Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Sağlık sigortası olmadan kendi iğnelerimizi nasıl yaptırabiliriz?

• Merhaba,

Ailem gelecek 2-3 ayligina ama ebeveynlerden birisinin vitamin ignesi var her ay oldugu. Burada haliyla turist vizesi ile olacaklar, sigorta vs. yok. Turkiye'den ignesini getirse, burada CVS'de ya da baska bir yerde olabilir mi bu igneyi? Soyle bir sey buldum: https://www.cvs.com/minuteclinic/services/vitamin-b12-injection 35 dolara yapiyorlar igneyi ama receteli olmasi gerekiyormus. Turkiye'den doktordan bir yazi falan alsa gecerli olur mu?

Kisaca tecrube eden oldu mu boyle bir sey daha evvel? Cozum oneriniz varsa cok yardimci olacak.

Cok tesekkurler

• Ziyaretçi ve Turist Vizeleri (B1/B2 ve C) bölümünden taşındı  crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@xyz, içinde söyledi: Sağlık sigortası olmadan kendi iğnelerimizi nasıl yaptırabiliriz?

Merhaba,

Ailem gelecek 2-3 ayligina ama ebeveynlerden birisinin vitamin ignesi var her ay oldugu. Burada haliyla turist vizesi ile olacaklar, sigorta vs. yok. Turkiye'den ignesini getirse, burada CVS'de ya da baska bir yerde olabilir mi bu igneyi? Soyle bir sey buldum: https://www.cvs.com/minuteclinic/services/vitamin-b12-injection 35 dolara yapiyorlar igneyi ama receteli olmasi gerekiyormus. Turkiye'den doktordan bir yazi falan alsa gecerli olur mu?

Kisaca tecrube eden oldu mu boyle bir sey daha evvel? Cozum oneriniz varsa cok yardimci olacak.

Cok tesekkurler

Sayin @xyz , zaten asilar da sizinle beraber olacaksa bu durumda evde kendinizin yapmasi daha rahat olmaz mi? Belki cevrenizde saglik alaninda calisan birini bulursaniz daha rahat edebilirsiniz, ama bu igne kendi kendinize yapabileceginiz turden... bilginize...

Vitamin ignelerini nereden yapiyorsunuz bacaktan mi?

surada da bilgiler var: https://www.unimed.co.uk/wp-content/uploads/2020/05/B12-self-injecting.pdf

Normalde asinin kendisi olmasaydi, bu durumda en yakin eczaneye gitmeniz gerekecekti. Zaten sizin bahsettiginiz sayfada da vitamin ignesini kendileri sagliyorlar, eger bitamin ignesini kendiniz getirecekseniz bu durumda eczaneye gitmenize gerek yok diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xyz Bence de kendisi veya aileden birinin yapması daha uygun olur. ABD'de herkes böyle yapıyor genelde. Biz yapamayız derseniz de Türkiye'deki hekimden reçeteyi alın yanınıza, belki neden yapıldığına dair kısa bir not da olsa iyi olur.

• @crazycells ve @knnrn

Cok tesekkurler cevaplariniz icin. Gozumden kacmis bu cevaplariniz.

Igne kalcadan yapiliyor bildigim kadariyla ondan kendisi yapamaz herhalde. Normalde ya saglik ocagina gidiyorlar ya da komsu hemsire/doktor arkadaslari yapiyor sanirim. Kendilerinin yaptigini hic duymadim. Ama bir sorayim. Olmadi gelene kadar kendileri yapmayi ogrenebilirse, belki o sekilde cozeriz sorunu. Ben hayatimda igne yapmadim, becerebilir miyim emin degilim. Ogrenmeye calisayim. Becerebilirsem belki ben yaparim.

Bu CVS'in kendi recetesiz sattigi ignelerin dozaji cok dusuk, ondan dolayi kendisi getirecek ignesini zaten.
    Cok tesekkurler cevabiniz icin tekrar. Bir sorayim kendileri ogrenebilir mi. Olmazsa artik recete and @knnrn'in dedigi gibi doktordan Ingilizce bir not almayi denesinler.

Benzer Başlıklar

• 53
  • 3
  • 7
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |