Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş Evet kontrol ettim aslında. Ve öyle bir belge göremedim.
    Eğer diyor aile temelli başvuru yapıyorsanız, o zaman gerekiyor.
    Ama ankara konsolosluğunun sitesinde de göremedim mali kanıt ve ya sponsor olayını.
    Belki ben mi yanlış yere bakıyorum, bilemedim

• @Z-I merhaba nasılsınız.siz greencarta Fransa'danmi başvuru yaptınız. Fransa'da ki aşamalar nasıl oluyor. Bende bu sene Fransa'dan başvuru yaptım. Buradan işlemler nasıl yürüdüğünü bilmiyorum. Fransa'da ki işlemlerin bilgisini paylaşırsanız sevinirim

• @wanted Size de merhabalar. Evet, biz burada oturduğumuz için belgeleri doldururken, paris yazdık mülakata gireceğimiz yeri. Başka şeyler hep aynı. Daha mülakata çağırmadılar. O yüzden hani bilemiyorum detayları. Hangi belge isteyeceklerini falan. Onu öğrenmeye çalışıyorum.
    Yine de daha sonra zaman ilerledikçe, neler olduğunu paylaşırım. Ve ya siz de istediğiniz zaman bana yaza bilirsiniz özelden. Paylaşırım bildiklerimi.
    İyi şanslar size

• Çok Teşekkür ederim. İnşallah olumlu geçer görüşmeniz.surecinizi takip edeceğim.ben yıllarca Türkiye'den başvuru yaptım çıkmadı. Birde Fransa'dan başvuru yaptım belki burdan çıkar 😉

• ⭐⭐⭐

@wanted Yanlış anlaşılma olmaması açısından, Türkiye doğumlusunuz değil mi? ve başvurunuzu yaparken doğduğunuz yer kısmını Türkiye olarak doldurdunuz değil mi? Foreign State Chargeability bölümünün Turkey olması gerekiyor eğer türkiye doğumluysanız

• @wanted Çok teşekkür ederim. Evet umarım iyi olur.Olmazsa da sorun yok. Sonuçta fransa da iyidir.
    Umarım ki size de çıkar. Çok iyi yapmışsınız.
    Evet haberleşiriz tabii ki.

• @Z-I Paris'deki konsolosluk bolumune email gondererek sorulari sormaniz mumkun. Henuz mulakat almadiginiz icin cevap vermeme ihtimalleri var ancak, mulakat aldiktan sonra cevap vereceklerdir diye dusunuyorum. Sponsorluk yada banka dokumani, her konsolosluk tarafindan talep edilmiyor. Ben de yanimda goturmustum ama gorevli istemedi. Sonuc olarak konsolosluktan bilgi alabilirseniz sizin icin faydali olacaktir.

• Merhabalar. Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydını nereden alabiliriz? E-devletten baktığımda sadece Adli Sicil Kaydıyla ilgili belgeye ulaşabiliyorum. "Arşiv Kayıtlı" ibaresini göremedim.

• @datanist Çok teşekkür ederim cevabınız için. O zaman mülakatı bekleyelim en iyisi.

• ⭐⭐⭐

@Gulnaz Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@mehmetalii Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• Merhabalar. Benim de mülakat yerim Ankaraydı. Tiflise değiştire bildiğim için mail attım. Değiştire bileceğimi söylediler ve pasaportun resmini falan istediler. Tiflise mail attım ama normalde 1 günde dönen konsolosluk 3 gün oldu haber vermiyor. Başka arkadaşlarım da aynı şekilde haber alamadı. Ankaraya dosya taşımayla ilgili mail atmadım ama. Ankara onayı olmadan Tiflis dosyamı taşıma yetkisine sahip midir?

• @aslanamca Ankara ile işiniz yok. Bekleyin, transfer işlemi hemen olmuyor. Tamam dedilerse yaparlar.

• @AyşeB Peki transfer etmezlerse eğer Ankarada devam edeceğim prosedüre değil mi?

• Konuyla ilgili tecrübesi olanlar yazabilir mi? @gucarslan bey

• @aslanamca evet

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca sahiptir elbette, yeter ki talep etsinler.

• @aslanamca merhaba dosya taşıma için erken değil mi ? formunuzu erken göndermiş görünüyorsunuz.

• @turkishcowboy Aslında öyle de oturumum olduğu için şansımı orda denemek istedim

• ⭐⭐⭐

@aslanamca, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@turkishcowboy Aslında öyle de oturumum olduğu için şansımı orda denemek istedim

Açıkçası ben mantıklı buldum bu hareketi. Ankara gibi yoğun değilse dosyanız taşındıktan 2-3 saat sonra bile mülakat alabilirsiniz

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   çakıl çakıl 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |