Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@cgokhan ilk adımı atmışsınız, bundan sonrası için de kolaylıklar dilerim, Houston deneyimlerinizin devamını bekliyoruz🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@smk yaptığınız ön hazırlıklar çok
    işinize yaramış hepsini aklıma yazıyorum🙏🏻 umarım bundan sonrası da böyle geçer, kolaylıklar dilerim

• Amerika’ya ilk gelenler için telefon hattıyla ilgili bir bilgi vermek istiyorum. Havaalanına ilk girdiğinizde e-sim özelliği olan bir telefonunuz var ise Mint Mobile uygulamasını indirip anında telefonunuza bir amerikan hattı tanımlayabilirsiniz.Üstelik ilk müşterilerine 7 günlük 250 dk 250 mb ücretsiz deneme hakkı veriyorlar eğer kullanmaya devam etmek isterseniz uygulamadan paket satın alabilirsiniz.

• @emreonline Güzel bir bilgi aklımızda olsun.

• @cgokhan arkadaş yazdıklarını okuyunca üzüldüm açıkcası. 2 yıl önce bende Houston a geldigimde zorlanmıştım. Keşke gelmeden burda birileri ile iletişim kursaydın, mutlaka yardım eden birileri olurdu. 3 saat Walmarta yürümek ne demek. Houstonda araba ayakkabı gibi, araba olmadan hiçbirşey yapamazsın. Biran önce araba almanı tavsiye ederim.

• @dras teşekkürler, kimseyi rahatindan etmek istemedim🤣 Tek başıma halletmek istedim. işe girmeden butceden dolayı maalesef araba alamayacağım. Bugün 8. Günüm yürümeye alıştım kısayolları buldum🙃 3 saat mevzusu yolları karıştırdığım için şimdi git gel yapıyorum 70dk yürüyorum. Bol vaktim olduğu icin bana da aktivide oluyor. Metro kart aldım uzak yerlere onla gideceğim. Tek alisamadigim şey yolun karşısına geçmek sürekli el yapıyorlar geç hadi diye 🤭 çünkü çok bekliyorum. Yolda yürüyen 3-5 kişi var yada yok. Dedim parka gider yaşlılarla muhabbet eder İngilizce kasarım parkta insan yok 🤭

• @cgokhan Allah yardımcınız olsun merak ettim map'ı çevrim dışı olarak türkiye'de iken yükleseniz sanki daha iyi olurdu,nete ihtiyaç duymadan map sorunu çözülürdü.

• Arabasız malesef çok zor Houston. Evden kendi işimi yaptığım için idare edebiliyorum arabasız ama market, doktor, veteriner, dışarıdan yemek, kargo vs. konular çok zor ve pahalı oluyor. İlk fırsatta almanızı tavsiye ederim ben de.

• ⭐⭐⭐

@isik mesela uber kullanmak buna bir çözüm olamıyor mu merak ettiğimden soruyorum. Bildiğim kadarıyla uber taksiye göre cok daha ucuz araba ve ehliyet alana dek idare edilecek bi çözüm olarak görüyorum şahsen

• Aynen AKTARMA Sıkıntı STRES Beden YORGUNLUĞU

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan @redsat2000 gittiğinden beri scooter ile heryere gidiyor. Sende bu seçeneği kullanabilirsin. Kendisi ile irtibata geçebilirsin.

• @waterman ben de Uber kullanıyorum zaten ama taksiden ucuz olması ucuz olduğu anlamına gelmiyor. Şehre gidiş/geliş $40 en az. Bir günde Uber'a $120 verdiğim oldu. Her gün işe gitmek için hiç kullanılmaz, maaşın çeyreği Uber'a gider.

• @isik bütçenizi bilmiyorum ama araç kiralamayada bakabilirsiz. Araba alana kadar çok işinize yarayacaktır.

• @bozyuruk araştırdım ama şu an için değmiyor. Evden çalışıyorum, market de kapıya geliyor. Ayda 1-2 kere için Uber daha karlı. İşe gidiyor olsam kesinlikle lease/rent seçeneklerine bakardım.

• ⭐⭐⭐⭐

@cgokhan Ben geldiğimden beri scooter ve Public transportation ile ulaşımımı sağlıyorum. Yanımda her zaman scooter’ım oluyor Bazı uzak yerlere otobüs ile gidiyor. Bir yerden sonra scooter ile devam ediyorum. Özellikle otoban olan yerleri public transportation kullanıyorum. Savannah ta sadece scooter yetiyor. Alışveriş dahil o yaşamımın bir parçası . Bu konu ile ilgili başlık var forumda okuyabilirsiniz. E bay dan Hiboy marka bir scooter aldım memnunum. 19 mil kadar aralıksız gidebiliyorum. 350-400 dolar civarı aldım. Normal fiyatları 500-600 civarı . Sigorta ehliyet ve benzin derdi yok. Yürüme olan kısımlar için sana bayağı yardımcı olur. Örneğin iş yerim yürüyerek 30 dk sürüyor . 10 dakikada iş yerine ulaşabiliyorum. Mali durumunuza göre bunu Size tavsiye ederim .

• @isa-cansız O uygulamada telefonumda çok kasiyordu. O yüzden indirememiştim.

Bu arada önemli bir bilgi vereyim.

Eğer turkcell gibi yerlerden yurtdışı paketi alan arkadaşlarımız varsa ve benim gibi telefon çekme sıkıntısı çekerlerse. Yol üzerinde bulunan mağaza ve benzinlik gibi yerleşim yerlerine yakın yürüyün o zmn telefon çekiyor. Belki free wi-fi bile bulabilirsiniz.

• @redsat2000 Teşekkürler marka öneriniz iyi oldu. Geçen gün birisini yolda gördüm dedim bende alayım... marka araştıracaktım, unutmuşum onca şeyin arasında 🙂 Önerdiğiniz markaya bakacağım. E-bike'larda güzel wallmartta 1500 dolar benim iki aylık kiradan fazla 😆

• ⭐⭐⭐⭐

@cgokhan Hiboy iyi marka e bay da uygun fiyata bulabilirsiniz . Bu benim ikinci scooter ‘ım . Diğerine göre çok iyi . 10 inç tekerlek mutlaka alın onlar Abd yollar için daha iyi ayrıca ufak engel ve tümsekler için çok iyi . E bike bazı yerler için kullanışsız ve çok yer kaplıyor. Scooter her yerde taşıman kolay . Şuan işini fazlasıyla görür. Benim model Hiboy 3 max 10 inç off road.

• ⭐⭐

@redsat2000 Çok mantikliymiş bu e-scooter işi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan sen alabilmen için kampanya yapmışlar

https://www.ebay.com/itm/393229718744

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |