Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 6 EYLÜL 2022 MÜLAKAT DENEYİMİM;
    MÜLAKATA HAZIRLIK;
    Küçük yaşta geçirdiğim tüberküloz sebebiyle sayın @gucarslan ın tavsiyesi ve erken uyarısı üzerine sağlık muayenemi henüz o tarihte mülakat almamış olmama rağmen 29 Haziran 2022 ye alıp kontrollerimi yapmıştım. Bilindiği üzere akciğer röntgeninde görülebilecek herhangi bir şüphe sebebiyle 8 hafta kadar süren balgam testine tabi tutulabilirsiniz. Bu yüzden benzer durumdakiler mümkünse Eylül ayındaki takvim kapanmadan bu süreyi göze alarak en geç Temmuz ortalarına kadar sağlık muayenesine girerlerse yaşanacak olumsuz bir röntgen sonucunda eylül sonuna kadar durumu telafi edebilirler. Bu olumsuz durumu ağustos veya eylülde yaşarsanız 8 haftalık test süresi sebebiyle Eylül sonuna kadar vize alabilme şansınızı mülakat iyi geçse dahi yitirirsiniz ve bu konuda çok katılar esnetemezsiniz. Muayene hakkındaki deneyimimi daha evvel paylaşmıştım. Sağlık raporunu muayene olduktan sonraki gün vereceklerini söylediklerinden dolayı ben raporu Unganlar Muayenesinde beklettim ve mülakattan 1 gün önce 5 Eylül 2022 de aldım. Ankara ya İstanbul’dan 5 Eylül sabahı trenle gittim. İstanbul’dan gidenler için şahsi arabalarıyla gitmeyeceklerse en iyi seçeneğin Tren yolculuğu olduğunu düşünüyorum. Hem daha merkezi bir noktada iniyorsunuz hem de çok daha konforlu ve ekonomik. 5 Eylül akşamında ise konaklamayı daha önce ayarlamadığım için o gün içinde Google a “ çukurambar otel” yazarak haritalar üzerinde çıkan otellere baktım. Otellerin hem konumları hem fiyatları hem de otel hakkındaki yorumlar bulabilirsiniz. Ben tek kişi olduğumdan dolayı 1 gecelik temiz bir otel olmasını yeterli görüp fazla konfor aramadım. Çıkan seçenekler içinde en uygunu benim için Ulus bölgesindeki HOTEL PALAN seçeneği oldu. Hem tek kişi için odaları vardı hem de yorumlardan okuduğum kadarıyla temizliği iyiydi. HOTEL PALAN seçeneğini tıkladığımda farklı siteler üzerinden alım yapılabildiğini gördüm. En iyi fiyat seçeneği orası için otelz.com sitesi üzerinden yapılan rezervasyon için geçerliydi ve sadece 150 tl idi. Bu arada ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ nün Büyükelçilik binası yakınlarında bir misafirhanesi var. Eğer boş yer bulabilirseniz hem yakın hem de ucuz olması sebebiyle tercih edebilirsiniz. Ben boş yer bulamadığım için Otel bakmak durumunda kaldım.
    MÜLAKAT GÜNÜ;
    Geceyi otelde geçirdikten sonra sabah kalkıp hazırlandım ve otelden ayrıldım. Yakındaki bir pastanede kahvaltımı yapıp daha sonra Ulus bölgesindeki minibüs durağından oradaki kişilere Büyükelçilik binasını sorarak tavsiye üzerine BALGAT minibüsüne bindim. Yaklaşık 15-20 dk lık bir yolculuğun ardından büyükelçiliğin hemen önünde indim. Saat biraz erken olduğu için çevrede biraz vakit geçirdim. Sırt çantamı emanet bırakabileceğim bir yer soruşturdum ve büyükelçilik binası yanında bulunan “ECZANE BESAKULE” ye çantamı emanet edip 08:45 teki mülakatım için 08:15 te büyükelçiliğe geldim. İlk giriş noktasında sorgulamak için pasaportumu istediler ve sorgulama yaptılar. Sistemde görünce kapıyı açtılar ve güvenlik noktasına geldim. Elimde su olduğunu gören hanımefendi “suyunuzdan bir yudum içer misiniz?” diyerek elimdeki su şişesindeki sıvının gerçekten su olduğunu görmek istedi. İçtikten sonra XRAY den geçtim ve bir yetkili kişinin nezaretinde bina kapısından içeri girdim. Bu noktadaki danışman arkadaş yeniden pasaportumu aldı sistemi inceledi ve yanında bulunan numaratörden ikisi de aynı sıra olacak şekilde iki numara kâğıdı verdi. Bunlardan biri evrak tesliminde sıra takibi için diğeri de mülakat sırası için. Benim iki numaram da I56 idi. Verilen sıra numaralarının ardından yönlendirme ile hemen 10 mt ilerideki vezneye yönlendirdiler. Bu noktada elinizdeki numaraların bir önemi yok. Orada bulunan kişilere göre sıraya giriyorsunuz. Sıra size geldiği zaman veznede 330 USD para ödemesi yapıyorsunuz. Ardından sizi evrak teslim noktasına yönlendiriyorlar. Burada bulunan ekranlardan sıranızı takip edip sıra gelince evrak teslimi yapıyorsunuz. Evrak teslim bankoları ile mülakat bankoları aynı sırada bulunuyor ancak ilk 5-6 bankoyu evrak teslimine daha sonraki bankoları mülakata ayırmışlar. Aslında 20 civarı bankonun tamamı aktif değildi. Sadece 5-6 tanesinde yetkili kişiler vardı. Diğer bankolar bomboştu. Ümit ediyorum ilerleyen yıllarda tam kapasite çalışırlar ve insanlar bu kadar mağdur olmaz. Evrak teslim bankosunda istedikleri evrakları tekrar sözlü olarak söylediler. Ancak DS-260 çıktısı ve PTT kaydını istemediler. “İstemiyor musunuz?” dediğimde gerekli değil dediler. Evrakları teslim ettiğinizde mülakatı Türkçe mi İngilizce mi istediğinizi soruyorlar. Ben İngilizce yapabilecek olmama rağmen forumdaki daha önceki tavsiyeler üzerine Türkçe tercih ettim. Evrakları teslim edip yine aynı noktada mülakatı beklemeye başladım. Sıram gelince sıramın yandığı bankoya gittim (sanırım banko 8 di). Türkçe konuşan Amerikalı bir beyefendi denk geldi. Mülakat sonrasında adını sordum ve “Scott” olduğunu öğrendim. Çok güler yüzle karşıladı. Önce sağ elimi kaldırıp kendi söylediklerini tekrar ederek yemin etmemi istedi. (Daha önce gönderdiğiniz belgelerin ve mülakatta söyleyeceklerinizin doğru olduğuna dair yemin ettiriyorlar.) Bu aşamada yanlış hatırlamıyorsam önce parmak izi alıyorlar.
    Daha sonra mülakat soruları geldi;
    Scott: Merhaba, daha önce ABD ye gitmiş miydiniz?
    Ben: 2018 de gitmiştim F1 vizesi ile. …… College da dil eğitimi almıştım bir süre.
    Scott: ABD de nereye gitmeyi planlıyorsunuz?
    Ben: Rochester a gideceğim.
    Scott: New York, Rochester mı?
    Ben: Evet orası.
    Scott: Tanıdığınız biri var mı orada?
    Ben: Evet, bir akrabamız orada.
    Scott: Fatma ….. mı?
    Ben: Evet kendisi ABD vatandaşı ve yıllardır orada. (GC adresi için kendisinin adresini vermiştim. Kişiyi oradan biliyor)
    Scott: Ne iş yapmayı planlıyorsunuz?
    Ben: Makine mühendisiyim ve …….. konusunda uzmanlaşmak istiyorum. (Burada forum tecrübeleri üzerine şunu söylemek istiyorum. “Ünv eğitimi alacağım” tarzında maddi kaynak gerektirecek bir planlamadan mümkünse bahsetmeyin. Hesap bakiyenizi bunun için yeterli görmezse olumsuz bir durum yaratabilir. Vizenizi aldıktan sonra ne yapıyorsanız yapın  )
    Scott: Daha önce başınızdan evlilik veya bir boşanma olayı geçti mi?
    Ben: Hayır henüz olmadı.
    Scott: Peki, mülakatımız bu kadardı. Tebrik ederim. Pasaportunuz bizde kalacak ve 4-5 güne kadar tarafınıza postalayacağız.
    Bu noktada diploma aslımı geri vermeyi unutmuştu ve daha önceki tecrübeleri okuduğum için talep ettim. Kendisi güler yüzle “kusura bakmayın, unutmuşum” diyerek iade etti.
    Şunu da belirtmek isterim ki okurken belki stresli gibi gelse de gerçekten çok güzel bir havada geçti. Kendileri çok güler yüzlü davranıyor. Ama baştaki yemini unutmayın. Gözlemlediğim kadarıyla beyanatlarınızın tutarlı olup olmadığını sorguluyorlar aslında. Mülakat bittikten sonra binadan ayrıldım. Herkese bol şans dilerim. Yazı sanırım biraz uzun oldu ama yardımcı olabileceğini düşündüğüm tüm noktaları belirtmeye çalıştım. Umarım tecrübem birilerine faydalı olacaktır.
    Başta @gucarslan olmak üzere bu büyük oluşumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Dayanışmanın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha kanıtladı bu oluşum.

• @xbens çocuklar için de istiyorlar ama olmayınca da sorun yaşanmamış mülakat deneyimlerine göre. Nüfus dairesine gidip çocuklar adına da ayrıca alırız ne yapalım.

• @umitaluc tebrik ederim,mülakat deneyiminizi çok güzel aktarmışsınız. Amerikada bol şans.

• ⭐⭐

@umitaluc, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

6 EYLÜL 2022 MÜLAKAT DENEYİMİM;
    MÜLAKATA HAZIRLIK;
    Küçük yaşta geçirdiğim tüberküloz sebebiyle sayın @gucarslan ın tavsiyesi ve erken uyarısı üzerine sağlık muayenemi henüz o tarihte mülakat almamış olmama rağmen 29 Haziran 2022 ye alıp kontrollerimi yapmıştım. Bilindiği üzere akciğer röntgeninde görülebilecek herhangi bir şüphe sebebiyle 8 hafta kadar süren balgam testine tabi tutulabilirsiniz. Bu yüzden benzer durumdakiler mümkünse Eylül ayındaki takvim kapanmadan bu süreyi göze alarak en geç Temmuz ortalarına kadar sağlık muayenesine girerlerse yaşanacak olumsuz bir röntgen sonucunda eylül sonuna kadar durumu telafi edebilirler. Bu olumsuz durumu ağustos veya eylülde yaşarsanız 8 haftalık test süresi sebebiyle Eylül sonuna kadar vize alabilme şansınızı mülakat iyi geçse dahi yitirirsiniz ve bu konuda çok katılar esnetemezsiniz. Muayene hakkındaki deneyimimi daha evvel paylaşmıştım. Sağlık raporunu muayene olduktan sonraki gün vereceklerini söylediklerinden dolayı ben raporu Unganlar Muayenesinde beklettim ve mülakattan 1 gün önce 5 Eylül 2022 de aldım. Ankara ya İstanbul’dan 5 Eylül sabahı trenle gittim. İstanbul’dan gidenler için şahsi arabalarıyla gitmeyeceklerse en iyi seçeneğin Tren yolculuğu olduğunu düşünüyorum. Hem daha merkezi bir noktada iniyorsunuz hem de çok daha konforlu ve ekonomik. 5 Eylül akşamında ise konaklamayı daha önce ayarlamadığım için o gün içinde Google a “ çukurambar otel” yazarak haritalar üzerinde çıkan otellere baktım. Otellerin hem konumları hem fiyatları hem de otel hakkındaki yorumlar bulabilirsiniz. Ben tek kişi olduğumdan dolayı 1 gecelik temiz bir otel olmasını yeterli görüp fazla konfor aramadım. Çıkan seçenekler içinde en uygunu benim için Ulus bölgesindeki HOTEL PALAN seçeneği oldu. Hem tek kişi için odaları vardı hem de yorumlardan okuduğum kadarıyla temizliği iyiydi. HOTEL PALAN seçeneğini tıkladığımda farklı siteler üzerinden alım yapılabildiğini gördüm. En iyi fiyat seçeneği orası için otelz.com sitesi üzerinden yapılan rezervasyon için geçerliydi ve sadece 150 tl idi. Bu arada ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ nün Büyükelçilik binası yakınlarında bir misafirhanesi var. Eğer boş yer bulabilirseniz hem yakın hem de ucuz olması sebebiyle tercih edebilirsiniz. Ben boş yer bulamadığım için Otel bakmak durumunda kaldım.
    MÜLAKAT GÜNÜ;
    Geceyi otelde geçirdikten sonra sabah kalkıp hazırlandım ve otelden ayrıldım. Yakındaki bir pastanede kahvaltımı yapıp daha sonra Ulus bölgesindeki minibüs durağından oradaki kişilere Büyükelçilik binasını sorarak tavsiye üzerine BALGAT minibüsüne bindim. Yaklaşık 15-20 dk lık bir yolculuğun ardından büyükelçiliğin hemen önünde indim. Saat biraz erken olduğu için çevrede biraz vakit geçirdim. Sırt çantamı emanet bırakabileceğim bir yer soruşturdum ve büyükelçilik binası yanında bulunan “ECZANE BESAKULE” ye çantamı emanet edip 08:45 teki mülakatım için 08:15 te büyükelçiliğe geldim. İlk giriş noktasında sorgulamak için pasaportumu istediler ve sorgulama yaptılar. Sistemde görünce kapıyı açtılar ve güvenlik noktasına geldim. Elimde su olduğunu gören hanımefendi “suyunuzdan bir yudum içer misiniz?” diyerek elimdeki su şişesindeki sıvının gerçekten su olduğunu görmek istedi. İçtikten sonra XRAY den geçtim ve bir yetkili kişinin nezaretinde bina kapısından içeri girdim. Bu noktadaki danışman arkadaş yeniden pasaportumu aldı sistemi inceledi ve yanında bulunan numaratörden ikisi de aynı sıra olacak şekilde iki numara kâğıdı verdi. Bunlardan biri evrak tesliminde sıra takibi için diğeri de mülakat sırası için. Benim iki numaram da I56 idi. Verilen sıra numaralarının ardından yönlendirme ile hemen 10 mt ilerideki vezneye yönlendirdiler. Bu noktada elinizdeki numaraların bir önemi yok. Orada bulunan kişilere göre sıraya giriyorsunuz. Sıra size geldiği zaman veznede 330 USD para ödemesi yapıyorsunuz. Ardından sizi evrak teslim noktasına yönlendiriyorlar. Burada bulunan ekranlardan sıranızı takip edip sıra gelince evrak teslimi yapıyorsunuz. Evrak teslim bankoları ile mülakat bankoları aynı sırada bulunuyor ancak ilk 5-6 bankoyu evrak teslimine daha sonraki bankoları mülakata ayırmışlar. Aslında 20 civarı bankonun tamamı aktif değildi. Sadece 5-6 tanesinde yetkili kişiler vardı. Diğer bankolar bomboştu. Ümit ediyorum ilerleyen yıllarda tam kapasite çalışırlar ve insanlar bu kadar mağdur olmaz. Evrak teslim bankosunda istedikleri evrakları tekrar sözlü olarak söylediler. Ancak DS-260 çıktısı ve PTT kaydını istemediler. “İstemiyor musunuz?” dediğimde gerekli değil dediler. Evrakları teslim ettiğinizde mülakatı Türkçe mi İngilizce mi istediğinizi soruyorlar. Ben İngilizce yapabilecek olmama rağmen forumdaki daha önceki tavsiyeler üzerine Türkçe tercih ettim. Evrakları teslim edip yine aynı noktada mülakatı beklemeye başladım. Sıram gelince sıramın yandığı bankoya gittim (sanırım banko 8 di). Türkçe konuşan Amerikalı bir beyefendi denk geldi. Mülakat sonrasında adını sordum ve “Scott” olduğunu öğrendim. Çok güler yüzle karşıladı. Önce sağ elimi kaldırıp kendi söylediklerini tekrar ederek yemin etmemi istedi. (Daha önce gönderdiğiniz belgelerin ve mülakatta söyleyeceklerinizin doğru olduğuna dair yemin ettiriyorlar.) Bu aşamada yanlış hatırlamıyorsam önce parmak izi alıyorlar.
    Daha sonra mülakat soruları geldi;
    Scott: Merhaba, daha önce ABD ye gitmiş miydiniz?
    Ben: 2018 de gitmiştim F1 vizesi ile. …… College da dil eğitimi almıştım bir süre.
    Scott: ABD de nereye gitmeyi planlıyorsunuz?
    Ben: Rochester a gideceğim.
    Scott: New York, Rochester mı?
    Ben: Evet orası.
    Scott: Tanıdığınız biri var mı orada?
    Ben: Evet, bir akrabamız orada.
    Scott: Fatma ….. mı?
    Ben: Evet kendisi ABD vatandaşı ve yıllardır orada.
    Scott: Ne iş yapmayı planlıyorsunuz?
    Ben: Makine mühendisiyim ve …….. konusunda uzmanlaşmak istiyorum. (Burada forum tecrübeleri üzerine şunu söylemek istiyorum. “Ünv eğitimi alacağım” tarzında maddi kaynak gerektirecek bir planlamadan mümkünse bahsetmeyin. Hesap bakiyenizi bunun için yeterli görmezse olumsuz bir durum yaratabilir. Vizenizi aldıktan sonra ne yapıyorsanız yapın  )
    Scott: Daha önce başınızdan evlilik veya bir boşanma olayı geçti mi?
    Ben: Hayır henüz olmadı.
    Scott: Peki, mülakatımız bu kadardı. Tebrik ederim. Pasaportunuz bizde kalacak ve 4-5 güne kadar tarafınıza postalayacağız.
    Bu noktada diploma aslımı geri vermeyi unutmuştu ve daha önceki tecrübeleri okuduğum için talep ettim. Kendisi güler yüzle “kusura bakmayın, unutmuşum” diyerek iade etti.
    Şunu da belirtmek isterim ki okurken belki stresli gibi gelse de gerçekten çok güzel bir havada geçti. Kendileri çok güler yüzlü davranıyor. Ama baştaki yemini unutmayın. Gözlemlediğim kadarıyla beyanatlarınızın tutarlı olup olmadığını sorguluyorlar aslında. Mülakat bittikten sonra binadan ayrıldım. Herkese bol şans dilerim. Yazı sanırım biraz uzun oldu ama yardımcı olabileceğini düşündüğüm tüm noktaları belirtmeye çalıştım. Umarım tecrübem birilerine faydalı olacaktır.
    Başta @gucarslan olmak üzere bu büyük oluşumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Dayanışmanın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha kanıtladı bu oluşum.

Merhaba, Vizeniz hayırlı olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim🗽🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lkilic vizeniz hayırlı olsun, abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens edilmediğine hiç şahit olmadık.
    karekodlu alındıktan sonra kabul ederler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan gözünüz aydın, çok güzel haber.
    abd'deki hayatınızda ailenizle birlikte mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umitaluc çok sevindim, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@umitaluc Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• @umitaluc hayırlı olsun Ümit, gözün aydın 🙂

• @Muhtaradana Çok teşekkür ederim. Dilerim siz de bu mutluluğu yaşarsınız. Sizin de tecrübenizi burada görmeyi diliyorum. Çok emek verdiniz foruma. ABD de görüşmek dileğiyle 🙏🏻

• @Erkand Çok teşekkürler. Darısı başınıza 🙏🏻

• @gucarslan Çok teşekkürler Uğur Bey. Hakkınız ödenmez sizin. Öncülük ettiniz hepimize. Diliyorum hem siz hem de @Muhtaradana nın mutluluğunu da en kısa sürede burada göreceğiz. 🙏🏻 🙏🏻 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan Hayırlı olsun. Aramızdan gidebilenlerin olması güzel.

• @Stiff Çok teşekkürler kardeşim. Senden güzel bir haber gelirse mutluluğumuz artar 😀 🙏🏻 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@umitaluc Hayırlı uğurlu olsun.

• @Programmer Çok teşekkürler. Darısı hepinizin başına 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

Hayırlı olsun yeni yaşamınızda mutluluklar diliyorum. Darısı önce @Stiff sonra benim başıma 😅 @umitaluc

• @waterman teşekkür ederim. Bir kulağımız @Stiff te 🙏🏻

• Evet geldik bu güne 🙂 sabahın da arkadaşım sordu ne oldu yurtdışı işi diye ve bende artık hiç umudum kalmadı herhalde olmayacak dediğim günü akşamı birden e mail geldi mülakat mailiydi 🙂 Çok mutlu oldum napacağımı şaşırdım.. Direk unganlardan randevu aldım 05.07.2022 tarihine

Unganlar Mülakatı:
    Ankaraya arabamla gittim gece yola çıktım sabahında unganların kliniğinin önündeydim hemen ilerde otopark vardı aracımı oraya park ettim,saat 10:30 da 4.kata unganların bürosuna gittim fotoğrafımı çektiler herhangi bir evrak var mı dediler yok getirmedim dedim. evraklar verdiler önce 5.kata gittim, 5.katta 47.5 dolar ödedim karttan çektirdim önce kan aldılar sonra 3.kata yolladılar ardından 3.kata gittim röntgen çektirdim ardından tekrardan 4.kata gittim bana saat 12:45 de gelmemi söylediler. 12:45 de gittim fiziksel muayene için hazırlandım ardından kiloma ve boyuma bakıldı. dr ungan geldi ve bana soru sormaya başladı
    kalp şeker tiroid var mı diye ?
    hipotiroidim var dedim levotiron kullanıyorum hafta içi 25 h.sonu 12.5 mg şeklinde
    sigara kullanıyor musun ?
    6 sene içtim 3 sene içmedim dedim.
    psikolojik bir sıkıntın var mı dedi?
    yok dedim..
    kalbimi,akciğerimi dinledi tansiyonumu ölçtü 2 enjektörle aşı yaptı.
    En son ne iş yapacaksın dedi hemşirelik dedim çok iyi tebrik ederim dedi ve çıktım kart ile ücreti ödedim ... bana yarın saat 3 ile 6 arası alabileceğimi söylediler bir sorun olursa saat 18 e kadar sizi arayacağız dediler ardından kanı neden aldınız diye sordum sfiliz için dedi.. ertesi gün saat 2 de gidip aldım evraklarımı hazırdı evraklar 🙂

Mülakat günü:
    sabah yeni konsolosluk binasına gittik konsolosluğun etrafını inceledim otel vardı eczane vardı.. Eczanenin hemen yanına aracımı park ettim yol kenarında park eden araçlar vardı sorun yaşamadım park konusunda.. Konsolosluğun önünde oturacak alan vardı 15 dakika oturduktan sonra gidip giriş yaptım güvenliğe pasaportumu gösterip mülakatım var dedim soldaki kapıdan beni içeri aldılar sadece evraklarımla giriş yaptım binaya ilk girdiğimde pasaportuma bir kağıt yapıştırdılar ardından ücret ödemek için bir gişeye yönlendirdiler gişeye ücret ödedim 330 dolar sonrasında ise bana numara verdiler ve beklememi söylediler numaram yanınca evrakalrımı teslim ettim
    2 Fotoğraf
    Askerlik durum belgesi
    Nüfus kayıt örneği vukuatlı
    Adli sicil kaydı arşiv kayıtlı
    diploma lise üniversite aslı ve fotokopisi
    Banka hesap dökümü 6 aylık
    Mülakatı hangi dilde yapmak istersin diye sordu türkçe dedim..
    Bekleyişe başladım ve numaram yandı :)))) Heyecanlı dakikalar başlıyordu ama forumda ki mülakat deneyimlerini okudukça hiç heyecanım kalmamıştı..
    Elimi kaldırdım ve yemin ettim, Sonrasında parmak izi verdim..
    Daha Önce evlendin mi ?
    Hayır
    Daha önce hiç çocuğun oldu mu ?
    Hayır
    Daha önce abd ye gittin mi hiç?
    Hayır
    Daha önce yurtdışına çıktın mı hiç?
    Hayır
    Burada ne iş yapıyorsun?
    Hemşireyim
    Abd de nereye gideceksin?
    Texas Houston
    Abd de kimin yanında kalacaksın?
    Arkadaşımın yanında kalacam 3 hafta sonra kendi evime çıkacam
    Abd de ne iş yapmayı düşünüyorsun?
    İlk gittiğimde kafede çalışmayı düşünüyorum ardından hemşirelik yapmayı düşünüyorum
    Çok güzel tebrik ederim onaylıyorum dedi ve mutlu sonn :))) Tam umudum bitti derken bu gün vizem onaylandı haftaya gelir dedi teşekkür ederim dedim ayrıldım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |