Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@charon konsolosluk gerek görürse siz mülakatsız başvursanız dahi sizi mülakata çağırıyor.

• @gucarslan teşekkür ederim.

• Re: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme
    Merhaba ben mulakatsiz yenilemeye uygun goruldum. Talimat emaili bekleme suresi 6 haftadır diye email geldi. Ben daha kısa olacağını sanmıştım. Haziran da amerikaya gidiyorum aslinda mevcut vizem gecerli olacakti ama yenilemeyi simdi yapmak istedim. 6 haftada talimat emaili gelirse hazirana kadar yeni vize yetisir mi acaba? Simdiden cevaplar icin tesekkur ederim.

• @gucarslan, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

aslında bu iletiyi B1/B2 başlığında yazmıştım ancak; ayrı bir başlık oluşturulduğu için tekrardan burada yayınlamak istiyorum;

posta yoluyla mülakatsız B1/B2 vizesi yenilemek

1,5 yıl önce biten ve DV süreci devam ederken yenilemediğim B1/B2 vizem için 5 kasım'de sistem üzerinden DS160 formunu doldurdum. burada önemli konu, daha önce göçmenlik başvurusu yapıp yapmadığınız sorusu. ben "evet" cevabı verip gerekli açıklama kısmına ingilizce olarak "mali yıl bittiği için sürecimi tamamlayamadım" şeklinde açıklama yaptım.

sonrasında AIS sisteminden gerekli bilgileri doldurdum.

⚠

çıkan ekranda 48 ay içinde biten vizemi yenilemek istiyorum seçeneğini seçtim.
    AIS kaydının son sayfasında size 10 soruluk bir anket çıkıyor. bu sorularda en son ne zaman vize aldığınız, vizenizin ne zaman bittiği vb. sorular soruluyor. bunlara verdiğiniz cevaplara bianen sistem size zaten ilgili gereksinimleri sağlıyorsanız gerekli evrakları posta yoluyla göndermenizi istiyor.

📤 5 kasım cuma günü;

• DS160 - Confirmation Page
    • eski vizenizin olduğu ve vizenizin basılacağı pasaport
    • 1 adet fotoğraf
    • evli iseniz evlilik cüzdanınız ilk üç sayfası ve varsa eşinizin abd vizesinin taranmış çıktısı
    • ais kaydı sırasında verilen bir sayfalık geri gönderi evrağını
    • PTT ofisinden istanbul konsolosluğu'na gönderdim.

📥 9 kasım salı günü;

CEAC sisteminden vizemin basıldığı bilgisini görüntüledim.
    aynı gün PTT'den mesaj aldım, 1 gün sonra da vize basılı pasaportumu şubeden teslim aldım.

işlem bu kadar basit.
    deneyimin ilgilenen kişiler için faydalı olması dileğiyle.

onay ve talimatlar sayfasını ben ptt den dondukten sonra okudum ve gondermedım . sız de yazmamıssınız umarım sorun olmaz .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sopranos bilgiler güncellenebilir, ben bu işlemi yaptığımda benden talep edilmemişti.
    bu yüzden her zaman konsolosluğun gönderdiği maili dikkate almalısınız.
    güncel olan bilgiler onda yer alır.

eğer konsolosluk talep ederse bunu gönderirsiniz, maillerinizi kontrol edin.
    endişe edecek bir şey yok.
    eğer ceac'da issued / approved görürseniz vizeni basıldı demektir.

• Tesekkurler bilgi için 👍 @gucarslan

• Merhabalar,
    Ben ve eşimin GÖÇMEN OLMAYAN VİZE YENİLEME işlemi için DS 160 formunu doldurdum ve en son email adresi ile ikimizin kaydını yaptım. Siteye girince teslimat yeri seç ve devam et diyor. Teslimat yeri Ankara ve İstanbul çıkıyor yalnızca.. Biz İzmir'de oturuyoruz.. Acaba göndereceğimiz teslimat yeri mi demek isteniyor. .Kaç gündür vize ücreti ödeme aşamasına gelemedim.. Bu forumdaki arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

• @Ogten-Gurer Normal şartlar altında pasaportunuzu bahsettiği iki noktadan teslim alabilirsiniz. Sizin pasaportunuzu evinize göndermeniz için fazladan ödeme yaparak özellikli gönderme hizmetini satın almanız gerekmektedir.

• Merhabalar;
    Mülakatsız vize yenileme başvurumuz için mail aldık ve pasaportları ilettik fakat ceac sisteminden durumunu kontrol ettiğimizde 'your search didn't return any data' uyarısı alıyoruz. Bunun nedenini bilen var mıdır? (PTT gönderisine baktığımızda pasaportlar konsolosluğa ulşamış görünüyor).
    Teşekkürler

• Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, diğer bilgi veren arkadaşlara da ayrıca çok teşekkür ediyorum.. Herkese sağlıklı günler diliyorum..

• Selamlar herkese..
    1 hafta sonra benim de 10 yıllık vizem doluyor.
    Eşim ile birlikte yenileme sürecine gireceğiz.
    Bu 10 yıllık süre içerisinde bir evladımız oldu, kendisi 3,5 yaşında. Onun ABD vizesi yok haliyle.
    Bu yenileme sürecine onu nasıl dahil edeceğim?
    DS 160 formunu hem kendim hem eşim bir de oğlum adına mı dolduracağım?

Böyle bir tecrübe edinen varsa bilgi paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

• @muzafferdogus
    Her birey için ayrı ayrı DS-160 doldurmanız gerekiyor. Eşinizin vizesi yoksa mülakata girecektir. Size büyük ihtimal ile posta ile verir.
    Siz ve eşiniz vizenizi yenilerseniz daha sonra çocuğunuz için başvurabilir ve onu da posta yoluyla yapabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐

@muzafferdogus şahsi fikrim oğlunuzun vize başvurusunu siz yeniden vizelerinizi aldıktan sonra başvuru yapmanızı öneririm. Birçok danışanım aynı hatayı yapıyor sonrasında bana geliyorlar çocuğa vize vermediler randevuya çağırdılar ne yapmalıyız diye. Bundan dolayı dikkatli olmanızı öneririm.

• Bu ileti silindi!

• @denizci10 Katılıyorum. Şu an vizenizin süresi bittiyse ailecek vizesiz olacakları için mülakata çağrılma olasılıkları yüksek. Eğer anne ve babanın vizesi devam ediyorsa çocuk için başvuru yapmakta sakınca olmaz.

• Merhaba, eşim ve benim vizemiz var. Oğlumun evraklarını posta yoluyla gönderdik. 7 Mart’ta application received oldu. En geç ne zaman elime ulaşır 😞

• @zeynepsoylev
    Merhaba, süreciniz nasıl ilerledi? Pasaportunuz elinize ulaştı mı?

• @cns

Merhaba

Pasaport numarasi ve soyadi kismina NA yazarsaniz 'No Status' cikiyor. Konsolosluk dosyanizi isleme aldiginda ise artik pasaport numarasi ve soyadi girmek gerekiyor. Bu asamada 'Application Received' oluyor. Benimki 8 gun sonra No status den Application Received e donustu.

• ⭐⭐⭐⭐

@mervekayak benim bazı danışanlarımın 10 gün sürüyor bazılarının da 15 gün. Değişiyor ceac’den bakıp takip edebilirsiniz.

• @bilgin24 teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |