Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @samuraisamet Gecmis olsun! Oncelikle polis raporu onemli. Hata sizde degilse, agrilariniz icin hastaneye veya doktora gidebilirsiniz. Sizin sadece liability sigortaniz oldugu icin cok fazla saglik masrafina girmenizi tavsiye etmem. Sigortanizin limitleri dusuk olacaktir. Karsi tarafa dava acmak icin mutlaka kaza konusunda uzmanlasmis bir avukat ile gorusun. Ilk gorusme genelde ucretsizdir. Avukat para kokusu alirsa, davayi alir ve yurutur. Aksi halde, liability oldugu icin masraflar size kalabilir. Karsi tarafin sigortasi ile siz iletisime gecmeyin. Birakin, avukat ugrassin!

• @MySea, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

@Anka Gecmis olsun! Full coverage sigortaniz varsa, hata karsi tarafta oldugundan, direk kendi sigortanizla ilerleyin. Hata sizde degilse, zaten sigorta primlerinize etkisi olmaz. Birakin sizin sigortaniz karsi tarafinki ile ugrassin, siz degil!!

Merhaba, benzer bir durumla ben karşılaştım. Karşı tarafın sigortası ile ilerliyoruz ve sigorta şirketi beni arayıp hasar için 850 dolar mı almak istersiniz yoksa yaptırmak mı istersiniz diye sordu. Ben nakit parayı tercih ettim. Bundan sonra yaptırıp yaptırmamak bana kalmış değil mi arkadaşlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM evet dediğin gibi sana ödeme yaparlar ondan sonra ki kısımda sen nasıl hareket edersen et farketmez

• Arkadaşlar merhaba, dün eşimle trafik kazası yaptık rampten highway e bağlanırken sola sinyal verip beklediğim sırada aşırı hızla rampayken arkamızdan gelen başka bir araç arkadan bize çarptı. Sonra da kaçtı. Sağa çektik polisi aradık gelmelerini beklerken bu seferden highwayden gelen araç sol tarafımızı olduğu gibi söktü götürdü. Polis raporunu bekliyoruz ama ondan evvel sigorta ile görüşmeli miyiz ? Nasıl bir yol izlemeliyiz kuralları bağlı olarak yüzde yüz karşı taraflar hatalı ikisi de. Fikirlerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysthehk, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Arkadaşlar merhaba, dün eşimle trafik kazası yaptık rampten highway e bağlanırken sola sinyal verip beklediğim sırada aşırı hızla rampayken arkamızdan gelen başka bir araç arkadan bize çarptı. Sonra da kaçtı. Sağa çektik polisi aradık gelmelerini beklerken bu seferden highwayden gelen araç sol tarafımızı olduğu gibi söktü götürdü. Polis raporunu bekliyoruz ama ondan evvel sigorta ile görüşmeli miyiz ? Nasıl bir yol izlemeliyiz kuralları bağlı olarak yüzde yüz karşı taraflar hatalı ikisi de. Fikirlerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

Karşı tarafın sigorta bilgisi elinizde varsa ve suçunu kabul ediyorsa onun sigortasını arayıp hasar bildirimi yapabilirsiniz. Hangi eyalette olduğunuz da önemli. No-fault bir eyalet ise kimin kusuru olduğunun önemi yok, herkes hasarını kendi sigortası üzerinden karşılar. Anladığım kadarıyla ilk araç kaçmış ancak ikinci araç ile ilgili bir şey dememişsiniz. Çarpan araç sahipleri ile ilgili bir bilgi yoksa mecburen kendi sigorta şirketinize bildireceksiniz.

Bu arada otoyola bağlanırken bekleme yapmamanız gerekir. Rampadan hızlanma şeridine çıkıp yola hemen girmelisiniz. Trafik sıkışıklığı mı vardı acaba, neden durdunuz?

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Arkadaşlar merhaba, dün eşimle trafik kazası yaptık rampten highway e bağlanırken sola sinyal verip beklediğim sırada aşırı hızla rampayken arkamızdan gelen başka bir araç arkadan bize çarptı. Sonra da kaçtı. Sağa çektik polisi aradık gelmelerini beklerken bu seferden highwayden gelen araç sol tarafımızı olduğu gibi söktü götürdü. Polis raporunu bekliyoruz ama ondan evvel sigorta ile görüşmeli miyiz ? Nasıl bir yol izlemeliyiz kuralları bağlı olarak yüzde yüz karşı taraflar hatalı ikisi de. Fikirlerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

Karşı tarafın sigorta bilgisi elinizde varsa ve suçunu kabul ediyorsa onun sigortasını arayıp hasar bildirimi yapabilirsiniz. Hangi eyalette olduğunuz da önemli. No-fault bir eyalet ise kimin kusuru olduğunun önemi yok, herkes hasarını kendi sigortası üzerinden karşılar. Anladığım kadarıyla ilk araç kaçmış ancak ikinci araç ile ilgili bir şey dememişsiniz. Çarpan araç sahipleri ile ilgili bir bilgi yoksa mecburen kendi sigorta şirketinize bildireceksiniz.

Bu arada otoyola bağlanırken bekleme yapmamanız gerekir. Rampadan hızlanma şeridine çıkıp yola hemen girmelisiniz. Trafik sıkışıklığı mı vardı acaba, neden durdunuz?

MA`de yasiyoruz ve ikinci aracin sadece plakasi mevcut bir de fotograflari. Trafik ve araclar surekli ve hizli geldigi icin beklemem gerekti keza daha bir dk olmadan arkadan carpan arac geldi carpti kacti gitti biz de ne oldugumuzu sasirdik.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Oncelikle gecmis olsun! Ayni seyleri bende yazacaktim. Rampadan highway'e girerken bekleme yapilmaz. Normal hizla gidip, highway'e karisirsiniz. Bir fermuar gibi dusunun.

• @MySea, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

@knnrn, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

Oncelikle gecmis olsun! Ayni seyleri bende yazacaktim. Rampadan highway'e girerken bekleme yapilmaz. Normal hizla gidip, highway'e karisirsiniz. Bir fermuar gibi dusunun.

Kesinlikle haklisiniz fakat kendi seridi olmayan rampten cikarken girmem gereken seritte bir suru arac varsa ustlerine cikmam beklenemez sanirim sebeple bekleme yapma mecburiyetinde kaldim ve kaza gerceklesti. tesekkurler.

• @knnrn şerit switch etmem olanaksızdı geçebileceğim lane de yoğunluk vardı zaten sinyal verip bekliyordum arabaları araya girebileceğim bir mesafe olmadığı için. İkinci araçla alakalı sadece plaka bilgimiz var ilki dediğiniz gibi kaçtı ikisi de aynı minvalde araçtı. Polis soruşturuyordu en son hala haber bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: ABD'de Trafik Kazasi Yapmak

MA`de yasiyoruz ve ikinci aracin sadece plakasi mevcut bir de fotograflari. Trafik ve araclar surekli ve hizli geldigi icin beklemem gerekti keza daha bir dk olmadan arkadan carpan arac geldi carpti kacti gitti biz de ne oldugumuzu sasirdik.

MA no-fault state olduğu için kendi sigorta şirketinize bildirmeniz gerekiyor.

• Merhaba, ufak bir kaza geçirdim. Şu andaki sigortam Türk ehliyeti üzerinden yapıldı. Karşı araç tanıdık bir Türk.
    Sorum ise şu: eğer şimdi sigortadan claim edip masrafı karşılarsak, sigortayı yenilediğim zaman Amerikan ehliyetini kullanırsam sigorta rateleri yine de artar mı? Yani sürücü geçmişimde Türk ehliyetiyle yaptığım kaza Amerikan ehliyetiyle alacağım sigortayı etkiler mi? Teşekkürler.

• @kleo Çok geçmiş olsun umarım ciddi bir problem yoktur

• @yunoxxw yok sağ olun, ufak bir şeydi. yalnızca arkadaşın arka tamponda biraz hasar oluştu o kadar.

• @kleo Gecmis Olsun! Evet etkiler. Tum eyaletler National Driver Registry NDR adinda bir sistem kullaniyorlar. Ayni sistem icinde PDPS adinda bir tracker var. Oradan kazalari, ticketlari takip edebilirler.

• Herkese merhaba,

Foruma böyle bir postla dönmek istemezdim.

Dün, eşim ve ailesiyle yolda giderken, benim sürdüğüm araçla bir trafik kazası yaşadık.

Business street’te giderken bir intersection’da kırmızı ışığı görmemem sonucu soldan gelen bir araçla çarpıştık. Benim hızım 15-20’ydi ancak o çok hızlı geldiği için ve birbirbimizi görmediğimiz için biim tamponun tamamını götürdü. Karşı tarafın arabasında da sol ön kapı ve sol ön tampon hasar gördü. Karşı taraf hemen polis çağırdı. Kırmızıda geçtiğimi kabul ettim. Bana kırmızıda geçtiğim için bir ceza ticket’i kestiler. İki tarafa da alkol ve uyuşturucu testi yapılmadı. Anlamadığım şey kaza raporu tutulduysa da bize verilmedi. Bu ticket kaza raporunu kapsıyor mu?

Kötü olan şey şu oldu. Karşı tarafta passenger koltuğunda oturan kadın belinden yaralandı ve hastaneye götürüldü. İlk başta hem medic’ler hem polisler hem de kasayı yapan arabanın şöförü ciddi bir şey olmadığını, zaten belinden hasta olduğunu ve sarsıldığı için tedbir amaçlı hastaneye götürüldüğünü söylediler. Polise başka bir şey yapmamız gerektiğini sorduğumuzda başka bir şeye gerek olmadığını ve sigortayla gerisini halledebileceğimi, cezayı ödemem gerektiğini ve hatayı kabul ediyorsam mahkemeye çıkmama gerek olmadığını söyleyerek olay yerinden uber ile ayrıldık.

Kadını merak ettiğimiz için telefon numaralarımızı karşının şöförüyle paylaştık.

2 saat sonra adam aradı, kadına bedrest verdiklerini xray’lerin çekildiğini durumunun iyi olduğunu söyledi.

Yaklaşık altı saat sonra ise bir text attı. Bedrest olacağından dolayı kadının işinden uzak kalacağını ve kusrumdan dolayı bana dava açacaklarını söylediler.

Gece sabah olmadı arkadaşlar. Şu anda tüm aile depresyondayız sabaha kadar internet araştırması yaptık. Burada hem gece hem resmi tatil olduğu için tek kaynağımız şu an internet.

Bundan sonraki süreçte bizi ne bekliyor?

Biz de avukat tutalım mı, avukatı insurance şirketimizin karşılayacağını gördük.

Hukuki yol başlayacağı için bu durum sicili mi etkileyecek mi?

Şu ande elimde 2 yıllık koşullu evlilik vizesi var. 2 yılın sonunda 10 yıllığa çevirirken bir problem olmasını beklemeli miyim?

Bir hapis cezası beklemeli miyim?

Maddi tazminat dışında bir ceza beklemeli miyim?

Insurance’mız şükür ki var. Karşı tarafın fiziksel hasarini 50 k dolara kadar karsiliyor. 50 bin dolar aşılır mı aşılırsa ne kadar aşılabilir?

Yardımıilarınızı bekliyorum.

İyi günler.

• @ekdodo Cok gecmis olsun!

Oncelikle, yasadiginiz eyalet ve sahip oldugunuz insurance coverage cok onemli.

Keske hatali oldugunuzu hemen kabul etmeseydiniz. Bu gibi durumlarda en iyi yol hatali oldugunuzu polisin onunde acikca ifade etmemektir. Birakin polis karar versin, birakin insurance adjusters karar versinler.

Polis size ticket verdiginden dolayi kaza raporu buyuk ihtimalle aleyhinize olacaktir. Bu raporu eyaletteki ilgili ofisden isteyebilirsiniz. Google dan aratin. Online olarak istek yapabilirsiniz. Tabii ki belli bir fee odemeniz gerekebilir. Size mail yoluyla gonderirler. 1 hafta-10 gun surebilir.

Sizde ve yaninizdakilerde kaza sonucu saglik konusunda bir sorun yoksa, sigortanizi arayip kazayi rapor edin. Konusmaniza cok dikkat edin. Hepsi kayit edilecektir, ileride dava surecinde kullanilacaktir. Online olarak da kazayi rapor edebilirsiniz. Onlar sizi buyuk ihtimalle Pazartesi ararlar.

Eger full coverage varsa, sigorta maddi hasarinizi karsilayacaktir. Sadece liability varsa, cok fazla umutlanmayin!

Karsi tarafin acacagi dava, maddi hasari ve saglik masraflarini birakin sizin sigorta sirketiniz halletsin. Eger sizin coverage yuksekse, herseyi kapsar, buyuk ihtimalle cebinizden para cikmaz ama sigorta premiumlariniz yukselecektir.

Avukat tutmaniza bence gerek yok. Ama bu sadece benim fikrim. Ben bu konuda uzman degilim. Ayrica, tavsiyem, karsi tarafla telefonla falan konusmalariniza da bir son verin! Ileride aleyhinize kullanilabilecek hicbir sey yapmayin!

Trafik kazalarinda hapis cezasi falan olmaz. Size verilen ticket odeme yaparsaniz, hatanizi direk kabul etmis olursunuz. Odeme yapmazsaniz, mahkemede hata bende degil sansiniz olabilirdi ama sanirim zaten kabullenmissiniz.

Kolay gelsin!

• @MySea hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim.

Eyaletimiz ohio. Full coverage ve liability farkını anlayamadık.

Etrafta bizi kırmızıda geçtiğimizi gören tanıklar bir anda ortaya çıkınca bize soru bile sormadılar. Bir de intersection’da kemara vardı.

O zaman bizim tek yapmamız gereken pazartesi günü sigortacının aramasını bekleyip onların halletmesini beklemek olacak.

Çok teşekkürler.

• @ekdodo Ohio no-fault state degil. O yuzden hatali taraf kaza sonrasi tum arac ve saglik masraflarini karsilama durumundadir.

• @caglaror benim de başıma ufak çaplı bir kaza geldi. Karşı taraf kusurlu ve sigorta ile iletişim sürecindeyim. Sigorta da progressive. Yalnız 3 gün sonra Tr’ye döneceğim ve bikaç ay orda kalıcam. Gitmeden yetişmesi lazım. Claim açtıktan sonra birkaç kez telefon ile görüştük ama Tr’ye döndükten sonra gerekli süreci mail ile halledebilir miyim acaba ondan şüpheliyim. Sizin de progressive miş. Hasar tespit ve tazminat ile ilgili süreç mail ile mi ilerledi? Bir de anladığım cash ödenmiş çek şeklinde değil. Çek diye duydum onun merak ettim bi de teyit etmek istedim sizden

• @Feyzaa Gecmis olsun! Progressive sirketiyle hic calismadim ama normalde sigortanin adjuster denilen gorevlisi gelip araci inceleyip, hasar tespit raporu hazirlamissa, gerisi genelde email yoluyla ve online sigorta hesabiniz uzerinden ilerliyor. Bir de Turkiye’ye gitmeden polis raporunu mutlaka almaya calisin. Ve sigorta sirketine iletin.

Benzer Başlıklar

• 17
  • 8
  • 4
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |