Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ilkin-93 kaynak belirtir misiniz?

• @aslhn, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba
    Ben DV22 talihlisiyim ve ABD ye ilk giriş çıkışımı yaptıktan sonra TR de evlendim
    Eşimi ABD ye yerleşme fikrine ikna edemediğim için 1 senedir TR de yaşıyoruz.
    Ben yine yakın zamanda hakkımı kaybetmemek için ABD ye giriş çıkış yapacağım
    Aynı zamanda eşim için de GC alma sürecini başlatmak istiyorum, sürecin en az 2 yıl süreceği ve belki zaman içerisinde fikirlerinin değişebileceğini düşünüyorum
    size sormak istediğim birkaç nokta var

• bu süreci TR de başlatacağım, hangi aşamaya kadar TR de sorunsuz devam ettirebilirim? ve sonrasında ne yapmam gerekir?

Abd'den bir adres bulabilir ve orda yaşıyormuş gibi gösterebilirseniz sürecin sonuna kadar Tr'de kalabilirsiniz sanırım. Bu süreçte Abd'de yaşıyor olmak şartı var.

• Sponsorluk için orada yaşayan akrabamdan rica edeceğim, ancak onun yapması gerekenler nelerdir?

I-864 formunu doldurmak diye biliyorum. NVC sayfasında açıklanıyor

• bu süreçlerde ben giriş çıkış yaparken kendisinide yanımda götürmek istiyorum, dolayısıyla onun için alabileceğimiz bir vize var mıdır? Yoksa tek mi gidip gelmem gerekir ki bunun da çok sorunlu bir yol olduğunun farkındayım. Bu süreci ayrı kalmadan aşabilmenin bir yolu var mıdır?

Tek gidip gelmeniz neden sorun anlamadım. Kendisine turist vizesini deneyebilirsiniz ama çıkma ihtimali çok zor. Eğer Abd'de yaşayacaksanız eşinizi ciddi bir eğitim programına (lisans, yüksek lisans, doktora) kaydettirip ona öğrenci vizesi almayı deneyebilirsiniz. Ama en temizi süreç bitene kadar Tr'de kalmak olabilir böylece ayrılmamış olursunuz.

• Son olarak benim GC mi yenilemem gerekir mi? Yoksa bir süre daha eski pasaport/yeni pasaport şeklinde devam edebilir miyim?
      şimdiden teşekkür ederim

GC'nizi şimdilik yenilemenize gerek yok

• @gembruce
    Nvc yazdigimda gelen cavabda sizin pd not current .ve 08 sep 2020 ye kadar olanlar cagriliyor ancak.gozlemem lazim oldugunu dediler.ve bakdigimda diger konsuluklarda da hickimse cagrilmamis ancak 20 sep 2020 den oncekiler cagriliyor.

• @ICu Merhaba, teşekkür ederim yardımınız için. Tek gidip gelmem derken, yanlış ifade etmişim, sürekli giriş çıkış yapmanın sorun olacağını demek istemiştim 🙂 ABD de adres bulabilirim ancak orada yaşıyormuş gibi nasıl gösterebilirim anlayamadım

• @ilkin-93 Diğer elçilik ve konsoloslukların (dünya çapında 135 elçilik ve konsolosluk göçmen vizesi veriyor şu an) hepsinin sadece Eylül 2020 öncesinin mülakata çağırdığı bilgisini nereden aldınız?

• @aslhn
    Bir formda falan adres sorulduğunda orayı vermek,
    Yine mülakatta sorulduğunda 'evet ikametim orda' gibi şeyler demek...

Giriş-çıkışta sorulara maruz kalabilirsiniz ama atlatırsınız diye düşünüyorum. Ve zaten yeni almışsınız kartı

• @gembruce men okuduklarim ve gorduklerime gore diyorum .gidibde konsuluqdan bilgi almadim..ve bende yazdigimda nvcye dedikleri senin pd is not curretn .ancak 08 sep 2020-ye kadar olanlar cagriliyor..ve bakdiginizda hizlandirilma istekleri kabul edilmisse kiminse onlar cagriliyor baska hickimse cagrilmadi .

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @gembruce merhaba,sizin caseniz daha sonra otomatik olarak mı Nebraskaya geçti? Yoksa kendiniz bişey yaptınız mı?

• @Rauf Yaşadığım yerin senatörünün ofisinden yardım istedim, neredeyse ayda bir expedite talebinde bulundum ve chat robotu gemmaya yazdım. Hepsi reddedildi. Dosyanın transfer edildiğini onay yazısının altındaki ofis adresinden anladım.

• İyi günler arkadaşlar bisey sorabilrmiyim uscis ücretiyle ilgili benim için eşim 335 dolar ödeme yapmış green Card için bide ikiz bebekler için para Ödemiş acaba çocukları olanlar bana yazabilir mi🙏çocuk olduğu zaman sadece anneden mi green Card ödemesi alınıyor yoksa ayrı ayrı çocuklar içinde ödeme alınıyor mu 🙏 şimdiden teşekkürler yanıtınız için

• Arkadaşlar uscis yazmışım uscis değil nvc aşamasında ekstra çocuklar için green Card ödemesi yapılıyor mu çocuğu olanlar bu aşamada ödeme yaptılar mı acaba tekrardan

• @kuzeymelissa biz çocuklar içinde ödeme yaptık amerikaya girişten sonra pasaport geç gelebilir ihtiyaç olabilir düşüncesiyle avukat ödeme yaptırdı

• @kuzeymelissa nvc aşamasındada yaptık pasaport geldikten sonrada card ödemesi var tekrar onuda yaptık

• @cokbekledik86 çok teşekkür ederim burdan bilgi almak çok güzel teşekkürler 🙏🙏🙏

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

I-130 ve I-130A formlarinin linkleri guncellenmis, ilk sayfada da guncelledim:

I-130 (online formu doldurmanizi tavsiye ederim): https://www.uscis.gov/i-130

I-130: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-130.pdf

I-130 instructions: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-130instr.pdf

I-130A: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-130a.pdf

• Merhabalar 30 mayısta onayımız geldi bugün de istenen belgeler için mail geldi. Umarım bekleyen herkesin en kısa zamanda onayı gelir 🙏

• @Bernur öncelikle tebrik ederim çok mutlu oldum adınıza, inşallah bizimde en yakın zamanda kabul gelir. Herhangi hızlandırma başvurusunda bulundunuz mu? Yaklaşık 1,5 senede onaylanmış dosyanız. Veya dosyanız transfer oldu mu?

• @kıvanç çok teşekkür ederim 🙏 Hayır herhangi bir hızlandırma talebinde bulunmadık. Ekim 2022'de aktif olarak inceleniyor diye güncelleme yapılmıştı o zamandan beri bekliyorduk, 26 mayısta tekrar aktif olarak inceleniyor diye güncellendi ve sonunda 30 mayısta onaylandı. Transfer de yapılmamış yine aynı servisten onaylandı.

• @Bernur tebrik ederim ama hızlandırma yapılmadan nasıl onay geldi ilginç 🤔 2020 eylüldekiler bekliyor hala sizin için şaşırtıcı ve çok mükemmel bir durum hiçbir acil durum başvurusu yapmadık yazmışsınız işte bu ilginç çok uzunlardan beri bekleyenler var bu durum çok adaletsiz diye düşünüyorum darısı adalet bekleyenlere diyelim o zaman.

• @Bernur gözünüz Aydın tebrik ederim eşiniz green cardlı mı vatandaş mı acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |