Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lossantosdy kılavuzu beklememiz gerekiyor.

• Çok iş az para iktidar Çinli taktiği yaptırıyo ama biz amerikalıyık😂

• 1 haftadır burada pasaport gerekli mi değil mi diye soran arkadaşlar kusura bakmasın ama hayret ediyorum. Kilavuz yayınlandığında pasaport şart denilse başvurmaya,başıma girmesi gelmesi şu an zaten nerdeyse 2 ay. Her gün mail ata ata 199' u araya araya 1.5 ayda zor geldi benim pasaport. Pasaport şart olsun ya da olmasın bu forumda olan herkesin sahip olması gerektiğine inanıyorum. Bir şekilde bu ülkeden gitmeye kafaya koymuş kişiler 10 yıllık alsalar 1700 TL verip alabilirler. 1700 TL yi veremeyecek kişi daha Türkiye'den çıkmadan ABD'ye ayak basmadan aile olmasını geçtim tek kişi olsa bile pasaportun 20 katı parayı nasıl harcayacak. Pasaport şart olmasın diyenler iddia oynar gibi ya çıkarsa niyetinde olanlar. Eğer bu ülkeden bir şekilde gitmek istiyorsanız pasaportunuzu alın.

• Bakalım bugün o gün mü? 🙂

• @abdsimsek Green Card olayında "çıksın hele sonra bakarız icabına, kervan yolda düzülür" mantığında ve düşüncesinde olanlara hayret ediyorum. Dediğiniz gibi daha pasaport olayına takılıp kalındı. 10 senelik pasaport tutarı 1.700.-TL yaklaşık 90 USD ediyor.
    Biz Hanım ile dün 10'ar senelik pasaport başvurularımızı yaptık PTT den postaya verildi mesajı gelmesini bekliyoruz.
    Adamların hayali Adreana Lima ama gerçekleri Notre Dame'ın Kamburu Quasimodo.

• ⭐⭐⭐

Ya aslında bunu soran arkadaslar tamamen genel olarak şansları azaldı mı arttı mı diye soruyorlar. Zaten resmî açıklamalarda artık kaldırıldığı yazıyor. Ki kaldırılmasa bile yurtdışı hayali olan birinin zaten geçerli bi pasaportu olmalı.. @abdsimsek

• @Bulliv çip krizinden dolayı ciddi gecikme var. Şikayetvar sayfası pasaport gecikmesiyle dolmuş durumda.Yerli pasaport bastığımız için ciddi sıra var. Size tavsiyem 199 dan acil kaydı oluşturup nvi.gov.tr ye mail atın. Aciliyetten dolayı birinden uçak bileti ya da kanıt istemişler paylaştığını göre. Şu an temmuz ve ağustos basvurularinin pasaportları teslim ediliyor. Sizinki tahminimce yetisir ama şansa bırakmayın. Fransa'dan sonra şimdi de Macaristan'da çip bekleniyormus. Sürekli arayın,mail atın. Boş bırakmayın.

• @waterman bence şans yoktur. Nasip kısmet vardır. Herkes için hayırlısı ne o olsun. Amerika artık kolay bir ülke değil geçen seneye göre ama her şekilde Türkiye'de yaşayan orada yaşar. Gidiş maliyetleri arttı en kotu uçak bileti 12 bin. Sadece Türkiye'de sağlık belgesi,gc kart ücreti vs ücretler 30 bin. Amerika'ya ayak basmadan bir kişi yaklaşık 50 bin harcar. Oraya gidip 2 ay tutunmak,ev kirası arabası derken minimum bu dolar kutuyla 150 bin lirayı gözden çıkarmak lazım. 3 kişilik aile için bu rakam 250 bin lira. Zaten bu rakamlar hesapta yoksa konsoloslukta vize almak kolay olmayacak.
    Halan gc cikinca devletin iş vereceğini, kartın adrese direkt geleceğini,herhangi bir masraf olmadığını sananlar var.

• @abdsimsek istanbul maltepe Nufus Müdürlüğünden 08.09.2022 tarihinde internetten 15.09.2022 tarihine pasaport randevusu alarak Resim, imza, parmak izi kontrol vb. süreçlerini tamamladık. 7 gün içerisinde pasaportunuz elinizde olacaktır dediler. E devletten az evvel kontrol ettim posta takip numarası çıkmış 1 günde.
    Ne olursa olsun bugün 10 senelik pasaport alsan yine de kardasın. Yarın kararname imzalanır %50-%100 zam gelir mi gelir valla. Bir malı 2 saat sonra aynı fiyata alamıyoruz, yazıklar olsun....

• @abdsimsek 31 Ağustos 2023 tarihine (alınabilecek en uzak bilet tarihi) bugünden alsan 12.730.-TL 1 kişi uçuş ücreti.

• @Bulliv o çok iyi,hayırlı olsun inşallah. Sanırım çip olayı çözüldü. Bizim pasaport yaklaşık 2 ayda geldi. Bir çok kişinin de geç geldi. İnşallah kimse mağdur olmaz. Sonuçta herkes kendi nasibini yer.

• @abdsimsek alacağımız pasaportlar artık çipli kart olarak mı geliyor bilemedim, ama mantıklı geldi dediğiniz verdiğimiz resmi taratıp geri verdiler..

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

yani şimdi daha resmi bir haber yokmu? gc pasaport ile mi olacak pasaportsuz mu

bu bir kaç gün içinde yayınlanması bekleniyor klavuzun ondan sonra netleşecek pasaport olayı.

• ⭐⭐

@abdsimsek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

1 haftadır burada pasaport gerekli mi değil mi diye soran arkadaşlar kusura bakmasın ama hayret ediyorum. Kilavuz yayınlandığında pasaport şart denilse başvurmaya,başıma girmesi gelmesi şu an zaten nerdeyse 2 ay. Her gün mail ata ata 199' u araya araya 1.5 ayda zor geldi benim pasaport. Pasaport şart olsun ya da olmasın bu forumda olan herkesin sahip olması gerektiğine inanıyorum. Bir şekilde bu ülkeden gitmeye kafaya koymuş kişiler 10 yıllık alsalar 1700 TL verip alabilirler. 1700 TL yi veremeyecek kişi daha Türkiye'den çıkmadan ABD'ye ayak basmadan aile olmasını geçtim tek kişi olsa bile pasaportun 20 katı parayı nasıl harcayacak. Pasaport şart olmasın diyenler iddia oynar gibi ya çıkarsa niyetinde olanlar. Eğer bu ülkeden bir şekilde gitmek istiyorsanız pasaportunuzu alın.

bi benimle eşimin 6.gününde geldi galiba pasaportu 🙂 ama ben gelene kadar günde 1kez aradım 🙂

• Görünüşe göre bugün de kılavuz açıklanmadı. Muhtemelen haftaya açıklanacak.

• buraya pasaport olayını sordum çünkü şansın artıp artmadığını kendimce tartmak için neden farklı yorumluyorsunuz ki?

• İyice bizim devlet dairesine döndü buda. Bi açıklanmadı gitt

• ⭐⭐

ay deliricem valla ya:) pasaport zorunluluğu kalmış olabilir lütfen birikimi olmayan, her şey dahil ( 50-60 bin dolar) ingilizcesi olmayan yer, iz, yol, yordam bilmeyen kimse başvurmasın... kolay bir şey değil çünkü daha amerika'nın nerede olduğunu bilmeyen hayatında da gitmemiş birinin çok da başarılı yada hayatının buradan farklı olacağını düşünmüyorum... bu benim şahsi fikrim tabi... almanya gibi de değil amerika çok farklı öyle düşünmesinler yani... sayısal loto gibi hadi bende oynayayım belki çıkar denecek bir şey de değil... kim anlatacak bunu bu insanlara diycem de... anlatsakta anlamayacaklar... beni; onları aşağı çekmeye çalışan zebani zannedecekler :)))) ben lottery çıktıktan sonra sonra gitmek için çabalayana değil... oohhhooo o para bende ne gezer, biz vizenin parasını karşılayamayız diyip ama çıkıyormuş yani en azından onu gördük bak hile hurda yokmuş bize bile çıktığına göre diyip yola bakanlara kızıyorum çünkü onlar gerçekten gitmek isteyen birinin o sene ki şansını resmen elinden alıyorlar... bir yanda diyorum ''kısmetse ederse Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir, kısmet etmez ise; el götürür, yel götürür, sel götürür...

• Yerimi aldım. İlk defa başvuracağım. Oynat bakalım!

• @debbieLA77
    60 bin çok değil mi ya 😊. 60k olsa bu forumun yarisi gidemez heralde. Bekar adama 10-15k yeteceğini düşünüyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |