Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nofearbrk tr gri listede zaten bayadir

• tekrar merhaba, bu hafta ds-160 formlarını dolduruyorum. bir sorum var. vizeyi alabilirsek, annem, babam ve ben 3 kişi olarak gideceğiz abd'ye. bu yüzden vize randevusunu da beraber aynı gün ve saate alıp, görüşmeye beraber girmemiz gerekiyor. bunu nasıl yapabiliriz acaba? ais'te randevu alırken böyle bir seçenek mi var, yoksa ds-160 formunda mı böyle bir seçenek olacak?

• @gokayK, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

tekrar merhaba, bu hafta ds-160 formlarını dolduruyorum. bir sorum var. vizeyi alabilirsek, annem, babam ve ben 3 kişi olarak gideceğiz abd'ye. bu yüzden vize randevusunu da beraber aynı gün ve saate alıp, görüşmeye beraber girmemiz gerekiyor. bunu nasıl yapabiliriz acaba? ais'te randevu alırken böyle bir seçenek mi var, yoksa ds-160 formunda mı böyle bir seçenek olacak?

Evet, DS formunuzu doldurduktan sonra son bölümde size başka birisi içinde başvuru yapacakmıısnız diye veya grup olarak mı geleceksiniz diye sormakta.

• Merhaba, bir akrabam için DS160 formu doldurdum ve 1 hafta sonra yani 16 Aralık'ta randevusu var. Confirmation page i maile gönderdiğimi düşünüyordum ama bulamadım. https://ais.usvisa-info.com 'dan login olarak Application ID ve randevu saatini görebiliyorum. Application ID ile https://ceac.state.gov/GenNIV/common/Recovery.aspx sayfasından Retrieve denediğimde; No matching data found. hatası alıyorum. Confirmation page e tekrar nasıl ulaşabilirim ? Teşekkürler.

• Merhabalar arkdaşım yazılım şirketinde çalışıyor. Amerika turist vizesine başvuracak daha önce work and travel yaptı work and traveldan sonra vize başvurus reddedildi bunlar yaklaşık 7-8 sene önce oldu şu an çalıştığı şirket ne gibi bir destek verebilir?

• ⭐⭐⭐

Merhaba, bu soru için ayrı bir başlık açmanıza gerek yoktu. İlgili başlıkta sormanız daha iyi olacaktır. Ayrıca ilk sayfayı okumanızı öneririm. (Finansal Durum)
    (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• Merhaba, bir akrabam için DS160 formu doldurdum ve 1 hafta sonra yani 16 Aralık'ta randevusu var. Confirmation page i maile gönderdiğimi düşünüyordum ama bulamadım. https://ais.usvisa-info.com 'dan login olarak Application ID ve randevu saatini görebiliyorum. Application ID ile https://ceac.state.gov/GenNIV/common/Recovery.aspx sayfasından Retrieve denediğimde; No matching data found. hatası alıyorum. Confirmation page e tekrar nasıl ulaşabilirim ? Teşekkürler.

• @shagydigy sirket bir destek veremez

• ⭐⭐

@Hakan-DUNDAR, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, bir akrabam için DS160 formu doldurdum ve 1 hafta sonra yani 16 Aralık'ta randevusu var. Confirmation page i maile gönderdiğimi düşünüyordum ama bulamadım. https://ais.usvisa-info.com 'dan login olarak Application ID ve randevu saatini görebiliyorum. Application ID ile https://ceac.state.gov/GenNIV/common/Recovery.aspx sayfasından Retrieve denediğimde; No matching data found. hatası alıyorum. Confirmation page e tekrar nasıl ulaşabilirim ? Teşekkürler.

ais sitesinden login olunca basvurunuz karsiniza cikar zaten. Yukarida devam et(continue) gibi bir buton olmasi lazim. Ona tiklayinca print confrmation and istructions page diye bir buton olacak. Ona tiklayip tekrar cikarabilirsiniz.

Screenshot 2022-12-09 at 13.49.33.png
    Screenshot 2022-12-09 at 13.51.15.png
    Screenshot 2022-12-09 at 13.52.00.png

• ⭐⭐

@shagydigy, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar arkdaşım yazılım şirketinde çalışıyor. Amerika turist vizesine başvuracak daha önce work and travel yaptı work and traveldan sonra vize başvurus reddedildi bunlar yaklaşık 7-8 sene önce oldu şu an çalıştığı şirket ne gibi bir destek verebilir?

Sirketten business invite letter alabilir. Der ki bu kisi is icin burada. Bu sure boyunca butun masraflari sirket tarafindan odenecek ayrica yasal kosullara uydugu da bizzat sirketin garantisi altinda gibi bir letter olabilir.

• Yasaklı

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@shagydigy sirket bir destek veremez

Emin miyiz?

• Yasaklı

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@shagydigy, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar arkdaşım yazılım şirketinde çalışıyor. Amerika turist vizesine başvuracak daha önce work and travel yaptı work and traveldan sonra vize başvurus reddedildi bunlar yaklaşık 7-8 sene önce oldu şu an çalıştığı şirket ne gibi bir destek verebilir?

Sirketten business invite letter alabilir. Der ki bu kisi is icin burada. Bu sure boyunca butun masraflari sirket tarafindan odenecek ayrica yasal kosullara uydugu da bizzat sirketin garantisi altinda gibi bir letter olabilir.

Şuan aynı şartlarla başvuruya hazırlanıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon hocam kusura bakmayın da bilmeden konuşuyorsunuz bazen. susayım susayım diyorum ama yapamıyorum. son 2 haftada şirket üzerinden verilen kağıtlar ile şirket adına gidecek diye 3 kişiye vize aldım. hatta birisi da forumda. dilerseniz kendisini etiketleyeyim anlatsın burada neler olduğunu, nerelerden evrak aldığımızı, ne sorduklarını. eğer ki şirkette çalışıyorsa ve onlar destek verirlerse vizelerini alırlar. hem de çok rahat alırlar. hatta patronu alamadı çalışanı bekar, 30 yaş altı ve erkek olmasına rağmen rahatlıkla aldı. zaten b1/b2 ye başvuru yapılıyor. öncesinde iş diye gider sonra turist olarak gider. ya da direkt turist olarak da gider. Lütfen istirham ediyorum bilmediğiniz ya da tecrübe etmediğiniz konular üzerinden yorum yapmayın. burada yazıları okuyup fikir değiştiren yanlış yönlenen insanlar oluyor. rica ediyorum size.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Şuan aynı şartlarla başvuruya hazırlanıyorum.

Hadi hayirlisi abi. Senin mulakati kendi mulakatim gibi bekliyorum.

• @denizci10 sirket sadece kendisine bizde calisiyor kagidi verir ki,siz de zaten yazmissiniz.
    Abd elciliginin genelde kagit kurek istemedigini bildigimiz icin,cokta bir ise yarayacagini zannetmem.

Schengen degil bu isyerinden kagit goster onaylayayim.

Elinizde su gun x kisi b1 b2ye basvurdu, basvuranlarin %y'sinden belge istendi seklinde bir veri yok. Zaten elcilik Boyle bir veri de paylasmaz.

Eger isyerinden kagit alip abd vizesi alinabilseydi herkes yapardi.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon Benim Türkiye’de iken çalıştığım Firma iş yeri yazısında iş gezisi yapacağımı her türlü sağlık masraflarını karşılayacağını ve şahsın harcamalarını gerek firma yol avansı ve gerekse sahsın kredi kart ile karşılayacağı ibarelerini yazardı . Sadece çalıştığıma dair durum kendime ait Turistik vizelerde sizin belirttiğiniz tipte yazı verirdi . Çoğu zaman bu şekilde ben hep vize aldım. Belgelerime de her zaman aldılar ve incelediler . Abd den davetiye mektubuna gerekte olmadı. Firmanızın itibarlı bir yer olması ve Firma belgelerini teslim etmeniz daha önemli

• ⭐⭐⭐⭐

@charon hayır şirketlerin başka şeyler de yazıyorlar. Hemen örnek vereyim abd de pazar araştırması yapacağını söyleyen şirket de var, avukat ile görüşecek diyen şirket de var, abd de şu firma ile görüşecek diyen şirket de var... isterseniz saymaya devam edebilirim. Bu yazdıklarım son haftalarda aldığım vizelerin hikayeleriydi. Şirketten verilen kağıtta neler yazması gerektiğini nasıl yazılması gerektiğini tek tek yazıyorum söylüyorum ve anlatıyorum. Kişiler de ona göre alıyorlar kağıtları. Bu arada bakmıyorlar lafı da tamamen safsata çünkü 3 kişiden 2 sinin şirket kağıtlarına baktılar. 1 kişinin de abd deki şirketten gelen davet mektubuna da baktılar. Ama öncesinde ve sonrasında farklı sorular sordular. Bence konuyu uzatıp kendinizi daha fazla rezil etmemenizi naçizane tavsiye ederim. Çünkü belli ki konuyla ilgili hiçbir bilginiz yok. Ben yaşadıklarımı anlatıyorum örneklerle siz afaki sözler üzerinden tahminlerinizi söylüyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@charon bizim bu forumda beklentimiz emin olmadığımız hiç bir bilgiyi kesin bir şekilde ve net bir şekilde özellikle olumsuzsa belirtmemeleridir. Siz mesajınızda ben böyle düşünüyorum yada bence böyle diyip yazabilirsiniz ancak kesin ve net bir tavırda bulunduğunuzda konu ile ilgili fikir sahibi olmayan arkadaşlar bunu klavuz alıp hata yapıp başvuru ücretleri ve diğer ücretleri boşa gidebilir.

• sonunda ds-160’ı doldurup randevu aldım, ancak bazı aklıma takılanlar var.

1- bir alman şirketinin istanbul ofisinde çalışıyorum, ve istanbul ofisinin telefon numarası yok, bu yüzden iş yeri bilgilerinde telefon numarasına almanya ofisinin numarasını yazdım, uygun mudur? telefon numarası zorunlu olduğu için boş geçemedim

2- aynı anda okuyup çalıştığım için okulumu giremedim, çünkü work/education kısmında present olarak sadece bir şey girebiliyorduk ve şuanki işimin vize açısından okuduğum açıköğretim bölümden daha değerli olduğunu düşündüğüm için iş bilgilerimi girdim. acaba mülakata öğrenci belgesi + sgk işe giriş çıkış bildirgesi götürsem ve hem öğrenciliğimi hem de çalışma durumumu bu şekilde belgelesem uygun olur mu?

3- babam zamanında liseyi tamamlayamadan bırakmak zorunda kaldığı için tarihleri hakkında hiçbir bilgimiz yok, o yüzden de lise ve üstü eğitim kısmında “no” işaretledik. zaten liseyi de bitirmemişti, sorun olur mu?

4- yine babamın askerlik bilgilerinde, tarihler tam net değil ama aşağı yukarı bir bilgimiz var, başlangıç ve bitiş tarihlerini tahmini olarak girdik. bu sorun yaratır mı acaba?

5- ve son olarak, annemin formunda meslek kısmında not employed seçip açıklamaya housewife yazdım, ancak sonradan farkettim ki meslek listesinde homemaker da varmış. acaba bunun için tekrar ds-160 doldurmaya değer mi?

sorularım biraz uzun oldu, kusura bakmayın, ancak yanlış bir şey yapmak istemiyorum, şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

• @denizci10 o zaman hayalden sirket olusturup antetli kagidina bu arkadas xyz icin gidecek yazip vize alabiliriz?

Benzer Başlıklar

• 31
  • 47
  • 10
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |