Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@tolga-inal kolombiyada oturum izniniz vs var mı yoksa turist olarak mı ordasınız

• Ds 260 doldururken herhangi bir evragin çıktısını falan istiyor muydu arkadaşlar,sisteme yuklememiz gereken birşey yani, bu kısmı hatırlayamadım

• ⭐⭐

@Birgariphayat Hayır sadece sizin ve ailenizin bilgilerini vs giriyorsunuz , dışarıdan 3. Dosya eklemek yok

• @hdemircanusa çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar iş hakkında bir sorum var, aşağıdaki tarihlerde işe giriş çıkış yaptım aynı firmadan, iş kısa süreliydi, bu işi 2 defa ds260 formuna yazmalı mıyım?
    image.png

• ⭐⭐

@Birgariphayat Rica ederim iyi haftasonları

• Merhabalar aranızda yeniyim inşallah bu yıl o yıl olucak ve kazananlar arasında yerimizi alacağız. Ds 260 formu ile alakalı bir kaç yere baktım ama yeterli bilgi bulamadım. 260 formlarını her birey için ayrı dolduruyoruz onu anladım fakat oğlum 9 yaşında onun içinde doldurmam gerekli sanırım ama case number yazan yere asıl talihlinin numarasımı yazılacak ayrıca her birey için ayrı sayfa mı açılacak. teşekkürler

• Herkese merhaba ,
    Ds 260 formu doldurulurme daha once yasanilan adresler sorgulamasinsa kastedilen e devlet uzerindeki ikametgah adres/adresleri mi yoksa ne kadar sureli oldugundan bagimsiz yasanilan adresler mi soruluyor ?

• ⭐⭐

@volkanpoyraz DS-260 formu doldurma işlemi, çekilişi kazanan kişi evli ve çocuklu ise tüm aile bireyleri için ayrı ayrı yapılmalıdır: 21 yaşını geçmemiş ve evlenmemiş olan bütün çocuklar ile eş için müracaat edilmelidir. Bunun tek istisnası daha evvel Green Card'a sahip olan eş veya çocuklardır.

• @hdemircanusa teşekkürler bilgi için

• ⭐⭐

@volkanpoyraz Rica ederim , iyi forumlar

• ⭐⭐⭐

@zbdgnzls bildiğiniz bütün adresleri yazın ikametim orada değildi ama diye düşünmeyin. Mesela ben kıbrısda okudum 2 sene kadar ikametimi taşımamıştım ama oradaki adresimi yazmak zorundayım ikametim o esnada Türkiyede diye türkiyedeki ikamet adresimi gösteremem

• Merhaba benim de iş kısmında bir sorum olacak e devletten 4a hizmet dökümüne baktığımda 17 yaşında bir iş yerine bir aylık bir girişim gözükmekte daha sonra çıkışım yapılmış. Ancak e devletten işe giriş çıkış bildirgesine baktığımda o bir aylık çalışmanın oldğu firma gözükmemekte. O yüzden kafam karıştı yardımcı olma imkanınız var mıdır?

• ⭐⭐⭐

@paşa sgk geçmişinize bakmanıza gerek yok bildiğiniz çalıştığınız yerleri yazın yeterli, büyük ihtimalle aileniz sgk girişiniz olması için çalışıyor göstermiştir sizi bir yerde 1 aylığına önemli değil o

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: ds260 formu nasil doldurulur?

@paşa sgk geçmişinize bakmanıza gerek yok bildiğiniz çalıştığınız yerleri yazın yeterli, büyük ihtimalle aileniz sgk girişiniz olması için çalışıyor göstermiştir sizi bir yerde 1 aylığına önemli değil o

@Emre Kurtulmuş hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim 🙏

• @hdemircanusa, içinde söyledi: ds260 formu nasil doldurulur?

@volkanpoyraz DS-260 formu doldurma işlemi, çekilişi kazanan kişi evli ve çocuklu ise tüm aile bireyleri için ayrı ayrı yapılmalıdır: 21 yaşını geçmemiş ve evlenmemiş olan bütün çocuklar ile eş için müracaat edilmelidir. Bunun tek istisnası daha evvel Green Card'a sahip olan eş veya çocuklardır.

Benim de aynı DS-260 formuna çocukların bilgilerinin girilmesi ile ilgili bir sorum olacak. Benim 5. sınıfına giden11 yaşında ikizlerim ile 11. sınıfa giden bir kızım var kazanan kişinin dolduracağı DS-260 formunda çocukların doğum bilgileri ve birlikte ABD'ye gidip gitmeyecekleri gibi sorular var, kendi formumuzu doldurup submit ettikten sonra çocuklar için doldurulacak DS-260 formu kısmında çocukların hangi okulda okudukları, kaçıncı sınıfa gitikleri vb sorular olacak mı?

• Ds-260 formu için benim ve eşimin pasaportu var, fakat 5 yaşında çocuğuma pasaport henüz çıkarmadım. Ds-260 formu doldurduğumda çocuğum için ''other travel document'' sekmesini seçip daha sonra pasaport numarasımı eklemeliyim ? çocuğumun pasaport numarası olmadığı için daha sonra ds-260 formunu açtırmalı mıyım? (yoksa vize görüşmesine giderken mi götürmeliyim) teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmtt ds 260 formunda olmadığı zaman pasaport numarası yanında mülakata götürsen bile eksik evrak diye işleme almazlar ondan dolayı dediğin gibi other travel olarak doldurdun gönderdin daha sonra en büyük psikolojik sorunu olan bekleme kısmı başlıyor. Sana ne zaman mülakat tarihi verildi. Ozaman mail atıyorsun sana tekrar ds 260 oynaman için aktif ediyorlar ozaman çocuğun için tekrar ds 260 other travel tikini kaldırıp pasaport bilgierini dolduracaksın. 2. kez tekrar kayıt edeceksin. Sakın ds 260 olmayan bir şeyi mülakatta hallederim mantığı ile gitme ne olursun.

• Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak.
    Ds260 formunu en geç kaç gün içinde doldurabiliriz?
    Bizden istenen hazır etmemiz gereken evraklar nelerdir?

• ⭐⭐

DS-260 formu ile ilgili "Sıkça Sorulan Sorular" dokümanı hazırladım. Buradan da linkini paylaşmış olayım. https://yesilkartforum.com/forum/topic/5358/dv2024-sohbet-odası/24683?_=1683099175367

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |