Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@xanjee Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• @umitaluc Tebrikler yolunuz açık olsun , bol şans. 🎉 🎉 🎉

• @Ranje çok teşekkür ederim

• @xanjee tebrik ederim hayırlı uğurlu olsun darısı başıma inşaallah AMİNNNNN

• ⭐⭐⭐

@xanjee Vizeniz hayırlı olsun.
    Ben açıklama yapmaktan yoruldum. Olmadı diyorum artık.

• @xanjee Tebrik ederim.Amerikadaki hayatınızda bol şans diliyorum.

• @braveheart-34

Bugün sizin de mülakat vardı galiba değil mi?

• @ahmet_ Evet sabahın erken saatlerinde ben de mülakata girdim biraz yol yorgunuyum gelecek haftaya kadar biraz kafamı toparlayıp tüm süreçle ilgili görüşlerimi deneyimlerimi paylaşacagm.

• ⭐⭐

@xanjee, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Evet geldik bu güne 🙂 sabahın da arkadaşım sordu ne oldu yurtdışı işi diye ve bende artık hiç umudum kalmadı herhalde olmayacak dediğim günü akşamı birden e mail geldi mülakat mailiydi 🙂 Çok mutlu oldum napacağımı şaşırdım.. Direk unganlardan randevu aldım 05.07.2022 tarihine

Unganlar Mülakatı:
    Ankaraya arabamla gittim gece yola çıktım sabahında unganların kliniğinin önündeydim hemen ilerde otopark vardı aracımı oraya park ettim,saat 10:30 da 4.kata unganların bürosuna gittim fotoğrafımı çektiler herhangi bir evrak var mı dediler yok getirmedim dedim. evraklar verdiler önce 5.kata gittim, 5.katta 47.5 dolar ödedim karttan çektirdim önce kan aldılar sonra 3.kata yolladılar ardından 3.kata gittim röntgen çektirdim ardından tekrardan 4.kata gittim bana saat 12:45 de gelmemi söylediler. 12:45 de gittim fiziksel muayene için hazırlandım ardından kiloma ve boyuma bakıldı. dr ungan geldi ve bana soru sormaya başladı
    kalp şeker tiroid var mı diye ?
    hipotiroidim var dedim levotiron kullanıyorum hafta içi 25 h.sonu 12.5 mg şeklinde
    sigara kullanıyor musun ?
    6 sene içtim 3 sene içmedim dedim.
    psikolojik bir sıkıntın var mı dedi?
    yok dedim..
    kalbimi,akciğerimi dinledi tansiyonumu ölçtü 2 enjektörle aşı yaptı.
    En son ne iş yapacaksın dedi hemşirelik dedim çok iyi tebrik ederim dedi ve çıktım kart ile ücreti ödedim ... bana yarın saat 3 ile 6 arası alabileceğimi söylediler bir sorun olursa saat 18 e kadar sizi arayacağız dediler ardından kanı neden aldınız diye sordum sfiliz için dedi.. ertesi gün saat 2 de gidip aldım evraklarımı hazırdı evraklar 🙂

Mülakat günü:
    sabah yeni konsolosluk binasına gittik konsolosluğun etrafını inceledim otel vardı eczane vardı.. Eczanenin hemen yanına aracımı park ettim yol kenarında park eden araçlar vardı sorun yaşamadım park konusunda.. Konsolosluğun önünde oturacak alan vardı 15 dakika oturduktan sonra gidip giriş yaptım güvenliğe pasaportumu gösterip mülakatım var dedim soldaki kapıdan beni içeri aldılar sadece evraklarımla giriş yaptım binaya ilk girdiğimde pasaportuma bir kağıt yapıştırdılar ardından ücret ödemek için bir gişeye yönlendirdiler gişeye ücret ödedim 330 dolar sonrasında ise bana numara verdiler ve beklememi söylediler numaram yanınca evrakalrımı teslim ettim
    2 Fotoğraf
    Askerlik durum belgesi
    Nüfus kayıt örneği vukuatlı
    Adli sicil kaydı arşiv kayıtlı
    diploma lise üniversite aslı ve fotokopisi
    Banka hesap dökümü 6 aylık
    Mülakatı hangi dilde yapmak istersin diye sordu türkçe dedim..
    Bekleyişe başladım ve numaram yandı :)))) Heyecanlı dakikalar başlıyordu ama forumda ki mülakat deneyimlerini okudukça hiç heyecanım kalmamıştı..
    Elimi kaldırdım ve yemin ettim, Sonrasında parmak izi verdim..
    Daha Önce evlendin mi ?
    Hayır
    Daha önce hiç çocuğun oldu mu ?
    Hayır
    Daha önce abd ye gittin mi hiç?
    Hayır
    Daha önce yurtdışına çıktın mı hiç?
    Hayır
    Burada ne iş yapıyorsun?
    Hemşireyim
    Abd de nereye gideceksin?
    Texas Houston
    Abd de kimin yanında kalacaksın?
    Arkadaşımın yanında kalacam 3 hafta sonra kendi evime çıkacam
    Abd de ne iş yapmayı düşünüyorsun?
    İlk gittiğimde kafede çalışmayı düşünüyorum ardından hemşirelik yapmayı düşünüyorum
    Çok güzel tebrik ederim onaylıyorum dedi ve mutlu sonn :))) Tam umudum bitti derken bu gün vizem onaylandı haftaya gelir dedi teşekkür ederim dedim ayrıldım

Merhaba, vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda basarilar dilerim

• @xanjee tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Amerikadaki hemşire sayımız gittikçe artıyor. Amerika'da çok mutlu olun

• Herkese merhaba,

Uruguay’da girdiğim mülakat deneyimimi aktarmak istiyorum. Öncelikle 26 Mayıs tarihinde bir çok konsolosluğa mülakatımı taşımak için talepte bulundum. Ancak hepsi olumsuz geri dönüş yapmışlardı. Birden 08.08.2022 tarihinde Uruguay Montevideo konsolosluğundan 30.08.2022 tarihi için mülakatımı planladıklarını ve katılıp katılamacağımı soran bir mail aldım. Mülakata katılabileceğimi belirttim ve dosyamı KCC’den talep ettiler. Daha sonra ilk işim sağlık muayenesi için randevu almak oldu ancak muayene için hastanedeki görevliyle pek sağlıklı iletişim kuramadık. Bu yüzden muayene tarihimi çok erken bir tarihe ayarladı ve Uruguay’a erken gitmek zorunda kaldım. 17.08.2022 tarihinde Uruguay’a giriş yaptım.

Sağlık Muayenesi’nin iki aşamalı yapıldığı söylendi ve 1.aşamaya 18.08.2022 tarihinde konsolosluğun anlaşmalı olduğu British Hospital’e gittim. 1 tüp kan aldılar ve röntgen çektiler. Daha sonra 2.aşama olan doktor muayenesine 24.08.022 tarihinde gittim. Benden ısrarla aşı kartımı getirmemi söylemişlerdi ve bende elimde olan aşı kartımı ingilizceye tercüme ettirerek götürdüm. Doktor aşı kartıma baktı ve bana hiç bir aşı yapmadı. Tansiyonumu ölçtü, sırtımı dinledi ve diğer tahlil sonuçlarıma bakarak her şeyin normal gözüküyor şimdi rahatlayıp mülakatına odaklanabilirsin dedi ve hastaneden ayrıldım. Bütün işlemler için toplamda 10300 Uruguay Pesosu yani yaklaşık 210 dolar ücret ödedim. Hastane sağlık raporunu konsolosluğa kendisi göndereceği için herhangi bir belge almadım.

Mülakat Deneyimi : 30.08.2022 tarihinde 13.30’da konsolosluktan içeri girdim ve benden istenilen evrakları ;

• Üniversite Diplomam (Aslı ve fotokopisi)
    • Nüfus Kayıt Örneği (İngilizce tercümesi)
    • Adli Sicil Belgesi (E-devlet üzerinden ingilizce aldım.)
    • Askerlik Belgesi (İngilizce tercümesi)
    • 1 adet fotoğraf
    • Ds-260 confimation page

Teslim ettim. Daha sonra vize ücretini ödemek için evraklarımı alan görevliyle ücret ödeme noktasına gidip 330 dolar vize ücretini ödedim ve mülakat için beklemeye başladım.

Mülakat için çağırıldığımda görevli evraklarımı inceledi. Üzerinde abd vizemin olduğu eski pasaportumu götürdüm ve bunu neden getirdin gerek yoktu deyip geri teslim etti. Bana çok fazla soru sormadı ve sadece 3 tane soru sordu.

1- Abd’ye neden gitmek istiyorsun?
    2- Hangi eyalete gideceksin?
    3- Gideceğin eyalette tanıdığın birisi var mı?

Bu sorular harici başka hiçbir şey sormadı ve tebrik etti. Daha sonra üzerinde hangi tarihte konsolosluğa gelip pasaportumu alacağımın tarihi yazan pembe bir kağıt verdi. Mülakatımdan 2 gün sonra konsolosluğa gidip sarı zarfımı ve pasaportumu teslim aldım. Uruguay’dan Türkiye’ye dönüş yaptım. Türkiye’deki işlerimi hallettikten sonra Abd’ye giriş yapacağım.

Öncelikle @gucarslan olmak üzere yanısıra diğer admin arkadaşlara emeğiniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca bu süreçte Uruguay’da benden önce mülakata giren Efekan ve eşiyle görüştük, tanıştık ve onların deneyimlerinden de yararlandım. Kendilerine de tekrardan çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xanjee tebrikler.
    abd'deki hayatınızda mutluluk, huzur ve başarı diliyorum.
    yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alegria dünyanın öbür ucundan tecrübeleri okumak oldukça mutluluk veriyor, mücadeleniz için tebrik ediyorum.
    abd'deki hayatınızda da mutluluklar diliyorum, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐

@Alegria, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhaba,

Uruguay’da girdiğim mülakat deneyimimi aktarmak istiyorum. Öncelikle 26 Mayıs tarihinde bir çok konsolosluğa mülakatımı taşımak için talepte bulundum. Ancak hepsi olumsuz geri dönüş yapmışlardı. Birden 08.08.2022 tarihinde Uruguay Montevideo konsolosluğundan 30.08.2022 tarihi için mülakatımı planladıklarını ve katılıp katılamacağımı soran bir mail aldım. Mülakata katılabileceğimi belirttim ve dosyamı KCC’den talep ettiler. Daha sonra ilk işim sağlık muayenesi için randevu almak oldu ancak muayene için hastanedeki görevliyle pek sağlıklı iletişim kuramadık. Bu yüzden muayene tarihimi çok erken bir tarihe ayarladı ve Uruguay’a erken gitmek zorunda kaldım. 17.08.2022 tarihinde Uruguay’a giriş yaptım.

Sağlık Muayenesi’nin iki aşamalı yapıldığı söylendi ve 1.aşamaya 18.08.2022 tarihinde konsolosluğun anlaşmalı olduğu British Hospital’e gittim. 1 tüp kan aldılar ve röntgen çektiler. Daha sonra 2.aşama olan doktor muayenesine 24.08.022 tarihinde gittim. Benden ısrarla aşı kartımı getirmemi söylemişlerdi ve bende elimde olan aşı kartımı ingilizceye tercüme ettirerek götürdüm. Doktor aşı kartıma baktı ve bana hiç bir aşı yapmadı. Tansiyonumu ölçtü, sırtımı dinledi ve diğer tahlil sonuçlarıma bakarak her şeyin normal gözüküyor şimdi rahatlayıp mülakatına odaklanabilirsin dedi ve hastaneden ayrıldım. Bütün işlemler için toplamda 10300 Uruguay Pesosu yani yaklaşık 210 dolar ücret ödedim. Hastane sağlık raporunu konsolosluğa kendisi göndereceği için herhangi bir belge almadım.

Mülakat Deneyimi : 30.08.2022 tarihinde 13.30’da konsolosluktan içeri girdim ve benden istenilen evrakları ;

• Üniversite Diplomam (Aslı ve fotokopisi)
    • Nüfus Kayıt Örneği (İngilizce tercümesi)
    • Adli Sicil Belgesi (E-devlet üzerinden ingilizce aldım.)
    • Askerlik Belgesi (İngilizce tercümesi)
    • 1 adet fotoğraf
    • Ds-260 confimation page

Teslim ettim. Daha sonra vize ücretini ödemek için evraklarımı alan görevliyle ücret ödeme noktasına gidip 330 dolar vize ücretini ödedim ve mülakat için beklemeye başladım.

Mülakat için çağırıldığımda görevli evraklarımı inceledi. Üzerinde abd vizemin olduğu eski pasaportumu götürdüm ve bunu neden getirdin gerek yoktu deyip geri teslim etti. Bana çok fazla soru sormadı ve sadece 3 tane soru sordu.

1- Abd’ye neden gitmek istiyorsun?
    2- Hangi eyalete gideceksin?
    3- Gideceğin eyalette tanıdığın birisi var mı?

Bu sorular harici başka hiçbir şey sormadı ve tebrik etti. Daha sonra üzerinde hangi tarihte konsolosluğa gelip pasaportumu alacağımın tarihi yazan pembe bir kağıt verdi. Mülakatımdan 2 gün sonra konsolosluğa gidip sarı zarfımı ve pasaportumu teslim aldım. Uruguay’dan Türkiye’ye dönüş yaptım. Türkiye’deki işlerimi hallettikten sonra Abd’ye giriş yapacağım.

Öncelikle @gucarslan olmak üzere yanısıra diğer admin arkadaşlara emeğiniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Ayrıca bu süreçte Uruguay’da benden önce mülakata giren Efekan ve eşiyle görüştük, tanıştık ve onların deneyimlerinden de yararlandım. Kendilerine de tekrardan çok teşekkür ederim.

Merhaba, vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda basarilar dilerim🙏🗽

• @Alegria tebrikler,Amerika da bol şans ve mutluluklar

• ⭐⭐

@umitaluc @xanjee @Alegria Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐

@Alegria Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• Sıra bana geldi 😊
    Öncelikle destek olan herkese teşekkür ederim başta @gucarslan olmak üzere . Bugün girdiğim görüşmem sonucu vizem onaylandı . Süreç diğer anlatılanlardan farklı değildi benim için . Umarım isteyen herkese nasip olur .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens siz yine de anlatın, bu kadar kısa mülakat deneyimini kabul etmiyoruz 🙂
    detaylı yazana kadar tebrik etmiyor, protesto ediyorum!

• @gucarslan 😀😀 tamamdır uygun olunca hemen geliyor detaylı anlatım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |