Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@JesusLord yok hayır greencard ile gitmedi kendisi. Olsa zaten buraya yazmazdı😂😂 burası arka mahalle😉😎

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@JesusLord yok hayır greencard ile gitmedi kendisi. Olsa zaten buraya yazmazdı😂😂 burası arka mahalle😉😎

Ah benim hatam, haklısınız :))

• @JesusLord, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Ah benim hatam, haklısınız :))

Zaten bu başlığı kurma ve geliştirme amacımız, insanların sadece çekilişle alınan bir belgeye bütün umutlarını bağlamamasını sağlamak

• Türk böreğini amerikalılara satan birini tanıyorum, kendisi israilli. Ispanaklı börek beğenilmeyince yunanlılardan getirmeye başladı ve ne yazık ki adamların böreği bizim börekten daha lezzetli. Ticarete atılmak konusundaki cesaretsizliğimizle malzemeden çalanların cesareti ölesiye savaşır bizde.
    Kafatasının içindeki yarım kiloluk organın kültürlere, medeniyetlere neler yaptırdığını, başkalarına nasıl farklar attırdığını görmek için bile gelinir.

• ⭐⭐⭐⭐

@JesusLord estağfurullah hocam. Takılıyorum sadece. Ne kusuru👍😉

• ⭐⭐⭐⭐

@OrlandoGücü kesinlikle.

• ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Bayram kesinlikle hocam. İnanın sizin yazıklarınızın hepsini biz eşimle veya arkadaşlarımızla konuştuğumuz şeyler. Keşke sizinle yüzyüze tanışma ve konuşma fırsatımız olsaydı. Mesela yogurt u greek yogurt diye satıyorlar. Türkler yapmıyor mu yapıyor mesela chobani diye marka var Diyarbakırlı bir abi yapıyor ama greek yoghurt diye satıyor çünkü ilk onlar yapmış ve satmışlar. Bizim insanımız olmaz yapamazsınlar ile büyüdükleri için girmemişler bu işe yunanlılar yapınca da onlara ayak uydurmak durumunda kalmışız.

• Birlikte hareket etmeyi beceremediğimiz için alanımızı oluşturamıyoruz. Denebilir ki new jersey peterson türk mahallesi orada birlik olunmuş işte. Aslında tam olarak söylemek istediğim bu da değil. Orada yıllarca yaşadığı halde hayatında bir kez olsun manhattan’a geçmemiş, sürekli Türk adetleriyle yaşayan bir topluluktan da bahsetmiyorum. Sadece alanını tanımlayan, ortak bir paydada hareket etmeyi başaran ve bununla birlikte amerikan kültürüne tam olarak uyum sağlamaktan söz ediyorum.
    Amerikanın sadece dolarına aşık olmak bana biraz ikiyüzlülük gibi geliyor. Buraya geldiğimizde sözde ne atatürkçü insanlar “sizin iltica etmeniz lazım, örgütçüyüm diyin atın birşeyler” diye bize akıl verdiler. Amerika'da kalmak için her yol mübah onlar için.

Elbet geleceksiniz geldiğinizde yeterince zamanımız olur mutlaka.

• ⭐⭐

@Alper-Bayram biz bu döngüyü kıracağız yıllar sonra forumda greencard çıkmayan bir tayfa vardı hepsi gitti birlik olup kurtardılar kendileri şuan hepsi vatandaş iş kurdular kariyer yaptılar diye anlatacaklar

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir ahahahaha göndersene instasını göndermedinnn ki, söylüyorum sana @denizci10 danışmanlığında hemen amerika vizesi alıyosunuz sonra doğruuca LA 😂 tek yön bilet tamammdırr…

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Alper-Bayram kesinlikle hocam. İnanın sizin yazıklarınızın hepsini biz eşimle veya arkadaşlarımızla konuştuğumuz şeyler. Keşke sizinle yüzyüze tanışma ve konuşma fırsatımız olsaydı. Mesela yogurt u greek yogurt diye satıyorlar. Türkler yapmıyor mu yapıyor mesela chobani diye marka var Diyarbakırlı bir abi yapıyor ama greek yoghurt diye satıyor çünkü ilk onlar yapmış ve satmışlar. Bizim insanımız olmaz yapamazsınlar ile büyüdükleri için girmemişler bu işe yunanlılar yapınca da onlara ayak uydurmak durumunda kalmışız.

Bu konuda bizde sorun var ona itiraz etmiyorum ancak Abd’de Yunanistan, italya Irlanda gibi ulkelerin daha etkili olmasi onlarin bizden once yerlesmesine de bagliyorum. Chobani’nin yunan yogurt ismiyle cikmasi da marketing acisindan oldukca mantikli.

• ⭐⭐⭐⭐

Hepinize güzel bir hafta dilerim. Ama lütfen bu yazıyı da okumayı ihmal etmeyin. Özellikle de @tolgasatir eşine gönder o okusun.

Bunların hepsine katılıyorum ve bunların hepsi benim gitme sebeplerim.

• @ahsenaydgdu Günaydınlar, cevap geç oldu kusura bakmayın. Bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum, hafta sonu eşim ile konuştum vizeye başvuracağım diye olur olmaz herhangi bir yorum yapmadı. Sanırım o da istiyor artık 🙂 Türkiye şartlarındaki tempo da çalışarak çok güzel yerlere gelineceğini az çok tahmin edebiliyoruz. Bu arada okurken adınıza çok mutlu oldum. Teşekkür ederim, zaman ayırıp teşvik ettiğiniz için 🙂

• @denizci10 bu yazı 2015 ye yazılmış 😭 2015 ile 2022 arasındaki derin uçurumu görüyoruz 😭 ben de istemiyorum gitmek , herkesim, herşeyim burda. Ama çocuklarımızın geleceği ? O nerde onu bilmiyorum işte😔

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@tolgasatir ahahahaha göndersene instasını göndermedinnn ki, söylüyorum sana @denizci10 danışmanlığında hemen amerika vizesi alıyosunuz sonra doğruuca LA 😂 tek yön bilet tamammdırr…

atıyorum şimdi 😃

• ⭐⭐⭐

@meli, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@denizci10 bu yazı 2015 ye yazılmış 😭 2015 ile 2022 arasındaki derin uçurumu görüyoruz 😭 ben de istemiyorum gitmek , herkesim, herşeyim burda. Ama çocuklarımızın geleceği ? O nerde onu bilmiyorum işte😔

o zamanlar dediğiniz gibi bu kadar kötü bile değildi belki de

• ⭐⭐⭐

Hepinize güzel bir hafta dilerim. Ama lütfen bu yazıyı da okumayı ihmal etmeyin. Özellikle de @tolgasatir eşine gönder o okusun.

Bunların hepsine katılıyorum ve bunların hepsi benim gitme sebeplerim.

gönderdim ilk ses çıkarmadı sonra üsteledim ufak bir tartıştık ama biraz daha sindi yavaş yavaş doz arttıra arttıra giderim ben 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir ver coşkuyu 😂 😂 dar alanda sıkı presle devam... bu arada yazının tarihine dikkat etmesini de söyle mutlaka.

• ⭐⭐

@tolgasatir Tolga bey siz nerede oturuyorsunuz bir bursa ziyaretiniz olursa görüşelim gelin ailenizle İskender yer Uludağ'a çıkarız bana eşinizle bir saat verin nasıl gideriz diye soracak sonra 😄 yazı çok güzel de ben daha güzel yazarım ikna kabiliyetim iyidir saçma sapan ne işiniz var Amerika'da diye lafa girenler bile biz gidemeyiz ki ama diye konuşmayı bitiriyor

• ⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@tolgasatir Tolga bey siz nerede oturuyorsunuz bir bursa ziyaretiniz olursa görüşelim gelin ailenizle İskender yer Uludağ'a çıkarız bana eşinizle bir saat verin nasıl gideriz diye soracak sonra 😄 yazı çok güzel de ben daha güzel yazarım ikna kabiliyetim iyidir saçma sapan ne işiniz var Amerika'da diye lafa girenler bile biz gidemeyiz ki ama diye konuşmayı bitiriyor

Valla yakın zamanda bir karavan kamp fikrimiz var o taraflara çeviririm rotayı 🙂

Benzer Başlıklar

• 1470
  • 16
  • 61
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |