Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Niv Hayır bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Ben de Çankaya PTT’den alacağım pasaportumu. Ama Ankara’da ikamet etmiyorum. Sistem zaten buna izin veriyor. Sıkıntı olacak bir şey olsaydı zaten sistemi o şekilde yapmazlardı diye düşünüyorum.

• Merhabalar, az önce öngörülemeyen sebeplerden ötürü 1 Ağustos tarihli randevumun iptal edildiğini ve en kısa sürede yeni randevu tarihi verileceğini anlatan bir mail aldım. Benim gibi randevusu iptal edilen oldu mu acaba ?

• DS-260 numarası nerde yazıyor biliyor musunuz?
    AA ile başlayan "Confirmation No" mu yazmalıyız?

• @köstebek benim 3 ağustos. Bana mail gelmedi. Umarımda gelmez 🥲

• @uogzh benim vizem 2 gün içinde elime ulaştı. Ankara içinde yaşıyorum.

• @Niv evet

• Merhaba arkadaşlar genel bir sorum olacaktı; Muayene günü ve mülakat günü arasında sizce en az kaç gün olmalı? Doktor randevusunda tahlil sonuçlarıyla ilgili gecikmeler olabiliyor mu, aynı gün içinde sonuçları alabiliyor muyuz... vs gibi sorular var kafamda.
    Eşim Amerika’dan gelecek beraber Ankara’ya gidelim diye düşündük ama çok fazla zamanı olmayacak. Nasıl yapsak, nasıl ilerlesek tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok seviniriz.

• @uogzh evet adrese istemiştim, istanbul değil bursa'ya geldi.

• @ahsenas sağlık raporunuz ertesi günü konsolosluğa ulaşıyo ankaraya gidip gelmek uzun mesafe değilse sizin için eşinizi hiç beklemeyin ben 1 ay öncesinden yaptırmıştım 2-3 saate işiniz biter tek başınıza gidip halledin erkenden aklınızdan çıksın

• merhabalar ben geçen yıl Türkiye'de evlilik yaptım usıs dosyamı onayladı nvc aşamasındayım yakında sağlık aşamasından geçeceğim acaba Covid 19 şartı devam etmekte midir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim teşekkürler

• @Taner-Akbulut Evet Covid şartı hala devam ediyor ama en azından 12 Mayıs itibarıyla 1 doza düşürülmüştü. Ben de Unganların sayfasını ara ara kontrol ediyorum. Bir ihtimal Eylül ayına kadar Covid aşı zorunluluğu kalkar diye ümit ediyorum.

• @cokbekledik86 en iyisi dediğiniz şekilde yapmak olacak sanırım.🌿

• @ahsenas teşekkür ederim

• Merhaba arkadaşlar,

NVC evraklarımı onayladığına dair mail gönderdi, şimdi sağlık muayenesi ve mülakat için nasıl randevu alacağım, başka bir mail daha mı gelmesi gerekiyor?

• @oğuzhan-adıyaman, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar,

NVC evraklarımı onayladığına dair mail gönderdi, şimdi sağlık muayenesi ve mülakat için nasıl randevu alacağım, başka bir mail daha mı gelmesi gerekiyor?

Evet mülakat tarihi beklemelisiniz. Mülakat tarihi verilince bir ay öncesine kadar doktor randevusu alabilirsiniz.

• Uscis'ten onay aldım ve NVC'ye gönderildi, henüz vaka numarasını almadım. Türk vatandaşı değilim Türkiye'de ikametim olduğu için görüşmemiz Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'nde yapılacaktır. Şimdi görüşmeyi ülkemdeki ABD Büyükelçiliği'ne devredebilir miyim? Ve bunu nasıl yapabilirim? teşekkür ederim

• Oncelikle herkese selamlar sevgiler ve iyi sanslar .
    Deprem bolgesinde yasayan basvuru sahipleri icin IR1/CR1 oncelikli randevu verilebilecegi dair paylasiminizdan yola cikarak yaziyorum.
    Immigrant Visa Navigator Gocmen Vize Klavuzu kullanarak ilerleyip basvuruyu yaptim.
    Genellikle basvurudan ne kadar sure sonra size geri donus yapiyorlar veya hemen randevu veriliyor mu ?
    Ayrica mail atarken nelere dikkat etmek ya da neler yuklemek gerekiyor?
    Ben esimin deprem zamaninda cadirda kaldigi fotograflari mail olarak gonderdim ve nazik bir sekilde erken randevu icin yardim edilmesi talebinde bulundum .
    Bilgileriniz,onerileriniz veya daha once bu surecten gecmis sevgili dostlar paylasirsaniz cok memnun olurum .
    Herkesin en kisa surede sevdiklerine kavusmasi dilegiyle.
    Gorusleriniz bekliyorum ...

• @Naerys
    Oncelikle herkese selamlar sevgiler ve iyi sanslar .
    Deprem bolgesinde yasayan basvuru sahipleri icin IR1/CR1 oncelikli randevu verilebilecegi dair paylasiminizdan yola cikarak yaziyorum.
    DQ tarihimiz 26 haziran 2023 cok uzattilar ama en son aldik DQ olayi da bitti randevu bekliyoruz.
    Immigrant Visa Navigator Gocmen Vize Klavuzu kullanarak ilerleyip basvuruyu yaptim.
    Genellikle basvurudan ne kadar sure sonra size geri donus yapiyorlar veya hemen randevu veriliyor mu ?
    Ayrica mail atarken nelere dikkat etmek ya da neler yuklemek gerekiyor?
    Ben esimin deprem zamaninda cadirda kaldigi fotograflari mail olarak gonderdim ve nazik bir sekilde erken randevu icin yardim edilmesi talebinde bulundum .
    Bilgileriniz,onerileriniz veya daha once bu surecten gecmis sevgili dostlar paylasirsaniz cok memnun olurum .
    Herkesin en kisa surede sevdiklerine kavusmasi dilegiyle.
    Gorusleriniz bekliyorum ...

• Arkadaslar bugun USCIS sayfasina gittigimde; Your case is taking longer than expected to process. You do not need to take any action at this time. mesajini gordum. Eminim aranizda bu mesaji alanlariniz olmustur; lutfen tecrubelerinizi paylasirmisiniz... surec sonrasinda nasil ilerliyor?

• @Muratti-Mavrutsio Merhabalar,
    Oncelikle esinizin basindan gecenler icin cok uzgunum. Allah bir daha boyle bir sey yasatmasin. Gercekten zor. Ben de 99 depremini yasadim, Kocaeliliyim o nedenle cok iyi anliyorum.

Depremzedelere erken randevu tarihiyle tecrubesi olan @timtim arkadasimiz. Ben de birkac yerde gorduklerimi burada paylastim ancak deprem bolgesinde olmadigim icin birebir tecrube etmedim.

Mail ornekleri burada da bir yerlerde vardi. Yabanci forumlarda da cokca paylasiliyor, isterseniz oralari da bi' arastirin. Ya da burada admin arkadaslara direk mesaj gonderebilirsiniz.

Buyukelciligi telefonla da arayabilirsiniz hizli sonuc almak icin. Oradan yonlendirme yapiyorlar. En azindan ben ne kadar aradiysam yardimci oldular/olmaya calistilar. Siz de sansinizi deneyin derim. En kotu ihtimalle bu ayin sonunda Eylul sonu icin randevunuzu alirsiniz diye dusunuyorum. Insallah daha erken olur da bir an once esinize kavusursunuz.

Benzer Başlıklar

• 2938
  • 1476
  • 18
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |