DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem MErhaba
    internette ağustos ayı için retrogressionda olumlu ilerleme ön görülüyor.
    Birinci tablo Şubat 2022'den Mart 2022'ye
    İkinci tablo da Aralık 2022'den Ocak 2023'e ilerleyebilirmiş ihtimal olarak diye gördüm.

Umarım lehimize olur hocam bu durum ciddi bir bekleme süresi var çünkü

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss randevü verilirken ilk 8 ayda hızlıca ve en fazla sayıda randevü veriliyormuş. sonrasında ellerinde kontenjan azaldığı için yavaşlatılıyormuş. NVC youtube kanalındaki videolardan öğrendiğim veriler .

O halde fiscal year Eylül de başladığına göre Nisan 2024 e kadar hızlı ve sayıca fazla randevu verilirken sonrasında yavaşlar diyebilir miyiz.

• @u2rem
    Ben öyle anladım
    Evet

• @TOK İnşallah bu 8 ay içerisinde randevularımızı alırız hocam

• @u2rem sanırım avukat da ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyor. Üniversite Mahallesi ifadesi geçiyor adresimde. Bunu is adresini vermişsiniz şeklinde algılamış olabilirler diyor avukat. Üçüncü kez başvuracağız bu hafta.

• Arkadaşlar, ben şu sıralar hızlandırma (expedite) başvurlarını araştırıyorum. Genel olarak ciddi hastalık, gebelik gibi konularda işe yaradığını okudum. Ancak maddi problemlerin de hızlandırma talepleri için geçerli olabileceğini söyleyen videolar var. Paylaşımlarda ki genel kanı her başvurunun kendine has olduğu ve hepsinin de kabul edilme ihtimali olduğu yönünde. Tabi gördüğüm kadrıyla kabul edime oranıda oldukça düşük, %1-2 gibi. Genel bir istatistiğe rastlamadım ama forumlarda bu şekilde bahsedilmiş.

Yalnız değerlendirmeyi kimin yaptığını net anlayamadım. Bazı paylaşımlarda NVC'nin başvuruyu değerlendirip olumlu bulduklarını ilgili ülkenin elçiliğine gönderdiğini söylüyorlar, bazılarında ise NVC'nin başvuruyu direkt olarak elçiliğe gönderdiğini ve kararı elçiliğin verdiğini söylüyorlar. Hangisinin doğru olduğunu bilen var mı acaba? @u2rem sende nasıl oldu, cevabı elçilik mi, NVC mi gönderdi sana?

Bildiği, duyduğu olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

• Nvc ilgili konsolosluk expedition requestinizi onaylamadı şeklinde maille bildiriyor. Sizde nasıl olur bilmiyorum

• @TOK @u2rem

1. Tablo nisan, 2. Tablo ayni kalmis

En azindan retrogession yok

• @niwss visa bulletin Ağustos mu açıklanmış hocam daha sabah bakmıştım ben de açıklanmamıştı

1. Tabloda E3 ün 2020 e gerilemesinin bizim açımızdan bir önemi var mı? https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2023/visa-bulletin-for-august-2023.html

Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

@steve2021 /18.09.2019 /01.10.2021/ EB2 NIW []
    @kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    @Muratkalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    @niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    @dil /02.2022/01.23/EB2 NIW []
    @u2rem / 30.08.2021 / 18.04.2023 / EB2 NIW
    @TOK / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    @adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    @Pilot-Muhabbeti 17.01.23/22.06.23/ EB2 NIW[]
    @Biyolog /08.02.2022/./ EB2 NIW[]
    @Megadeth /06.2023/. / EB2 NIW[]
    @Oz58 /06.2023/. / EB2 NIW[]
    @EsVolcano /15.06.2023/./ EB2 NIW[]

• @u2rem onu farketmemistim hocam. Ben bu tablo isinde consular process yapanlarin hangi tabloya bakmalari gerektigini hala tam anlamis degilim acikcasi. Bilen varsa aydinlatirsa cok sevinirim

• @niwss Konsolosluk randevusu bekleyenler Final Action Date’e bakacak.

• @dpdemir Teşekkürler hocam. O zaman yeni visa bulletin e gore MAY 2020 den sonra DQ olmuş E3 ler randevu alamayacak mı demek oluyor bu?

• @niwss Hayır, Priority Date’i May’20’den once olan dosyalar randevu alabilecek. Visa bulletin’de en altta bununla ilgili bir açıklama paylaşılmış. Ne yazık ki, bu kategoride başvuru çok fazla olduğu için bu durum oluşmuş ve ne kadar süreceği ve ne şekilde ilerleyeceği de net değil şimdilik.

• @dpdemir anladım hocam. backlogu erittik deme şekilleri sanırım.

• @niwss Benim için çok kötü oldu. Ap sürecindeyim. Sürecim tamamlansa dahi şimdi bu tarihin ilerlemesini bekleyeceğim sanırım. PD tarihimiz July 20 çünkü. 15 yaşındaki oğlum ve asıl başvuru sahibi olan eşim Abd’ye gitti. Annesi olarak ben burada kaldım. Çok saçma, yorucu, sıkıntılı bir süreç. İnşallah en kısa sürede, Agustos’a kalmadan sürecim tamamlanır. Bekleyen herkesin Allah yardımcısı olsun.

• @dpdemir sürec başlı başına yıpratıcı zaten, geçmiş olsun hocam. Umarım AP sürecindekiler etkilenmiyordur. Bir an önce netleşir umarım süreciniz.

• @niwss Amin. Çok teşekkürler 🙏🏻

• @dpdemir, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@niwss Benim için çok kötü oldu. Ap sürecindeyim. Sürecim tamamlansa dahi şimdi bu tarihin ilerlemesini bekleyeceğim sanırım. PD tarihimiz July 20 çünkü. 15 yaşındaki oğlum ve asıl başvuru sahibi olan eşim Abd’ye gitti. Annesi olarak ben burada kaldım. Çok saçma, yorucu, sıkıntılı bir süreç. İnşallah en kısa sürede, Agustos’a kalmadan sürecim tamamlanır. Bekleyen herkesin Allah yardımcısı olsun.

Umarım sizin gibi AP sürecindekileri etkilemez biran evvel ailenize kavuşursunuz

• @u2rem Şu an için tek dileğim bu. Çok sagolun. Amin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

226

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.1k

| | | |