Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Taygun-Kurtulus hocam ne zaman gonderdiniz formu. Diger arkadaslara da sorayim formu yolladiktan ne kadar sonra geldi mail

• @tolga-demir zaten 5dakikalik bir işlem.. 4belge gönder gitsin 🙂 bu arada @Taygun-Kurtulus @mhepekiz @ilight0196 @grslarc sizinle birlikte ds 260 gönderenlere de (eşinizle, çocuğunuza ve..) mail geldimi, yoksa sadece kazananami bu mail geliyor..

• @sfati Yok sadece kazanana geldi. Fakat bütün aile fertlerinin evrakları istenmekte.

• @sfati DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@tolga-demir zaten 5dakikalik bir işlem.. 4belge gönder gitsin 🙂 bu arada @Taygun-Kurtulus @mhepekiz @ilight0196 @grslarc sizinle birlikte ds 260 gönderenlere de (eşinizle, çocuğunuza ve..) mail geldimi, yoksa sadece kazananami bu mail geliyor..

Yok sorun belge degil zaten nerdeyse hepsi e-devletten alinacak. Merak ettigim ne zaman ds formunu gonderdiniz bu mail ne kadar sonra geldi. @alkinalkin ds yi yolladiktan 1 ay sonra gelmis mail.

• @sfati Bana gelen bir şey yok ben daha current değilim 🙂 Dün gece konu ilk duyulduğunda ilk tahminlerimiz neyse ona denk geliyor diye açıklamaya çalıştım

• @mhepekiz karıştırdım ozaman.. sen resubmit yapmismiydin ds260 i.. bu ay current olcak numaran, bakalım sana da gelecek mi ayni mail

• @sfati hayır ben Mayıs'ta bir submit ettim ediş o ediş 🙂

• dokümanlar istenen bu maili alan arkadaşların hepsinin , ilgili sayfalarında randevu tarihleri degilde hala green card kazandıklarını bildiren sayfa mı gorunuyor?
    Çekiliş sonucu sayfamda 4 aralık için randevu tarihimiz açıklandı bununla birlikte mail alamıyorum cunku çekiliş formuna yalnışlıkla aynı isimle ama hotmail adresi vermişim ve başkasına ait , emailler ona gidiyor , kendi ile mailleşmiştim bana gondrecekti ama gondermedi ve kendisine ulaşamıyorum.
    KCC ye mail sorunumu bildirsem mi karar da veremiyorum , randevumda ve taihinde bir aksaklığa dönüşmesinden çekiniyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

dokümanlar istenen bu maili alan arkadaşların hepsinin , ilgili sayfalarında randevu tarihleri degilde hala green card kazandıklarını bildiren sayfa mı gorunuyor?
    Çekiliş sonucu sayfamda 4 aralık için randevu tarihimiz açıklandı bununla birlikte mail alamıyorum cunku çekiliş formuna yalnışlıkla aynı isimle ama hotmail adresi vermişim ve başkasına ait , emailler ona gidiyor , kendi ile mailleşmiştim bana gondrecekti ama gondermedi ve kendisine ulaşamıyorum.
    KCC ye mail sorunumu bildirsem mi karar da veremiyorum , randevumda ve taihinde bir aksaklığa dönüşmesinden çekiniyorum.

evet, bunu ben de merak ettim. Acaba secildigini belirten sayfada bu durumla ilgili bir degisiklik oluyor mu...

Sizin durumunuzda yapmaniz gereken oncelikli olarak numaranizin aktif olmasini beklemek ve size bir mulakat tarihi verilmedigine emin olmak, maalesef bu tur durumlari onceden bildirmeniz genelde bir ise yaramiyor, ancak siraniz gelirse ve sizinle ilgili bir guncelleme varsa yardimci oluyorlar...

• 1-)Adli sicil kaydı ingilizce olarak aldım nufus kayıt örnegini türkçe olarak aldım sorun olur mu ?
    2-)İkisinide e devletten aldım bu sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mansfield1 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

1-)Adli sicil kaydı ingilizce olarak aldım nufus kayıt örnegini türkçe olarak aldım sorun olur mu ?
    2-)İkisinide e devletten aldım bu sorun olur mu?

sorun degil, ikisi de kabul ediliyor.

• Herkese merhaba,

2 kasımda mülakatımızı hallederek vizemizi onaylattık.

Mülakatımız 07:45 teydi. Kızılaya metroyla ulaştıktan sonra erken olduğu için 20 dakika kadsr yürüyerek konsolosluğa vardık. Çantalarımızı orada çay içtiğimiz kafeye emanet bıraktık. 2 sırt çantasına 10 tl ödedik. Saat 07:30 da almaya başladılar. Evraklarımızla beraber içeri girdik. Sıra numarası aldıktan sonra beklemeye başladık. 3 gişe olarak sıralı çalışıyorlar. 1 gişede numaramız yandı. Evraklarımızla beraber geçtik. Bayan sırayla pasaportlar, 2 adet 5*5 fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt, adli sicil kaydı, evlilik cüzdanı ve finansal dökümanları istedi. Teslim ettik. Daha sonra iki soru sordu. Birincisi totalde ne kadar para var dedi; 10 bin $ civarı para ev tapusu ve araba ruhsatı dedim. Yurt dışında yaşayıp yaşamadığımızı sordu. Bir süre Amerikada yaşadığımı söyledim. Herşey rutin görünüyo sıranızı takip edin dedi. Oradan ayrıldık ve beklemeye başladık. Yaklaşık yarım saat sonra numaramız yandı yeniden. İkinci hişeye geçtik, gişedeki kişi 660 dolar istedi. Tl karşılığını sorduk, kur’u 6 olarak alıyolar, zarar edersiniz dedi. Kartla ödemeyip cash verdik. Orda da işimiz bitti. Yeniden beklemeye başladık. Yarım saate yakın bekledik yine. Sonra yeniden yandı numaramız. Asıl mülakat bu kısım. Elimizi kaldırdık ve doğru söyleyeceğimize dair yemin ettik. Daha sonra parmak izlerimiz alındı. Sadece ne iş yaptığımızı ve nereye gitmeyi düşündüğümüzü sordu. Herşey güzel görünüyo tebrikler dedi ve sonlandırdı. Orjinal evraklarımızı alarak ayrıldık.

DS-260 submit: 18.05.2018
    Case no: 2019EU29XX
    Sağlık Kontrolü:31/10/2018
    Vize Mülakatı:02/11/2018
    Vize Onayı:02/11/2018
    Pasaport Teslimi:-
    ABD'ye İlk Giriş:-

• @crazycells @sash dokümanların istendiği maili alan arkadaşlara henüz bir randevu verilmedi sanırım.. eğer verildiği hâlde bu maili aldilarsa dediğin gibi cekilis sayfasında durumla ilgili bir değişiklik olup olmadığını belirten bir yazı olabilir

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sash DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

dokümanlar istenen bu maili alan arkadaşların hepsinin , ilgili sayfalarında randevu tarihleri degilde hala green card kazandıklarını bildiren sayfa mı gorunuyor?

evet, bunu ben de merak ettim. Acaba secildigini belirten sayfada bu durumla ilgili bir degisiklik oluyor mu...

Sizin durumunuzda yapmaniz gereken oncelikli olarak numaranizin aktif olmasini beklemek ve size bir mulakat tarihi verilmedigine emin olmak, maalesef bu tur durumlari onceden bildirmeniz genelde bir ise yaramiyor, ancak siraniz gelirse ve sizinle ilgili bir guncelleme varsa yardimci oluyorlar...

numaram 56xx aktif oldu ve 10 gun once sayfamda guncelleme oldu (imzamda guncelleme yapmam lazım sanırım okuyan takib edenlere kolaylık olsun) ve randevu tarihim 4 Aralık , email alamadığım için sayfamdan takib ettim. Sayfamda bilindik randevu yazısı var ve verilen linkler bilindik sayfalara documanlar vs ve dosyaların online verilen email adresine konsolosluk sayfasına email atılacağı yzıyor ama bu genel bir anlatım bana ozel değil , bana gelen randevu mesajı ilgili documanları mulakata getirmem gerektiği, Ama gelen Email hakkında bir bilgim yok ne yazıyor diye?

Lottery sayfamdaki randevu mesajı:

**Dear DV Applicant,

This is the official notice for you to pursue your application for a DV-2019 visa. An appointment has been scheduled for you at the U.S. Embassy or Consulate stated below. You and all members of your family who wish to apply for a Diversity Visa must appear at the appointed date and time for your interview. Please notify the office listed if you cannot keep the appointment. You and any eligible family members will be required to submit sufficient proof of identity upon arrival. If you fail to obtain a DV-2019 visa by September 30, 2019, your registration will expire. Your family members must also obtain their visas prior to September 30, 2019, or they will not be permitted to join you in the United States under the DV-2019 program. Please follow all of the instructions provided at http://www.dvselectee.state.gov to prepare for your interview. It is very important that you follow the instructions carefully and completely. The Diversity Lottery Fee for each applicant and each member of the family must be paid in full at the Consulate or Embassy at the time of your interview. There is only one fee and you should only make a payment at the Embassy or Consulate when instructed to do so at the time of your interview. The fee is non-refundable, even if the visa is refused for any reason.

Interview Appointment

ANKARA
    EMBASSY OF THE UNITED STATES
    VISA UNIT
    110 ATATURK BULVARI ANKARA TURKEY
    90-312-426-5470 X 230
    December 04, 2018 09:00 AM

The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case and forwarded it to the interviewing office. Further inquiries should be addressed to the interviewing office. When communicating with the Embassy/Consulate, always refer to your name and case number exactly as they appear below. Contact information for the consular section in ANKARA can be found on usembassy.gov.**

• @sash mülakat tarihi aldıysanız sorun yoktur muhtemelen... Mail, mülakat tarihi henüz belli olmayan, numarası aktif olmuş ama ds260 i numarası aktif olduktan sonra gönderenlere gelmiş.. Muhtemelen o arkadaslara da belgeleri gonderdikten sonra mülakat tarihi verilecek.. Kısacası sen belge gönderme kısmıyla ugrasmayacak gibi görünüyorsun...

Şu anda mülakat tarihi belli olup, belge istenen mail geldiğini söyleyen biri çıkmadı.. Mülakat tarihi belli olduğu halde böyle bir mail alan bir arkadaş çıkarsa, sen de kaybettigin mail adresinden farklı bir adresten istenen belgeleri gönderirsin.. Ancak bu şekilde olur sanırım...

• @sfati @crazycells Hocam ben bekarım ayrıca bana henüz herhangi bir e-mail gelmedi. Yarın bu durumu KCC'yi arayıp görüşeceğim. Edindiğim bir bilgi olursa bu konu üzerinden mesajlaşırız.

• @ilight0196 evet en kestirme çözüm bu olur sanırım.. KCC yle görüştükten sonra durum tam olarak netlik kazanir..

• @ilight0196 numaranız kaç tı ? Current olanlara email geliyor,
    sanırım 6600 e kadar Aralık ayı için Current numaralar acıklandı henüz.

• Arkadaşlar,
    2 Kasım günü GC mülakatına girdim ve vizemiz onaylandı.
    Ben de tecrübemi aktarayım istedim. Biraz uzun oldu ancak sonuna kadar okuyamayacaklar için genel olarak değerlendirecek olursam 08:30 da olan randevum için tüm işlemlerin tamamlanıp çıkmamız (4 kişilik bir aileyiz) 09:30 oldu. Daha önce turist vizesi için bile konsolosluğa gitmemiş biri olarak süreç 3 adımda, gayet açık ve rahat geçti diyebilirim.
    Randevumuz 08:30 da idi.
    Sabah 07:10 gibi Başkent Öğretmen Evinden çıktık. (Öğretmen evlerinde öğretmen veya memur olmayanlar da kalabiliyor)
    07:20 de Caner Otopark a vardık. Aracımızı ve yanımıza almamamız gereken eşyalarımızı araçta, aracın anahtarını otopark görevlisine bıraktık. Otopark 24 saat açık olduğu için daha erken saatlerde de gidebilirsiniz.
    07:35 de yürüyerek konsolosluk a vardık. 5-6 kişilik sıra oluşmuştu. Bizde sıraya girdik.
    Az sonra kapıdaki güvenlik sıra ile çağırdı. Pasaportlarımızı aldı. Kısa bir üst araması yaptı. Eşimin çantasını alamayacaklarını söyleyince, o hemen karşıdaki büfeye emanete verdi geldi.
    İçeride, xray öncesi bir kısa sıra olduk. Başka bir görevli fotoğraflara baktı. (önden uygun olmayan varmı diye kontrol etmek istedi sanırım)
    Xray kontrolüne sıra ile girdik. Hava alanlarındaki gibi bir kontrol yaptılar.
    Xtray den sonra asıl binaya geçtik.
    Girişte hemen soldaki görevli pasaportlarımızı aldı, listeden isimlerimizi kontrol etti. Arkalarını barkod yapıştırdı ve 2 adet 10 no lu sıra numarası verdi.
    İçeri geçip oturduk. Çocuklar için trt çocuk sessiz olarak açılmış. Küçük bir oyun alanı da var. Çocuklar başka diğerleri ile bir araya gelip oynamaya başladılar. İçeri bebek arabalı biri de girmişti.
    1 nci sıra numaramız yandığında (08:45) evrak tesliminine gittik. Türk bayan sıra ile evrakları istedi. Çocuklara baktı. Pasaportlar, Sağlık Raporları, Diploma fotokopisi, Nüfus Kayıt Örneği ve fotokopisi, Evlilik cüzdanı fotokopileri, Adli Sicil Kaydı, Hesap Hareketleri ve Fotoğrafları aldı. 4 Ayrı dosyaya yerleştirdi. Mali olarak Tapu, Remax dan değerini gösteren bir belge, araç ruhsat fotokopilerini sordum ama almadı. Gerekirse mülakatta gösterirsiniz dedi. Her bir kişi için PTT kaydı yaptırdınız mı diye sordu. DS260 ın onay sayfası veya başka bir doküman istemedi. Evlilik cüzdanının hem fotoğraflı hem de yazılı sayfalarının fotokopilerini aldı. Diplomam A3 boyutunda büyük olduğu için hem A3 hem de A4 boyutunda fotokopilerini götürmüştüm. A4 boyutunda (küçük) olanı aldı. Hesap olarak 10bin$ ve 75binTL gösterdik. Hatta paralar hesaba son gün yatmıştı ama sormadı bile. Sadece bakiyeye bakıp geçti. 09:00 da evrak teslimi bitti.
    2 nci sıra nuraramız yazdığında (09:10) sadece ben ücret ödemeye gittim. 4 kişilik toplam ücreti dolar olarak nakit ödedim. Ödeme yapıldığına dair bir fiş verdi.
    3 ncü sıra numaramız 09:20 gibi yandı ve mülakata gittik. Çok kibar ve profesyonel bir Türk Bayandı. Önce sağ elimizi kaldırıp “sadece doğruları söyleyeceğinize dair yemin eder misiniz” dedi, biz de evet dedik. Sonra ben ve eşim parmak izlerini verdik. 2 çocuğum için ben sol 4 parmak izi verdim. Diplomanın orjinaline baktı. Nereye gideceğimizi sordu. New Jersey dedim. Ne iş yapacağımı sordu. Bilgisayar Mühendisiyim, aynı konuda çalışacağım dedim. Eşime siz çalışacak mısınız dedi, o hayır belki bir üniversite okurum dedi. Eşime ingilizce biliyor musunuz diye sordu. Ben giriş seviyesinde dedim. Oraya gidince izole olmamanız için ücretsiz ingilizce kurslarına gitmenizi tavsiye ederim dedi. Sonra tebrik ederim dedi. Biz de teşekkür ettik. İşlemleriniz bitmiştir, Şimdi çıkabilirsiniz, biz size pasaportlarınızı 5 iş günü içinde göndereceğiz dedi. Tekrar Teşekkür ettik ve başka hiç bir şey yapmadan konsolusluktan 09:30 gibi çıktık. Çıkışta karşıdaki büfe den eşimin çantasını aldık, 5 TL verdik.
    Oradan otoparka gidip elimizde kalan belgeleri araca bırakıp bir rahatlama kahvaltısı yapmaya gittik.
    Her kese aynı şekilde kolay bir mülakat dilerim…

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |