DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar 22 nisanda mülakat maili gelmişti ceac kontrol ediyorum in transit yazıyor ready olması gerekmiyormu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz hayır gerekmiyor.
    konsolosluk mülakatınızı henüz kcc'den kabul etmemiş olabilir. mülakat tarihi aldıysanız sorun yoktur..

• @nazlihande Selamlar, hayır mailime herhangi bir ek bir bilgi eklemedim, mail örneğinde belirtitğim gibi tüm bilgileri mailde belirttim.

• @gucarslan
    Ah bi de bize gelse 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak bazen olmaz.

• @gucarslan
    nasipse olur ama vakit alır. Sabırdır ilacı.

• @yusufalak sizin dosya numaranız 5 binlerdeyken hala randevu gelmedi mi size?

Yoksa imzanızı henüz değiştirmediniz mi?

• @melihguney

İnan gelse güncellerim. 49xx 2-3 kişiyede gitmedi daha. Seneye kazanan arkadaşlara bol bol sabırlar diliyorum.

• Merhabalar bu sabah Gürcistan şöyle bir geri dönüş aldım ama anlayamadım şuan Türkmenistan vizesiyle uğraşıyorum
    Oturum mu istiyor acaba
    Dear Applicant,

Thank you for writing to the U.S. Visa Services Desk.

We understand that you would like to know if you can transfer your case to Georgia.

Please be informed that due to the rippling effects of the global COVID pandemic, the Consular Section of the U.S. Embassy has very limited appointment availability.

While Tbilisi has resumed routine immigrant visa services, we can only accommodate transfer requests from citizens and legal residents of Georgia and Azerbaijan. Please provide proof of legal residence in Georgia or Azerbaijan or a copy of your passport. Otherwise, we cannot accommodate your transfer request at this time.

If you meet the requirements and your case has already been transferred from the NVC of the KCC to a U.S embassy or consulate, please follow the instructions below.

Non-Diversity visa cases – In addition to a copy of your citizenship or resident status, please reply with your case number (three letters followed by a series of numbers), the petitioner’s name, the beneficiary’s (visa applicant’s) name, and the beneficiary’s date of birth,

Diversity visa case – In addition to a copy of your citizenship or resident status the case number (three letters followed by a series of numbers) and the principal applicant’s name and date of birth.

We will then request that the U.S. embassy or consulate that currently has the case transfer it to Tbilisi, and we will schedule your interview in priority order as capacity allows.

• @devrim-astan Merhabalar, gelen bu mailin olduğu sayfada 'Türkçe diline çevir' diye bir seçenek olması lazım. Eğer yoksa kullanmış olduğunuz tarayıcıdaki adres çubuğu bölümünde muhtemelen 'bu sayfayı çevir' seçeneği vardır, eğer o da yoksa mailin olduğu sayfaya sağ tık yapıp 'Türkçe diline çevir' seçeneğine de tıklayabilirsiniz. Bence sorunuzun cevabı orada gizli.

• ⭐⭐

@devrim-astan Sadece Gürcistan ve Azerbaycan vatandaşlarına ve yasal oturum olanlara tasima yaparız diyorlar. Bu koşulları sağliyorsanız transfer talebinizini ona göre ilgili belgeleri ekleyerek yapabilirsiniz.

• Merhaba
    Uzun süredir bekleme sürecinde ilerliyoruz, bir kaç durum kafam da dolanıp duruyor, geriye dönük baktığımızda yıllara göre randevu alabilen numaraların bir listesi varmıdır, geçmiş yıllarda kendi numaram için randevu alamamak gibi bir durumu analiz etmek için, tabi konsolosluk bu konuda kendi programını her şekilde hayata geçirecek durumda olduğunu biliyorum, ama yine de biraz olsun iyi hissetmek adına geriye dönük randevu alabilen numaraları inceleyebilir miyiz.

• @lumos çok teşekkür ederim desteğiniz için

• @sametx selam https://dvcharts.xarthisius.xyz/ Burdan yıllara göre hangi numaralar mülakat almış görebilirsiniz

• Merhaba
    daha önce dosyasını başka ülkelere taşıyan arkadaşlar nasıl bir yol izlediklerini paylaşabilirler mi?
    mail atarken özel bir form doldurmamız gerekiyor mu ? nasıl bir mail atmamız gerekiyor? sağlık muayenesi için dosyamızı taşıdığımız ülkeye mi muayene olmalıyız yoksa türkiyedeki konsolosluğun anlaşmalı olduğu kurum raporunu kabul ediyorlar mı? mülakatta ingilizcemiz yeterli olmaz ise destek sağlanıyor mu? son olarak genelde kaç günde dönüş yapıyorlar dosyamı Almanya ya taşımayı düşünüyorum Almanya ya alternatif önerebileceğiniz hangi ülkeler var?
    destek ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @cagrid hepsi önceki sayfalarda mevcut ,bol şans

• Merhaba arkadaşlar ,

Forumda bulamadım ama mülakattan sonra alınan geçici vize ile giriş çıkış yapabiliyor muyuz ? Ben grand Cayman’dan Miami’ye ondan sonra tr’ye gitmek istiyorum 3 aylık bir bilginiz var mı bu konuda

• @gubaz53
    Merhabalar, Amerika’ya ilk girişinizi yaptıktan sonra pasaportunuza basılacak stamp’in 1 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Bu süre içerisinde istediğiniz gibi giriş çıkış yapabilirsiniz. Ancak ilk çıkışınızdan itibaren pasaportunuzdaki vize süresini geçerseniz eğer bazı ülkelerde aktarmalı uçuşlar için sorun yaşama ihtimaliniz mevcut.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

234

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.0k

| | | |