    Case Number: 2024EUXXXXX

Dear Sir/Madam

As I documented, I am one of the 2024 green card winners in Turkey. I have a valid schengen visa, I would like to ask you is there a chance for me to transfer my diversity visa file to your conculate if I come to Germany?

Your kind consideration to this request will be greatly appreciated. If you need any further information please do not hesitate to contact me.

Yours truly,

İsim-Soyisim.

Schengen bölgelerine dosya taşıma isteğimde bu taslağı kullandım, örnektir içerik değiştirilip kullanılabilir. Şimdiden sürecinizde bol şans.

• @sevdademirci sıra numaranız küçük formu da erkenden yollamışsınız, erken current olma ihtimaliniz var ama denildiği gibi kesinlik taşımıyor bu durum, şimdiden bol şans

• @Meho35 bankada bulunan paranızın yeterli olmayacağını düşünüyorsanız sponsor bulmayı düşünebilirsiniz. Amerikada bulunan her kişi sponsor olamayacağı gibi sponsorluk bulmak da zor. Öncelikle sponsor olunacak kişinin amerikan vatandaşı veya gc olup belli bir yıl orada bulunması, vergilerini ödemesi gibi kurallar var. Evli ise istenen sponsorluk belgelerinde (W-2, mal beyanı, tax returns son 3 yıla ait) eş imzası aranmakta. Bankada gösterilen para için net bir rakam yok, yeterli bulunup sponsor istenmeyebilir de istenebilir de, şimdiden bulamasanız bile mali yıl bitmeden bulursanız sıkıntı çıkmaz.

• @Arda-Kaymaz sorunuzun cevabı net olmamakla birlikte daha önce ki yıllarda cn sonrada ds formu gönderme dikkate alınarak mülakat verildi. Yurtdışında mülakata girecek bütçeniz ve vaktiniz varsa nacizane tavsiyem bunu değerlendirmeniz olacaktır.

• @ferhatdemirhan vizesiz ülkelerden başlayabilirsiniz, her ülkenin dosya transferinde istediği farklı şartlar bulunmakta

• @Neslihan-Yaşar evet hatırlıyorum

• @myna teşekkür ederim öncelikle onlara sonra artık vize alacağımız yerlere çok teşekkür ederim.

• @ferhatdemirhan bol şans dilerim 🙂

• @Karakutu 2022 yılına gore var 2023 yılına hore ne yazikki yok bizler Aralık ayından itibaren dosya taşıma işlemine başladık ds260 formu geç sumbit etmişsiniz benim gibi bu durumda aynı sayı yada sizden yüksek case numberli kazananlar sizin önünüze geçebiliyor ve onların mülakat alması ve size gelmemesi biraz insanda tedirginlik yaratıyor benim size tavsiyem fırsat kaybetmeden shengen vizesi başvurmanız ve elinizin altında olması dağa sonra tekrar başvuruda kolaylık olur

• @mehmetizmirli @Karakutu ve viyana hong kong muscat gibi ülkeleri her zaman gelmicek gibi süreci takip edip elinizin altında bulundurun hong kong çok masraflı ama muscata göre daha kolay bize basimi gerçekleşti ap ye kalma olasılığı çok az

• @mehmetizmirli @Karakutu ayriyeten gün geçtikçe ve zaman daraldikca çok insan sürece odaklanıyor bence formu hergun müsait oldukça kontrol edin eğer akışına bırakırsanız almama olasılığınız var ben ve başka ülkeye taşıyan çok insan buradaki arkadaşların yazdığı yazılara göre yön çizdik ve vizemizi aldık

• @mehmetizmirli @Karakutu rehavete kapılmayın ve süreci yakin takip edin dediğim gibi sizin form doldurma zamanı biraz geç current olmadan başka ulkeyede tasiyabiliyorsunuz başka konsolosluğa bilginize

• @mehmetizmirli Hong kong süreciyle ilgili bir taşıma olursa tecrubelerimiz aktarmaktan seve seve yardımcı olurum.

• @turanturan cn random oluyor, 2024 süreci henüz başlamadı, 30 eylül 2023 mali yılı son günü, ondan sonra 2024 başlıyor

• @melikee ap sürecinin yetişmemesi, yanlış foto yüklenmesi, yanlış ülke kategorisinden başvuru yapılması gibi etkenlerden dolayı alamayanlar oldu

• @senela ds formundan sonra gerçekleşen durumunuzu mülakat aldıktan sonra formu açtırıp değiştirebilirsiniz, iş değiştirme ve yurtdışı seyahati yaptım ama bunlar için formu açtırmadım sıkıntı da yaşamadım, medeni durumunuz içinde eşinizi de forma ekleyeceksiniz ve evliliğin gerçek olduğuna inandırmanız gerek gc sonrası evlilik olacağı için, denildiği gibi konuyla ilgili detaylı deneyimler forumda mevcut, tebrikler ve bol şans

• @dgknbb 30 eylül 2023 yılı için son tarih, bu tarihten sonra 2024 talihlileri için süreç başlamakta, travel.state.gov dan takip edebilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.3k

| | | |