Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@isag benim banka hesabım yeterli olmadığı için yanımda tapuya ait resmi bir emlakçı dan(remax gibi) alınan tek sayfalık ekspertiz raporu yanımda götürdüm izah ettim bu raporları da aldılar. Sorun olmadı.

Merhaba, bu tapuya ait ekspertiz raporuna gerek var mı? tapu güncel 2018 yılına ait, ve üzerinde mal bedeli de yazıyor, yine de ekspertiz raporu çıkarttırmak gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

mülakat için greencard talihlisi babamın emekli olduğunu kanıtlayan bir belge gerekli olur mu? hem de maddi kaynak gösterimi açısından çok etkilemese de. bir de adli sicil kaydı e devletten mi alınıyor?

emeklilik belgesine gerek yok.

arsiv kayitli adli sicil kaydini e-devletten alabilirsiniz.

• merhaba sağlık kontrolune giderken hastanenın bize attığı onay e mailini götürmemiz gerekli mi?

• Arkadaşlar birde saglik kontrolune tok karnina gelebiliyormuyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran Tapuda yazan rakam güncelse başka bir şey almaya gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Arkadaşlar,
    Aşağıdaki PDF dokümanda NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ için asıl başvuru yapanın orjinali, diğerleri kadar da fotokopi denmiş.
    Ancak gelen mailde her bir aile ferdinin altına orjinal nufus kayıt örneği olarak yazılmış.
    Siz nasıl yaptınız ?
    Eşiniz ve çocuklar içinde ayrı ayrı nüfus kayıt orjinal örneği aldınız mı ?

PDF Doküman:

Gelen Mail:

Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).

• ⭐⭐⭐⭐

@yboran 2018 yılına ait tapu satış bedeli için bir sorun olmaz ancak eğer bina ise kira bedeli ve ipotek haciz durumunu da bir şekilde kanıtlamanız gerekebilir. Bu açıdan kısa bir ekspertiz raporu işiniz görür diye düşünüyorum. 2018 yılı tapu haliyle olan bir durum oradaki görevlinin inisiyatifine kalabilir. Takdir sizin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar,
    Aşağıdaki PDF dokümanda NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ için asıl başvuru yapanın orjinali, diğerleri kadar da fotokopi denmiş.
    Ancak gelen mailde her bir aile ferdinin altına orjinal nufus kayıt örneği olarak yazılmış.
    Siz nasıl yaptınız ?
    Eşiniz ve çocuklar içinde ayrı ayrı nüfus kayıt orjinal örneği aldınız mı ?

PDF Doküman:

Gelen Mail:

Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).

kendinizin ve esinizin nufus kayidini goturebilirsiniz, cocuklara ayrica gerek yok. Sizin belgenizin cocuklariniz icin fotokopisini cikartmaniz yeterli.

• @crazycells
    Merhaba arkadaşlar,
    Mali kaynak olarak hesap dökümü göstercz ama birkaç sorum vardı.
    1- Birikimimizin bir kısmı eşimin hesabında onun hesap dökümünü alıp götürsek uygun mudur? Yoksa ordan çekip kendi hesabıma yatırmam şart mıdır?
    2- Bir kaç farklı bankada hesap dökümü olması olumsuz bir etkilidir yoksa hepsini tek bankada toplamak mi gerekli?
    3- Birde paramızı bir bankaya yatırıp oradan hesap dökümü vs. belgeleri aldıktan sonra başka bir banka hesabına yatırarak oradanda hesap dökümünü alsak problem yasarmiyiz görüşmede. (ABD de yaşam için uygun bir durum olmadığının farkındayım bu arada)
    Teşekkürler şimdiden

• @mihmandar
    Merhaba ,

1- Kendi hesabınıza Yatırma şartı yok. Eşinizin hesabı da olsa sorun olmaz.
    2- Olumlu / Olumsuz herhangi bir fark yaratmaz
    3- Geçmişte bu şekilde yaparak herhangi bir sorun yaşamadan onay alanlar olmuştu.

• @redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@yboran 2018 yılına ait tapu satış bedeli için bir sorun olmaz ancak eğer bina ise kira bedeli ve ipotek haciz durumunu da bir şekilde kanıtlamanız gerekebilir. Bu açıdan kısa bir ekspertiz raporu işiniz görür diye düşünüyorum. 2018 yılı tapu haliyle olan bir durum oradaki görevlinin inisiyatifine kalabilir. Takdir sizin

teşekkürler,

Çözümü şöyle ürettim,

Daireye ait Tapunuun üzerinde satış rakamı yazıyor zaten, İpotek bilgisi için ise Tapudan ipotek&Haciz bilgisini rapor olarak alabiliyoruz, (not: sadece tapu sahibi alabiliyor) böylelikle de resmi bir rapor ile durumu kanıtlamış olacağız.

• herkese merhabalar bir sorum olucaktı hergün çok yoğunumda mesai saatleri içinde bankalara yetişemiyorum sadece önümüzdeki cuma 26 sında müsait olucam kasım 6 sında da mülakatım var bu aradaki 10 - 11 gün olması bu alıcağım hesap dökümü belgesini sıkıntıya sokarmı acaba ? şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran Borç, ipotek, haciz gibi bilgiler konsolosluğu ilgilendirmiyor. Sadece sizden istenen belgeleri götürün. Tapunun aslı ve fotokopisi yeterli.

Sayın @redsat2000 (mesajlarından gördüğüm kadarıyla) kendi sürecinde iletişim ve belge toplama anlamında çokça "overkill" yaptı, onun böyle yapmış olması sizden de bunların talep edildiği anlamına gelmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag Görüşmeden önceki bir ay içinde belgeleri toplayabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntıya yol açmaz.

• https://www.dvlottery.state.gov/
    Linkteki formu doldurup yollayınca hata çıkıyo.

Yurtdışından birine doldurttum.

• Sayın sasat,
    Aynı konu için başlık açmışsınız, ayrıca diğer konular altında bu konudan bahsetmenize gerek yok. Site Internet Explorer ve Microsoft Edge tarayıcıları ile eğer internet probleminiz yok ise herhangi bir hata vermemekte. Mozilla tabanlı tarayıcılarda ise nadiren de olsa hata vermekte.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@knnrn tapunuzun haciz olması sadece gösterdiğiniz tapu kopyası ile bu tapunun sizin olduğu anlamına gelmez resmi olarak bu bir yanlış ve yalan beyan anlamına gelir
    Bu açıdan sahibinin kim olduğu haciz /ipotek durumu gösterdiğiniz belge ile SAHİPİLİK DURUMUNUN KANITLANMASI GEREKİR. Sizin dediğiniz aksine resmi anlamda SAHİPİLİK DURUMU Konsolosluğu ne yazık ki çok ilgilendirmktedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 Tapu devletin resmi bir belgesidir. Konsolosluk isterse üzerinde borç/ipotek var mı diye sorabilir. Sorulmadan bu bilgiyi vermemek yalan beyan değildir. Tapuyu verirken "Bunun üzerinde haciz/ipotek yoktur" derseniz o zaman yalan beyan olur.

Bu konuyu takip eden arkadaşlar iki farklı görüşü de öğrenmiş oldular. Kendi süreçleri ile ilgili takdir kendilerine aittir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |