DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @norta vizenizi tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar 🎉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@norta emeğinizin karşılığını almış olmanıza çok sevindim.
    vizeniz hayırlı olsun.. abd'de bol şans!

• @lumos çok teşekkür ederiz! Keşke böyle seçimler yapmak zorunda kalmayıp, kendi ülkemizde girebilseydik mülakatımıza ama şartlar aksine zorladı. Umarız siz de vizenize kavuşursunuz! 🙌🏻

• ⭐⭐

@norta Çoğu talihli gibi epeyce zorlu süreçler yaşamışsınız.
    Neyse sonu güzel bitmiş. Değindiğiniz ayrıntılar çok değerli.
    Sizi çok tebrik ederim, hayırlı uğurlu olsun.
    Mülakat alamayanlar ve 32.000 üstü olanlar için ben de inanılmaz üzgünüm.

• ⭐⭐⭐

@norta Haklisiniz, iyi dileginiz icin de cok tesekkur ederim.

• Çok teşekkür ederiz @ozzgedenizz 🎉

• @norta vizeniz hayırlı olsun, tebrikler.

• Çok teşekkür ederiz! Artık @gucarslan kullanıcı adı aklımızdan çooook uzunca bir süre silinmez. 😂

• Çok teşekkür ederiz @Serapp Umarız önümüzdeki senelerde yeni talihliler, geçmiş senelerin mülakat deneyimlerini okurken bu sürecin sadece çekilişi kazanmak olmadığını anlayıp, nasıl zorlu ilerleyebileceğine dair bir fikir edinebilirler.

• Çok teşekkür ederiz @tolga-a size de ABD'de boş şans!

• ⭐⭐

@norta tebrikler.Vizeniz hayırlı olsun.Amerikadaki yeni hayatınızda başarılar.

• Teşekkür ederiz @selamibasaran

• @norta çok zorlu bir süreç olmuş. Umarım bundan sonra ABD'deki hayatınızda herşey rahatlıkla geçer. Vizeniz hayırlı olsun.

• @norta hayırlı uğurlu olsun ,size güzellikle getirmesi dileğiyle

• yeni hayatınızda başarılar.

• @nskrgl bilgilendirici mülakat deneyiminiz için teşşekürler, yolunuz açık olsun 🙂

• Hong Kong mülakat deneyimi
    Sağlık muayenesini 10 Temmuz 2023 tarihinde Hong Kong da Dr. Nicolson & Associates sağlık merkezinde eşimle birlikte yaptırdık. Türkiye’de araştırma hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümünde yaptırdığımız antikor testlerini içeren raporu ve e nabız barkotlu antikor sonuç raporlarını verdik. E nabız aşılama kayıtlarında isim olmadığı için sağlık görevlisi verilen belgede haklı olarak isim olmadığını kabul edilemeyeceğini söyledi ve e nabız sistemine internetten girip adımıza kayıtlı e-nabız sayfasını göstermemizi istedi. İki ilave aşı yapıldı. Sağlık muayenesine geçildi. Röntgen çekildi. Hızlı sonuç alabilmek için acil sonuç ücreti ödemek istediğimizi belirttik ve 1000 HKD ek ödemeyle 6000HKD ödeme yaptık. 10 Temmuz Pazartesi sağlık muayenemiz oldu ve bize iki gün sonra Çarşamba günü sonucu verebileceklerini Perşembe sabahı 8:30 olan vize görüşmesine raporumuzu götürebileceğimizi söylediler ve öyle de oldu. Hong Kong Dr. Nicolson & Associates sağlık merkezine bizden önce gelen green kart talihlilerinin Yeşilkart Formunda paylaştıkları bilgilerden tecrübelerden yararlandık, süreç kolaylıkla ilerledi. Sağlık merkezi çalışanları oldukça ilgili ve kibardı.
    13 Temmuz 2023 günü sabah 8:00 de Hong Kong US Konsolosluğunun önüne geldik ama içeriye alınmadık. Tam saatinde alabileceklerini 8:20 de ana giriş kapısında olmamızı istediler. Belirtilen saatte içeriye girdik. Burada bizimle görüşen konsolosluk görevlisi oldukça sakin ve kibar davrandı. Doğum yeri konusunda bazı çekincelerim vardı. DS 260 formunda “City of Birth” kısmına doğduğum köyü değil bağlı olan şehri yazmıştım. Konuyu daha önce Uğur beyle görüştüğümüzde formu açtırmamamı sadece Hong Kong Konsolosluğuna e-maille durumu bildirmemin yeterli olacağını bana bildirmişti. Ben de öyle yaptım ve mülakatta durumu açıkladım. Problem olmadı. DS 260 formundaki US da gidilecek adresimi değiştirmek istediğimi söyledim ve yazılı olarak görevliye verdim. Tüm belgeleri tek tek asılları ile birlikte aldı ve ertesi gün bize geri verdi. Özellikle diploma ve transkriptlere çok dikkat ediyorlar. Yabancı bir ülkede görüşme yaptığımız için tüm belgelerin yeminli tercümandan çevirilerini yaptırmıştık. Finansal durumu destekleyici belgeler (tapu, araba rayiç değeri ve ruhsatı vd.) ile banka hesap dökümü gibi belgeleri ayrıntılı İngilizce hazırlamıştım ama görevli istemedi. Ben de bu belgelerim de var diye açıkçası hatırlatmadım. Özellikle hizmet belgesini istedi ve belki de hizmet belgesi dökümü barkotlu ve tercümeli idi ve oldukça fazla sayfa (16 sayfa) olunca bu kadar evrak yeterli diye düşündü. Vize harcını kişi başına 330 Dolar olmak üzere eşim ve benim için 660 Dolar vezneye yatırdık (nakit ve tam 660 dolar isteniyor). Ödendi makbuzunu görevliye verdik. En sonunda küçük bir kağıda 14.07.2023 saat 15.00 de pasaport teslimi diye yazdı ve teşekkür etti. Sonra tekrar beklemeye başladık ve 3-5 dakika sonra başka bir bankodan çağrıldık. Parmak izi alındı, yemin ettikten sonra kaç gündür Hong Kongda olduğumuzu nereleri gezdiğimizi ve Hong Kong hakkındaki düşüncelerimizi çok hızlı bir şekilde sordu (ön rahatlatma soruları) Ardından DS 260 formunda ada yer alan kendimiz ve aile üyelerimiz hakkında kısa ve hızlı sorular sormaya başladı. Kaç çocuğunuz var? Yaşları? Neden US? neden gideceğiniz şehir? Hangi işleri yapmayı düşünüyorsunuz? Tanıdığınız kimler var? ve tebrikler vize başvurunuz onaylanmıştır!
    Özet olarak belgelerimizi eksiksiz hazırlarsak herhangi bir problem yaşamayız. Yurt dışında vize görüşmesine girecek talihlilerin İngilizce diline ya da girdikleri ülkenin diline hakim olmalarında (Intermediate ve üzeri) yarar var. 20-30 dakikalık vize süreci çok önemli.
    Sonuç olarak Yeşilkart Forum yönetimine başta @ugurgucarslan Uğur beye ve deneyimlerini bilgilerini bizimle paylaşan grup üyelerine çok teşekkür ederim. Green Card sürecini onlar sayesinde rahatça başarıyla sonuçlandırdım. YEŞİLKARTFORUMU takip edip verilen öneri ve bilgilere göre hareket eden herkes diğer Green Card talihlilerine göre vizesini almaya daha yakındır.
    Vize görüşmesi bekleyen tüm YEŞİLKARTFORUM üyeleri için önümüzdeki günlerde bol mülakat dağıtılmasını dilerim.

• @Şener-Uysal tebrikler vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar 🎉

• @ozzgedenizz Teşekkür ederim. Yeşilkartforum üyelerinin tecrübelerini paylaşması sayesinde süreç kolay ilerledi.

• @norta hayırlı olsun vizeniz tebrikler yolunuz bahtiniz açık olsun daima ABD hayatında başarılar dilerim 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |