Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Gökhan-A umarım sevindiren sonuçlar gelir. Özellikle sponsor süreci olumlu olursa zaten piyangoyu vurmuş olursun. Hayırlısı olsun 😇🙏

• Greencard başvurularında pasaport zorunluluğu kalkınca özellikle bu sene için çok ciddi başvuru sayıları ortaya çıkacak diye düşünüyorum ama şöyle garip bir durum var. Gözlemlediğim kadarıyla dünya genelindeki enflasyon ve Abd'deki fiyat artışları insanlarda "acaba mı?" diye bir soru uyandırıyor gibi. Kafayı kırıp ne pahasına olursa olsun gitmeyi düşünenler dışında genel bir çekince var. Özellikle dolar ülkemizde gene dört nala vurduğu için, greencard çıksa bile kesinlikle adım atamayacak yüzbinlerce kişi var.
    Bu nedenlerle bu sene başvurular tepelerde mi kalır yoksa göz korkusu ve ekonomik sebepler ağır basar da azalır mı bilemiyorum. Kafam çok karışık...

• ⭐⭐⭐

@istanbuladami kafasında acaba mı olup başvurmaktan vazgeçen olacağını çok sanmıyorum. Bir çok insan sırf başvurmak için bile başvuruyor nasılsa çıkmaz olarak başvuruyor, çıkarsa bakarız maddiyat ayarlama diyenler oluyor. Maddi gereksinimi hiç bilmeden bile başvuranlar oluyor. Umarım pasaport şartı kalkmaz ve boş başvuru sayısı biraz daha azalır

• @Emre-Kurtulmuş yürekten temenni ediyorum. Umarım kalkmaz. Hatta bir ara forumda "başvurularda cüzi bir ücret alınsın" diye bir görüş paylaşmıştık bir zamanlar. Bu bütün başvuruları en az %60-70 aşağıya çeker ve gerçekten gidebilecek olanlar, ne istediğini bilenler adım atar demiştik. Halen de savunuyorum açıkçası. Umarım bu sene gerçekten sayılar milyonları bulmaz 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami para olmaz çünkü ismi rastgele çekiliş olduğu için. Pasaport için de eylül de ki kılavuzu görmeden kesin değil çünkü hükümet yüksek mahkemeye başvuru yapıp yapmayacağını bilemiyoruz.

• ⭐⭐

Selam arkadaşlar 2 haftadır bayram tatili, tatil sonrası iş yoğunluğu vs. derken uzak kaldım buradan çok özlemişim 🙂 Ama şunu da fark ettim kafa meşgul olunca zaman hızlı geçti 2 hafta nasıl bitti anlamadım inşallah hemen geçer başvuru zamanı gelir de o zaman tatlı telaşlarımız başlar 🙂 Tekrar selam hepinize

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş yürekten temenni ediyorum. Umarım kalkmaz. Hatta bir ara forumda "başvurularda cüzi bir ücret alınsın" diye bir görüş paylaşmıştık bir zamanlar. Bu bütün başvuruları en az %60-70 aşağıya çeker ve gerçekten gidebilecek olanlar, ne istediğini bilenler adım atar demiştik. Halen de savunuyorum açıkçası. Umarım bu sene gerçekten sayılar milyonları bulmaz 🙏

@istanbuladami cevabım kişisel olarak şahsınıza değil sohbete katılmak istedim.

Vakti zamanın bir konuda cüzi bi ücret olsa keşke diye bende söylemiştim ve çok tepki çekmişti. Şuanda tek temennim yüksek bi ücret talep edilmesi. Gitmek için 15-20k dolar gibi gerekliliklerin konuşulduğu bir yer için 500-1k $ arası ödemeyi yapabilmeli bence kişi. Bu fikir için tepki gösterenlere falanda cevap bile yazamam artık bu saatten sonra. Ama 500-1k $ çok diyen kişi nasıl uçak bileti alacak onu bile anlamış değilim ben. İNŞALLAH hatrı sayılır bi ücret kuralı gelir.

(dediğin çok yüksek okadarını bende vermem diyen arkadaşlar için ön cevap. işte sende elen diye istiyorum zaten)

• ⭐⭐

@avar 500 - 1000 dolar bi çekiliş için siz de vermezsiniz boşuna burda kendinize de yalan söylemeyin 😃 Çıkmazsa yanacak bir loto için burda kimse 17.000 tl yi gidip çöpe atmaz hocam ki bahsettiğiniz rakam sadece TR için değil USA için bile yüksek bi tutar 😃

• ⭐⭐

@istanbuladami DV2024 kılavuzu yayınlansa, pasaport var mı yok mu o şekilde öğrensek. hava da sanki bilgi kirliliği var gibi. Sırf senin için değil nerede görsem emin bir şekilde yazıyor 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diablo_ercan dediğin gibi amerika yerel mahkeme kaldırdı ancak hükümet üst mahkemeye başvuru yaparsa ozaman bozulması için yeniden dava görülecek ondan dolayı eylül kılavuzuna kadar kim ne yazarsa yazsın kimseye inanma kimseye de anlatmaya da kalkma dediğin gibi kirliliğin önüne geçemezsin

• ⭐⭐⭐

@sytahmt nasıl bir öneri olduğunu bilmeden ne güzel yorumlar yapıyorsunuz insanları yalanla yaftalıyorsunuz filan. bu konu hakkında ortaya çıkan fikirleri görseydiniz okusaydınız önce bir hiç kimse zaten paranın yanacağı yönünde bir fikir ortaya atmamıştı

• pasaport zorunluluğu güzeldi bence.
    loto katılmak için cuzi bir miktar yatırılmasını ben de destekliyorum aslında(10 20 dolar mesela). Afrika kitasından az göçen olduğu için afrika kotasının yükseltildiğini okumuştum bir yerlerde. Bu bize eksi.

Genelde insanlar nasılsa başvuralım çıkarsa düşünürüz kafasında. Benim göçen arkadaşım da öyle başvurmuştu, herif 2015te beginner ingilizce ile gitti, bulaşıkçı olarak saati 7 dolara başlamıştı mesela.

• ⭐⭐⭐

@avar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş yürekten temenni ediyorum. Umarım kalkmaz. Hatta bir ara forumda "başvurularda cüzi bir ücret alınsın" diye bir görüş paylaşmıştık bir zamanlar. Bu bütün başvuruları en az %60-70 aşağıya çeker ve gerçekten gidebilecek olanlar, ne istediğini bilenler adım atar demiştik. Halen de savunuyorum açıkçası. Umarım bu sene gerçekten sayılar milyonları bulmaz 🙏

Vakti zamanın bir konuda cüzi bi ücret olsa keşke diye bende söylemiştim ve çok tepki çekmişti. Şuanda tek temennim yüksek bi ücret talep edilmesi. Gitmek için 15-20k dolar gibi gerekliliklerin konuşulduğu bir yer için 500-1k $ arası ödemeyi yapabilmeli bence kişi. Bu fikir için tepki gösterenlere falanda cevap bile yazamam artık bu saatten sonra. Ama 500-1k $ çok diyen kişi nasıl uçak bileti alacak onu bile anlamış değilim ben. İNŞALLAH hatrı sayılır bi ücret kuralı gelir.

(dediğin çok yüksek okadarını bende vermem diyen arkadaşlar için ön cevap. işte sende elen diye istiyorum zaten)

bunu ben her zaman savundum açıkçası 50 dolar bile olsa bence bir meblağ olmalı %40 azalır başvuru, kaybedenlerin parası ülkelerde çocuklara yönelik vakıflara bağışlansa gibi gibi. ama gerçekten sırf başvurmak için başvuranlar ve insanlardan habersiz başvuran firmalar yüzünden gerçekten isteyenler baltalanıyor.

• @sytahmt Evet dogru. Su sekilde de olabilir sadece banka dokumu gosterirz paramiz cebimizde kalabilir. Boyle olmasa bile gercekten isteyen aileler, gencler bu parayi kaybetmeken cikma ihtimali yaninda gocunmaz.

• ⭐⭐⭐

Kaldı 3 ay gibi kısa bi süre Allahım sen konuyu biliyorsun 🙄😅 @sytahmt

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Hocam arkadaş orada yazmış zaten "Gitmek için 15-20k dolar gibi gerekliliklerin konuşulduğu bir yer için 500-1k $ arası ödemeyi yapabilmeli bence kişi." ben niyet okuyucu değilim nereden bilebilirim konunun ne olduğunu? 😃 Ben arkadaşın yazmış olduğu post üzerinden cevap verdim kendisine

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Kaldı 3 ay gibi kısa bi süre Allahım sen konuyu biliyorsun 🙄😅 @sytahmt

Amiiiiin 😃

• ⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@sytahmt Evet dogru. Su sekilde de olabilir sadece banka dokumu gosterirz paramiz cebimizde kalabilir. Boyle olmasa bile gercekten isteyen aileler, gencler bu parayi kaybetmeken cikma ihtimali yaninda gocunmaz.

Olabilir tabii ki bu arada ben para yatırma konusunda arkadaşla hemfikirim bence de başvuru için bi para yatırılmalı ama 1000 dolar da değil yani 😃 50-100 arası bişey olsa bile öylesine başvuran adamlar zaten başvurmaz. Ciddi şekilde başvuru sayısı azalır

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@avar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

bunu ben her zaman savundum açıkçası 50 dolar bile olsa bence bir meblağ olmalı %40 azalır başvuru, kaybedenlerin parası ülkelerde çocuklara yönelik vakıflara bağışlansa gibi gibi. ama gerçekten sırf başvurmak için başvuranlar ve insanlardan habersiz başvuran firmalar yüzünden gerçekten isteyenler baltalanıyor.

Bizim istememizle olmayacak sonuç olarak ama bana kalırsa az para ile hiç para arasında bi fark yok. Alınan parayı nereye harcayacaklarıda bence çok önemli değil. Ama bence şu şekilde olabilir. Alının ücretler kazananlar için harc bedeli vs sayılır. Kazanamazsanız yada kazanmanıza rağmen gitmezseniz para yanar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sonuçlanmayacak bir yazı dizisine tekrar hoşgeldiniz. en az 15 sayfa yazılacak sonuç diğer yazı dizileri gibi ucu açık kalacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |