Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hotlanta, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhabalar fotoğrafımda birkaç saç telim alnımda gözüküyor sorun olur mu?

benimde bi tel tek alnımın ortasında sagdan sola dogru geçicekken kalmış öyle 😃 allahtan saçım aşırı ince telli ve açık renk öyle koyu değil normalde eşime gösterdim görmedi bile ama ben detaylı incelediğim için gördüm 🙂 sorun olacagını sanmam

• @rashiee, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord 2 farklı bilgisayardan denedim komşudan kendisi de başvurmuş aynı binada oturuyoruz sorun çıkmamış hem laptopundan hem bilgisayarından, hem kendi bilgisayarımdan denedim yok yani olmuyor

Siz fotonuzu düzenlediniz mi? Düzenleyip denediniz mi?

• @JesusLord fotoğrafın düzenlenmiş ve greencarda uygun halini fotoğrafçıdan almıştım, anlaşmalı fotoğrafçı olduğu için yardımcı oldular. Fakat şunu fark ettim kbden değil benim sıkıntı dpiden dpi 300ün altında olan fotoğrafı kabul ediyor valla anlamıyorum

@JesusLord az önce fotoğrafın kbsini düşürdüm 300dpi olması gereken fotoğraf 96dpi oldu diğer sayfaya gelebildim ama gel gelelim 300 dpi ve fotoğrafçının gönderdiği 149kblik fotoğraf ve daha sonradan gönderdiği düşük kalite fotoğrafı asla kabul etmiyor kendim siteden kalitesini düşürüp 32kb kadar düştü 96dpi fotoğrafı kabul ediyor

Evet dpi ile oynamayın bari, çünkü 300 dpi olmalı 😞 benim de eşimin 300 dpi 65 KB kabul etti, benim 300 dpi 65 KB kabul etmiyor. 54 KB altına düşürünce tak kabul ediyor. Peki sitene yazmışsın en az 54kb olmalı diye, yani eşimin 65i edip beni neden 54 KB altında başvuru yapmaya zorluyorsun. Eliyorlar herhalde bu şekilde.

• @ayvalik10 benim de bir sorum var; eşim şehir merkezinde doğmuş yani ilçe yok, ben direkt şehrin ismini mi yazayım ilçe istediği kısma?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arzu-karataş ilçe kısmına merkez yazsanız da olur sonuçta adrese bir belge gelmeyecek bu kadar hassas hayati bir önemi yok adresin. KCC bu gibi ayrıntıları göz ardı ediyor çünkü Türkiye de eyalet olmadığı için adresler tam olarak tutmuyor.

@JesusLord fotoğrafın düzenlenmiş ve greencarda uygun halini fotoğrafçıdan almıştım, anlaşmalı fotoğrafçı olduğu için yardımcı oldular. Fakat şunu fark ettim kbden değil benim sıkıntı dpiden dpi 300ün altında olan fotoğrafı kabul ediyor valla anlamıyorum

Öyleyse daha komik. Çünkü 300 dpi olmalı diğeri elenme sebebi, ve KB de 54 olmalı en az aşağısı elenme nedeni. Benim de sorun dpi de değil KB de. KB yi 53 yapınca tak kabul ediyor. Seninde dpiyi indirince ediyor nasılsa ikisi de geçersiz başvuru 😃

@JesusLord fotoğrafın düzenlenmiş ve greencarda uygun halini fotoğrafçıdan almıştım, anlaşmalı fotoğrafçı olduğu için yardımcı oldular. Fakat şunu fark ettim kbden değil benim sıkıntı dpiden dpi 300ün altında olan fotoğrafı kabul ediyor valla anlamıyorum

İçiniz rahat edecekse kabul ediyorsa yapın, ben biraz daha uğraşacağım..

• Evde kendim çektim 3 kişinin fotoğrafını.herşeyi telefondan hallettim. 3 sitedede sorunsuz hallettim ikisi 65kb 1i 63kb oldu. Fotoğrafçıya falan gerek yok bence

• @JesusLord Sanırım sorunu çözdüm diye düşünüyorum, fotoğrafçıdan aldığınız orijinal halini paint ile açın yeniden boyutlandır kısmına gelip 700x700 piksel olacak şekilde ayarlayıp kaydedin sonra dvlottery sitesinde bulunan phototool aracına girin fotoğrafı yükleyin ve kırpıp yenisini indirdiğinizde başvuru sırasında diğer adıma geçtiğinizi göreceksiniz ve 300dpi 24 bit, 600x600 olmuş oluyor deneyin ben de oldu ve fotoğraf 150kb 300dpi, 24bit olmasına rağmen kabul etti fakat paintten falan böyle bir işlem yaptığım için sıkıntı çıkacağını düşünmüyor değilim

• Bu sene hiç ümitlenmiyorum ben çünkü şu an tamamen milli piyangoya döndü olay. Haber bültenlerinde, gazetelerde falan çıkıyor GC çekilişi. Hayırdır kardeş yani şimdi mi aklınıza geldi böyle bir olay oldugu her yerde boy boy reklam yapılıyor Twitter'da formu nasıl dolduracam diyenler ile dolmuş. Sosyal medyada boy boy herkes bunu konuşuyor. Ben bu yıl 1 milyona yakın hatta geçik başvuru bekliyorum. Bu sene bunu kazanacak arkadaşlar bence bununla kalmayın ABD'ye gittiginiz gibi piyango da oynayın büyük ihtimal o da çıkar bu şansla 😁 At yarışı, ganyan gibi birşey oldu şu an bu. Sadece buna umut bağlamayın arkadaşlar hayat akıp geçiyor ben artık başka yolları da deneyeceğim (tabiki legal olarak). F1 vizesi ile yüksek lisansa bakıyorum şu sıralar.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim.

• ilk olarak eşimin başvuruyu tamamladım, confirmation numarasını kaydettim ekran resmi olarak. umarım şanslılardan oluruz.
      yeşilkartformun başvuru videosundaki gibi 2-3 soruda bir devam et seçeneğine tıkladım, böylece bağlantı hatası almadan devam ettim ve tek seferde bitirdim. fotoğrafı da yine birkaç gün önce buradan paylaşılan sitelerden uygun hale getirdim. formu keşfetmemiş olsam telegram gruplarında neyi nasıl yapacağını bilmez halde dolaşır olurdum şu an muhtemelen. emeği geçen herkese tekrar tekrar minnettarız.
  • ⭐⭐

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@rashiee, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord az önce fotoğrafın kbsini düşürdüm 300dpi olması gereken fotoğraf 96dpi oldu diğer sayfaya gelebildim ama gel gelelim 300 dpi ve fotoğrafçının gönderdiği 149kblik fotoğraf ve daha sonradan gönderdiği düşük kalite fotoğrafı asla kabul etmiyor kendim siteden kalitesini düşürüp 32kb kadar düştü 96dpi fotoğrafı kabul ediyor

Evet dpi ile oynamayın bari, çünkü 300 dpi olmalı 😞 benim de eşimin 300 dpi 65 KB kabul etti, benim 300 dpi 65 KB kabul etmiyor. 54 KB altına düşürünce tak kabul ediyor. Peki sitene yazmışsın en az 54kb olmalı diye, yani eşimin 65i edip beni neden 54 KB altında başvuru yapmaya zorluyorsun. Eliyorlar herhalde bu şekilde.

ee benim foto 193kb yükledim kabul etti nasıl oluyor ya

• bu gibi sitelere fotoğrafını yükleyen çekiliş talihlisi arkadaşlar var mı

• ⭐⭐

tam olarak ne yazıyor kabul etmeyince .. yani uyarıyormu?? bu önemli çünkü o zaman fotodan elenme diye bişey olmicak artık çünkü başta kabul etmiyormuş zaten

• Benim fotoğrafımın özellikleri;
    600x600
    300 DPI
    85 KB

Şeklindeydi ve dün başvurumu yaptım ama bu fotoğraf konusu fazla abartılıyor gibi gözüküyor.
    Tek yapmanız gereken usule uygun bir fotoğraf çekip ".gov" uzantılı siteden kırpmak zaten sonuç olarak 600x600 ve 300 dpi fotoğraf haline getiriyor.

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

tam olarak ne yazıyor kabul etmeyince .. yani uyarıyormu?? bu önemli çünkü o zaman fotodan elenme diye bişey olmicak artık çünkü başta kabul etmiyormuş zaten

Evet seni atıyor URL hatalı diyor. Devam ettirmiyor Yani foton hatalı diyor. Bu nedenle fotodan elenme yok bence. Zaten yaptırmıyor çünkü. Herkes seçilemediğinden eleniyor demekki

@JesusLord Sanırım sorunu çözdüm diye düşünüyorum, fotoğrafçıdan aldığınız orijinal halini paint ile açın yeniden boyutlandır kısmına gelip 700x700 piksel olacak şekilde ayarlayıp kaydedin sonra dvlottery sitesinde bulunan phototool aracına girin fotoğrafı yükleyin ve kırpıp yenisini indirdiğinizde başvuru sırasında diğer adıma geçtiğinizi göreceksiniz ve 300dpi 24 bit, 600x600 olmuş oluyor deneyin ben de oldu ve fotoğraf 150kb 300dpi, 24bit olmasına rağmen kabul etti fakat paintten falan böyle bir işlem yaptığım için sıkıntı çıkacağını düşünmüyor değilim

Başvuruyu yaptınız mı? Yoksa sadece resim mi ayarladınız?

• @Lossantosdy benim fotoyu 47kb olmasına rağmen kabul etti. sorun olsa hata verirdi herhalde diye düşünüyorum. dpi ayarı vs uygundu, zaten kendi kırpma sitelerinde yaptım

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

ee benim foto 193kb yükledim kabul etti nasıl oluyor ya

Eğer kabul etmişse olmuştur. Bizi etmiyordu. Yaptık sonradan. Yani kabul etmişse olmuştur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |