Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 çok teşekkür ederim. İş günü olarak mı 10 15 gün?

• ⭐⭐⭐⭐

@mervekayak takvim günü

• @sopranos, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

Tesekkurler bilgi için 👍 @gucarslan

sevgılı @gucarslan evlilik cuzdan fotokopisi ve talimatlar sayfasini yollamamistim. bugun approved oldu. sizce bu saatten sonra Refused olma durumu var mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sopranos yok 🙂
    vizeniz hayırlı olsun..

• @denizci10 çok teşekkür ederim received olduktan 12 gün sonra approved oldu, altında yazanlar kafamı karıştırdı. Approved olduktan sonra refused olan var mı çocuklarda? Ne kadar süre sonra issued olup kargoya verilir acaba

• @gucarslan harika o zaman cook teşekkürler

• Ceac sitesinin aksam 18:00 den sonra update oldugu bilgisi yazilmisti daha once. Ben bugun oglen 12:00 de last update 13 mart gordum su an saat 16:00 da baktigimda ise last update 19 mart yaziyor. Yani gun ici update oluyor gordugumuz gibi. Status degismedi ama tarih degisti.

• ⭐⭐⭐⭐

@mervekayak çocuklar için daha görmedim böyle bir şey. büyükler için çok oldu ama çocuklarda yok

• Merhaba, 1 ay önce vizemi yenilemek için başvuru yaptım. Bu sabah kurye bilgilerini içeren mail tarafıma iletildi. Ancak Mayıs ayının 10 una kadar 2 şer haftalık aralarla yurt dışı seyahatlerim olacak ve yakın zamanda bu sürece başvuran kişilerden öğrendiğim kadarıyla pasaportlarını tekrar teslim alma süreleri ortalama 3 hafta sürüyormuş (sürecin bu kadar uzayacağını bilseydim başvurumu seyahatlerden sonra yapardım). Bu nedenle güvenip kargo ile pasaportumu gönderemiyorum. Bunun üzerine 0850 ile başlayan randevu sistemi telefon hattıyla görüşüp durumu anlattım. İlk görüşmemdeki arkadaş çok emin olmayan cevaplar verdi ve net konuşamadı. Bunun üzerine bir kere daha arayıp başka birisiyle görüştüm. İkinci görüşmeyi yaptığım kişi ise başvurumu sistemden kontrol etti ve gelen talimatlarda herhangi bir son gönderim tarihi olmadığını, vize harcımın bir sene geçerli olduğunu ve vize harç süresi bitene kadar belgeleri yollayabileceğimi söyledi. İki farklı kişiden iki farklı cevap alınca kafam karıştı. Konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• @Tugga

İkinci pasaport alabilirsin iki günde geliyor.

• @charon merhabalar. ben karadağda yaşıyorum (oy kullanabilmek için ikametgahımı buraya aldırmıştım). abd turist vizemi istanbuldan almıştım. vizeyi yenilemek için karadağdaki konsolosluğa mı türkiyedekiyle mi görüşmem gerekiyor?

• @Seren-Sohtorik aynisinin tersini yaptim(karadagdan aldim ilk vizeyi).
    Elcilik kabul etmeyi posta yoluyla

• @bilgin24 merhaba bizim cocukların da 13 martta application received oldu fakat vaka son güncelleme tarihi 19 mart yazıyor hala application received acaba baktılar mülakata cagıracaklar o yüzdenmi öyle yazdılar aklıma takıldı. aşağıdaki gibi oldu hala application received sizindemi böyle
    Case Created: 13-Mar-2024
    Case Last Updated: 19-Mar-2024

• @harunn0642

Bugun approved oldu.

• merhaba, biz esimle vizeleri 1 ay arayla aldık, mülakatta annesine sordular oglunuzunda sizinle gelecekmi diye, planımızda yoktu kendısıde ona anneannesi bakacak okulu var demisti.. sonra ben ani şekilde ayagımdan ameliyat olunca, doktor uçuş izni vermiyor üstelik amerika kadar uzun saatlik hiç vermiyor.. öyle olunca eşimi 6 yaşında ki oğlumla göndermek istedim, oyuzden vizeye basvurduk.. once posta yoluyla evrak ıstedıler sonra refused oldu ve pasaportla icinde kagıt geri döndü bize.. kağıtta randevu almamız gerektıgı yazıyor.. şuanda randevu için bakıyorum ve takvim hiç açılmıyor.. Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. diyor herseferinde.. bu durumu yaşayan varmı? mesela neden 6 yaşındaki oglumu mulakata cagırıyorlar ve bu randevuyu nasıl alacagız.. 2 gundur gece gunduz randevu ıcın bakıyorum hep aynı sey yazıyor..yardımcı olursanız çok sevinirim.. buarada burda okuduklarıma göre, oglumun sacı uzundu, ama biyometrikteki baya kısa.. acaba aynı çocuk mu diye görmek için mi mülakat istediler çünkü baya fark ediyor uzun haliyle..

• @bilgin24 teşekkürler benimde dün onaylandı bu gün kargolanmış

• @muhammet1234 aynı çocuk mudan öte sizin mülakat esnasında verdiğiniz sözün aksine davranmanız ve abd ye giriş çıkış yapmadan çocuk için başvuru yapmanız ters etki yaratmış olma ihtimali yüksek…Çocuk için acele etmeden önce eşinizle abd de bir tatil yapıp sonra çocuk için başvuru yapsaydınız yüksek ihtimal bir problem çıkmayacaktı.
    Bu aralarda randevularda problemler yaşanıyor maalesef.
    Randevu için tarih alsanız bile ileri tarihlerde olacaktır tekrardan geriye çekmek için uğraşacaksınız.Çocuk ile birlikte ebeveynlerden biri mülakata gidecek ve size sorulan sorulara inandırıcı güven verici cevaplar alırsa onaylar işkillenirse oradada red yersiniz…
    Önünüzde baya zaman olacak.Siz bir an önce iyileşip eşinizle abd de bir tatil yapın ve mülakat öncesi elinizi güçlendirin.

• Selam arkadaşlar,

*2015 senesinde Avrupa'da yaşarken 10 yıllık Amerika vizesi aldım.
    Şuan Türkiye 'de yaşıyorum ve soyadım da değişiklik mevcut. Vizemi mülakatsız yenileyebilir miyim? Forumdaki bir çok şeyi okudum ama vizeyi avrupadan aldığım için, tam olarak istediğim cevabı bulamadım. Soyadı değişikliğinde bazen veriliyormuş ama farklı abd konsolosluğu olduğunda durum ne oluyor? yaşayan ya da bilen var ise yardımcı olabilir mi?

Daha önce abd ye girdim çıktım, herhangi bi dezavantaj yaratacak davranışta bulunmadım. Şuanda da kriterlerini karşılıyorum, ama randevu tarihi 1,5 sene sonrasına atıyor, mülakatsız yenilenmesi konusunda fikirlerinizi öğrenebilir miyim? Şimdiden cvplarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐

@sirik32 Mevcut vizenizi aldığınız konsolosluk yerine başka bir konsoloslukta yenilemeniz sorun değil. Ancak ad/soyad değişiklikleri genelde mülakat gerektiriyor. AIS üzerinden gerekli bilgi girişini yaptıktan sonra mülakata ihtiyaç duyup duymadığınızı görebilirsiniz. ( ve tabi DS-160 formunu doldurmanız gerekiyor )

• @sirik32 karadagdan aldigim vizeyi Ankara postayla yenilemedi,mulakata cagirdi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |