Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Megatron Bence secure card icin $1k makul bir miktar.

• Merhaba, turist vizesiyle gelip 4 ay civarı houstonda kalıcam, bu süre zarfında credit score oluşturmak için yapabileceğim birşey var mı?

Bir de hangi bankadan hesap açmamı önerirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Merhabalar secured kredi karti basvurusu yapacagim. Lakin depozito miktarini secme konusunda kararsiz kaldim. Soyle ki yuksek bir depozito ile kredi kartini almam kredi skorumu daha hizli bir sekilde artiracaksa yuksek depozitolu bir kredi karti alacagim ornegin 5000

Ama yok farketmez ise daha dusuk bir depozito ile kredi karti alacagim.

Bankaya bu soruyu sordum Cevap vermediler. Biz kredi analisti degiliz dediler.

Bu durumu bilen tecrube eden birisi var mi ?

Ayrica kredi skorumuzu hizli bir sekilde nasil yukseltebiliriz ?

Tesekkur ederim.

hangi bankadan karti aliyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzc, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Merhaba, turist vizesiyle gelip 4 ay civarı houstonda kalıcam, bu süre zarfında credit score oluşturmak için yapabileceğim birşey var mı?

ABD'ye ilk gelisiniz mi? SSN'niz var mi?
    kredi gecmisi ve kredi skoru icin SSN gerekiyor...

• @crazycells ilk gelişim değil fakat ssn im yok. ileride yatırım amaçlı ev almak gibi bir düşüncem var, şimdiden hesap açıp kredi kartı almanın ev alırken faydası olur mu?

• @crazycells Bank of America

• Amazon seller için kullanılan payoner wise mercury gibi bankalar kredi skoru veriyormu?
    Abd ye gelmeden bu hesaplarda alışveriş olursa gerçek banka gibi sayılır mı?

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Merhaba, turist vizesiyle gelip 4 ay civarı houstonda kalıcam, bu süre zarfında credit score oluşturmak için yapabileceğim birşey var mı?

ABD'ye ilk gelisiniz mi? SSN'niz var mi?
    kredi gecmisi ve kredi skoru icin SSN gerekiyor...

@UgurOral aslında sorunun cevabı burda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ilk gelişim değil fakat ssn im yok. ileride yatırım amaçlı ev almak gibi bir düşüncem var, şimdiden hesap açıp kredi kartı almanın ev alırken faydası olur mu?

maalesef SSN olmadan kredi gecmisi olusmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bank of America

Secured karti sonradan normal kredi kartina cevirebilirsiniz, o nedenle limitinin cok onemi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UgurOral, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Amazon seller için kullanılan payoner wise mercury gibi bankalar kredi skoru veriyormu?
    Abd ye gelmeden bu hesaplarda alışveriş olursa gerçek banka gibi sayılır mı?

kredi skoru icin "kredi" almaniz lazim. alisveris/harcama yaparak maalesef kredi gecmisi olusturamazsiniz.

• @crazycells T mobiledan taksitli bir sekilde telefon alamadim. Sebebi amerikada yeni oldugum ve kredi gecmisimin olmamasiymis. Suanda kredi kartim yok .
    Bu hafta secured bir kart alip (2000 depozit yani 2000 dolar limitli ) Taksitli bir sekilde appstore dan telefon almayi deneyecegim.

Sonucu ne olur sizce ?

• @Megatron Credit score un olusmasi siz sisteme bir sekilde dahil olduktan sonra 6 ay surer. Sistem dahil omaktan kastim herhangi bir kredi aracini kullanmaniz: kredi karti, loan, mortgage vb. Yuksek Credit Score sadece bir gostergedir, size basvurdugunuz her kredinin cikacagini garanti etmez. Mevcut durumda muhtemelen gene taksitle telefon alamayacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells T mobiledan taksitli bir sekilde telefon alamadim. Sebebi amerikada yeni oldugum ve kredi gecmisimin olmamasiymis. Suanda kredi kartim yok .
    Bu hafta secured bir kart alip (2000 depozit yani 2000 dolar limitli ) Taksitli bir sekilde appstore dan telefon almayi deneyecegim.

Sonucu ne olur sizce ?

bu kadar kisa surede kredi gecmisi olusmayacaktir, en az 3-4 ay beklemelisiniz...

Eger sadece telefonu taksitle aliyorsaniz, ve hicbir seye abone olmayacaksaniz ve telefonun fiyati 2000'den az ise saniyorum ki kart onay verecektir. Ama ilk alisverisiniz bu olursa red gelebilir, isterseniz oncesinde kredi karti ile birkac dolarlik kucuk bir harcama yapin...

• @Megatron bugun t-mobile dan iPhone 14 aldim. 150 USD down-payment verdim ve elimdeki iphone XS ile trade in yaptim. 24 ay boyunca sadece tarifenin tutarını ödeyeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron Apple Store'dan taksitli alabilmeniz için Apple kredi kartı olmalı, başka bir kartla taksitli alamazsınız. Apple kartın da secured özelliği yok. Bence herhangi bir kredi kartı aldıktan sonra 6-7 ay kadar beklemeyi deneyin.

• Selamlar, 16 Ekim'de tam anlamıyla yerleşmeye geldim. Yapılan eligibility check lerden sonra anladım ki işsizsen ve gelirin yoksa kredi kartı alamıyorsun 🙂 Kendi bankam dahi vermedi. Discover'a başvurdum onlar da benim banka gibi neden ret aldığıma dair statement gönderdiler. İkisinde de gelirimin yetersiz olduğu yazıyor. Ha başvuru yaparken ilgili kısımlara yalan yanlış beyan verip alabilen olmuş mudur, olmuştur belki bilemiyorum 🙂 Benim gibiyseniz naçizane tavsiyem şu; kredi kartını zorlamakla uğraşmayın, vakti gelince o sizi bulacak 🙂 Önemli olan credit history i kredi kartı olmadan oluşturabilmek ve kredi kartı alabilme süresini kısaltmak olarak düşündüğüm için ben de Sn. @M-Emir gibi Self Inc. den loan aldım. Bence harika birşey, başvurup autopay ayarını verin ve unutun. Bir ihtimal 3. ayda kredi kartı da alabilirsiniz her ne kadar yıllık ücreti olan bir kart olsa da. Detaylı bilgi için link: https://www.self.inc/ merak ettiğiniz her konuda sorabilirsiniz. Kolaylıklar.

• Selamlar,

23 Eylul'de BofA'dan debit ve $1500 limitli secured kredi karti basvurusunda bulunmustum. Ilk harcamami karti teslim aldiktan 1 ay sonra yaptim ve hesap kesim tarihinden(closing) 2 gun once tum odemesini gerceklestirdim. Bugun ilk defa Credit Karma uzerinden kontrol ettigimde TransUnion skorum 703, Equifax ise 717 olarak cikti. Simdilik bankaya $1 bile borclanmaya ihtiyacim olmadigindan ve FICO'nun da iyi gelebilmesi icin %0'da kalmayi planliyorum.

photo_5994625351726250744_y.jpg

• Arkadaşlar merak ettiğim diğer husus yurtdışı harcamaları skora bir etki ediyor mu? Atıyorum Amerika'da iken hepsiburada vb platformlardan alışveriş etmek.

• ⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: Kredi Skoru / Credit History

Arkadaşlar merak ettiğim diğer husus yurtdışı harcamaları skora bir etki ediyor mu? Atıyorum Amerika'da iken hepsiburada vb platformlardan alışveriş etmek.

yani amerikadaki SSN ine kayıtlı kredi kartından alış veriş yapıp o kartı düzenli ödediğin sürece mantıken nerden alış veriş yaptığına bakmıyor olması lazım sonuçta o kart kullanılıyor ve o kart ödeniyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |