Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: 6 Şubat 2023 Gaziantep - Kahramanmaraş Depremi

@redsat2000 keşke öyle bir ihtimal olsa.

Hatayı kaybetmemiz açısından gerekiyor. Demografik yapı ölen vatandaşlarımız nedeniyle Suriye kökenlilere geçmemesi lazım.

• ⭐⭐⭐

• @redsat2000 evet dediğiniz gibi ama dediğim gibi bu hükümetin hiç göndermeye niyeti yok gibi

• ⭐⭐⭐⭐

Sevindirici haber WallMart ve Wholefoods ile CEO seviyesinde yazışmam sonuç verdi. US genelinde tüm store lardan donation toplanacak. USAıD veya RedCross adına bu yardım toplanıp gönderilecek .

• @redsat2000 Teşekkürler Hayra Vesile olan Hayrı Yapan gibidir

• @redsat2000 Hocam, Ahbap'a gondersinler. En azindan nereye harcandigini takip edebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea Her iki tarafta ülkedeki yardımlarla ilgili sıkıntının farkındalar. Ahbap’a ait dış yardımları devlet alacakmış. Whole Foods yardımları Usa boyutundan Planet gruba devretti. Whole Foods olan tüm ülkelerden alınacak buda 1 milyon üstünde çalışan demek. WallMart söylememe gerek yok . Oda bu sayıdan daha fazla . Bugün benim için mucizelerin yaşandığı haberler ve yardımlar için ön ayak olmaktan dolayı mutluyum. Umarım istenen değerlere ulaşırız.

• @redsat2000, içinde söyledi: 6 Şubat 2023 Gaziantep - Kahramanmaraş Depremi

@Selly Önce deprem bölgesinin sıkıntısını çözmemiz lazım. Özellikle tüm yerlerin sınır güvenliği ve Suriyelilerin kamp alanlarına toplaması konusunu . Sonra TBMM kararına göre ülkelerine gönderilmesi .

keşke en ülkenin %80 ile çok istediğimiz şey yani artık %80 olmuşuzdur diye düşünüyorum

• @redsat2000, içinde söyledi: 6 Şubat 2023 Gaziantep - Kahramanmaraş Depremi

@yenihayaletadam, içinde söyledi: 6 Şubat 2023 Gaziantep - Kahramanmaraş Depremi

@redsat2000 keşke öyle bir ihtimal olsa.

Hatayı kaybetmemiz açısından gerekiyor. Demografik yapı ölen vatandaşlarımız nedeniyle Suriye kökenlilere geçmemesi lazım.

bence çoktan kaybettik bile çünkü depremden çok çok önce Hatay Belediye başkanının bu konuda zaten şikayeti mevcuttu azınlık durumundayız Hatay da diye. Deprem i fırsat bilip sınırdan geçenlerin de çok fazla olduğunu düşünüyorum. .hen yağmalak hemde buradaki yardımlardan yararlanıp boş beleş yaşamak için

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 elinize ağzınıza sağlık umarım gerçekten ihtiyacı olanlara kullanılır, çünkü artık belli kişiler hariç hiç güvenim kalmadı bunlara.

• ⭐⭐

ailecek olası Büyük İstanbul Depremi yüzünden yas tutamaz olduk. Her gün korkuyla ve deprem hakkında tartışmayla geçiyor

• ⭐⭐⭐

Yazdım yazdım sildim ne denir ki her kelime fazlalık geliyor kalbimiz acıyor, paramparça hissediyorum.
    Kızıyorum kimsede bu ihmalkarlığı üstlenmedi yüzleri kızarmadı pişkin pişkin çaldılar söylediler. Sadece insanları düşünen tek derdi yardım etmek olan insanlara saldırdılar, kendi karalarını onlara sürmeye çalıştılar, takip etmeyi bıraktım artık midem bulandı.
    Ülkemin canım vatanım türkiyemin başı sağolsun.. allahım bizleri türlü müsibetlerden daha beterlerinden korusun inşallah 🙏🏼

• Öncelikle bu depremde kayıpları olan herkese baş sağlığı, yaralanan herkese de şifalar dilerim. Depremden bir gün önce arkadaşımın evlilik işi için Hatay'da idim. Tüm gün her zaman gittiğimiz yerlerde yedik içtik akşamına da eğlencemizi tamamladık. Sabaha karşı Adana'ya eve gidip kafamızı yastığa koyduk deprem oldu. Önce ben yanlış anlıyorum zannettim ama sonra babamın çığlığı ile kendime geldim. Depremin gerçekleştiği bölge insanları çok fazla birbiriyle iç içe geçmiş eş dost akraba arkadaşlıkları olduğu için her eve bir yangın düştü. Acımız büyük bugün dahi kendimize gelemiyoruz halen en ufak seste tavandaki avizeye masadaki suya bakıyoruz insanların psikolojileri bozuldu. Maddi, manevi her türlü desteğiniz için gönülden müteşekkiriz. Bu çapta etkisi olan bir olayda desteğiniz çok önemli iyiki varsınız !

• ⭐⭐⭐⭐

Yazan kişinin kalemine sağlık.

BİZ HATAYLIYIZ
    Biz Hataylıyız kimileri bizi Arap, kimileri Yahudi, kimileri Hristiyan, kimileri Ermeni, kimileri Kürt ve kimileri de Türk bilir. Ama bilmezler ki biz hepimiz Hataylıyız. Bize söylenene bakmayız biz bize benzer birlikte yaşarız.
    Hataylıyız çünkü biz birlikte kardeşçe ve beraberce yüz yıllarca acılarımızı birlikte paylaşarak yaşadık yaşamaya devam edeceğiz. Kimin bize ne dediğinin bizim için bir önemi yok çünkü biz Arap, Türk, Kürt, Hristiyan ve Ermeni’de olsak biz hepimiz Hataylıyız.
    Hataylıyız çeşitliliğimiz çoktur her birimiz birer çınar ağacının yer altındaki kökleri ve gövdesinin yer yüzünde olan özgür dallarıyız.
    Hz. Musa’nın asasından oluştuğuna inanılan gövde çevresi 35 m yi bulan 1000 yaşındaki Musa Ağacıyız biz.
    Hataylıyız çünkü kimsenin diline dinine rengine bakmadan birlikte yaşarız.
    Biz Anadolu’nun M.Ö. 100.000 lere kadar uzanan en eski yerleşim merkezlerinden biriyiz.
    İçinde İsa’nın havarilerinin mezarlarının bulunduğu Anadolu sınırları içerisinde inşa edilen ilk Habib-i Neccar Camisiyiz. Biz de aşk çoktur Muhammed aşkı, İsa aşkı Musa aşkı hepsini birlikte yaşarız.
    M.S. 29-40 yılları arasında İlimize tek dini inancı yaymak için gelen St. Pierre ve arkadaşları tarafından Hristiyanlar için yapılan, dünyanın ilk mağara kilisesi olan Aziz Petrus (St. Pierre) kilisesiyiz.
    Antik çağların mühendislik mucizesi mağaralara oyularak yapılan Beşikli Kilise, kaya mezarları ve efsanevi iki bin yıl önce sadece insan emeğiyle Samandağ ovasını ve limanını sel ve taşkınlarda korumak amacıyla 1380 m. uzunluğunda, 7 m. yüksekliğinde, 6 m. genişliğinde ve 130 metre dağın içi oyularak oluşturulan bu boyutlarda yapılmış dünyanın ilk tüneli olduğu kabul edilen Titus- Vespasianus tüneliyiz.
    Hataylıyız dedik ya tarih kalbimizde durur. Dünyanın ilk gece aydınlatılan caddesi olan tarihi Kurtuluş ( Herod) caddesinde yine biz varız. Biz tarihe geçmişiz ve geleceğiz
    Bulunduğu bölgede güneyden kuzeye yani ters yönde özgürce akan Asi nehrinin suyuyuz biz.
    Hristiyan inanışına göre Armagedon savaşının İslam din bilim inanışına göre de mehdinin zuhur edeceği “BÜYÜK KIYIM” anlamına gelen savasın başlayacağı yer olacağı söylenen Rohan düzlüklerine benzeyen Amik ovasıyız.
    Ülkemizde tamamını Ermeni vatandaşlarımızın oluşturduğu ve huzur içinde yaşadığı tek köy olan Vakıflı Köyüyüz.
    Unesco’dan gastronomi şehri unvanını kapmış gururumuz 600 çeşit yemeğimizin olduğu Hatay’ız.
    Biz Hatay’ın nar ekşisi, içerisinde birçok hastalığa şifa veren defne sabunu, Amanos dağının kekiği, Musa dağı ve Akdeniz’iz.
    Samandağ’ında Gadir-i Hum bayramı ve kesintisiz 14 km uzunluğuyla aşkların yaşandığı yürüyerek bitirilemeyen Türkiye’nin en uzun plajıyız.
    Bir de bizim tatlımız var ki tatlılar aleminin Süpermen’i içeriği muhallebi, üstü dondurma ve kenarlara gül şurubu olan Haytalıyız ve biz kahveyi çay bardağında içeriz.
    Antakya’da Künefe, Belen’de Belen tava, Reyhanlı’da tuzda tavuk, Kırıkhan’da ciğer en iyi şeyde Samandağ’ında Aşk Reçeliyiz.
    Biz Harbiye’nin şelalesiyiz. (yeni adı Defne) Harbiye harbidir insanın ruhunu temizler
    Biz 19 Aralık 1918 tarihinde Dörtyol’da düşmana atılan milli mücadelenin ilk kurşunuyuz.
    Binlerce yıldan bu yana buradayız. Ve binlerce yıl sonra biz yine burada olacağız.

• ⭐⭐

@redsat2000 Allah Hatay'a liyakatli ve Hatay'i anlayabilmis yoneticiler versin 🙏

• maalesef biraz once hatay'da 6.4 ve 5.8 buyukluklerinde iki deprem daha oldu. allah yardim etsin. umarim can kaybi yoktur. tsunami uyarisi da verilmis durumda.

duzenleme : tsunami uyarisi geri cekilmis.

• Mersin’de yine çok uzun ve korkutucu şekilde yaşadık maalesef, daha yakın olan ve depremi hisseden herkese çok geçmiş olsun. Maalesef Samandağda yine binalar yıkılmış, enkaz altında kalanlar var deniliyor 🥺 Çok çok üzgünüz 😢😢

• @dytmelek geçmiş olsun 😞 Mersin valiliği sahilden uzak durun çağrısı yapmış

• Bilim 😞

• @yenihayaletadam evet ama sonradan çekti sanırım uyarıyı 🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |