Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kıvanç hangi serviste dosyanız bizim 1 ay sonra 24 Ay doluyor daha onay gelmedi😀

• @lina california

• @kıvanç kolaylıklar dilerim umarım tüm bekleyenler ailesine kavuşur bian önce

• @lina inşallah🙏🏻

• @lina benimde 25 ay oldu hala onay gelmedi

• @Sibel-Demir sizde çok beklediniz umarım en kısa zamanda onayınız gelir yıprandık artık beklemekten

• @lina inşallah hepimizin onayı biran önce gelir🙏

• Arkadaşlar merhaba,

F2A eş için 13 ay önce başvurmuştum hala hiçbir haber yok.Case Californiada.Başka birşey yapabilir miyim acaba? Bu kadar süre normal mi?

• Merhaba,
    Eşim green kart ile Amerika’da yaşıyor. Ben turist vizesi ile onun yanına geldim ve F2A sürecine buradan başvuracağız.
    Benim şöyle bir sorum var:
    Pasaportum ve TC kimlik kartımda eşimin soyadı yer almıyor yani kimliğim evlenmeden önceki şeklinde, henüz değiştirmedim.
    F2A sürecine girerken eski kimlikle ve bu kimlikteki bilgilerle başvurup, kimlik değişince sürecin ortasında soyadı güncellemesi yapabiliyor muyuz? Yoksa en baştan kimliği yenileyip güncel kimlik bilgileri ile mi başvurmak gerekir?
    Teşekkürler.

• Bir de yeni bültene göre dates for filing current ama final action date current değil. İkisinin farkı nedir?

• Şubat'ta Ankara'dan 39 FX verilmiş. Toplam (bütün dünyada) FX alan TR vatandaşlarının sayısı ise 21. (FX, kotaya takılmadan verilen F2Aların kodu.) Bu 21 içinde aramızdan kimse var mı, ya da tanıdığı olan? En azından DQ'dan sonra ne kadar daha bekleyeceğimizi tahmin etme şansımız olur. Ocak ve Şubat'ta 21'er kişi, 2021'in aylık ortalaması olan 6'ya göre çok daha iyi. Umarım artarak devam eder.

• Ekim 2018 ve sonrası için aylık verilere göre bir grafik hazırladım. Durum aile birleştirmesi bekleyen GClı Türkler için içler acısı. Grafiği aşağıda paylaşıyorum. Ankara'dan verilen vizelerin çoğunun TR vatandaşları dışında ülke vatandaşların verilmesi bir tarafa, pandemi nedeni ile Nisan 2020 - Şubat 2021 döneminde F2A sıfırlanırken vatandaşların aile birleştirmeleri ve DV lottery için vize mülakatları devam etmiş.

Ankara vs Turkey Stats

alt metni

• Bir sorum olacak. 2022 için, henüz eşim ve çocuğum GClarını alıp ABD'ye gelemedikleri için $11k fazladan vergi ödüyorum (muhasebecime hesaplattım). Aile birleştirme sürecinin uzunluğunun benim için oldukça fazla bir maddi yükü var. Vergi mükellefi olarak eşit olduğumuz ABD vatandaşlarına kıyasla uygulanan çifte standart yüzünden oluşan yıllara varan gecikmenin yolaçtığı maddi/manevi zarar için dava açmayı düşüyorum. Defalarca kez ilettiğim expedite taleplerinin hepsinin reddedilmesi de cabası. Bu konuda girişimi ya da bilgisi olan var mıdır? Mantıklı bir fikir ise organize olup birlikte de dava açabiliriz.

• NVC Immigrant Visa Backlog Report sayfasında her ay için verilen ay başında DQ olup vize bekleyenler, ay içinde randevu verilenler ve ay sonunda DQ olup randevu bekleyenler rakamlarını kullanarak DQ aldığımız aydan itibaren (12/2022) bir tahmin hesapladım. 12/2022 sonu 378k DQ ile kapanmış. Bu tarihten sonra DQ alanları kendi dosyamız için gözardı ederek, yıl başından beri aylık 37k vize randevusu ortalaması ile 7 aylık bir bekleme süresine ulaştım. 6 Aralık 2022'de DQ olduğumuz için 4 ay zaten geçti. Bu durumda Temmuz ayı içerisinde randevu alacağımızı tahmin ediyorum. Randevu tarihi de en erken Eylül olur herhalde. Randevu verilirken DQ alınan tarihe göre mi yoksa I-130'un submit edildiği tarihe göre mi sıralama yapıldığını bilmiyorum. Ben DQ'ya göre hesapladım. Tutacak mı göreceğiz. Ayrıca, raporda verilen rakamlar tüm dünya için. Ankara vize verme konusunda ortalama hızın altında mı kalır, üstünde mi bilemiyorum. Her ay yeniden hesaplayacağım. Kafayı yemezsem iyidir.

National Visa Center (NVC) Immigrant Visa Backlog Report

• Bugün çok mesaj yazdım ama içimizi rahatlatacağını düşündüğüm bir bilgi paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere, Nisan 2023 vize bülteninde F24 için final action date 08SEP2020 olarak belirtildiği için PD'i bu tarihten sonra olan herkesin morali bozulmuştu ancak dates of filin tablosunda F2A tarihi hala current idi. Aşağıda linkini paylaştığım sayfada her ay için vize bültenindeki hangi tablonun referans alınması gerektiğini belirtiyor. Buna göre, Family sponsored filin için, Mart ve Nisan aylarında FAD tablosunu değil DOF tablosunu baz almamız gerekiyor. F2A, DOF'ta hala current olduğu için bir cut-off date'e tabi değiliz. Umarım bu şekilde de kalır.

How to Check If Your Immigrant Visa is Available?

Adjustment of Status Filing Charts from the Visa Bulletin

• Onlar SSN aldıklarında siz de geçmişe dönük yenileme yapabilir fazla verdiğiniz vergiyi normal refund alır gibi alabilirsiniz.

• @gembruce detayli bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkurler. Hissettiklerinizde yalniz degilsiniz maalesef hepimiz beklemekten tukendik keske bir cozumu olsa da hep birlikte hareket etsek.

• @acgx muhasebecimin verdiği bilgiye göre, file edilen yıl içinde kişilerin SSN sahibi olması gerekiyormuş. 2023'te alınmış bir SSN büyük olasılıkla incelemeden redle geri döner dedi. FL'da yaşadığım için 16 Ekim'e gecikmeli tax filing alabildik. O tarihe kadar ailem gelebilirse SSNli file edip şansımızı deneyeceğiz. Umarım olumlu olur. $11k bizim için büyük rakam.

• @gembruce bu güzel bilgi için teşekkürler umarım en kısa sürede bu sayfada artık randevu haberlerimizi paylaşırız🙏

• @itsmebb çok haklısınız. şahsen ailem geldikten sonra bir avukatla görüşmeyi düşünüyorum. sonucu foruma yazarım mutlaka.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |