Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, öncelikle forumda yeniyim, aramama rağmen ilgili bir konu bulamadığım için açıyorum, eğer daha önce konuya bir açıklık getirildiyse uyarmanızı ve konu linkini bırakmanızı rica ederim.

2018 yılında Work and Travel programı ile Amerika'da bulundum, bu dönemde gezi amacıyla gittiğim Nevada eyaletinin Moapa County bölgesinde bulunan (Area 51 yakınları) çöl ortasındaki bir yolda, yol kenarında bekleyen polisi görmemem sonucu, hız sınırını toleransın 6 mil üzerinde geçmem sebebi ile hız cezası yedim, verilen kağıtta isteğe bağlı olarak eğer cezayı ödemezsem Aralık ayında mahkemeye katılabileceğim yazıyordu ancak o zamana kadar çoktan Türkiye'ye dönmüş olacağımdan duruşmaya katılamadım. Buraya kadar bir sorun yok ancak bir daha ne zaman Amerika'ya geleceğim diyerek 200 dolarlık cezayı da ödemedim ve Türkiye'ye döndüm 🙂

Hayat bu ya, bu sene loto başvurum sonrasında GreenCard kazandım ve gitmek istiyorum.

Bu trafik cezasının green card sürecini olumsuz etkilememesi için ne yapmalıyım?

Başka eyalete gitmem durumunda karşıma çıkmayacağına dair dayanağı olmayan bazı söylemler duydum, doğru mudur?

Cezayı faiziyle beraber ödemeye razıyım yeter ki vize sürecinde herhangi bir sıkıntı çıkmasın 🙂

Ek olarak, Moapa mahkemesinin internet sitesi üzerinden adım soyadım ile görülmüş davayı sorguladığımda davanın kapanmış olduğunu görebiliyorum ancak "CLOSED" yazısı dışında başka herhangi bir detaya ulaşmaya çalıştığımda site hata veriyor, göremiyorum. Konu ile ilgili değerli görüşlerinizi esirgememenizi rica ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker

Suradan durumunuzu kontrol ettiniz mi?
    https://nvcourts.gov/Supreme/How_Do_I/Pay_a_Ticket/

Eger dava kapanmissa saniyorum ki gocmenlik surecinize etki etmez, ama hiz cezalarini odememek ehliyetinizin iptaline veya araba sigorta premium'larinin artmasina neden olur. O nedenle borcunuz olup olmadigini net bir sekilde ogrenip bunu odemeye calismaniz en dogrusu olur diye dusunuyorum 👍

• @crazycells Kontrol ettim, ancak ödeme yapabileceğim bir ekrana çıkamıyorum.

Konu ile ilgili Amerika'da çalışan Türk bir avukattan danışmanlık hizmeti aldım, yüksek ihtimalle karşıma çıkmayacağını söyledi. Eğer çıkarsa artık yapacak bir şey yok 🙂

• Merhaba, daha önce benzer başlık buldum ama sorumun cevabını orda alamadım özür dilerim.

Work And Travel ile bu sene Amerikaya geldim ve NJ ID’isi çıkartmıştım, NJ ID’m ile New Yorkta speeding ticket yedim. Ben Türkiyeye döneceğim ve ceza +200$ bu yüzden ödemek istemiyorum. Bu ceza Türkiyede bana sorun çıkartır mı ? Veya bir gün geri gelmek istersem ne olur ? Court planlamak istediğimde 2023 Ağustosa tarih veriyor, o tarihte zaten burda olamam. Ne gibi bir şey önerirsiniz ? Teşekkür ederim ilginiz için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |