Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Rusya konsolosluğu işlem yapmadığı için Warsaw konsolosluğu Rus vatandaşlarin dv vizelerini işliyor. Moskova konsolosluğu henüz bir görüşme ayarlanmadiysa nvc ye sorun şeklinde vatandaşlarına öneri sunuyor @gucarslan bende o yüzden nasil durumumu onlara anlatabilirim diye ulaşmaya çalışıyorum

• Arkadaşlar ağustos mülakatları dağıtıldı mı

• @bates7 Evet, bu adresten de ulaşabilirsiniz. Avrupa bölgesi için Ağustos ayında da cut-off 32000'de kaldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil832 tamamen baştan savma bir cevap, NVC'den hiçbir bilgi alamazsınız.
    KCC ile iletişime geçmeniz lazım.. [email protected]

• arkadaşlar selamlar.
    dosya taşıma ile ilgili vize ve oturum istemeyen veya benim öyle düşündüğüm 2 ülkeden daha maalesef olumsuz yanıt geldi.
    ama bu sizleri yanıltmasın sizin dosyanızı belki bir başka elçilik görevlisi inceler ve boş gördüğü anda sizinle iletişime geçer.

Dear Mr. Sunter:
    We are writing in response to your June 2, 2023, inquiry to the Immigrant Visa Unit concerning your visa case.
    A consular officer has reviewed your request and determined that we are unable to process your visa case in Manila.
    Please note that the duration of processing an immigrant visa varies based on the individual circumstances of each case. The Immigrant Visa Unit accepts cases of non-Filipino citizens who reside in the Philippines or who can provide evidence that that they are physically present in the Philippines at the time of their request and can remain for normal processing of their cases.
    We suggest that you contact the Embassy or Consulate that is handling your case regarding interview scheduling.    
    We regret that our response could not be positive but hope this information is helpful.  ​​
    Sincerely,
    CONSULAR COMMUNICATIONS GROUP
    Consular Section | U.S. Embassy in the Philippines

...................................

We are not accepting transfer cases. Thank you for understanding.
    Gracias por contactarse con la Unidad de Visas de Inmigrantes.
    Atentamente,
    Immigrant Visa Unit
    Consular Section | U.S. Embassy Lima, Peru

hepinize bol şans dilerim.
    selamlar.

• Yasaklı

Benim bir sorum var, bazı kişiler var 2023 dosya numaraları 20XXX 'lerde olup da halen çağrılmadık yazıyorlar. Ama baktığımda 32XXX'leri bile çağırmışlar. Bu arkadaşları neden mülakata davet etmediler? Hatta yine bazı arkadaslar da geçen yıl 20K'lara gelmedi 10K'ya kadar çağırdılar bu yıl da 20K'ya sıra gelmez yazıyor 32 K'lara sıra geldi görünüyor ama? Kafalar karışık ):

• @bates7 Ağustos bülteni açıklandı Ankara henüz ağustos ayı için mülakat dağıtmadı.

• @ONURSUNTER01 Asagidaki kismi okuyup olumsuz donduklerini mi dusundunuz?

The Immigrant Visa Unit accepts cases of non-Filipino citizens who reside in the Philippines or who can provide evidence that that they are physically present in the Philippines at the time of their request and can remain for normal processing of their cases.

• @omerars onların dedikleride sizin dediğinizde doğru fakat şöyle bir durum var Ankara 10k lara kadar mülakat verdi daha üstünde mülakat alan arkadaşlar dosyalarını başka ülkelere taşıyıp sürece devam ettiler bu sebeple 28k, 30k olan kişilerde mülakat aldı yorumluyorsunuz bu arkadaşlar ankaradan alamadı mülakatlarını

• @lumos merhaba bnde katot formunu doldurdum fakat telegram grubuna ekleyebilir misiniz?? Lunatelierco

• evet.
    tekrar sormakta fayda var anladığım kadarıyla.
    orada bulunsam olur mu diye?
    teşekkürler.

• ⭐⭐

@ONURSUNTER01 evet sanki çok da olumsuz bir cevap değil Philippines'den gelen. vatandaş olmasanız bile bu talebi ilettiğiniz anda fiziksel olarak orada olduğunuzu kanıtlayabilirseniz işleme alabiliriz demişler. gidip orada bu şansınızı denemekte fayda var eğer imkanınız var ise, çünkü zaman daralıyor.

edit: tek bir sıkıntı var sanırım filipinler vize istemiyor ama maks 30 günlük seyahatler için vize gerekmiyor. oraya gidip randevu alıp bu süreleri ayarlamak ne kadar mümkün olur bilmiyorum.

"Filipinler Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına süreye tabi olarak bir vize muafiyeti uygulamaktadır. Filipinlere seyahat etmek isteyen Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil) , Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaportlarından birine sahip Türk vatandaşları 30 güne kadar olan seyahatlerinde vizeye tabi değildir. 30 günü aşan durumlarda göçmen bürolarından seyahat sürenizi ücret karşılığında uzatabilme şansı vermektedir. Ülkeye giriş yapıldıktan belli bir gün süresi şartı olmaksızın istenilen gün bu seyahat süresini uzatabilirsiniz."

• @ONURSUNTER01 DV2022 surecinde Bridgetown ve Kuala Lumpur' a dosya tasiyanlar, ulkeye giris yaptiktan sonra konsolosluga giris damgalarini gondererek dosya tasima talebinde bulundular ve ardindan talepleri kabul edildi. Ancak, bu tabiki garanti bir yol degil ve kabul etmiyorum deme ihtimalleride var. Bunun bir noktada risk oldugunun farkinda olmaniz gerektigini dusunuyorum. Ornegin, Kuala Lumpur'da 3-4 kisi kabul edilmisti ve son bir kisinin kabul edilmedigini okumustum.

• hocam bende şimdi bunu okuyordum çok teşekkür ederim sizde araştırmışsınız.
    tekrar mail yazacağım.
    bir seyahat planım var geldiğimde benimle görüşür müsünüz diye.
    bakalım cevap gelecek mi?

• @tufank @ONURSUNTER01 Filipinler ile ilgili DV2022 deneyimini asagidan okuyabilirsiniz. O zaman olumsuz sonuclanmisti

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/4061?_=1686322720530

• Okudum... Üzücü olmuş maalesef arkadaş için üzüldüm gerçekten.
    Hocam az önce birde bilet fiyatlarına baktım 17-18 bin lira civarlarında tek yön.
    Orda kalma işi de var.
    Bir de sürecin ucu karanlık.
    maile nasıl dönerler bilmiyorum ama. Düşüncem sanki olumsuza doğru kayıyor.

• @gucarslan teşekkür ederim cevap için yazdım

• ⭐⭐

@busra22 Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

DV2023 talihlisiyseniz, kayitlarda yok bu isimde biri, DV2024 icin Telegram grubu yok zaten. Ayrica form doldurduktan sonra yazmaniza gerek yok buraya, sirayla, firsat bulunca islemler yapiliyor.

• @crazycells @gucarslan @ayvalik10 Dosya Taşımak İçin Başvurduğum Konsolosluklardan Birinden Bu Şekilde Bir Mesaj Aldım

(Your case has been updated, please log back into your account to view the details.)

Ne Anlama Geldiğini ve Ne Yapıcağımı Anlıyamadım Yardımcı Olurmusunuz.

• ⭐⭐⭐

@Ken3Ds KCCye mail atıp mülakat yerinizi sorun taşınmış olabilir dosyanız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |