DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika şuana kadar okuduğum deneyimlerden izlediğim (özendirici değil gerçekten iyisiyle kötüsüyle bahseden kanallar) insan çalışınca mutlaka karşılığını alıyorsun. iş beğenmezsen, çalışmayı sevmiyorsan gidilecek yer değil bu arada çalışmayınca da kimse al bunu ye demiyor gibi bir durum var homeless lara tabiki bir destek var ama gerek var mı bu noktaya gelmeye 🙂

Çok haklısınız kesinlikle :)) Yok yok zaten asla öyle biri değilim çalışırım yeter ki karşılığını görebileyim burada çalışıyoruz çalışıyoruz karşılığı neredeyse yok 24 yaşındayım dışarıya kahve içmeye çıkmak için 3-5 kere düşünüyorum çok yazık güzel ülkemize ama maalesef böyle...

Florida'da en düşük ücrete çalıştığınızı varsayın.
    En düşük ücret Florida'da saatlik 11$ ve günde 8 saat çalışsanız Pazartesi'den Cuma'ya toplam 40 saat yapar (hiç overtime yani mesai yapmadığınızı varsayarak).

Bu şekilde de haftada 40 saatten toplam 440$ paycheck alırsınız haftalık.
    Ayda 1760$ tek 1 kişinin, Pazartesi'den Cuma'ya (Cumartesi'ye değil, o hesap farklı ve daha da çok kazanırsınız zaten) çalışmasıyla kazanılan minimum en alt seviyedeki rakam.

Bunu Pazartesi'den Cumartesi'ye yaptığınızda zaten aylık 2112$ kazanıyorsunuz (gene hiç mesai yapmadığınızı varsayarak).
    Yani ABD'de aç kalmak gerçekten maharet isteyen bir iş.
    Bu belirttiğim rakamları ise bir otelde housekeeping yaparak kazanıyorsunuz (ki maaşa daha tip'leri yani bahşişleri koymadık 🙂 )

Ve işin güzel kısmı bu parayla kira ödeyebilip geçinilebiliyor burada bir kira asgari ücretle aynı hatta daha fazlası 🙂 Aynı hesabı ben de yapmıştım ama vergilendirme sistemini vb. anlamadığım için elime geçen net miktar bu mu olur değişir mi onu bilemedim eğer öyleyse gerçekten aç kalmak maharet ister 🙂

Yanlış hatırlamıyorsam en son yıllık kazanç 30.000$ altındaysa vergiden muaf tutuyorlardı.
    Yani aç kalmak gerçekten özel bir yetenek istiyor ABD'de.

Kaldı ki bu verdiğim örnek sıradan en dip maaş alan biri için geçerli.
    Genelde bu tip işlerde çalışanlar 2 işte birden çalışıyor ve maaş da çarpı 2 oluyor ve tabi yorgunluğu da çarpı 2 oluyordur o konu başka bir konu.

Ama bu tarz bir işte çalışıp, haftasonları da Doordash, UberEats vb. yemek dağıtım işleri yapılırsa gayet güzel rakamlar kazanılabilir.
    Yani aç kalmak çok zor biz Türkler için orada 😃

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ya arkadaşlar eşimle konuşuyoruz da GC çıkması durumunda eşim diyo ki, işleri yoluna sokana kadar, düzen kurana kadar çocuklar zorluk cekmesinler. Ben nerde olsa yatar başımın çaresine bakarım, siz giriş çıkış yaptıktan sonra Türkiye'ye dönün ben her şeyi halledince ev, araba, ehliyet vs o zaman gelin diyo. Çocukları düşünunce bi yandan haklı buluyorum çocuklar zorluk çeksinler istemiyorum ama öbür yandan da eşimi yalnız bırakmak istemiyorum asla içime sinmiyo. Ve tabiki artık gitmisken geri dönmek istemiyorum. E tabi ki bı de masraf boyutu var. Türkiye'ye donus, buradaki yaşam giderleri tekrar Amerika'ya gidiş... Çook karışığım bu konuda.

Erkeklerin standart kendince fikirleri. Benimki de o kadar sürece dahil etmeye çalştım ilgilenmedi hala da ilgilenmiyor. Geçenlerde sadece olurda gidersek siz geri dönersiniz ben herşeyi yoluna koyana kadar dedi. Bende oldu tabi dedim sadece 😁 😁 Türkiye içinde bir yer değil ki hafta sonları gidip birbirimizi görüp geri dönelim bende bu olaya sıcak bakmıyorum her açıdan hemde. Bir de dediğin gibi git gel uçak biletleri de Dünyanın parası. O orada yeme içme ısınma ve barınma için ayrı para ödeyecek bizler burada ayrı ödeme yapacağız. Ve süreci beraber gögüslemek varken neden ayrı ayrı Eşlerimiz kendince düzeni oturttuklarında gerçekten oturmuş bir düzen olmayacak siz veya biz sonradan gittiğimizde biz sıfırdan başlayacağız alışmaya çalışacağız çocuklar büyüdükçe daha zorlanacak ne kadar küçük giderlerse o kadar avantaj bence. vs vs ben katılmıyorum onların bu bakış açısına.

Evet ben de aynen senin gibi düşünüyorum. Sadece çocuklarımız çok küçük biri 4 yaşında biri 21 aylık ve onları bir süre için de olsa bilinmezlige, düzensizliğe sürüklemek çok korkutuyo beni. Once fiziki sağlıkları sonra da psikolojileri açısından doğru olan hangisi karar veremiyorum ama dediğin gibi ben de sıcak bakmiyorum.

onlar daha kolay alışıyor herşeye. bir de dil konusunda yaşları gereği öğrenmeleri son derece kolay. ayrıca düzen ne zaman oturacak belli değil iki tarafta masraf olunca belki o düzeni oturtmak daha zor olacak burda hayat çok pahalı. 6 ayda bir giriş çıkış yapmanız gerekecek o da cabası. 🤷🏼 🤷🏼

Kesinlikle kesinlikle ara ara hep deniyorum eşimi ikna etmeyi nasılsa daha zaman var başarıcam ☺

@Selly , @Simge-Kutlu ben eşimi gelmeye ikna etmeye çalışıyorum Amerika ya , sizin eşleriniz Türkiye de kalmanıza ikna etmeye çalışıyor sizi 😂 he gerçi benimde planım şuydu ben gideyim bir iki ay sonra gel sen ama ona da sıcak bakmıyor, acaba sizlerle eşimi tanıştırsam mı ? İkna timi olarak 😎

@Emrah-Borazan 'a katılıyorum sen eşini getir gerisi biz de merak etme bı bakmışsın eşin Chicago'ya gitmezsek gelmem diyo @Emrah-Borazan Houston diye diretiyo ama olmuyo ☺️ eşinle iyi arkadaş olmuşuz ve de komsu tabiki 🤭

Dün annemlerden çıktık eve yürüyoruz dondum falan dedi , dedim sen İstanbul da soğukta dondum diyorsun biz forumda Chicago'ya gitme planları yapıyoruz -32 diyorlar bu aralar dedim şimdi daha çok üşümeye başladım dedi 😂 isterim tabi burada sohbet ettiğim insanlarla tanışmayı arkadaş olmayı çünkü gittiğimiz yerde kaba bir tabirle bizden başka dostumuz olmayacak 🙄

• ⭐⭐

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK hocam sen foruma dahil et kesin ikna ederiz sen o işi bize bırak :))

Mantıklı görünüyor akşam bu konuyu bir açayım kendisine 😎

Bize belirt eşim diye kafasındaki acabalarin hepsine cevabımız var ikna etme demeyelim de biz kadınlar daha ince düşünüyoruz ötesini hele çocuk varsa aydınlanmış çıkar forumdan

• ⭐⭐⭐

@ErdalK aynısını bu sabah düşündüm her yer buz tutmuştu, don vardı ve derece - lerde değildi. Chicago o an silindi aklımdan

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK ahaha bir an kendimin 6 ay öncesini gördüm 😃 şuan kendi kendine ikna oldu benden hevesli merak etmeyin bir noktada onlar da pes ediyor 😃

Her gün forumda öğrendiğim bilgileri ve YouTube da izlediğim videoları anlatıyorum dinliyor mu yoksa sadece duyuyor mu bilmiyorum çözemedim 😂

• ⭐⭐

@ErdalK o zaman seni de yanımıza transfer ediyoruz. Houston a hoş geldin :))

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika şuana kadar okuduğum deneyimlerden izlediğim (özendirici değil gerçekten iyisiyle kötüsüyle bahseden kanallar) insan çalışınca mutlaka karşılığını alıyorsun. iş beğenmezsen, çalışmayı sevmiyorsan gidilecek yer değil bu arada çalışmayınca da kimse al bunu ye demiyor gibi bir durum var homeless lara tabiki bir destek var ama gerek var mı bu noktaya gelmeye 🙂

Çok haklısınız kesinlikle :)) Yok yok zaten asla öyle biri değilim çalışırım yeter ki karşılığını görebileyim burada çalışıyoruz çalışıyoruz karşılığı neredeyse yok 24 yaşındayım dışarıya kahve içmeye çıkmak için 3-5 kere düşünüyorum çok yazık güzel ülkemize ama maalesef böyle...

Florida'da en düşük ücrete çalıştığınızı varsayın.
    En düşük ücret Florida'da saatlik 11$ ve günde 8 saat çalışsanız Pazartesi'den Cuma'ya toplam 40 saat yapar (hiç overtime yani mesai yapmadığınızı varsayarak).

Bu şekilde de haftada 40 saatten toplam 440$ paycheck alırsınız haftalık.
    Ayda 1760$ tek 1 kişinin, Pazartesi'den Cuma'ya (Cumartesi'ye değil, o hesap farklı ve daha da çok kazanırsınız zaten) çalışmasıyla kazanılan minimum en alt seviyedeki rakam.

Bunu Pazartesi'den Cumartesi'ye yaptığınızda zaten aylık 2112$ kazanıyorsunuz (gene hiç mesai yapmadığınızı varsayarak).
    Yani ABD'de aç kalmak gerçekten maharet isteyen bir iş.
    Bu belirttiğim rakamları ise bir otelde housekeeping yaparak kazanıyorsunuz (ki maaşa daha tip'leri yani bahşişleri koymadık 🙂 )

Ve işin güzel kısmı bu parayla kira ödeyebilip geçinilebiliyor burada bir kira asgari ücretle aynı hatta daha fazlası 🙂 Aynı hesabı ben de yapmıştım ama vergilendirme sistemini vb. anlamadığım için elime geçen net miktar bu mu olur değişir mi onu bilemedim eğer öyleyse gerçekten aç kalmak maharet ister 🙂

Yanlış hatırlamıyorsam en son yıllık kazanç 30.000$ altındaysa vergiden muaf tutuyorlardı.
    Yani aç kalmak gerçekten özel bir yetenek istiyor ABD'de.

Kaldı ki bu verdiğim örnek sıradan en dip maaş alan biri için geçerli.
    Genelde bu tip işlerde çalışanlar 2 işte birden çalışıyor ve maaş da çarpı 2 oluyor ve tabi yorgunluğu da çarpı 2 oluyordur o konu başka bir konu.

Ama bu tarz bir işte çalışıp, haftasonları da Doordash, UberEats vb. yemek dağıtım işleri yapılırsa gayet güzel rakamlar kazanılabilir.
    Yani aç kalmak çok zor biz Türkler için orada 😃

O zaman daha iyi tabii mantıken de öyle olması lazım yine buradakinden çok daha iyi... 🙂 İlk gittiğimde bu tarz işler yapıp bir düzen oturtup çevreye vs. alışmayı düşünüyorum sonrasında da sertifika programına başvurup kalıcı bir iş sahibi olmayı planlıyorum inşallah her şey hepimizin istediği hayal ettiği şekilde gider 🙂

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu sıcak iklim seven herkes komşum olabilir 😄 soğuk sevenler uzak komşu

• ⭐⭐

@Zelene O kadar haklısın ki :)))

• Forumda dolaşırken "GC için arayan sahtekar numaralar" başlığına denk geldim birkaç kişi çok yüksek meblağlar olmasa da belirli miktarda paralar kaptırmışlar "danışman şirketler"e. Birkaç tanesini okudum ve dedim ki Allah bu formu oluşturandan da yürütenden de burada bildiklerini hiçbir çıkar gözetmeksizin paylaşan yardımlaşan insanlardan da razı olsun devir çok zor bir devir 🙂 🙂

• ⭐⭐⭐

@ErdalK bana net bi çizgi çekmişti GC çıkana kadar bana bahsetme, şuan oturduk dün Özgenin amerikası kanalında Uber videolarına falan baktık, eğitim videolarını izliyor şuan ben açarsam

• ⭐⭐

@tolgasatir ilmek ilmek işledim desene :))

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK hocam sen foruma dahil et kesin ikna ederiz sen o işi bize bırak :))

Mantıklı görünüyor akşam bu konuyu bir açayım kendisine 😎

Bize belirt eşim diye kafasındaki acabalarin hepsine cevabımız var ikna etme demeyelim de biz kadınlar daha ince düşünüyoruz ötesini hele çocuk varsa aydınlanmış çıkar forumdan

Şuan çocuğumuz yok çünkü Türkiye şartlarında çocuk yapmak ve onu büyütmek zor gibi hem maddi olarak hem manevi olarak aslında biraz da o yüzden GC istiyorum en azından iki kişi olarak gidip çalışıp didinip para biriktirip orada rahat bir yaşantıya kavuşunca çocuk yapmayı planlıyorum (en azından benim düşüncem bu yönde)

• ⭐⭐

@tolgasatir ben hissettim oldu bu iş gidiyorsunuz ailecek yolunuz açık olsun iyi yolculuklar 🙂

• ⭐⭐

Ben başarı hikayelerini çok severim okumayı izlemeyi farkettim hepsinde bir Amerika görmüşlük var orada ki birşeyi bize uyarlanmış almış yürümüş hani diyorlar ya burada bı halt olamamış Amerika da mı olacak özellikle bu Facebook Amerika'da yaşayanlar tayfası resmen seçilerek alinmislar gibi Amerika kötü yeğen yapamazsınız yapsaydın Türkiye'de olurdu bu kafadalar belki rızkımız orda değil ama bize bir kapı açacak fikir orda nerden bilelim avare avare dolaşmayağız uyanık olacağız biz çalışkan milletiz üretgen olmayı da öğrenelim kapılar bize o zaman açılır ayy çok yükseldim yürüyün aslanlarrrr 😄

• ⭐⭐

slm arkadaşlar nasılsınız baya sayfa atlamış ama özür dilerim okuyamıcağım çünkü , yeni geldim ve başım kötü zaten konularda geçmiştir kapanmıştır 😃 inşallah aranıza dönünce devam ederiz sohbete, kendinize iyi bakın ,,

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK o zaman seni de yanımıza transfer ediyoruz. Houston a hoş geldin :))

Aslında ilk düşüncem Boston veya New Jersey tarafıydı Teksas tarafını hiç araştırmadım desem yalan olmaz 😂 New Jersey de New York ile yakın olduğu için ama orada da türk çok fazlaymış ve paterson dan uzak durmak gerekiyormuş sanırım

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ya arkadaşlar eşimle konuşuyoruz da GC çıkması durumunda eşim diyo ki, işleri yoluna sokana kadar, düzen kurana kadar çocuklar zorluk cekmesinler. Ben nerde olsa yatar başımın çaresine bakarım, siz giriş çıkış yaptıktan sonra Türkiye'ye dönün ben her şeyi halledince ev, araba, ehliyet vs o zaman gelin diyo. Çocukları düşünunce bi yandan haklı buluyorum çocuklar zorluk çeksinler istemiyorum ama öbür yandan da eşimi yalnız bırakmak istemiyorum asla içime sinmiyo. Ve tabiki artık gitmisken geri dönmek istemiyorum. E tabi ki bı de masraf boyutu var. Türkiye'ye donus, buradaki yaşam giderleri tekrar Amerika'ya gidiş... Çook karışığım bu konuda.

Erkeklerin standart kendince fikirleri. Benimki de o kadar sürece dahil etmeye çalştım ilgilenmedi hala da ilgilenmiyor. Geçenlerde sadece olurda gidersek siz geri dönersiniz ben herşeyi yoluna koyana kadar dedi. Bende oldu tabi dedim sadece 😁 😁 Türkiye içinde bir yer değil ki hafta sonları gidip birbirimizi görüp geri dönelim bende bu olaya sıcak bakmıyorum her açıdan hemde. Bir de dediğin gibi git gel uçak biletleri de Dünyanın parası. O orada yeme içme ısınma ve barınma için ayrı para ödeyecek bizler burada ayrı ödeme yapacağız. Ve süreci beraber gögüslemek varken neden ayrı ayrı Eşlerimiz kendince düzeni oturttuklarında gerçekten oturmuş bir düzen olmayacak siz veya biz sonradan gittiğimizde biz sıfırdan başlayacağız alışmaya çalışacağız çocuklar büyüdükçe daha zorlanacak ne kadar küçük giderlerse o kadar avantaj bence. vs vs ben katılmıyorum onların bu bakış açısına.

Evet ben de aynen senin gibi düşünüyorum. Sadece çocuklarımız çok küçük biri 4 yaşında biri 21 aylık ve onları bir süre için de olsa bilinmezlige, düzensizliğe sürüklemek çok korkutuyo beni. Once fiziki sağlıkları sonra da psikolojileri açısından doğru olan hangisi karar veremiyorum ama dediğin gibi ben de sıcak bakmiyorum.

onlar daha kolay alışıyor herşeye. bir de dil konusunda yaşları gereği öğrenmeleri son derece kolay. ayrıca düzen ne zaman oturacak belli değil iki tarafta masraf olunca belki o düzeni oturtmak daha zor olacak burda hayat çok pahalı. 6 ayda bir giriş çıkış yapmanız gerekecek o da cabası. 🤷🏼 🤷🏼

Kesinlikle kesinlikle ara ara hep deniyorum eşimi ikna etmeyi nasılsa daha zaman var başarıcam ☺

@Selly , @Simge-Kutlu ben eşimi gelmeye ikna etmeye çalışıyorum Amerika ya , sizin eşleriniz Türkiye de kalmanıza ikna etmeye çalışıyor sizi 😂 he gerçi benimde planım şuydu ben gideyim bir iki ay sonra gel sen ama ona da sıcak bakmıyor, acaba sizlerle eşimi tanıştırsam mı ? İkna timi olarak 😎

olur vallahi neden olmasın 😃 😃

• ⭐⭐

@ErdalK Eşin soğuk istemiyor yazdığın yerler çok soğuk yine sen bilirsin tabiki 🙂

• ⭐⭐

@ErdalK önce eşin neden istemiyor onu ögren sebeplerini sıralasın, sende onlara göre çözüm sunarsın 🙂 soğukmu sevmiyor sıcak yere gideriz hayatım de 😃 vs. vs.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |