Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ocak öncelikile lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın..
    yapacağınız şey bu başlığı sürekli takip etmek.. şuan ankara konsolosluğu DS260 submit tarihine göre mülakat dağıtıyor ve henüz 7100'lerde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tak3517 evrak teslim ederken ilgili görevliye söylemeniz yeterli. bunun için işlem yaptırmayın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Veli-Ahmet kendisi türkiye'de mi ikamet ediyor?
    ve DS260'da mülakat yerini neresi seçti?

• ⭐⭐

@sanaldeniz Ben all current ifafesinin anlamini ifade ettim. Tabii ki de herkes mulakat alamaz, her DS-260 dolduran da alamaz.

• @gucarslan evet türkiye de ve mülakat yeri ankara.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Veli-Ahmet o zaman sabırla mülakat beklemekten başka çaresi yok.
    eğer yeterli slot açılırsa mülakat alabilir.

• Merhaba. Birçok dv lotary kazanan arkadaşımız burada. Aranızdan bazıları mülakat aldı. Bazıları alacak. Ama aranızdan bir çok kişi maalesef mülakat alamayacak ve hayalleri benim gibi hayal olarak kalacak. Bu arkadaşların çoğu, sistemin nasıl işlediğini bilmediği için ds260 formunu geç dolduran arkadaşlar, bazıları benim gibi ds260 kilidini açtırarak felaketi yaşayanlardan, bazıları da ankara konsolosluğunun lanetine uğrayacak olanlardan. Dv2023’de olduğu gibi, geçmiş yıllarda da aynı durumda olanlar var. Hatta pandemi gazabına yakalananlar bunun en acı örneği. Geçmiş yıllarda çeşitli nedenlerle mülakat alamayanlar ile bu sene aynı kaderi yaşayıp mülakat alamayacak olanların, ortak bir yanı var. Bu arkadaşlarımızın hepsi en az 1,5 sene emek verdi, zaman harcadı, 100 lerce, 1000 lerce forum sayfası takip etti, 100 lerce 1000 lerce şey okudu, 100 lerce 1000 lerce şey araştırdı ama kaderin cilvesi bu arkadaşlara oyun oynadı yada bu sene sonunda oynayacak. Yani bu arkadaşlarımızın çok ciddi emekleri, çabaları varken, bu emekleri çabaları zayi oldu/olacak. Ama malum dv2024 çekilişi yakın zamanda gerçekleşecek. Yukarıda bahsettiğim bu arkadaşlardan da yine kazananlar olacak… Şimdi konuya tekrar dönülecek olursa, bu çekilişin hemen ardından BAZI MUHTEREM ARKADAŞLAR, dv2024 sohbet sayfasına giderek, kendilerine bir şey sorulmadığı halde, forumda herhangi bir talep olmadığı halde, kendilerinden yardım istenmediği halde yeni kazanmış arkadaşlara, ds260 formunun bir an önce doldurulup gönderilmesi, dosya taşınması gibi hususlarda yönlendirme yapma gereği duyuyorlar. Çünkü geçen sene de bu böyle oldu. Fakat göz ardı edilen bir şey var. Sizce dv mülakatını kim daha fazla hak ediyor. Hiçbir çaba göstermeyen, araştırma yapmayan, emek harcamayan kişiler mi? Yoksa geçen senelerde kazandığı halde acı tecrübeyle mülakat alamayan, binlerce sayfa araştırmış, binlerce şey okumuş, çabalamış, emek harcamış ve dv2024’te de kazanmış olan kişiler mi? Bence mülakat almayı en çok hak edenler, en çok çabayı harcayanlar olmalı. Değerli arkadaşlarım ne demek istediği anladınız. Uygun görürseniz sırf geçmişte kazanan ama mülakat alamayan arkadaşların, geçmişteki emeklerine saygı adına, lütfen size sorulmadan, sizden talep edilmeden yönlendirme yapmayınız. Zaten forumda her şey yazılı. Eğer ds260 formunun hızlı bir şekilde girilmesinden ziyade, formun doğru girilmesi çok daha önemli, zira ds260 kilidi açılması söz konusu olabilir ve bu kişi sıranın en sonuna düşer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz uygun görmeyiz efendim!

ayrıca mülakat almanın bir hak olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?

unutmayın ki içinde bulunduğunuz forum, gönüllülük esasına dayalı ve bilgi / birikim paylaşılması amacıyla kurulmuş bir oluşum. burada paylaşılan bütün bilgiler, birisinin işine yaraması amacıyla burada paylaşılıyor ve öyle de olacak.

kimin daha çok, kimin daha az mulakat hakettiğine ne siz ne de başkası karar verebilir. birilerinin merak ettiği soruyu araştırmadan sormuş olması, onun o merak ettiği şeyi (mülakat ya da her neyse) daha az hakettiği anlamına gelmez.

eğer bu konu sizi rahatsız ediyorsa, forumu kullanmayabilirsiniz.

çok uzağa gitmeden kendimden pay biçeyim; sayısını hatırlayamayacağım kadar kişiye vize aldırdım ve devam ediyorum. bunu yaptığım için herhangi bir pişmanlık da duymadım açıkçası. kendi vizemi alamamış olmama rağmen, belki başka biri vizesini alır diye yazıyorum insanların merak ettiği ya da ihtiyaç duyduğu bilgileri. ama çıkıp, en çok ben hakettim, o yüzden bunu paylaşmayayım demiyorum. eğer dersem zaten bu forumda işim yok demektir.

kısaca, siz kimin en çok hakettiği konusunu bir kenara bırakın.

çünkü en çok hakeden henüz gelmedi bu foruma. henüz soru da sormadı, soru da cevaplamadı.. henüz form bile doldurmadı. hatta eminim ki henüz çekilişi bile kazanmadı..

forumda xxx'ler bunu daha çok hakediyor terazisi kurarsak, ağır basan tarafın neresi olacağını kimse bilemez.

ve emin olun, kimin o ağır basan tarafta olacağına da şaşar kalırız..

• @sanaldeniz

Acısıyla tatlısıyla tecrübe tecrübedir. Forumda zaten kişilerin tecrübe ve birikimlerini paylaştığı bilmeyen kişilerin bundan yararlandığı bir ortam. Herkesin hayat yaşantısı işi gücü ve vakti aynı olamayabiliyor. Sen ben 100lerce 1000lerce konu okuyabiliriz bir başkası bunu okuyacak zamana sahip olamayabilir. Zaten bir çok bilgi ve tecrübeyi sentezleyerek doğru hedef için aktarım yapılıyor.
    Doğru bilgi veya tecrübeyi kıyı köşelere saklamak neden.

• @gucarslan Benim anlatıklarımla sizin anladığınız arasında ince bir çizgi var, tıpkı iyilik yapmakla, ayakçı olmak arasındaki fark gibi. İkisinde de iyilik yaparsınız. Ama birinde yapılmış olan iyilik istenmediği, talep edilmediği, hatta herhangi bir husus dile getirilmediği halde bile yapılabilir, diğerinde ise en azından konu mevzu olmuştur, sorulmuştur veya talep edilmiştir. Dediğim gibi iki husus arasındaki ince bir ayrım var. Siz şimdi, şu anda dv2024 sayfasına girip size sorulmadığı, mevzu olmadığı halde ds260 formunun, ds260 formunun nasıl doldurulduğu, dosyanın şimdiden taşınması için araştırma yapılması gerektiği gibi hususlarda yazışma yaparmısınız. Üstelik söylediklerime aynen katılmıyorum. Ben hala en çok çabalayanın, en çok araştıranın; hiç çabalamayana, hiç emek sarf etmeyene kıyasen mülakatı daha fazla hak ettiği kanaatindeyim... Bu benim fikrim. Katılmayabilirsiniz. Saygı duyarım. Lakin istemiyorsanız çekin gidin tarzı bir söylem bana göre hoş değil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz

Siz şimdi, şu anda dv2024 sayfasına girip size sorulmadığı, mevzu olmadığı halde ds260 formunun, ds260 formunun nasıl doldurulduğu, dosyanın şimdiden taşınması için araştırma yapılması gerektiği gibi hususlarda yazışma yaparmısınız.

evet yaparım, hatta DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığının 3. iletisi bu olacak, şimdiden söylemiş olayım 🙂
    hem böylece daha fazla insana ulaşmış olur en değerli bilgiler.

ayrıca çekin gidin demedim, çarpıtmayın. bu konu sizi rahatsız ediyorsa forumu kullanmayabilirsiniz dedim. tıpkı sipariş verdiğiniz restorantın yemeklerini beğenmeyip tekrar sipariş vermemeniz gibi. tamamen sizin takdiriniz yani..

iletiniz normalde forum kurallarına aykırı ama ben yine de tutuyorum ki olması gerekenin ne olduğunu net şekilde görsün insanlar.

• ⭐⭐

@gucarslan iyiki bu forumdasınız🙏

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz

Siz şimdi, şu anda dv2024 sayfasına girip size sorulmadığı, mevzu olmadığı halde ds260 formunun, ds260 formunun nasıl doldurulduğu, dosyanın şimdiden taşınması için araştırma yapılması gerektiği gibi hususlarda yazışma yaparmısınız.

evet yaparım, hatta DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığının 3. iletisi bu olacak, şimdiden söylemiş olayım 🙂
    hem böylece daha fazla insana ulaşmış olur en değerli bilgiler.

ayrıca çekin gidin demedim, çarpıtmayın. bu konu sizi rahatsız ediyorsa forumu kullanmayabilirsiniz dedim. tıpkı sipariş verdiğiniz restorantın yemeklerini beğenmeyip tekrar sipariş vermemeniz gibi. tamamen sizin takdiriniz yani..

iletiniz normalde forum kurallarına aykırı ama ben yine de tutuyorum ki olması gerekenin ne olduğunu net şekilde görsün insanlar.

Kim bilir kaç 100lerce kişinin hayır duasını aldınız. Forumda her yerde birilerinin yardımına koştuğunuzu görüyorum. Minnettarız...

• Sevgili @gucarslan iyiki varsınız.İyilik paylaştıkça çoğalır.Sayenizde bu forumda karşılıksız iyiliğin en güzel örneği sergileniyor. karşılıksız iyilik yapanların çoğalması dileğiyle

• Yasaklı

@gucarslan Kardeşim bir sorum var: Bizim dosya transferi için email attığımız dünyanın dört bir yanındaki ABD Büyükelçilikleri: ''Kusura bakmayın, sadece bu ülkede oturumunuz varsa yardımcı olabiliriz'' cevabı verirken Ankara'daki ABD Elçiliği İranlısından Afganına, Iraklısından Suriyelisine herkese eyvallah dediği için bu dramları yaşıyor olabilir miyiz?

• Yasaklı

@gucarslan İkinci bir sorum da: bazı iyimser arkadaşların beklediği gibi Mayıs-Haziran-Temmuz- Ağustos aylarında toplu mülakat verilmeye başlanırsa, benim gibi DS-260'ı nispeten erken doldurmuş 21 binlerdeki birine sıra gelme ihtimali olabilir mi?

• @Asher_Adler sayin gucarslan yerine ben cevap vereyim. Haziran ayinda mulakata girdigimde sabah 8 de konsolosluga alinmistim ve saat 10 gibi konsolosluktan vizem onayli bir sekilde cikmistim. 2 saatlik vakitte toplamda iceride yaklasik 40 kisi vardi ve 4 gise acik idi. hepsi de vizelerini alip cikiyordu, yeni kisiler geliyordu. Yani Ankara abartmiyorum gunde 150 kisiye bile mulakat verebilir kapasitede. Hatta daha fazla. Birakin Eylul u ve 20k lari, Haziran sonu gelmeden bile Ankara !!!istese!!! herkesi temizler ve 30k lara bile mulakat vermis olur. Ama tabi arka planda neler dondugunu, neden vermediklerini ya da cok az sayida verdiklerini bilmiyoruz. Belmekten baska maalesef yapacak hic bir sey yok. 9k da da kapatabilir, 15k da da, 30k da da...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Asher_Adler hayır. çünkü ankara'nın bunu yapmasını DOS söylüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Asher_Adler ankara istese kalan dv mülakatlarını 2 hafta içinde bitirebilir. dünyada bu kapasiteye sahip tek konsolosluk..

• ⭐⭐

@gucarslan neden peki bu yavaş yavaş yürüyor abi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |