Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Future-Staff, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Aile dayanaklı vize alacağım babam Amerika'da abd vatandaşı biriyle evlendi ben Türkiye'deyim benim mülakatımda ne sorabilirler ki L-130 formu doldurmuşlar süreç Amerika'dan işliyor orada avukata vermişler kağıtları

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/250/abd-vatandasi-ile-turkiye-de-evlilik-sonrasi-cocuklar-icin-ir2-cr2-vizesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thbrs, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba, babam abd vatandaşı olduktan sonra benim için f1 kategorisinden başvuru yapmıştı. şimdi bize evrakların kabul edildiğine ve konsolosluk randevusu için haber vereceklerine dair mail geldi.
    Benim sormak istediğim ise nişanlımında en kısa sürede vize alabilmesi için, beraber gidebilmemiz için nasıl bir yol izlememiz gerektiği. yani mülakata gitmeden evlenip başvuruyu abd vatandaşının evli çocuğu diye mi değiştirmemiz gerekir yoksa mülakata bekar olarak mı gitmem gerekiyor? mülakattan sonra nikah yapsak ve ben abdye giriş yapınca kendisi için başvuru yapsam daha mı mantıklı ve hızlı olur acaba ?
    şimdiden teşekkürler,

Siz F1 kategorisinde mi vize almayi planliyorsunuz yoksa F3 kategorisinde mi? Ikisi arasindaki sure farki fazla... Siz F1 ile vize aldiktan sonra evlenip, esiniz icin basvuru yapmalisiniz.

Kesinlikle mulakattan sonra evlenmeyin, mulakatta ABD'ye bekar olarak giris yapacaginiza dair kagit imzalayacaksiniz, mulakattan sonra evlenmeniz durumunda vizeniz gecerliligini yitirir ve tum surece bastan baslamak zorunda kalirsiniz.

Oncelikle F1 ile ABD'ye giris yapip gocmen statuye gecmelisiniz, Green Card'li statuye gectikten sonra nisanlinizla evlenip kendisi icin ayri bir surec baslatmalisiniz. En kisasi bu sekilde olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Özgür-Can, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

"IR-5: ABD vatandasinin anne ve babasi (ABD vatandasinin en az 21 yasinda olmasi gerekiyor)"
    Bu yöntemle anne ve baba getirilebiliyor galiba, peki 21 yaşın altındaki kardeşler de faydalanıyor mu?

Hayir, IR5 vizeleri tekil olarak veriliyor.

Anneniz icin bir basvuru yapmalisiniz, babaniz icin ayri bir basvuru yapmalisiniz. Iki ayri form, iki ayri basvuru, iki ayri vize. Sadece anneniz ve babaniz bu kategorilerde yer alabiliyor. IR-5 vizelerinden baska hicbir aile uyesi yararlanamiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evanur12, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba, bir soru sormak istiyorum. Davam USCIS'deydi ve 22 ağustosta case check yaparken şöyle bir yazıyla karşılaştım. Your case sent to Department Of State on 22 august. Şimdi ki süreç ne olacak? Herhangi bir evrak gelecek mi? Priority dateyle bir ilgisi var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

Bu bilgilerin hepsi size NVC tarafindan bilgilendirilecek. NVC'nin dosyanizi acmasini beklemelisiniz.

Forumdaki ilgili kategori basligini takip edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yıldırım, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Herkese merhaba turist vizesiyle geldim yıllardır evliyiz Bu yıl eşim ABD vatandaşı Card başvurusunu yapmayı düşündük ve yaptık Haziran altısında ülkeye girdik 24 temmuzda a130 formunu doldurduk ve öbür forumlarda doldurduk gönderdik 2 hafta içerisinde bize parmak izi ve alındı belgesi geldi şimdi benim 3 ayım var ülkeden çıkmam için Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz beklemeli miyim 3 ayın bitmeden ülkeden çıkmalı mıyım nasıl bir yol izleyeceğiz Gerçekten bilmiyorum Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkür ederim

I-485 formunu da doldurup gonderdiniz mi? Su basligi takip etmeniz gerekiyor:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thbrs, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba, babam abd vatandaşı olduktan sonra benim için f1 kategorisinden başvuru yapmıştı. şimdi bize evrakların kabul edildiğine ve konsolosluk randevusu için haber vereceklerine dair mail geldi.
    Benim sormak istediğim ise nişanlımında en kısa sürede vize alabilmesi için, beraber gidebilmemiz için nasıl bir yol izlememiz gerektiği. yani mülakata gitmeden evlenip başvuruyu abd vatandaşının evli çocuğu diye mi değiştirmemiz gerekir yoksa mülakata bekar olarak mı gitmem gerekiyor? mülakattan sonra nikah yapsak ve ben abdye giriş yapınca kendisi için başvuru yapsam daha mı mantıklı ve hızlı olur acaba ?
    şimdiden teşekkürler,

Arkadaşlar acaba mulakattan once veya sonra evlenmemiz benimde vize islemlerimi sıkıntıya sokar mı? Mulakattan sonra abdye giris yapmadan evlenirsek siz bekar cocuk olarak basvuru yapmistiniz kabul edemeyiz vs derler mi acaba ? Nasıl bir yol izlememiz lazim yardımcı olabilirseniz çok seviniriz

Sikintiya sokar, ABD'ye ilk girisi yapana kadar evlenmemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yıldırım, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Herkese merhabalar bana bir konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum herkese Şimdiden teşekkür ederim ben Green Card için başvuru yapmıştım 6 yıldır evliyim ara sıra gidip geldim Amerika'ya ve bu Haziran ayında geldiğimde Temmuzun 24'ünde Green Card başvurusuna başvurduk ve çalışma başvurusunuda yapmıştık 2 3 hafta içerisinde bana ilk mektup geldi 2 tane belge var Birisi işte parmak izi falan diğeri de belgeniz alındı diye ve akabinde 3 hafta geçti tekrar bana bu bugün posta geldi içerisinde var kısacası tercümandan bahsediyor ihtiyacınız varsa hemen arayın ayarlayalım falan diyorlar Yani bu ne demek Eğer ki randevuya çağırıyorlarsa bir tercüman talep ettiğimizde ayarlayabiliyorlar mı ücretli mi ücretsiz mi ve Haziran'ın 24'ünde ilk başvurumu yaptım ve Dün itibarıyla bana 2 posta geldi yani randevu tarihi verildi ve kısa bir zamana verildi 15 gün sonrasına tarih verildi Bu normal mi ve doktor raporunu ne zaman götürmem gerekiyor ne zaman isterler yani verebileceğim bilgiler Bunlar bu konularla alakalı bilgi verirseniz çok sevinirim Teşekkürler

ABD'ye giris yaptiktan sonra 90+ gun beklemeniz iyi olurdu, turist vizesinin ABD'de gocmen olmak amaciyla kullanilmasi dogru degil.

I-485 surecini baslattiysaniz ve I-797 formunu aldiysaniz ABD'deki statunuz bitse bile surece devam edebilirsiniz.

Genelde kendi tercumaninizi kendiniz goturuyorsunuz, mektubu dogru okudugunuza emin olun. Tum belgelerin orijinallerini ve doktor raporunu mulakatta yaninizda bulundurmalisiniz.

AOS basligini takip etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufbb1, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

amerikada 2 tane uzak akrabam var farklı eyaletlerde bana nasıl yardımcı olabilirler orda oturum ve çalışma izni alabilmem için ? öneri ve fikirlerinize açığım

ilk iletiyi tekrar gozden gecirin isterseniz, sadece belirli aile uyeleri belirli kisiler icin gocmen sponsoru olabiliyor.

• @crazycells teşekkürler cevap için

• Merhaba
    Eşim Amerikalı, Türkiye'de yaşıyoruz, 3 yıllık evliyiz. i-130 başvurumu 21.12.2021 tarihinde yaptım ve 21.10.2022'de NVC'den onay geldi.
    Sorularım:

• Eşimin annesi ve kardeşleri Amerika'da yaşıyorlar ama kendisi 10 yılı aşkındır Türkiye'de yaşıyor, serbest-proje bazlı çalışıyor ve burada bulunduğu süre boyunca hiç vergi beyanında bulunmadı. Kendisinin kazancı poverty guideline'a göre minimum tutarın altında kalıyor. Benim gelirimi ve birikimimi de gösterebiliyor muyuz i-864 kapsamında? Yoksa i-864A mı doldurmamız gerekiyor? Ben şirket sahibiyim, gelirimi banka bilgileri, vergi beyanlarıyla mı destekleyeceğim?
    • AOS ve IV application bedellerini ödemek için eşimin Amerikan bankasında kendi hesabı mı olmalı, örneğin annesinin hesabıyla da ödeme yapabilir mi? Böyle bir şey yaptığımızda annesini de joint sponsor mı göstermemiz gerekir?
    • Eşimin tüm bu eksileri bizi zorlar mı, direkt annesini joint sponsor yapmamız (minimum wage sorunumuz da ortadan kalkacak bu durumda) daha mı kolay olur?
      Çok teşekkürler şimdiden cevaplar için.

• Merhabalar arkadaşlar ben online olarak I130 formunu doldurmaya başladım fakat aklıma takılan bazı detaylar var;
    1:Uscis online acount number bulamadım hesaptan bulunma ihtimali varmıdır.
    2:I130A da eşim Amerika dışında yaşıyorsa benim imza atmam yazılmış ben şuan tatilde eşimle Türkiye’dekilerden ona imza attırayım mı kendim mi imzalayayım yinede;
    3: Evrakları sadece yeminli tercümandan tercüme ettirdim noter onayı ve apostil şartı varmıdır?

• @Dragon, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar arkadaşlar ben online olarak I130 formunu doldurmaya başladım fakat aklıma takılan bazı detaylar var;
    2:I130A da eşim Amerika dışında yaşıyorsa benim imza atmam yazılmış ben şuan tatilde eşimle Türkiye’dekilerden ona imza attırayım mı kendim mi imzalayayım yinede;
    3: Evrakları sadece yeminli tercümandan tercüme ettirdim noter onayı ve apostil şartı varmıdır?

1- uscis account no gerekli evraklarınızı gönderdikten sonra gelecek olan noa letterlardan birinde tarafınıza bildirilecek.

2- 130A esiniz yanınızda değilse imzalanmasına gerek yok. Zaten su an burda mi degil mi belirtiyorsunuz evrak üzerinde.

3- certified translate olması yeterli, noter onayına gerek yok. Apostil kabul etmiyor uscis.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhaba, 1 Mayıs 2022 de turistik olarak abd ye geldim 4 ay sonra amerikalı eşimle evlendim ve 1 ay sonrasında online I130 ve I130a yı doldurduk gönderdik. Bugün itibariyle turist vizem bitti. Hala bir yasal statüm artık yok sanırım? İkinci aşamaya başladık I485, çalışma izni seyahat izni vs gibi formları tamamlıyoruz. Ancak dosyalar USCIS e ulaştığında benim turist vizem bitmiş oluyor. Bu sorun olur mu? Ayrıca formları toplu tek bir dosya şeklinde hangi adrese göndereceğimi anlayamadım. New York'da yaşıyorum yardımcı olur musunuz ?

• @brkncnt, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba, 1 Mayıs 2022 de turistik olarak abd ye geldim 4 ay sonra amerikalı eşimle evlendim ve 1 ay sonrasında online I130 ve I130a yı doldurduk gönderdik. Bugün itibariyle turist vizem bitti. Hala bir yasal statüm artık yok sanırım? İkinci aşamaya başladık I485, çalışma izni seyahat izni vs gibi formları tamamlıyoruz. Ancak dosyalar USCIS e ulaştığında benim turist vizem bitmiş oluyor. Bu sorun olur mu? Ayrıca formları toplu tek bir dosya şeklinde hangi adrese göndereceğimi anlayamadım. New York'da yaşıyorum yardımcı olur musunuz ?

USCIS Chicago Lockbox

U.S. Postal Service (USPS): eğer usps ile gönderecekseniz bu adres.

USCIS
    Attn: AOS
    P.O. Box 805887
    Chicago, IL 60680

FedEx, UPS, and DHL deliveries: bunlari kullanacaksanız bu adres.

USCIS
    Attn: AOS (Box 805887)
    131 S. Dearborn St., 3rd Floor
    Chicago, IL 60603-5517

• @Tugba cevaplariniz icin cok tesekkur ederim fakat aklima takilan bir kac soru daha var eski es ile ilgili sorulan sorularda hangi soyadi kullanmam gerektigi kousunda takildim:

What is the full legal name of the beneficiary or alien you filed on behalf of?
    bu soruya benim soyismi mi yazmaliyim yoksa eski esin guncel soyadini mi ?
    Ve yine:
    Your prior marriages? kisminda hangi soyadi kullanmam gerek ?
    tesekkur ederim/

• @Dragon, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@Tugba cevaplariniz icin cok tesekkur ederim fakat aklima takilan bir kac soru daha var eski es ile ilgili sorulan sorularda hangi soyadi kullanmam gerektigi kousunda takildim:

What is the full legal name of the beneficiary or alien you filed on behalf of?
    Ve yine:
    tesekkur ederim/

İlk soruda adına başvuruda bulunduğunuz kişinin tam adı soyadı. Yanı su anki eşiniz

İkinci sorunuz ; varsa geçmişte olan evliliğiniz. Eski eşinizin ismi, bosanma tarihi.

• @Tugba o soru eski eş ile alakalı bir soruydu ondan sordum şu anki eşimi sormuyor galiba ben tam anlatamadım ☺

• @Dragon @crazycells @admin Hocam yardımcı olabilir misiniz bu konuda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dragon, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar arkadaşlar ben online olarak I130 formunu doldurmaya başladım fakat aklıma takılan bazı detaylar var;

1. Eger daha once basvuru yaptiysaniz ve hesabiniza yuklenmis I-797 belgesi varsa o belgenin ustunde USCIS account number'iniz yazar... Bunun disinda bulma yontemi yok maalesef.

2. Eger Turkiye'deyseniz esiniz imzalayabilir, I-130A'yi Green Card alacak kisi imzalayacak, sponsor olan kisi degil.

3. "certified translation" yeterli, apostile veya noter onayina ayrica gerek yok.

Su basligi inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• @crazycells What is the full legal name of the beneficiary or alien you filed on behalf of?
    Ve yine:

Hocam bu sorum için yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |