DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, bir süredir 2023 mülakat deneyimlerini ve Ankara in şuana kadarki performansını takip ediyorum. İçime bir şüphe düştü. Benim cn numaramla seneye için Türkiyede mülakat almam riskli görünüyor. Ancak yesil pasaportum da olmadığından yurt dışında nereye gitmek lazım bilemedim. Dosya taşıma konusunda açılmış bir forum başlığı var mı acaba?

• ⭐⭐

@Armağan-Yılmaz Saatlerin bile önemli olabildiği bir süreç için halen çok geç kalmış sayılmazsınız. Hatırlatığınız en güncel bilgiler ile bir an önce doldurun formunuzu. Bu arada sonrasında sürecinizi imzanıza ekleyin lütfen.

• ⭐⭐

@Lifepark-0 Böyle bir başlık yok maalesef bu konuları en güzel öğrenebileceğiniz yer mülakat deneyimleri konusu. Yeşil pasaport tabi bir avantaj fakat olmaması durumunda avrupa'ya dosya taşıyamazsınız anlamına gelmiyor bu sene 100 den fazla dosya Ankara'dan Viyana'ya taşındı. Burada önemli olan dosyanızı kabul edebilecek konsolosluk bulmanız ve ısrarla gidebileceğiniz her konsolosluğa dosyanızın taşınması için mail atmanız. Süreciniz ekim ayında başlayacak bu tarih öncesi hiç bir işlem yapamazsınız fakat hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @achillesoag teşekkür ederim cevaplarınız için. Bu konuda birkaç sorum daha var. Mülakat deneyimleri içinde bilgi bombardımanında kaybolduğum için bulamadım.

1-Dosya numaram cuttoff olmadan kcc den taşıma yapmak mı yoksa cuttoff olduktan sonra konsolosluklara tek tek başvurmak mi mantıklı

2-Dosyam taşınmadan evvel schgen vizesi denemek mi yoksa tasindiktan sonra konsolosluğun mailini de ekleyerek başvurmak mi mantıklı

Şimdilik sadece araştırma aşamasındayım bahsettiğiniz gibi hazırlıklı olmaya çalışıyorum 😄

• ⭐⭐

@Lifepark-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, bir süredir 2023 mülakat deneyimlerini ve Ankara in şuana kadarki performansını takip ediyorum. İçime bir şüphe düştü. Benim cn numaramla seneye için Türkiyede mülakat almam riskli görünüyor. Ancak yesil pasaportum da olmadığından yurt dışında nereye gitmek lazım bilemedim. Dosya taşıma konusunda açılmış bir forum başlığı var mı acaba?

Dosya taşımak için özel bir başlık yok ama 2022 ve 2023 mülakat deneyimleri başlığında dosyalarını taşıyanların neler yaptığını vakit buldukça okumaya başlayın. Zaman var nasılsa. Okudukça öğreniyorsunuz. Bu forum derya deniz. Ben oğlum kazanınca üye olmuştum. Okuya okuya alim oldum😄 oğlumdan daha çok şey biliyorum diyebilirim 🙂 Tabii bu işin piri olanların yanında çömezim o ayrı.
    Çok isteyen, risk alan ve erken harekete geçenler bir adım önde olurlar💯

• merhaba bizim bir iş teklifimiz var letonyadan gidip gitmemekte kararsız kaldık case number 11binlerde ekimde orada olursak çalışma ve oturum izni olduğu için dosya taşınabilir mi ordaki mulakatta bir sıkıntı çıkar mı doktor muayenesi vs. yoksa hızlı bi şekilde mulakatı alıp abd ye geçiş yapabilir miyiz letonyadan işlemleri yapan göremedim excell tablosunda nasılsa sıra gelir diye burada beklemek daha mı mantıklı sizce

• ⭐⭐

@Lifepark-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@achillesoag teşekkür ederim cevaplarınız için. Bu konuda birkaç sorum daha var. Mülakat deneyimleri içinde bilgi bombardımanında kaybolduğum için bulamadım.

1-Dosya numaram cuttoff olmadan kcc den taşıma yapmak mı yoksa cuttoff olduktan sonra konsolosluklara tek tek başvurmak mi mantıklı

2-Dosyam taşınmadan evvel schgen vizesi denemek mi yoksa tasindiktan sonra konsolosluğun mailini de ekleyerek başvurmak mi mantıklı

Şimdilik sadece araştırma aşamasındayım bahsettiğiniz gibi hazırlıklı olmaya çalışıyorum 😄

KCC sadece oturumunuz varsa dosyanızı taşır.
    Ama ülke konsoloslukları siz cutoff içinde olmasanız bile dosyanızı taşıyabilir, bu onların inisiyatifinde.

Schengen vizesini önceden almak riskli olabilir, red de alabilirsiniz ya da kısa süre verirler, mülakat zamanına yetişmez. En iyisi mülakat verilince vizeye başvurmaktır.

