Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mehmet-ein-avanaş, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@semavi kredi puanı ve ssn olmadan gitttiğimiz gibi söylediğiniz bu fırsatlardan yararlanabiliyor muyuz ?

Ben peşin aldım. Taksit için nasıl olur bilemiyorum

• Selamlar ABD de hat olayini kesinlikle yasadiginiz bolgeye gore secmenizi tavsiye ederim NYC, Miami, Houston ->Verizon , Kentucky -> ATT vs gibi .

Eger ABD disina cok seyehat ediyorsaniz en mantiklisi Google Fi olacaktir cunku roaming data ucreti yok. Dunyanin hemen hemen her yerinde internetinizi kullanabilirsiniz ayrica USA icinde UScellular ve T-mobile networklerini kullanmakta.

AT&T, T-Mobile ve Verizon gibi firmalari pahali bulup yine guzel paketlerle pre-paid olarak ayni firmalarin networkunu kullanan Cricket (AT&T), Mint Mobile (T-Mobile), Visible (Verizon) tavsiye ederim. Seciminizi yasadiginiz bolgeye gore yaparsaniz fiyat performans olarak en iyi secimi yapmis olursunuz bence.

Ben 2 yildir Mint Mobile kullaniyorum Turkiyeye gittigimde Wi-fi calling ozelligiyle birlikte wi-fi agina bagli oldugum her yerden telefonu ABD ymis gibi kullanabildim.

• @tolgicaki, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

Selamlar ABD de hat olayini kesinlikle yasadiginiz bolgeye gore secmenizi tavsiye ederim NYC, Miami, Houston ->Verizon , Kentucky -> ATT vs gibi .

Eger ABD disina cok seyehat ediyorsaniz en mantiklisi Google Fi olacaktir cunku roaming data ucreti yok. Dunyanin hemen hemen her yerinde internetinizi kullanabilirsiniz ayrica USA icinde UScellular ve T-mobile networklerini kullanmakta.

AT&T, T-Mobile ve Verizon gibi firmalari pahali bulup yine guzel paketlerle pre-paid olarak ayni firmalarin networkunu kullanan Cricket (AT&T), Mint Mobile (T-Mobile), Visible (Verizon) tavsiye ederim. Seciminizi yasadiginiz bolgeye gore yaparsaniz fiyat performans olarak en iyi secimi yapmis olursunuz bence.

Ben 2 yildir Mint Mobile kullaniyorum Turkiyeye gittigimde Wi-fi calling ozelligiyle birlikte wi-fi agina bagli oldugum her yerden telefonu ABD ymis gibi kullanabildim.

Yararlı bilgiler oldu teşekkür ederim. Özellikle Mint Mobile'yi beğendim, sanırım ben de ABD'ye gidince bu hatta bakacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Geçgin US Mobile de çok güzel. T-mobile veya Verizon'dan birini seçme şansı veriyor. Mint sadece T-mobile üzerinden çalışıyor.

• @knnrn siz soyleyince arastirdim gercekten guzel ozellikli paketleri var. Ihtiyaci olana 45 gun de free trial ile iphonenunuzun esim hafizasina ekleyip uzun bir sure test edilebilir.

• Ben de 15-20 gün içinde Usa’de olacağım. Peki tr deki hatlarımızı hangi tarifeye taşımamız gerekiyor ? Sonuçta banka girişi vs. için tr deki hatlarımız da bir şekilde lazım olacak. Bu hatlar için ne yapılması uygun olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitberberoglu, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

Ben de 15-20 gün içinde Usa’de olacağım. Peki tr deki hatlarımızı hangi tarifeye taşımamız gerekiyor ? Sonuçta banka girişi vs. için tr deki hatlarımız da bir şekilde lazım olacak. Bu hatlar için ne yapılması uygun olur?

Kontörlüye geçip tüm tarife ve paketleri iptal etmek gerekiyor. Bu şekilde sadece mesaj almak için kullanabilirsiniz. 3-6 ayda bir minimum yükleme yaparsanız hat açık kalır. Bizim iki hat bu şekilde 7 yıldır açık duruyor. Sim kartlar yanınızda olsun çünkü Türk Telekom operatörleri esim konusunda çok geri kafalı. Bayiye gidip imza vermek falan istiyor, durduk yere kapatıyor falan. En azından Vodafone böyle. Eski bir çift hatlı telefona takılı kullanıyorum.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@yigitberberoglu, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

Ben de 15-20 gün içinde Usa’de olacağım. Peki tr deki hatlarımızı hangi tarifeye taşımamız gerekiyor ? Sonuçta banka girişi vs. için tr deki hatlarımız da bir şekilde lazım olacak. Bu hatlar için ne yapılması uygun olur?

Kontörlüye geçip tüm tarife ve paketleri iptal etmek gerekiyor. Bu şekilde sadece mesaj almak için kullanabilirsiniz. 3-6 ayda bir minimum yükleme yaparsanız hat açık kalır. Bizim iki hat bu şekilde 7 yıldır açık duruyor. Sim kartlar yanınızda olsun çünkü Türk Telekom operatörleri esim konusunda çok geri kafalı. Bayiye gidip imza vermek falan istiyor, durduk yere kapatıyor falan. En azından Vodafone böyle. Eski bir çift hatlı telefona takılı kullanıyorum.

Bunu söylediğiniz iyi oldu malum Usa’deki iPhonelar genelde artık sadece e sim ile uyumlu üretildiği için ben de buradaki hattımı dediğiniz gibi kontörlüye çevirip aynı zamanda fiziki simi iptal edip e sim alacaktım ama dediğiniz gibi riske girmeye hiç gerek yok.

Küçük tuşlu bir telefon + kontörlü fiziki sim en ideali gibi duruyor. 🙂

• @senamd, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

yeni giriş yapacaklar için planladığım yöntemi anlatayım.
    başka bir arkadaş da bahsetmiş şu an mint mobileda sınırsız tarifeyi 3 aylık 45$ prepaid olarak alabiliyorsunuz. e-sim özelliği olan telefonunuz varsa gitmeden açtırıp direkt kullanmaya başlayabilirsiniz.
    3 ay bu hattı kullandıktan sonra ise usmobile’a numaramızı taşıyoruz. usmobile da başka operatörden numarasını taşıyanlara 100 gün ücretsiz kullanım hakkı veriyor. böylelikle kredi skorumuz olmayan ilk 6 ayı çok uygun bi fiyata kapatmış oluyoruz. kredi skoru oluştuktan sonrası kolay zaten

Hiç giriş yapmadan greencardi teslim almadan kısacası daha Türkiye’deyken alma imkanı var mıdır ?

• @yigitberberoglu Kontorluye cevirin sanirim 6 aydi 6 ayda bir TL yukleyin hattin aramalara kapanmamasi icin wifi calling acik kalsin ihtiyaciniz oldugu an kullanabilirsiniz.

• @tolgicaki, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@yigitberberoglu Kontorluye cevirin sanirim 6 aydi 6 ayda bir TL yukleyin hattin aramalara kapanmamasi icin wifi calling acik kalsin ihtiyaciniz oldugu an kullanabilirsiniz.

Bilgi için teşekkür ederim.

• Mint'den esim alıp amerikaya gitmeden TR de kullanabilen varmı

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

@Ercan-Geçgin US Mobile de çok güzel. T-mobile veya Verizon'dan birini seçme şansı veriyor. Mint sadece T-mobile üzerinden çalışıyor.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. O zaman kapsamlı bir karşılaştırma yapıp New Jersey için en iyi olanı seçmeye çalışacağım

• @kdone Ben Türkiyede iken aldım ve aktif oldu, internet üzerinden kullandım.

• Ben Turkcell hattımı kullanmaya devam ediyorum. Hem de hiç günlük sabit ücret ödemeden. Sadece Türkiyedeki en düşük tarifeyi ödüyorum. Şöyle;
    Telefonum çift hattı destekliyor. (Iphone X sonrası tüm modeller destekliyor)
    Turkcell hattımı fiziksel sim ile kullanıyorum. Amerikada Mint hattımı ise e-sim olarak.
    Turkcell hattımı uluslararası dolaşıma kapattırdım. Kapattırmasam günlük 149 TL yazacaktı. Ama bunu telefondan kapatmak yetmiyor. Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak yaptırmak gerekiyor.
    Turkcell hattımı telefon ayarlarından "Wi-fi ile arama - AÇIK" olarak ayarladım.
    Turkcell hattım arama ve aranmalarda evde isem ev internetini kullanırken dışarıda iken Mint hattımın internetini kullanıyor. Bu arada Mint hattımın interneti sınırsız.
    Görüşme kalitesi elbette hücresel kadar kaliteli değil ama çok hareket halinde ve internetin zayıf olduğu yerlerde kesinti oluyor.

• @SemihPehlivan, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

Ben Turkcell hattımı kullanmaya devam ediyorum. Hem de hiç günlük sabit ücret ödemeden. Sadece Türkiyedeki en düşük tarifeyi ödüyorum. Şöyle;
    Turkcell hattımı fiziksel sim ile kullanıyorum. Amerikada Mint hattımı ise e-sim olarak.
    Turkcell hattımı uluslararası dolaşıma kapattırdım. Kapattırmasam günlük 149 TL yazacaktı. Ama bunu telefondan kapatmak yetmiyor. Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak yaptırmak gerekiyor.
    Turkcell hattımı telefon ayarlarından "Wi-fi ile arama - AÇIK" olarak ayarladım.
    Turkcell hattım arama ve aranmalarda evde isem ev internetini kullanırken dışarıda iken Mint hattımın internetini kullanıyor. Bu arada Mint hattımın interneti sınırsız.
    Görüşme kalitesi elbette hücresel kadar kaliteli değil ama çok hareket halinde ve internetin zayıf olduğu yerlerde kesinti oluyor.

Ben de aynı sistemi uygulayacağım.

• @SemihPehlivan 👍🏼tesekkurler

• @SemihPehlivan, içinde söyledi: ABD'de kullandığınız telefonlar ve GSM operatörleri

Ben Turkcell hattımı kullanmaya devam ediyorum. Hem de hiç günlük sabit ücret ödemeden. Sadece Türkiyedeki en düşük tarifeyi ödüyorum. Şöyle;

Aklıma bir şey takıldı turkcell wifi araması ile ilgili ; evdeyken turkcell hattınız evinizin wifi sinyalini kullanıyor ancak dışarıdayken mint hattınızın datasını kullanıyorsunuz normal şartlarda wifi olmadığı için turkcellin bunu kullanamıyor olması gerekmez mi ?

• @yigitberberoglu
    Sadece adı "Wi-fi ile arama"
    Gerçekte olan "İnternet ile arama"
    Bu yüzden dışarıda da mobil internet kullanıyor. Ben 25 gündür bu şekilde kullanıyorum. Aynı şekilde Türkiyede iken Mint hattımı Turkcell hattımdaki internetten kullanıyordum.

@yigitberberoglu
    Sadece adı "Wi-fi ile arama"
    Gerçekte olan "İnternet ile arama"
    Bu yüzden dışarıda da mobil internet kullanıyor. Ben 25 gündür bu şekilde kullanıyorum. Aynı şekilde Türkiyede iken Mint hattımı Turkcell hattımdaki internetten kullanıyordum.

teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 15
  • 12
  • 5
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |