DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Eren-Özpar Vizeniz hayırlı olsun.Yeni yaşantınızda başarılar dilerim.

• @Eren-Özpar Ankara'nın ilk vize onayı sizde sanırım, listeden kontrol etmedim. Tebrik ederim, yolunuz bahtınız açık olsun.

• @Eren-Özpar, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese tekrardan merhabalar,

Çok şükür vizemizi aldık. Heyecandan ilk önce onu bu güzel gruptaki insanlarla paylaşmak istedim. :)) çok stresli bir o kadar keyifli bir heyecan.. Mülakatımız saat 08.00'deydi. İlk pasaportlarla bir kayıt yaparak x-ray cihazından geçmek üzere içeriye alıyorlar çanta, telefon vs. kabul edilmiyor. Herşeyi bırakın biz orada biraz toyluk yaptık daha sonra koştur koştur arabaya bıraktık. Neyse içeri geçtikten sonra kayıt yapılıyor (ds-260 onay formu ve pasaportlar isteniyor) ve para yatırmak üzere bankoya yönlendiriyorlar 2 kişi için 660$ ödedik kredi kartıyla ödeme için mail order'ın aktif olması gerekiyor. (Önemli) Benim telefon değişikliğinden dolayı bi problem yaşandı 1 saat süre verip üzerinizde adınızın yazdığı bir kart veriyorlar ((Para çekip gelecek 0940 Eren ÖZPAR)). Gidip dışarıdan para çekin diyerek gönderiyorlar dönüşte o kartı göstererek bina içine beklemeden girebiliyorsunuz. Çok uzatmayayım gidip geldikten sonra para ödeyince fiş veriyorlar sonra numaranız ekranda çıkınca bankoya gidiyorsunuz. Evraklar isteniyor genelde asıl talihlinin detaylarına bakılıyor. Eşimin lisans diplomasını aldılar benimkini istemediler.. 2 mizinde mali belgeler nüfüs kayıt örnekleri ve adli sicil kayıtlarımızı istediler ve Mülakata Türkçe devam etmek isteyip istemediğimiz soruldu. tekrar çağrılacaksınız diyerek oturmamız söylendi. Numaramız tekrar ekranda çıkınca bankoya gittik. Amerikalı bir beyfendi yanında bir tercüman ile beraber mülakat yaptı ama adamın türkçesi anlaşılıyordu :)) Sağ eli kaldırıp verdiğimiz beyanatların ve söyleyeceklerimiz konusunda yalan olmayacağına yemin ettik.
    Parmak izlerimiz alındı. Sol 4 sağ 4 baş parmaklar...
    Görevli : Asıl talihli olan eşime Ne mezunusunuz? lisans?
    Eşim : Evet Metalurji ve malzeme mühendisiyim.
    Görevli : Hangi eyalete yerleşip ne yapmaya düşünüyorsunuz? (ingilizce sordu tercüman çevirdi)
    Eşim : Houston Texas kendi işimizi yapmak istiyoruz.
    Görevli : Vizeniz onaylandi 1 hafta sonra Beşiktaş alicak siz hayirli olsun. (Amerikalının türkçesi ile)

Veeee vizemiz onaylandı. Allah herkese nasip etsin. Çok stresli bir o kadar da keyifli bir süreç... Büyük bir yük kalkıyor... Herkese mülakat verilmesi ve herkesin onay alması dileğiyle...

Okuduğunuz ve verdiğiniz destekler için tekrar çok teşekkürler..

Bir solukta okumak bu olsa gerek. Kendim girmiş ve vizeyi almış kadar sevindim. İnşallah sizin ve aileniz için hayırlara vesile olur. Rabbim bize de nasip eder inşallah. Heyecanla kendi tecrubemizi paylaşmayı bekliyorum.

Pasaport'larınız adrese mi teslim ediliyor yoksa PTT şubesinden mi alacaksınız?

• @Eren-Özpar tebrik ederim,yeni hayatinizda basirilar ve mutluluk dilerim.
    ne kadar bir birikim gostermistiniz acaba?

• @eray26 biz 9400 dolar, 5500 da euro gösterdik ben her ihtimale karşı arabamın ruhsat fotokopisini de verdim.

• @Eren-Özpar donusunuz icin tesekkur ederim

• @Eren-Özpar hayirli olsun, kendim almis kadar mutlu oldum. Amerika yolunda da basarilar diliyorum.

• @Eren-Özpar okurken gözlerim doldu. çok mutlu oldum. yeni hayatınızda huzur, mutluluk ve sağlık sizinle olsun.

• @Eren-Özpar, içinde söyledi: DV2024 Mülakat Deneyimleri

Herkese tekrardan merhabalar,

Çok şükür vizemizi aldık. Heyecandan ilk önce onu bu güzel gruptaki insanlarla paylaşmak istedim. :)) çok stresli bir o kadar keyifli bir heyecan.. Mülakatımız saat 08.00'deydi. İlk pasaportlarla bir kayıt yaparak x-ray cihazından geçmek üzere içeriye alıyorlar çanta, telefon vs. kabul edilmiyor. Herşeyi bırakın biz orada biraz toyluk yaptık daha sonra koştur koştur arabaya bıraktık. Neyse içeri geçtikten sonra kayıt yapılıyor (ds-260 onay formu ve pasaportlar isteniyor) ve para yatırmak üzere bankoya yönlendiriyorlar 2 kişi için 660$ ödedik kredi kartıyla ödeme için mail order'ın aktif olması gerekiyor. (Önemli) Benim telefon değişikliğinden dolayı bi problem yaşandı 1 saat süre verip üzerinizde adınızın yazdığı bir kart veriyorlar ((Para çekip gelecek 0940 Eren ÖZPAR)). Gidip dışarıdan para çekin diyerek gönderiyorlar dönüşte o kartı göstererek bina içine beklemeden girebiliyorsunuz. Çok uzatmayayım gidip geldikten sonra para ödeyince fiş veriyorlar sonra numaranız ekranda çıkınca bankoya gidiyorsunuz. Evraklar isteniyor genelde asıl talihlinin detaylarına bakılıyor. Eşimin lisans diplomasını aldılar benimkini istemediler.. 2 mizinde mali belgeler nüfüs kayıt örnekleri ve adli sicil kayıtlarımızı istediler ve Mülakata Türkçe devam etmek isteyip istemediğimiz soruldu. tekrar çağrılacaksınız diyerek oturmamız söylendi. Numaramız tekrar ekranda çıkınca bankoya gittik. Amerikalı bir beyfendi yanında bir tercüman ile beraber mülakat yaptı ama adamın türkçesi anlaşılıyordu :)) Sağ eli kaldırıp verdiğimiz beyanatların ve söyleyeceklerimiz konusunda yalan olmayacağına yemin ettik.
    Parmak izlerimiz alındı. Sol 4 sağ 4 baş parmaklar...
    Görevli : Asıl talihli olan eşime Ne mezunusunuz? lisans?
    Eşim : Evet Metalurji ve malzeme mühendisiyim.
    Görevli : Hangi eyalete yerleşip ne yapmaya düşünüyorsunuz? (ingilizce sordu tercüman çevirdi)
    Eşim : Houston Texas kendi işimizi yapmak istiyoruz.
    Görevli : Vizeniz onaylandi 1 hafta sonra Beşiktaş alicak siz hayirli olsun. (Amerikalının türkçesi ile)

Veeee vizemiz onaylandı. Allah herkese nasip etsin. Çok stresli bir o kadar da keyifli bir süreç... Büyük bir yük kalkıyor... Herkese mülakat verilmesi ve herkesin onay alması dileğiyle...

Okuduğunuz ve verdiğiniz destekler için tekrar çok teşekkürler..

Bir solukta okumak bu olsa gerek. Kendim girmiş ve vizeyi almış kadar sevindim. İnşallah sizin ve aileniz için hayırlara vesile olur. Rabbim bize de nasip eder inşallah. Heyecanla kendi tecrubemizi paylaşmayı bekliyorum.

Pasaport'larınız adrese mi teslim ediliyor yoksa PTT şubesinden mi alacaksınız?

• @yusufalak biz ptt'den almayı tercih ettik. İsterseniz o dökumanı doldururken eve de postalatabiliyorsunuz ücreti mukabilinde ancak biz zaten İstanbul'a gideceğimiz için istemedik eve gelsin.

• @mrt-gkce 2 tane genç arkadaş üniversite öğrencisi 1 tane de beyfendi vardı. Herkesin ilk başvurusuymuş onlarda inşallah geçmişlerdir 🙏🏻🙏🏻

• @Prm-oguzhan çok teşekkürler darısı başınıza Şubat ya da Mart gibi düşünüyoruz. Sizin var mı kafanızda bir tarih planı?

• @Eren-Özpar tebrikler darısı bizim başımıza

• @Eren-Özpar
    tebrikler. Yeni Hayatınızda başarılar ve mutluluklar sizinle olsun.

• @Eren-Özpar Vizesiz hayırlı olsun, mülakat tarihi mailini ne zaman aldınız?

• @hidiraltin 10 ağustosta aldık.

• ⭐⭐

@Eren-Özpar tebrikler hayırlı olsun.

• @Eren-Özpar çok sevindim hayırlı olsun başarılar diliyorum darısı başımıza inşallah.

• @Eren-Özpar Eren bey, diger mulakat yorumlarinda kendilerinden oncekileri duyabildiklerinden bahsediyorlardi, dikkatinizi cekti mi hic dv gorusmesi (bizim excelde 3 kisi) baska var miydi? Türk yada yabanci?

• @Eren-Özpar Sizin adınıza çok sevindim , umarım her şey gönlünüzce olur , hayalleriniz gerçek olur , biz de sıramızı bekliyoruz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.5k

| | | |