• ⭐⭐

@peralta97, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar herkese
    Ben şuan hastanede asistanlık yapmaktayım, asistanlığı tamamlayıp yerleşmek istiyorum.Diyelim ki tüm aşamaları geçtim, green carti aldım.
    Turkiye de 2 sene daha asistanligim var.
    6 ayda bir girip ,1 hafta USA'da kalıp, tr ye dönsem sıkıntı olur mu? Ya da bunun için ne yapabilirim?
    Yanıtınız için teşekkürler

Eğer 2024 talihlisi iseniz imzanızı düzenleyin.
    Sonra excele kayıt olun.
    Bu başlığın ilk iletilerinde çok değerli bilgiler var.
    Sorunuz için GC sahiplerinin ABD dışında kalış süreleri başlığını okuyun.

• Selamlar,
    Süreçte verilmesi gereken evraklar konsunda bir sorum olacak.
    Sitede hazırlanması gereken evraklar Turkiye için detaylı bir şekilde verilmiş. İstenen evrakların e-devletten nasıl alınacağına kadar.
    Bu kısımda bir sorun yok. Ancak mülakata başka bir ülkede gireceğiz. Bu ülkede de 6 aylık bir geçmişimiz var.
    1- Bu durumda hazırlanması gereken evrakları TR'ye göre mi yoksa bulunduğumuz ülkeye göre mi düzenlemeliyiz.

Bu ülke vatandası degiliz, sadece çalışma iznimiz var. 6 aydır buradayız. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Bir diğer sorum:
    2- Aşı ve sağlık konusunda ülkelere göre bir değişiklik oluyor mu? Oluyorsa bunu nerden takip edebiliriz?
    3- Bir aşı listesi var mıdır? Link paylasabilirseniz sevinirim

teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M maximtk 
  • ⭐⭐⭐

@celikmustafa89

1. ilgili konsolosluğun sitesinden istedikleri evraklara bakabilirsiniz ama tavsiyem konsolosluğa mail atarak öğrenmeniz olur bazen siteyi güncellememiş olabiliyorlar

2. her ülkenin ilgili sağlık kuruluşu vardır buda konsolosluğun sitesinde yazar oradan kliniğe ulaşıp bilgi alabilirsiniz

3. aşı listesi değişkenlik gösterebiliyor çünkü bazı klinikler dışarda aşı vurulmanızı kabul edebiliyor, yada kan testi sonucuyla bazı aşıların gerekmediğine karar verebiliyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruyadakiyildiz şuan ankara olarak doldurduysanız formunuzu bu şekilde devam edin. ama eğer yasal olarak oraya taşınıyorsanız tavsiyem kesinlikle mülakatınızı orada yapın. evrak ve sağlık muayenesi ile ilgili bütün detaylara konsolosluğun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

• Yasaklı

@Serap-2 Bu haber iyi oldu, çünkü farklı bir konsolosluğa dosyamı taşıdıktan sonra da belki submit'i geç yaptım diye çağırmamazlık yaparlar mı diye endişeliydim, bilgi için teşekkür ederim Serap hanım 🙂

• Merhabalar herkese
    DOS da yazan bilgilere gore ds260 i gönderdikten sonra konfirmasyon maili bekliyoruz ve bizden istenen evrakları tarayıp mail atacağız. (Dv2023 itibariyle ve until further notice demiş)
    Bu tarayıp atacağımız dokümanlar Türkçe olabilir mi? Yoksa tercüme gerekli mi?

• @Ozannc79 mail ile kcc ye evrak yollama kalktı önceki iletilerde bunun cevabı verilmişti sizin yerinizde olsam bu başlıkta yazan tüm iletileri okurum, zamanınız bolca var su an süreç başlayana kadar.

• Güncel olarak hangi numaralara randevu sırası verildiğini nereden görüntüleyebiliyoruz?

• ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll excellden takip edebilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@omerars Su detay yine atlanmis, eger tasidiginiz konsolsoluk kalabaliksa submit tarihi yine onemli, tamamen onemsiz diyemeyiz, Turkiye disinda olsa da. Endise edin diye soylemiyorum, teknik aciklamada bulunuyorum.

• ⭐⭐⭐

@celikmustafa89 1 ve 2. sorulariniz cevaplanmis.
    3. Maddeye ekleme yapiyorum; bir asi listesi var, bu liste bazen klinigin websitesinde yazar ama genel olarak CDC'nin gocmen adaylari icin zorunlu tuttugu asilar yapilmakta (detaylar icin buraya tiklayabilirsiniz). Yetiskin ve Pediyatrik olarak farklilasir, Turkiye'de bir cok cocuk bu kuralalra uygun asilanmakta senelerdir fakat yine de eksik asi cikabiliyor. Ayrica Covid asisi hem CDC hem de ulusal (mulakata gireceginiz ulkeninin) saglik bakanligi kurallarina gore degisiklik gosterebilir.
    Asilanma ve asi ispati icin gerekli testleri ile ilgili tablolari ifade etmek icin, hazirladigim gorseli ekliyorum.

DV Icin Asi Listesi (CDC LIstesine Gore).jpg

• @Emre-Kurtulmuş Abd'nin sitesinden anlamında söylemiştim şu aralığa kadar mülakat randevusu veriliyor diye. Siteden bakıyorum bakıyorum bir türlü tam anlayamıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

43.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.2k

| | | |