DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Biyometrik randevusundan ne kadar sonra seyahat izni onayı geliyor?

• @duygusen Degisiyor acikcasi kisiden kisiye ama 3-4 ay icinde geliyor cogunluga

• @EfeNevada Onu dusundum bence acaba Mayis 10'u beklemeden gidip sorsam mi Uscis binasina tekrar vermeme gerek var mi diye.

• Annemin i139 formu onaylandi. Ben sponsor oluyorum. Kendisi Turkiye de yasiyor fakat 10 yillik vizesi de var.
    Bundan sonra ne yapmaliyiz? Surec ile ilgili bilgi almak istiyorum teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• @EfeNevada teşekkürler cevabınız için, bir sorum daha olacak sağlık randevusuna gidildi, şimdi bitometrik randevusuna gdilecek bundan sonraki süreçte artık mülakat mı bekliyoruz? Mülakat öncesi başka bir şey için çağrılma durumu oluyor mu?

• @trainee olabilir ama iceri alirlar mi bilmiyorum.

• Merhaba, ben 2021 de evlendim ve ABD vatandasi esim Turkiyeye geldi ve burda yasadik. Aile birlestirme islemlerini daha sonradan baslattik, ve suan Affidavit ve Tax papers lari gonderme surecindeyiz. Esim en son ABD de 2021 de calisti ve 2021 ABD tax return unu yapmisti. 2022 ve 2023 de Turkiyede calisti bir sure. Turkiyede calistigini ABD ye bildirmesi ve ordada vergi beyani yapmasi gerekli midir?

• Merhaba , ben 26 haziran 2022 tarihinde turist vizesi ile Amerikay geldim ve 2 aralık 2022 de bir Amerikan vatandaşı ile evlendim . 17 mayıs 2023 tarihinde i 130 formunu gönderdik ve 20 şubat 2024 tarihinde i765 ve i 485 dosyasını gönderdik . 1 ay içinde parmak izi randevusunu verdim çalışma iznim ve ssn numaram geldi . 30 Nisan 2024 tarihinde Annem rahatsızlandığı için izin almadan ülkeden çıkış yaptım . Sizce ben geri dönebilirmiyim . Havaalanındaki polis memuru herhangi bir deportum olmadığını söyledi . Sizce geri dönebilirmiyim , ve geri dönüp dönemeyeceğim İstanbul havaalanında tekrar uçağa binerken belli olurmu ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler .

• @duygusen Saglik randevusunu ben basvuruyla gonderdim daha hizli ilerlemesi icin surecin. Sonrasinda biyometrik randevusuna gittim ve gelismeleri bekledim. Son zamanlarda mulakatlari olabildigince azalttilar mesela ben mulakatsiz alabildim ama sureci gun ve gun takip etmek online sistemden veya appleri kullanarak reciept numberiniz ile. Bolca sabir.

• @Elganja Bildigim kadariyla amerikan vatandaslari veya greencard sahipleri amerikada yasamasa veya calismasa bile her yil tax return yapmalari lazim ama bir vergi uzmanina detaylarini danismanizi oneririm.

• @mistralcoo Merhabalar, eger Advanced Parole'a (I-131) basvuru yaptiysaniz ve kabul aldiysaniz o belge ile tekrardan giris yapabilirsiniz. Advanced Parole bazen ayri bir kagit olarak tarafiniza gonderiliyor bazense calisma izninizin ustunde combo card yazar ve advanced parole yerine de gecer.

Fakar dikkat etmeniz gereken nokta advanced parole'unuz olsa bile 6 aydan uzun sure amerika disinda kalmamaya calisin. Sebebiniz olsa bile 6 aydan uzun yurt disinda kalinildiginda re-entry permit almaniz gerekebilir.

Eger advanced parole almadiysaniz ve ulkeyi terk ettiyseniz basvurunuzu terk ettiginiz kabul edilip dusurulmustur.

• @EfeNevada Merhaba , Advanced Parole başvurusu yapmadım . Çalışma izni kartında combı diye bir ifade yok . Bir hafta durup dönmeyi düşünüyordum ama sanırım izinsiz çıktığım için hata yaptım .

• @EfeNevada sağolun size de hayırlı olsun. Mülakatsız olması çok güzel olmuş.

• @mistralcoo Evet malesef oyle olmus greencard basvurunuz dusmus olmasi lazim. Ama isterseniz konsoloslukla veya bir avukatla gorusun sonraki adimlar konusunda. USCIS'in sayfasindan case'inizi sorguladiginizda ne diyor acaba?

• Merhaba
    Biyometrik randevusundan sonra ortalama ne kadar bir zamanda calisma izni gelir??

• @YlimazzYilmazz Dosyadan dosyaya degisiklik gosteriyor. Yaklasik 3-4 ay icinde aliyor cogunluk. Basliktaki yazilanlari incelerseniz daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

• @EfeNevada cok tesekkurler.

• Merhaba.
    Eşim bana bu yıl greencard'ım için sponsor olacak. Birkaç tane government benefit'e başvurmayı düşünüyoruz SNAP gibi. Eşim eğer government benefit alırsa, eşimin sponsorluğunda bir sorun çıkma ihtimali var mı?

Teşekkür ederim

• @Deniz-Kaya Evet esinizin size sponsor olabilmesi icin devletin belirledigi minimum maasin 125% inden ustunde olmasi lazim. Eger destek alirsa bu daha da zorlastirabilir. Esiniz disinda baska bir finansal sponsor bulmaniz gerekebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |