Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Betfair39, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Bende gecen ay baktim 5 sene dolmus ve suresi gelmis basvuruyu yapmaya basladim sonuna geldim sonra biraktim.Bunun acelesi varmidir ? 1 sene yapmassak bir sey olur mu? Vatandas olmak guzel bir sey olsak iyi olurda geciktirsek bir problem olur mu esas sorum o.

Hayır olmaz.

• Merhaba , Ağustos ayında greencard hakkımı kazanmak için Amerika'ya giriş çıkış yaptım.Sağlık sorunumdan dolayı Türkiye'de 6 aydan daha fazla kalmam gerekebilir.Greencard ımı kaybetmemek için ne yapmam gerekiyor ? Teşekkürler.

• @Laçin-Boz, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba , Ağustos ayında greencard hakkımı kazanmak için Amerika'ya giriş çıkış yaptım.Sağlık sorunumdan dolayı Türkiye'de 6 aydan daha fazla kalmam gerekebilir.Greencard ımı kaybetmemek için ne yapmam gerekiyor ? Teşekkürler.

Bir yıl dolmadan geri gelmeye çalışın. Gelirken sağlık sorunları yaşadığınızla ilgili evrakları yanınızda bulundurun. Daha sonra 6 aydan fazla Amerika dışında kalmamaya çalışın. Genellikle ilk yıl daha toleranslı oluyorlar. Geçmiş olsun.

Merhaba , Ağustos ayında greencard hakkımı kazanmak için Amerika'ya giriş çıkış yaptım.Sağlık sorunumdan dolayı Türkiye'de 6 aydan daha fazla kalmam gerekebilir.Greencard ımı kaybetmemek için ne yapmam gerekiyor ? Teşekkürler.

Re-entry permit alabilirsiniz.

• Peki vatandaşlığı alabilmem için gereken 5 yıllık süre ilk Amerikaya giriş çıkışımda mı başlayacak yoksa 2.temelli girişimde mi ? Teşekkürler

Peki vatandaşlığı alabilmem için gereken 5 yıllık süre ilk Amerikaya giriş çıkışımda mı başlayacak yoksa 2.temelli girişimde mi ? Teşekkürler

Green card üzerinde yazan tarihten itibaren başlar. Fakat ne kadar dışarıda kaldınız? Veya kaç defa uzun süre?
    Us içinde en az 30 ay yaşamış olmanız gerekmekte. Yanı contunious residence şartlarını yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Linki inceleyiniz.

• @Laçin-Boz 180 günden fazla ABD dışında kalırsanız, vatandaşlığa başvurma süreniz sıfırdan başlar.

• Merhabalar Green Card hakkında bilgi sahibi olduğunuzu gördüm bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim Ben bu sene Green Card başvurusunda bulundum 6 Yıldır evliyiz işlemleri yaptırdık ilk mülakata katılacağız bu konuda hiçbir tecrübe sahibi değilim size sormak istedim veyahut da bu konuyla alakalı bilgi sahibi olan herkese biyometrik parmak izi mülakatında tercüman orada seçebiliyor muyuz var mı Varsa ücretli mi değil mi Hani bu konuda bilgi sahibi değiliz yardımcı olursanız belki hazırlık yapabiliriz bu konuda teşekkür ederim

• @Yıldırım, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar Green Card hakkında bilgi sahibi olduğunuzu gördüm bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim Ben bu sene Green Card başvurusunda bulundum 6 Yıldır evliyiz işlemleri yaptırdık ilk mülakata katılacağız bu konuda hiçbir tecrübe sahibi değilim size sormak istedim veyahut da bu konuyla alakalı bilgi sahibi olan herkese biyometrik parmak izi mülakatında tercüman orada seçebiliyor muyuz var mı Varsa ücretli mi değil mi Hani bu konuda bilgi sahibi değiliz yardımcı olursanız belki hazırlık yapabiliriz bu konuda teşekkür ederim

Asagidaki konuyu ve altindaki basliklari okuyup, ilgili konudan sorularinizi sorabilirsiniz. Ilgili konularda bir cok sorunuzun cevabi mevcut. Konularin ilk sayfasini dikkatlice okumanizi tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• Çekiliş yoluyla Green Card almıştım. Aile sponsorluğu yoluyla anne ve babamı getirtmek istiyorum ama önce ABD vatandaşı olmam gerekiyor diye biliyorum.
    Bu hususta 2 sorum var:

• Vatandaş olmak için geçmesi gereken 5 yıllık süreye, Green Card vizesinin basıldığı tarihten itibaren mi saymaya başlarız yoksa vizeyle ABD'ye ilk giriş yaptığımız tarih mi?

• Aile sponsorluğu için vatandaşlığa başvurudan birkaç ay önce başvurulabildiğini duydum. Mesela vatandaşlık hakkına 6 ay kala. Bu doğru mudur? Yoksa önce resmi olarak ABD vatandaşı mı olmam gerekiyor?

Forumdan bilenler bilir; ailem de çekilişi kazandı ama CN 12 binlerde olmasına rağmen maalesef mülakat verilmedi ve süreç 30 Eylül 2022'de sona erdi. Ben de onları bu yolla yanıma almak istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer ilgili bütün sorularınızın cevabını bu başlığın ilk iletisinde bulabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization/

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @gucarslan Cevap için teşekkür ediyorum.
    İlgili konuları incelemiştim. Siz önerince yeniden baktım ama maalesef sorularımı karşılayan doğrudan bir bilgi bulamadım. Dolaylı bilgi olarak; 5 sene sonra başvuru yapılabiliyor deniyor mesela. Ama sorularımda bu süreci 4,5. senede başlatıp başlatamayacağımı ve sürelerin ne zamandan itibaren sayıldığını sordum (vize üstündeki başlangıç tarihi mi, ABD'ye giriş tarihi mi, Green Card üzerindeki tarih mi).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer abd'ye giriş yapmadan zaten lpr sayılmadığı için ilk gün elbette ki abd'ye giriş yaptığınız gündür.

diğer sorunuzun cevabı da ilk iletide yazıyor;

N-400'u 5. yilin bitiminden 90 gun once gonderebilirsiniz (file edebilirsiniz), ama 91 gun once gonderirseniz basvurunuz size geri donebilir ya da surec sirasinda basvurunuz iptal olabilir. O nedenle 90 gunu iyi saymaniz gerekiyor. Risk almayip 85 gun once gonderebilirsiniz.

• Bu hafta itibariyle Pasaportlarimiz ve pasaport kartlarimiz geldi... Bizim vatandaslik surecimiz bitmis oldu. Buraya bilgi olsun diye yazmak istedim...

Darisi bekleyenlerin basina

• ⭐⭐⭐

@semavi Pasaportlar da geldi tamam oldu, tekrar hayırlı olsun.

• @semavi Hayırlı olsun.

• Merhaba,

1-2 hafta icinde N-400 icin mulakatim var. Esim Amerikali dolayisiyla basvurumda ABD vatandasi ile evlilik uzerinden. Bir kac tane sorum var. Sacma ama emin olmak istedim tecrube edenlere sorarak.

• Esimin mulakata gelmesine gerek yok degil mi? Yani boyle bir ibare yok mulakat icin gonderilen bildirimde fakat internette esin de gelmesi gerektigini soyleyen siteler var?
    • N-400 basvurusu esnasinda bir dolu belge pdf'i yukledim. Kira kontratlari, mortgage belgeleri, araba sigortalari, vergi iadeleri, vs. Anladigim kadariyla bunlarin hepsinin ciktisini alip goturmem gerekiyor tekrar? Esimin birth certificate'i ve pasaportunu da yuklemistim. Herhalde bunlarin da hem orijinali hem de kopyasini goturmek lazim?
    • Ola ki yemin toreni ayni gun oldu. Sadece beni m aliyorlar yoksa esim de gelebiliyor mu isterse?

Tesekkurler

• @xyz, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba,

1-2 hafta icinde N-400 icin mulakatim var. Esim Amerikali dolayisiyla basvurumda ABD vatandasi ile evlilik uzerinden. Bir kac tane sorum var. Sacma ama emin olmak istedim tecrube edenlere sorarak.

• Esimin mulakata gelmesine gerek yok degil mi? Yani boyle bir ibare yok mulakat icin gonderilen bildirimde fakat internette esin de gelmesi gerektigini soyleyen siteler var?
    • N-400 basvurusu esnasinda bir dolu belge pdf'i yukledim. Kira kontratlari, mortgage belgeleri, araba sigortalari, vergi iadeleri, vs. Anladigim kadariyla bunlarin hepsinin ciktisini alip goturmem gerekiyor tekrar? Esimin birth certificate'i ve pasaportunu da yuklemistim. Herhalde bunlarin da hem orijinali hem de kopyasini goturmek lazim?
    • Ola ki yemin toreni ayni gun oldu. Sadece beni m aliyorlar yoksa esim de gelebiliyor mu isterse?

Tesekkurler

1- Hayır. Tek başınıza gireceksiniz mülakata.
    2- Yanınızda orjinalleri bulunsun, sorarlarsa gösterirsiniz.
    3- Eşinizin katılabiliyor olması lazım.

• @semavi hayirli olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi Hayırlı olsun Kardeşim

Benzer Başlıklar

• 81
  • 80
  • 12
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |