Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dogukan99 adım adım araştırmak gerek, her sorunun cevabı her başlıkta bulunmuyor maalesef, senin yazdığını henüz hiç görmemiş olanlar vardır @lumos cevap vermiş dediği şekilde araştırma yap, bu dv 24 sohbet odası artık kullanılmıyor zaten, tesadüfen görürlerse belki cevap yazarlar, o yüzden yönlendirdim.

• @Emre-Oktay Emre bey hernekadar case no’nuz büyük değilsede; şu ana kadar edindiğim tecrübelerden şunları tavsiye ederim:

Maddi imkanınız ve zamanınız varsa,

1. Geçerli ABD vizeniz varsa AOS yapın.
    2. ABD vizeniz yoksa Ocak ayına kadar Ankara’nın performansını gözlemleyip kötü gidiyorsa beklemeden dosya taşıyın.

Bu söylediğim yöntemleri izleyen birçok DV2023’lü arkadaşım vizelerin aldılar ve şu an Amerika’dalar. Zira sevgili @gucarslan ın da her zaman dediği gibi; Ankara’ya hiiiç güven olmuyor malesef.

• @dogukan99 bir an önce doldurup gönderin ama çok büyük ihtimalle arkalara kaldınız süreç başlayınca dosya taşımanızı öneririm

• Merhaba bir arkadaşım en son GC çekilişine başvurmuş ama onay numarasını unutmuş ve hatırlamıyor. Hala sonucuna bakamamış ne yapması gerekir

• @dogukan99 mümkün olan en kısa sürede doldurmanız önemli.

• @sevdademirci olumsuz bir etkisi olmaz.

• @deep_blue merhaba,
    dosya taşıması yapmak için ülkelere mail atılırken ne yazılmalı?Örnek mail nereden bulabilirim?Teşekkürler

• ⭐⭐

@mltozdemir Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. DV2024 talihlisiyseniz bu tip sorulari DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları basliginda sormanizda fayda var.

• @mltozdemir forumda taslak paylaşıldı. benim mesajlarımda bile var eski mesajlarıma bakabilirsiniz.

• @deep_blue Dediğiniz gibi sureci iyi takip edip Ona göre Aksiyon alacağız

• @Emre-Oktay Şansınız açık olsun Emre bey kolaylıklar dilerim.

• @mltozdemir örnek aramak yerine ilgili konsolosluğa durumunuzu kısaca belirtin, bilgilerinizi ve neden dosyanızı taşımak istediğinizi yazın. dosya taşıma standart ve matbu bir konu değil.

• Kart çıktı CN bile 3 haneli ama bankadaki para sıkıntısı var ordan iş teklifi ve ya sponsor hakkında detaylı bilgi verecek olan var mı özelden ve yaa ordan yardımcı olabilecek birileri var mı gerçekten bu fırsatı kaçırmak istemiyom

• @Meho35 sıralamaniz en yüksek ihtimalle ekim veya kasım gibi vize mülakatina cagirilcaksiniz bu ayı da sayarsak adam akıllı önünüzde 3 4 ay süre var yani 15k dolar olmasa bile en azindan bir miktar da nakit bankada göstermeye malısın üzerinize araba ev vb bir şey varsa bunlara değer bictirin en azından sponsor veya iş teklifi bulamama ihtimaline ve vize görusmesine emin gidin ola ki zaten sponsor vb vir durum olursa 4 ila 8 ay süreniz olucak bulmak için bu sürede ona da kafa yorabilirsiniz

• İnanırmısınız GreenCard başvurumu hala görüntüleyemedim ne yapabilirim bilen biri yardımcı olabilirmi?

• @Meho35 genelde 15K dolar olması gerektiği söyleniyor fakat hesapta daha az para ile mülakata girip, sorun yaşamayanlarıda duydum, mülakat tarihine kadar para toplamaya çalışın, kredi çekmeyi de düşünebilirsiniz, bir özelliğiniz (yazılımcı, doktor v.s) yoksa veya tanıdığınız yoksa, insanlar tanımadıkları kişilere sponsor olmaya sıcak bakmıyor, diğer arkadaşda aynısını söylemiş zaten üstünüze ev araba v.s varsa onuda gösterebilirsiniz, veya ailenizin tanıdıklarınızın parasını kendi üstünüze alabilirsiniz. sorularınızı 2024 green card aşamalarından sorun

• @Meho35 Bu CN’la mülakat alma ihtimaliniz çok yüksek öncelikle bunu bilin. Sponsor bulmak bir çözüm oöabilir tabi ama milyonlarca insanın beklediği bu şansı yakalamış ve bu kadar yakınken, eş,dost,harç,borç (imkanlar dahilinde) bir şekilde nakit ayarlamaya çalışın derim. Sponson sonraki seçenek olabilir.

• @deep_blue teşekkürler

• Yasaklı

Önceki GC mülakatlarında geçemeyenler neden geçememiş bileniniz var mı?

• @deep_blue ne borç alacak kimsem var ne de göstecek mal mülk var mülakata gidene kadar sağlık tetkikleri ve vize görüşme parasını anca ayarlıcam ki kız arkadaşımla evlenip gitmeyi düşünüyoruz yani masraflar x2 oluyor ikimizde çalışıyoruz ama aldığımız maaşlar ile mümkün değil para biriktirmek ki daha evlenmek için masraflarımız var ne yapacağımı düşünmekten kafayı yemek üzereyim 😢😢

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |