Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• @fthsnmz1, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mr-Yavuz teşekkürler, evet her yere mail atmak mantıklı ama çoğu yer için vize veya oturum istedikleri için çok fazla seçenek kalmamış gibi gözüküyor case no biraz düşük olduğu için aslında biraz ümitliyim ama ANK sağ olsun onu da bitirmek üzere..

Ben sizin yerinizde olsam 10xxx numarayla Ankaraya güvenmezdim, anladığım kadarıyla bu sene çok farklı davranıyor.

Bir çok kişi hala başka konsolosluklardan mülakat alıyor.
    bugün forumda @uurse viyanadaki mülakat deneyimini yazdı.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/5336/dv2023-mülakat-deneyimleri/2190?_=1682496257890

• @fthsnmz1 Şunu da hatırlatmak isterim eğer ki mayıs ayında açıklanacak bültende all current gelirse 35k approx. olan EU kotası hızla dolacak. @Darko nun da dediği gibi çok güvenilesi gözükmüyor süreç. Siz elverişli olan heryere mail atın kısmet belki şansınız size güler ve hzılıca-kolayca ilerlersiniz.

• @Mr-Yavuz evet haklısınız ama dediğim gibi şu an dosyamı taşıma gücüm çok yok olanı da giderken kullanmak zorundayım o yüzden şu an için beklemekten başka bir şey gelmiyor elimden..

• @Mr-Yavuz kota öyle hemen açıklanmayla dolmuyor. Önce açıklanan kişilerin mülakata girmesi lazım, Taki eylül ayı mülakatları dağıtılana kadar kota dolmaz. Eylül ayı verilse bile, eylül ayında mülakatlar devam eder, kota dolarsa işlemler durur. Bunu anlamak için lütfen geçmiş yılların kota durumlarına ve excel tablosundan da eylülde vize verilip verilmediğine bakınız.

• all current ne demek

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • ⭐⭐

@sanaldeniz Hep olumlu, bilgi dolu, içimize su serpen açıklamalar yapıyorsunuz. İçtenlikle teşekkürler.

• @sanaldeniz Zaten mayısta dolacak demedim, mayıstan sonra all current gelirse sonraki süreçte dolması muhtemel ve bu diğer konsoloslukların da müsaitliklerini etkileyecek. Şimdi olumlu dönebilecekler belki de o zaman hayır diyecek. Tabi kişinin kendine kalmış bir durum. Neyse ben insanlara şanslarını denemeleri gerektiğini, gelirse ANK da zaten girebileceklerini gelmezse hayal kırıklığı yaşamasınlar diye ellerinden geleni yapmalarının iyi olacağını söylüyorum. Bir mühendis olarak her zaman hesap-kitap-matematik doğru söyler derdim ama değil maalesef bu süreçte. Herkese kolaylıklar.

• ⭐⭐

@sanaldeniz Butun CN`ler mulakat alabilir demek.

• Ankara as cn8890'da. Asyada bu sene kazanan cn sayısı 28000 civarı. İranlıların yarısı türkiyede, sanırım diğer yarısı da ermenistan veya gürcistanda mülakata giriyor. Yani Türkiyede as cn'i tahmini en fazla 14000 lere kadar gelecek. Daha üstü diğer ülkelerde. Ankara geçen sene as ve eu mülakatlarını yüzdesel olarak dengeli bir şekilde dağıtıyordu. Geçen sene ankara mayıs submitlilerin eu da %100'üne mülakat verdiği zaman, aynı anda asyalıların da mayıs submitlilerin %100üne yakınına mülakat vermişti. Yani geçen sene eu 27000'e(%100) kadar mülakat alırken, as de sanırım 14000 lere(ankara için%100 ) kadar mülakat almıştı. Dediğim gibi 14000 den üstü ermenistan veya gürcistanda giriyordu. Şu anda bu sene ankara as cn8890 na kadar geldiğine göre ve asya son cn'i 28000 olduğuna göre, ankara maksumum asya için 14 000 lere kadar mülakat verecek. Şu anda Ankaradan mülakat alan asyalı cn 293 ve en üst mülakat alan cn ise 8890. Yani 14.000 cnden 8890 a kadar gelinmiş. Buda şu manaya geliyor. Ankara cn oranı bazında asya için 14000( misalen 15000 kabul edersek) = %100 iken, 8890 cn'e gelerek asya için mülakatların yaklaşık %60'ını tamamlamış. Bu durumda, sadece bugünün verilerini esas alsak bile(ki gelecek aylarda iranlılar ankaradan mülakat alacaklardır diye düşünüyorum) eu için en az ankara 35000 cnin en az %60'ını tamamlayacaktır diyebiliriz. Yani bugün ankara as için göstermiş olduğu performansı gösterseydi, eu için 35000 cn'in %60' bitmiş olmalıydı...

• @lumos Bütün cnler mülakat almayacak ama bir gidişat var, bizler sadece gidişata göre tahminler yapmaya çalışıyoruz...

• Normalde bu sene bana göre 900-950 civarı cn mülakat alması lazımdı. Ben hala iyimserim, lakin ankara normal gitmiyor(Şu anda bu güne kadar eu 326 cn mülakat almış), buna rağmen ben bu sene ankaranın 700 cn mülakatı geçeceğini düşünüyorum.

• Şimdi sorulacak bana sıra gelirmi acaba diye, her 1000 cn de ortalama ankara eu 50 cn mülakat alıyor. 700 verilse bu sene. 700-326 = 374, 374/50=7,48 eder. 7,48 x1000= 7480 eder. 7480 + şu ana kadar verilmiş en yüksek cn 7200 = 14.680. Yani 700 mülakat dağıtılırsa ortalama 15000 lere kadar mülakat verilmiş olur... Dolayısıyla dosya taşıyıp taşımama ile ilgili buda size fikir verir... Tabi 950 mülakat da dağıtılabilir... Ortalama bazen her 1000 cn de mülakat alan 50 değil de 40 da düşebilir....

• İyi akşamlar, hazirandaki mülakatım için ais kaydı oluşturdum. Ancak bir düzeltme için ds260 'ı açtırmak istiyordum.
    AIS kaydı yaparken bizden istenen DS260 numarası, eğer sonradan formu açtırıp güncellersem değişiyor mu? Yani bu durumda ais'te düzeltme yapmam gerekecek mi?

• ⭐⭐⭐

@tak3517 hayır gerekmez ds260ta düzeltmek istediğiniz şey özel değilse nedir?

• @waterman Teşekkür ederim. Seve seve söylerim çünkü çok kararsız kaldım. 10 gün önce burada sormuştum ama yanıt alamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Büyük bir hata olmadıkça formu açtırmanın gereksiz olduğunu biliyorum. Ama hata büyük mü küçük mü kararsız kaldım 😕 'Full Name in Native Language' kısmına sadece soyadımı yazmışım. O kısma ismimi yazmayı unutmuşum. (İsmim Türkçe karakter içermiyor). İsim ile ilgili olduğu için kararsız kaldım sadece. bu durumu mülakatta belirtme şansım varsa tabi ki şu an açtırma ile uğraşmak istemiyorum.

• ⭐⭐⭐

@tak3517 genelde sorun olmuyor ama içiniz rahat etsin diyorsanız açtırıp düzeltme yapın tekrar bi ais kaydı oluşturmaya gerek yok ☺

• Oncelikle iyi gunler ve iyi calismalar diliyorum 2023 dv lottery talihlisiyim case numaram 24 binlerde mulakat tarihi Ile alakali herhangi bir gelisme yok ne yapmam gerekiyor iyi gunler....

• @tak3517 istesende artık ds260 kilidi açılmaz, çünkü dıştan kilitlendi. Artık işlemi konsolosluk yapacak.

• Umarım isteyen herkes alabilir. Olmayacak şeyler olabiliyor umudunuzu kaybetmeyin. OC1100 lerde olan arkadaşımın randevu alma ihtimali var mı ankarada dosyası. ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |