Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @heroinchains ben öne çektim ve ilk defa başvuruyorum. uygun randevu günü yakalayan herkes öne çekebilir.
    Ayrıca randevu takvimi ödeme yaptıktan sonra çıkıyor. Ödeme yapıp ilerlediğinizde takvimden en müsait olan günü seçip işlemi tamamlıyorsunuz. Sonrasında ise "Randevuyu Yeniden Planla" seçeneğine girerek uygun boşluk var mı yok mu kontrol ediyorsunuz.

• Sigortalı çalışanlar için iş yerinden istenilen belgelerde sıkıntı yaşayan oldu mu acaba? İş yerinizden bu belgeleri almanız ne kadar sürdü? Ve bu belgelerden eksik götürüp sıkıntı yaşamayan oldu mu

• @mexido, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar,

Eşim ve bende turist mevcut fakat çocuk da yok şimdi çocuk 14 yaş altı olduğu için pasaport çıkartıp direk pasaportu gönderip vize basıp geri gönderiyorlar fakat aklıma takılan konu; çocuk için randevu almak gerekiyor mu? Yoksa çocuk muaf mi oluyor ?

Up!

• Merhabalar foruma yeni üye oldum.
    Öncelikle şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

1. Ds160 formunu az ingilizce ile kendim doldurabilirmiyim?
    2. Ds160 formunu eşim ve 8 yaşındaki kızım için ayrı ayrı mı doldurmam gerekiyor?
    3. Vize görüşmesine tarih alırda inşallah gidebilirsek 😊. Uçak biletlerimizi, otel bilgilerimizi vs ibraz etmemiz gerekiyormu? Mantıken hayır ama yinede sorayım dedim. 🙂
    4. Vize görüşmesi ingilizce mi oluyor? Dil bilgimizi sorgulıyorlar mı?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Teşekkür ederim

• Başvuru sürecimle ilgili tatsız bir durum yaşıyorum. Mevcut başvurum Şubat 2023 randevusu bekliyor. Bunun yerine tekrar DS160 doldurup, ücret ödeyip, bireysel başvuru sağlayabilri miyim? Sistemde bir sıkıntı yaratıyor mu? Süreçle ilgili şaibe yaratır mı?Bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!

• @Fatih-Aytek yok ama nedenki

• @heroinchains mevcut randevünüz olduğu için tekrar randevü almanız durumunda sistem hata verebilir diye düşünüyorum. Sonuçta yine aynı pasaport bilgilerini paylaşıcaksınız. Bu benim fikrim, herhangi bir bilgi sahibi değilim.

• @hakcaylier, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar foruma yeni üye oldum.
    Öncelikle şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

1. Ds160 formunu az ingilizce ile kendim doldurabilirmiyim?
    2. Ds160 formunu eşim ve 8 yaşındaki kızım için ayrı ayrı mı doldurmam gerekiyor?
    3. Vize görüşmesine tarih alırda inşallah gidebilirsek 😊. Uçak biletlerimizi, otel bilgilerimizi vs ibraz etmemiz gerekiyormu? Mantıken hayır ama yinede sorayım dedim. 🙂
    4. Vize görüşmesi ingilizce mi oluyor? Dil bilgimizi sorgulıyorlar mı?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Teşekkür ederim

1. YouTube'da türkçe anlatımı mevcut.
    2. Vize alacak herkes için ayrı ayrı başvuru ve ödeme yapılması gerekiyor fakat 14 yaş altı çocuklar mülakata katılmak zorunda değiller. Detaylı bilgi: https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/faqs
    3. Konsolosluk, vizeniz onaylanmadan uçak bileti almamanızı öneriyor. Ds-160 formuna otel rezervasyonunuzu ekleyeceksiniz. Görüşmeye giderken de götürmekte fayda var.
    4. Hayır, dil şartı aranmıyor. Konsolosluk çalışanları Türkçe de bilmekte.
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• @gucarslan Merhabalar, posta yoluyla, mülakatsız B1/B2 yazınız gerçekten çok yararlı. Hayırlı olsun tekrar vizeniz. Ben de aynı vize türünü takip edeceğim. PTT'den göndereceğim sizinde dediğiniz 5-6 kalemlik evraklar dışında başka destekleyici takviye evraklarda koymak gerekiyor mu? Maaş bordrosu, şirket mektubu, uçak veya otel biletleri, adli sicil belgesi gibi? Yoksa sizin belirttiğiniz temel 5 evrağı göndersek yeterli midir? Teşekkürler.

• @altone hocam ben postayla yolladığımda istenilen evraklar dışında evrak yollamak vizenin gecikmesine yol açar tarzı bir uyarı vardı.
    zaten onlar istese söyler.

• Benim bir kaç sorum olacaktı tecrübe edinmiş kişilerden;
    1-> Pandemi başlangıcından beri işsizim ve sigortasızım. Bu vize almam için engel olur mu? Geri döneceğimi nasıl kanıtlayabilirim?
    2->Ekstra olarak 4yıllık üniversitede kaydım var gitmesemde öğrenci gözüküyorum. Okula devamsızlık yaptığımı ve not ortalamamın boş olduğunu görebilirler mi? En azından öğrenciyim okulum var döneceğim gibisinden anlatsam ortam yumuşar mı?
    3-> Aile büyükleri memur, bu vize mulakatında ekstra güven verir mi?
    4-> 25 yaşını geçmeden yeşil pasaport çıkartmıştım, kullanamadım ama mulakatta eski pasaportları götürmek ve göstermek fayda sağlar mı?
    *5->Son sorum ise biraz sıkıntılı, 10 yıllık pasaportum var ve kıbrıs giriş çıkışlarıyla dolu hatta çalışma izni basılı. Bu pasaportu bidaha yunanistana girerken kullanamazsın çünkü kıbrısı tanımıyorlar diyorlardı tecrübeliler. Şimdi amerika vize mulakatında veya mulakatı geçip vizeyi aldıktan sonra amerika polis kontrolde hayırdır bu kıbrısda neyin nesi öyle bir ülke yok biz bilmiyoruz diyip sokmama durumları olabilir mi ?
    Çünkü DS160 formunda çıktığınız ülkeler kısmında kıbrısı seçemiyorum. Aslında teorik olarak kıbrısı seçersem (cyprus) rum tarafını seçmiş olurum bu yanlış bilgi olur, kktc olarak bir seçenek yok.

Şimdiden teşekkürler.

• @ethsea, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Benim bir kaç sorum olacaktı tecrübe edinmiş kişilerden;
    1-> Pandemi başlangıcından beri işsizim ve sigortasızım. Bu vize almam için engel olur mu? Geri döneceğimi nasıl kanıtlayabilirim?
    2->Ekstra olarak 4yıllık üniversitede kaydım var gitmesemde öğrenci gözüküyorum. Okula devamsızlık yaptığımı ve not ortalamamın boş olduğunu görebilirler mi? En azından öğrenciyim okulum var döneceğim gibisinden anlatsam ortam yumuşar mı?
    3-> Aile büyükleri memur, bu vize mulakatında ekstra güven verir mi?
    4-> 25 yaşını geçmeden yeşil pasaport çıkartmıştım, kullanamadım ama mulakatta eski pasaportları götürmek ve göstermek fayda sağlar mı?
    *5->Son sorum ise biraz sıkıntılı, 10 yıllık pasaportum var ve kıbrıs giriş çıkışlarıyla dolu hatta çalışma izni basılı. Bu pasaportu bidaha yunanistana girerken kullanamazsın çünkü kıbrısı tanımıyorlar diyorlardı tecrübeliler. Şimdi amerika vize mulakatında veya mulakatı geçip vizeyi aldıktan sonra amerika polis kontrolde hayırdır bu kıbrısda neyin nesi öyle bir ülke yok biz bilmiyoruz diyip sokmama durumları olabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

1. Öncelikle işiniz sizi ülkeye bağlayan en önemli şeylerden birisi. İşsiz olmanız negatif bir puan getirecektir.
    2. Konsolosluk çalışanları sizin bilgilerinize detaylıca bakmaz. Sizin onları ikna etmeniz gerektiği için transkript götürmeniz gerekiyor.
    3. Her kişi ayrı değerlendirilir. Aile bireyleriniz sizi etkileyemez.
    4. Eğer pasaportlarda vize varsa faydası olur.
    5. Pasaportunuz Türk bordo pasaportu sanırsam? Yunanistan'ın böyle bir uygulaması var fakat Amerika'yı etkileyen bir durum değil. Hatta Abd, KKTC pasaportunu tanıyan 7 ülkeden birisidir. Yani Türk pasaportunu bırakın Kıbrıs pasaportuyla bile Abd'ye giriş yapabilirsiniz.

• @Samet-Ünlü Teşekkürler, aslında kktc amerıka konsoloslugu bulunmakta. Tanımalarıda ekstra içimi rahatlattı. En çok endişe ettiğim konu buydu. Yoksa pasaportu yeniletecektim. 🙂

• @charon Teşekkürler değerli bilgiler için, posta ile sadece Pasaport, eski pasaport, ds160 form, 4 sayfalık onay sayfası, evlilik cüzdan fotokopisi, 5x5 1 adet fotoğraf yeterli oluyor yani. Ek bir talep olursa onlar arıyor ya da mail ile dönüyorlar herhalde.

• @ethsea KKTC gittiğimizi veya giriş basılı pasaportumuzu sunmamızda bir sorun olmaz herhalde? Eski pasaportuma giriş damgası basmışlardı çok eskiden giriş yaptığım için. KKTC Amerika tanıyor mu veya bir yasal yaptırım yok herhalde?

@Samet-Ünlü Teşekkürler, aslında kktc amerıka konsoloslugu bulunmakta. Tanımalarıda ekstra içimi rahatlattı. En çok endişe ettiğim konu buydu. Yoksa pasaportu yeniletecektim. 🙂

Rica ederim 😇 Kuzey Kıbrıs'ı Tanıyan tek ülke hâlâ Türkiye bu arada. Pasaport geçerliliği ayrı bir konu.

• @altone https://tr.wikipedia.org/wiki/Kuzey_Kıbrıs_vatandaşlarının_tabi_olduğu_vize_uygulamaları

Yukardada Samet hocam bahsettikten sonra baktım usa kktc arasında bir sorun gözükmemekte. Hatta hususi kktc pasaport sahipleri amerikaya vizesiz geçebiliyormuş. ( wiki ne kadar doğru bilemem )

@altone https://tr.wikipedia.org/wiki/Kuzey_Kıbrıs_vatandaşlarının_tabi_olduğu_vize_uygulamaları

Yukardada Samet hocam bahsettikten sonra baktım usa kktc arasında bir sorun gözükmemekte. Hatta hususi kktc pasaport sahipleri amerikaya vizesiz geçebiliyormuş. ( wiki ne kadar doğru bilemem )

Bu bilgi doğru değil maalesef. Abd sadece 40 ülkeye e-vize veriyor. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visa-waiver-program.html

• @ethsea abdye sadece kanada ve bermuda vatandaşları vize almadan girebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |