Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arnblt Sizin final destination NY mu oldu artık?

• ⭐⭐

Henüz belli değil. İş durumuma göre bakacağım. Ama ilk aylarda iş ayarlamadan gidersek ilk durak Vienna VA olacak.

• @arnblt DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

3 kişi THY ile 19 Ekim e 8300 liraya New york'a bilet aldım. Aldığım gün dolar 7 lira idi. Ertesi gün biletler 9000 lira oldu. Yani kişi başı yaklaşık 500 $. Bu da son derece uygun bir fiyat ABD için. Hal böyleyken sizlere Nacizane tavsiyem THY varken aktarmalı uçuş risklerini aklınızdan bile geçirmemeniz.
    Sonuçta almışınız Green Card'ı gidip orada Dolar kazanacaksınız. 50-100 USD nin hesabını yapmayın derim. 🙂
    Hele hele, benim oturma iznim var niye çıkışta YurtDışı çıkış harcı yatırıyorum diye söylenen arkadaşlar var, 330$ lık vize ücretini de bir düşünsünler derim.
    Selamlar,

Ben thy konusuna katılamayacağım. Şimdi lufthansa, united gibi hava yolları thy'den ucuza gidiyorsa ben thy'ye hiç bulaşmamak lazım. Kazık fiyatlar genelde. Keşke Pegasus olsada onu kullansak. Benim Türkler ve müslümanlardan genel olarak gördüğüm uyanıklık Türk adam arabasını satar Türk forumlarına ilan koyar fazla fiyat çeker kanında var maalesef. Müslümanlar burada helal et satıyorum ayağına nerdeyse iki katına satacak wallmarttaki etten tek farkı keserken besmele çekmek. Yani thy de onun gibi biraz gösteriş sonra fiyatı geçir.

• Gökhan bazı söylediklerine katılıyorum bazı söylediklerin ise katılmıyorum.

Mesela benim geldiğim dönemde iki valiz ile direkt uçuş en ucuz Türk Hava Yolları idi...

Türkler genellikle pahalıya araba satar bu doğru ama ben tanıdığım bildiğim birisinden masrafı Bakım yapılmış ise biraz fazla vermenin iyi olacağını söylüyorum insanlara her zaman. Sen bir araba aldın ufak tefek işlerini yaptın ve şanslı çıktın ama burada hiç alakasız insanlardan araba alıp çok canı yanan da var. Kaldı ki 3bin altı araba alıp memnun kalma oranı çok çok azdır ve sende bu şanslı azinliktasin 🙂

Eğer araba az çok düzgün ise genellikle Türkler arabalarını çok uzun süre kullanıyorlar buradaki birçok kişiye göre. Az çok geçmişini sorgulayabileceğiniz arabalar denk gelebiliyor. Ben şahsen Türk arkadaşlardan aldığımda ne kadar kullandığını falan biliyorsan piyasada vereceğim ben biraz daha fazlasını verip alıyorum...

Helal et olayında ise inanıp inanmamak kismini tartışmıyorum bu Kişiye göre değişir. fakat tavukta veya diğer hayvanlarda besmele çekerek kesme süreci uzatır ve bundan dolayı bir miktar pahalı olması gerekir kesinlikle...

genel olarak ama işin içine Allah dinim milliyetçilik gibi şeyler karışınca her şeyin fiyatı artıyor haklı veya haksız buna katılıyorum...

Fakat geriliği iki yıl oldu neredeyse. Birkaç yerde daha yazdım. Türkiye'deki insan kalitesi Neyse buradaki Türk kalitesi de aynı. Yani buraya Yeni gelenlerin de yaptığı bir sürü yanlış var ve burada samimi insanların çoğunu kaçırmışlar insanlar başlarına bela almak istemiyor yeni gelenlerle... ortalık maalesef biraz daha iyi niyetli olmayan ya da kendi menfaatini düşündüğü için insanları zor durumda bırakabilen insanlara kalıyor...

• @semavi DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Gökhan bazı söylediklerine katılıyorum bazı söylediklerin ise katılmıyorum.

Mesela benim geldiğim dönemde iki valiz ile direkt uçuş en ucuz Türk Hava Yolları idi...

Türkler genellikle pahalıya araba satar bu doğru ama ben tanıdığım bildiğim birisinden masrafı Bakım yapılmış ise biraz fazla vermenin iyi olacağını söylüyorum insanlara her zaman. Sen bir araba aldın ufak tefek işlerini yaptın ve şanslı çıktın ama burada hiç alakasız insanlardan araba alıp çok canı yanan da var. Kaldı ki 3bin altı araba alıp memnun kalma oranı çok çok azdır ve sende bu şanslı azinliktasin 🙂

Eğer araba az çok düzgün ise genellikle Türkler arabalarını çok uzun süre kullanıyorlar buradaki birçok kişiye göre. Az çok geçmişini sorgulayabileceğiniz arabalar denk gelebiliyor. Ben şahsen Türk arkadaşlardan aldığımda ne kadar kullandığını falan biliyorsan piyasada vereceğim ben biraz daha fazlasını verip alıyorum...

Helal et olayında ise inanıp inanmamak kismini tartışmıyorum bu Kişiye göre değişir. fakat tavukta veya diğer hayvanlarda besmele çekerek kesme süreci uzatır ve bundan dolayı bir miktar pahalı olması gerekir kesinlikle...

genel olarak ama işin içine Allah dinim milliyetçilik gibi şeyler karışınca her şeyin fiyatı artıyor haklı veya haksız buna katılıyorum...

Fakat geriliği iki yıl oldu neredeyse. Birkaç yerde daha yazdım. Türkiye'deki insan kalitesi Neyse buradaki Türk kalitesi de aynı. Yani buraya Yeni gelenlerin de yaptığı bir sürü yanlış var ve burada samimi insanların çoğunu kaçırmışlar insanlar başlarına bela almak istemiyor yeni gelenlerle... ortalık maalesef biraz daha iyi niyetli olmayan ya da kendi menfaatini düşündüğü için insanları zor durumda bırakabilen insanlara kalıyor...

Genel olarak zaten aynı düşünüyoruz onda sıkıntı yok ben araba örneğini çok bilindik diye söyledim. Çok örnek verilebilir eşya mesala adam satmaya çalışıyor mağaza ile aynı türk kalitesi dediğin kalite aynı inş oda düzelir. Arada iyilerde var yok değil etrafımda bir Pakistanlı var oda iyi bakkal 🙂 Kim benden akıl isterse direk forumu veriyorum. Burada iyi insan çok herkesin ve özellikle benim şansıma 🙂

• @gkhanfeez DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@semavi DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Gökhan bazı söylediklerine katılıyorum bazı söylediklerin ise katılmıyorum.

Genel olarak zaten aynı düşünüyoruz onda sıkıntı yok ben araba örneğini çok bilindik diye söyledim. Çok örnek verilebilir eşya mesala adam satmaya çalışıyor mağaza ile aynı türk kalitesi dediğin kalite aynı inş oda düzelir. Arada iyilerde var yok değil etrafımda bir Pakistanlı var oda iyi bakkal 🙂 Kim benden akıl isterse direk forumu veriyorum. Burada iyi insan çok herkesin ve özellikle benim şansıma 🙂

1-2 seneye bizde oradaki eski Türkler olacağız... Aman bu guzelliklerimizi kaybetmeyelim ve kiralim şu algıyı...

Yeni gelenlerin eskilere "acaba beni dolandırıyor mu " supheciligi ile bakması çok kırıcı oluyor çünkü... Bir iki defa yaşamadım değil... Hemen kestim muhabbeti ve y verdim 🙂

Sonra daha eskilerin ağına düşmüş garibanlar... Tam da korktukları cinsten 🙂

• ⭐⭐

Merhabalar, dün itibariyle JFK dan ilk girişimizi yaptık. Pasaport polisi tüm işlemlerimizi yaptı. Ayrı bir ofise alınmadık. CD yi istemediler. Adres değişikliğini yaptırdık. Herhangi bir sorun yaşamadık.

• @arnblt Yolunuz açık olsun.

• Haydi hayırlısı. Soracağıniz bir şey olursa çekinmeyin ... Banka kredi kartı vs vs

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @arnblt yolunuz açık olsun abi.

• Bu ileti silindi!

• @arnblt Yolunuz açık olsun. İyi koşuşturmalar

• Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacak.

Vize süresi dolmadan Amerika ya giriş yaptım ve döndüm. Green Card basıldı ve adrese gönderildi. Henüz benim elime geçmedi ancak. Halen vize sürem dolmadı. Green Card olmadan pasaport ile giriş yapabilir miyim?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maksakal Vize süresi dolsa bile ilk girişten sonraki bir yıl içinde kart olmadan giriş yapabilirsiniz. Ancak süresi dolmuş vize ile aktarmalı uçuş yapmak sıkıntı olabiliyor, diğer ülkeler süresi geçmiş vize yüzünden sizi uçağa almak istemeyebilir.

Sizin vize süreniz dolmadığı için hiçbir sorun olmaz.

• ⭐⭐

@redsat2000 teşekkür ederim. @superdem22 teşekkür ederim. @hadi yok 1 haftalık bir ilk giriş yaptık. Nasip olursa seneye Ağustos gibi oğlanı orada okula başlatmayı düşünüyoruz.

• @kürşat-türkay DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@damladav bence hepsini alın sonra "eksik evrak" demesinler.

Mulakat için Belgeler
    0-aile hekiminizden çocukların aşı kaydı
    1-Su anki ve daha once pasaportlariniz
    2-Pasaport teslim alma yeri kaydi (CSC Kaydi)[email protected].
    3-Sağlık Raporu - Dr. Handan & Mehmet Ungan Atatürk Bulvarı 23745 Kavaklıdere, Ankara 312-427-6626 0-532-245-1388
    4-Diploma ve fotokopisi
    5-Nufus kayit ornegi ve başvuru sahibinin tüm aile fertlerini içeren Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği aslı ve her aile bireyi için birer fotokopisi
    6-Arsiv kayitli adli sicil belgesi (belge 'arsiv kayitli' olmali!)
    7-Banka hesap cuzdani (ya da Mali Gecim Kanitlari)
    8-Amerikan vizesi standartlarina uygun 2 tane 5x5 cm biometrik beyaz zemin fotograf
    9-evlilik cuzdani (çocuklar yazdırılacak) aslı ve iki fotokopisi

evlilik cüzdanında çocuklar yazılı değil çok mu önemli bu kural?

• ⭐⭐

@dearosemary bizden böyle bir şey istemediler. Herhangi bir sorun yaşamadık. Nüfus kayıt örneğinde zaten sizin çocuğunuz olduğu belli. O belki ileride ABD de işinize yarar. Birth Certificate yerine geçer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary vize sureci icin dert degil.

• @knnrn DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@maksakal Vize süresi dolsa bile ilk girişten sonraki bir yıl içinde kart olmadan giriş yapabilirsiniz. Ancak süresi dolmuş vize ile aktarmalı uçuş yapmak sıkıntı olabiliyor, diğer ülkeler süresi geçmiş vize yüzünden sizi uçağa almak istemeyebilir.

Sizin vize süreniz dolmadığı için hiçbir sorun olmaz.

Çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. İyi forumlar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |