Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Stiff Tabi hepsi EU mu bilmiyorum. Toplam rakam EU ve AS karışık. Bu dosya transferi işini başaramadık. Aynı şekilde olumsuz dönüş yapan yerler gün içerisinde mülakat verdiler. Sanırım taşıyanlar ülkeye gidip, giriş damgasını gönderdiler.

• ⭐⭐⭐

@gamefry Bu 65'in karşılığı bize verilmediği sürece bir anlamı olmuyor. İmkan olsa da Türkiye'de kazananların hepsini foruma kayıt edebilseydik, daha iyi varsayımlarda bulunabilirdik. Buradan anladığım artık Türkiye kazananlarına kasıt var.

• @gamefry @Stiff Uruguay özelinde şöyle bir bilgi verebilirim. Montevideo Elçiliği, mülakat vereceği kişiler ile email yoluyla iletişime geçti ve teyit aldılar. Ardından, 2 NL gonderdiler ve elçiliğin dosya kabulü normalden uzun sürdü.

• @datanist mantıklı, o zaman biz daha önceden olduk. Böyle bir şey olduğunu tahmin ettim aslında. Önceki günlere baktığımda Uruguay'ın birkaç mülakat verdiğini daha hatırladığım için kafa karıştırıcı oldu.

• @Stiff Benim de dosya transferimi kabul ettiler ve email gonderdiler. Ancak, ben vizemi aldığım için randevuyu iptal etmelerini söyledim. Aynı detaylarda randevuyu başka bir Türk vatandaşına vermişler 🙂

Edit: Transfer talebimi 27 Mayıs'da göndermiştim.

• Merhaba, mülakat aşamasında vereceğim adresteki arkadaşım daha sonrasında başka bir yere taşınabilir fakat adres olarak verebileceğim tek adres orası, ülkeye giriş aşamasında adres değişikliği yaptığımı da SSN ve green cardımı yeni seçtiğim adrese gelir mi yoksa mülakatta verdiğimiz adres dışına çıkamaz mıyız? Çünkü vizeyi aldıktan sonra duruma göre farklı bir eyalete bile gitmek isteyebilirim.

• @AYSY33 çok özür dilerim, bitti derken onaylandı mı yani?Yoksa 6 aylık o sağlık raporu geçerlilik süresi dolduğu için mi bitti dediniz? Bir de AP'ye sağlık raporu eksik olduğu için mi kaldınız ilk?

• @NINJAKEMAL, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@AYSY33 çok özür dilerim, bitti derken onaylandı mı yani?Yoksa 6 aylık o sağlık raporu geçerlilik süresi dolduğu için mi bitti dediniz? Bir de AP'ye sağlık raporu eksik olduğu için mi kaldınız ilk?

1 martta mülakatta ap ye kaldınız yani idari islem yapılacak denildi. Bir nevi güvenlik soruşturması. 23 agustosta idari islem bitti pasaportlari gonderin vizenizı basalım anlaminda mail geldi.Bu süreç 175 gün sürdüğü için saglik raporunun da suresi 21 ağustosta bittiğinden yeniden muayene olduk. Pasaportlarla beraber sağlık raporunun süresini uzatıp gönderdim..Yani 2 hafta içinde bir aksilik olmazsa vize basılıp gönderecekler bana..Bu sene bir cok arkadas AP ye kaldi. En uzun bekleyen ben oldum. Rekor bende.. Hala sureci devam eden 5.5 ay olan 2 arkads var. 1 haftada biten de oldu.Allah burada bulunan herkese mülakatta AP ye düşmeden vize almayı nasip etsin. Ama sıkıntı yok..Eninde sonunda temizliyorlar dosyayı. Ve bu sureçte yine vefakar arkadaşlar bizi yalnız bırakmıyorlar. AP de ilk neler yapacaksınız, nasıl olacak gibi başı sonu belli olmayan sorulariniza bıkmadan usanmadan cevap veriyorlar. Kim bunlar? Başta @gucarslan olmak uzere @Muhtaradana ve diğer arkadaşlar.. Hepsine teşekkürler. Vizem basılınca mulakat hikayem de de anlatacam.Sizler en doğru yerdesiniz. Aklınıza ne takılırsa sorun.Ama benim gibi de fazla titiz olmayın.Ne oluyorsa çok titiz olunca veya çok fazla isteyince isler tersine gidiyor sanki. Birak su aksin yolunu bulsun.Sen senden istenen şeyleri eksiksiz yap.Sakin ol. Çünkü onlar zaten bu vizeyi vermek için seni mülakata çağırıyorlar.Ve en kolay verdikleri vize bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmethan378 abd'ye girişte vereceğiniz adrese gider.

• @koc2022 Bekleme listesine nasıl girebilirim ? Bir de bu süreç ne kadar süreç davanın açıklanması kazanmanız vs ve dava sonunda vize verme ihtimalleri nedir? Yoksa hiç davaya vs sürecine bulaşmamak en mantıklısı mı sonrasında turist vizesine başvurunca bu davalar görülüp vermeme şansları olabilir mi ?

• merhaba,
    dosya transferi talebimiz olmadığı halde az önce Hindistan'da mülakat randevu maılı geldi.
    bu nasıl olabiliyor acaba ? gitmemiz mümkün değil.
    nasıl yol almamız gerek ?
    itiraz edip Ankara'ya alabilirmiyi z?
    tşk

• @gulyc Merhabalar, sizin gibi talep etmeden mulakat alan baska kisilerde mevcut. Eger gidemeyecekseniz Ankara elciligi ile iletisime gecebilirsiniz ancak, elciligin tutumunu dikkate alirsak kabul etmeleri dusuk bir ihtimal malesef.

• @gulyc bende aynı durumdayım hiçbir talebim olmadığı halde Hindistan'a randevu verilmiş.

• @datanist Ankara ya mail atsam okurlar mı pek emin değilim. acaba kcc ye mi mail atsam ?
    ya da gidebileceğim başka bir ülkeye alırlar mı?

• Bu ileti silindi!

• @gulyc KCC'ye email göndermeniz bir fayda sağlamaz, çünkü dosyasınız artık onlarda değil. Ankara veya başka bir yere transfer talebinde bulunmanız gerekiyor. Kabul ederler mi ya da etmezler mi denemeden bilemezsiniz 🙂 umarım olumlu sonuç alırsınız.

• Zaten ikamet ettiğimiz bölge belli niye aaa Hindistan'a veriliyor ki çok kısa bir süre vermişler

• @gulyc eğer maddi bir sorununuz yoksa bence gitmeyi zorlayın. Sizin yerinizde olmak yüzlerce insan var. 🙂 Hayırlı olsun mülakatınız.

• Saglik muayenesi orda mi yaptirilmak zorunda? Yoksa burda yaptirip orada kabul edilir mi?

• @Stiff tesekkur ederiz ama Hindistan a vize almak zorundayiz bu islem ne kadar surer bilmiyorum mulakata yetisir mi? Umarim sistemde bir yanlislik olmustur , Ankara olarak duzeltilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |