Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@puff mevcut vizenizin, ilgili suç kaydına ve dv sürecine bir faydası / zararı olmaz.

• DV-2024'e başvuru yaparken bi hata yaptığımdan şüpheleniyorum.DS-260'dan bahsetmiyorum, greencard başvuru formumda ne yazdığıma bakabiliyor muyum ? Teşekkürler

• ⭐⭐

@harunpursali Merhaba, hatali forma tamamlamayinca sorun olmaz, ellemeyin, dogru formu tamamlamaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope_one_day1 başvuru bilgilerinizi kontrol edeceğiniz bir sistem yok.

• @gucarslan teşekkürler.peki şöyle söyleyeyim. biz 4 kişilik bi aileyiz, çekilişi kazanan babam. ds-260 formunu doldurmak için açtığımızda sadece 3 aile bireyi gözüküyordu, ben yoktum. sonradan add applicant'tan ekledim ama acaba babamın bilgilerini doldururken çocuk sayısında bi hata mı yaptım diye düşünüyorum. umarım bi sıkıntı çıkmaz ya. çıksa da durumu açıklayabiliriz diye düşünüyorum consular'a

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope_one_day1 DS260 sayfasına girdiğinizde aile üyelerinden herhangi birinin eksik olduğunu görmek, ilk başvuruda o aile üyelerinden eksik olanın eklenmediği anlamına gelir.

bunun ne yazık ki bir açıklaması yok, bu durum kurallarda açıkça belirtilmiştir.

(U) Except as specified in paragraph ii below, entries must include the name, photograph, date, and place of birth of the entrant's spouse and all natural children, as well as all legally adopted children and stepchildren, who are unmarried and under the age of 21 as of the date of the initial entry. All derivatives must be included even if the entrant is no longer legally married to the child’s parent, and even if the spouse or child does not currently reside with the entrant and/or will not immigrate with such entrant. Married children and children 21 years or older cannot qualify for the DV based on the parent's application. Entries lacking all the required information may be disqualified at any time before selection, after selection, or during the visa application process.

• Greencard talihlisinin 21 yaş altı çocukları değerlendirilirken, greencard formunun doldurulduğu tarih mi baz alınıyor yoksa güncel yaş durumu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @gucarslan teşekkürler

• @gucarslan forma kendi ismimi de eklediğimde ''under review'a girdi. b477e46f-fbee-41d8-ad1f-dde13b9ab183-image.png

ardından ''status'' accompany'ye dönüştü. bu bağlamda birisi benim ismimi reviewlayıp bilgileri kontrol edip onaylamış olamaz mı? ben mi çok iyimser yaklaşıyorum

6c92b60e-146a-45ab-8ab4-eff6e2036dba-image.png

• Selamlar,

Ds260 formunu doldururken çalışıyor olarak doldurdum fakat DV çıkmasaydı da istifa etmeyi planlıyordum, istifa ettiğimde ve sonrasında mülakat tarihi akınca formu açtırmaya gerek var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umut-Şele hayır yoktur.

• ⭐⭐

@qwe19 Cunku teknik olarak First In, First Out, FIFO uygulamasi var. Kimse siranin gelip gelmeyecegi konusunda on gorude bulunamaz, ama dosyaniz ne kadar hizli islenirse, o kadar hizli baska bir siralama oluyor. Son iki yildir ozellikle kalabalik ulkelerde formun doldurulma hizi oyun degistirici oldu. Onemli olan mumkun oldugunca erken ve dogru doldurmak. Bu bir cekilis, isterse siranin sonundan da baslar cagirmaya, kim bilir... Sureciniz 1 Ekim 2023 tarihinde resmi olarak baslayacak, Agustos 2023 Bullteninde Kazanma sonuclarini ulkelere dagilimini, Eylul bulteninde ilk cutt-off limitini goreceksiniz. Size geri donus mulakat alana kadar olmayacak, o da baska bir cok etmene bagli, forumu incelemekten cekinmeyin.

• Merhaba dv24 talihlisiyim önümüzdeki ay üniversite sınavına girip makina mühendisliğine gireceğim . Mülakat tarihine kadar muhtemelen burada 1.yilim bitimine yakın olur sorum şu üniversite için Greencard izin alabilir miyim ? 3 yıl kadar veya iptal edilmemesi için ne yapmalıyım bu süreçte

• vbvb.jpg

Current istatistiklerine bakıyorum da 2018de ne değişti de bol bol verilen numaralar 2000lerle başlamaya başladı?

• @harunpursali forumda daha önce verilen cevaplara istinaden bir tahmin yürütecek olursam, hatalı isim soyisim kombinasyonuyla eklediğiniz formu submit etmediğiniz sürece sorun olmaz diye tahmin ediyorum. burada daha tecrübeli ve bilgili olanlar daha doğru yönlendirecektir tabi, isterseniz onlardan da cevap bekleyin.

• @gucarslan çok teşekkürler. Sonunda açık ve net bir şekilde ne olacağı ile ilgili aydınlanmış oldum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 elbette başvuran sayısı..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope_one_day1 ilk başvurduğunuzda eklenmediğiniz için, sonradan eklenen aile üyerleri (eğer yeni doğmamışsa) bi anlam ifade etmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope_one_day1 hayır atmaz. dilediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |