Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar Greencard Yada wat ile amerikaya gitmeyi düşünüyorum. 2 plan var aklımda amerika için ya greencard kazanıp gidecegim yad wat ile 10 15 bin dolar kazanıp orada bir üniversiteye gidip hem okuyup hem yaşayacağım üniversite sonrasında iş bulup greencard ile kalmayı düşünüyorum ancak 2 seçenek içinde aklıma ilaçlarım takılıyor düzenli olarak 4 5 ilaç kullanıyorum en fazla yanıma gelirken 2 3 aylık ilaç alabilirim wat 4 ay sürüyor wat sürecinde saglık sigortası yaptırabilirmiyim fiyatlar nelerdir ilaçlarımı karşılarmı yada ilaçlarımı kaç dolar aylık öderim bunları nereden ögrenebilirim

Kullandığım ilaçlar : Dideral Ursofalk Evicap Avicap Devit 3 damla gibi ilaçlar kullanıyorum bu ilaçların fiyatlarını sigortalı yada sigortasız fiyatlarını nereden ögrenebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

• @voom Muayene ve gerekli tetkikler sonrası doktorunuz reçete ederse şayet, bu ilaçların ABD içindeki muadillerini kullanabilirsiniz. Sağlık sigortası çok geniş kapsamlı bir konu. Sigortanızın karşıladığı durumlar olduğu gibi karşılamadığı veya sizden ek ücret talep ettiği durumlar da oluyor. Bu ilaçların birkaç aylık dozunu yanınızda götürüp, ABD'ye gidince oradaki muadillerine geçiş yapabilirsiniz. Veya gelen giden arkadaşlarınız ile TR'den size tedariğini sağlayabilirsiniz.

• @entelman gelen giden arkadaşım yok en fazla 3 aylık götürebilrimi ilaç yanımda wat için 1 ay içmezsem sıkıntı olur recetem var düzenli kontrollerim var yılda 1 6 ay 1 gibi tr de dosyam var zaten ilaç almam sıkıntı olmaz abd de ama fiyat ne kadar olur sigorta karşılarmı bunu ögrenmem lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@voom İlaç fiyatları sigorta fiyatları içinde söyledi:

Merhabalar Greencard Yada wat ile amerikaya gitmeyi düşünüyorum. 2 plan var aklımda amerika için ya greencard kazanıp gidecegim yad wat ile 10 15 bin dolar kazanıp orada bir üniversiteye gidip hem okuyup hem yaşayacağım üniversite sonrasında iş bulup greencard ile kalmayı düşünüyorum ancak 2 seçenek içinde aklıma ilaçlarım takılıyor düzenli olarak 4 5 ilaç kullanıyorum en fazla yanıma gelirken 2 3 aylık ilaç alabilirim wat 4 ay sürüyor wat sürecinde saglık sigortası yaptırabilirmiyim fiyatlar nelerdir ilaçlarımı karşılarmı yada ilaçlarımı kaç dolar aylık öderim bunları nereden ögrenebilirim

Kullandığım ilaçlar : Dideral Ursofalk Evicap Avicap Devit 3 damla gibi ilaçlar kullanıyorum bu ilaçların fiyatlarını sigortalı yada sigortasız fiyatlarını nereden ögrenebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

sigortanizin policesine bagli, J1'li iken zaten sigortali olacaksiniz, sonrasinda F1 ile okurken de bir sigorta yaptirmaniz iyi olabilir. Sigortalarin planlarini inceleyin, orada eczanede odeyeceginiz miktar yazar.

sigortali ve sigortasiz fiyat diye dusunmeyin, sigortadan sigortaya da fark var cunku. Ilaclariniz eger gerekliyse, ABD'de bir doktorun recete yazmasi gerekecek, sonra bu receteyi eczanelerden tedarik etmelisiniz. Eger sigorta pahali ilaci karsilamiyorsa, zaten muadilini yaziyor doktorlar size.

Ayrica bir tavsiye de, eczaneye gidince sigortali ve sigortasiz fiyati onlara sorun, sizin sigortanizin ayrintilarini gorebilecekleri icin size tam bir fiyat karsilastirmasi yapabilirler. Bazen misal sigortayla 30 dolar olan bir ilac, sigortasiz 20 dolara mal olabiliyor, bu tamamen sigortalar ve eczaneler arasindaki anlasmaya bagli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@voom Şu sitelere ilaçların etken maddelerini yazarsanız fiyatlarını öğrenebilirsiniz:

https://www.goodrx.com/

• @voom dideral ve ursofalk hariç a,d,e vitamini kullanıyorsunuz. Vitamin fiyatlarına bakabilirsiniz. Ayrıca diderl ve ursofalk için Türkiye de hekiminizden rapor çıkartıp 4 aylık alabilirsiniz diye düşünüyorum. ABD fiyatlarını bilmemekle birlikte eğer alacaksanız Türkiye den ilaçlarınızı alın şöyle bir baktım dideral 7.53 TL , ABD de 20$ civarında...

• @crazycells nasil sigorta fiyatlarina bakabilirim

• @mendebur zaten duzenli olarak ilaclarimi aliyorum tr de ancak bazi ilaclarimi 1 aylik bazilarini 2 aylik olarak veriyolar hepsini nasil 4 aylik alabilirim sizce orda hem.okuyup.hem ilaclarimk.karsilayabilirimiyim wat dan sonra bi.ilac daha var.o.da konakion onu yazmayi unutmusum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@voom İlaç fiyatları sigorta fiyatları içinde söyledi:

@crazycells nasil sigorta fiyatlarina bakabilirim

saglik sigortasinin policesine bakmaniz lazim, ayrintilar orada yazar. Genelde ilaclari kategorilendiriyorlar ve fiyatlarina oyle karar veriyorlar. Bu miktar sigortadan sigortaya degisebilir. Genel fikir vermesi acisindan soyle paylasayim:

alt metni

6 asamaya ayirmislar ilaclari, cok genel hastaliklarin ilaclari zaten genelde tier 1 ya da tier 2 oluyor. Dolayisiyla cok pahali olmuyor size, misal ben gecen yil 2 dolara 1 kutu antibiyotik aldigimi hatirliyorum. Tabii bunlar ortalama degerler, sizin saglik sigortanizda daha dusuk ya da daha yuksek fiyatlar da olabilir. Bunu sizin sectiginiz saglik sigortasi planindan ogrenmeniz lazim.

• @crazycells cok tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐

@knnrn Az once good rx applikasyonunu kullanarak almam gereken ilaçların fiyat farkına bakayım dedim, önerin sayesinde yaklaşık $50 cebime kaldı. Houston tarafına gelirsem bir kahve ısmarlamak borcum 🙂 Çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: İlaç fiyatları sigorta fiyatları

@knnrn Az once good rx applikasyonunu kullanarak almam gereken ilaçların fiyat farkına bakayım dedim, önerin sayesinde yaklaşık $50 cebime kaldı. Houston tarafına gelirsem bir kahve ısmarlamak borcum 🙂 Çok teşekkür ederim

Oo bedava kahve baldan tatlıdır 🙂

İlaç fiyatları sabit olur sanıyoruz ama serbest piyasa her şeye uygulanıyor. İlaç, doktor, tıbbi malzeme vb her şeyde benzer bir durum var. İyice araştırmadan almamak lazım.

• ⭐⭐⭐

@knnrn Istedigin kahve olsun, ne demek:)
    Haklisin fiyat konusunda. Bu denli fark olabileceğini düşünmez, Cvs’e girer alır çıkardım bugüne kadar. Arada tam 2 kat fark vardı bugünkü reçetede.
    Tekrar tşk paylaşım için.

• ⭐⭐

türkiyedeki ilaçların etken maddelerinin ingilizce karşılıklarını bula bileceğim bi site varmı

• ⭐⭐

@yapay-zeka Google translate kullanabilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka, içinde söyledi: İlaç fiyatları sigorta fiyatları

türkiyedeki ilaçların etken maddelerinin ingilizce karşılıklarını bula bileceğim bi site varmı

Etken maddeler özel isim olduğu için standart olması lazım. Sadece yazılışında ufak farklar olabilir.

Benzer Başlıklar

• 122
  • 1
  • 14
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |