Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells bu durumda gerekli diploma ve yeterli gelire sahipse (ve diger kosullar da saglanirsa tabi) greencard vermemeleri icin bir sebep yok anladigim kadariyla. ABD nin gocmenlerin calismasi ve vergi odemesini istedigini farzettigim icin calismiyor olmasini sorun edeceklerini dusunmustum. Tesekkurler cevabiniz icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@unclesam DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bu durumda gerekli diploma ve yeterli gelire sahipse (ve diger kosullar da saglanirsa tabi) greencard vermemeleri icin bir sebep yok anladigim kadariyla. ABD nin gocmenlerin calismasi ve vergi odemesini istedigini farzettigim icin calismiyor olmasini sorun edeceklerini dusunmustum. Tesekkurler cevabiniz icin

Evet, dediginiz sekilde dusunebilirsiniz.

Dogrudur, ama ailece goc ediyorsunuz, tum aileye bir kisinin bakmasi da kabul edilebilir bir durum. Eger hickimse calismasaydi veya calismayacak olsaydi dediginiz gibi bir sorun cikardi.

• Selam arkadaşlar
    Biraz uzun yazacağım kusura bakmayın. Yaklaşık 10 gün önce ds260'ı submit ettim ancak şimdi kontrol ederken bazı yanlışlar gördüm
    1-Ben şuanda bir üniversitede öğrenciyim ancak daha önce hem lisans hem master diploması aldım...
    Do you have other occupation? Sorusuna "no" dedim...halbuki öğretmenlik meslegim var ama şuanda öğrencilik yapıyorum
    2-katıldığınız eğitim sayısına 3 dedim...lise-lisans-master..
    Ancak şuanda 2.lisansımı okuyorum...daha şubatta diplomamı alacağım icin bitiş tarihi de istediği için 4 demedim...ancak education sayfasında aktif okul bilgilerimi yazdım...3 demem sorun olur mu?
    3-Öğretmenlik yaptığım işlerin altında "bu 2 yıllık eğitim ya da denetim gerektiriyor mu?" kısmına hayır dedim...ancak öğretmenlik 4 yıllık egitim gerektiriyor ve dolayısıyla evet demem gerekiyordu sanırım...
    Yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin-le-gund DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selam arkadaşlar
    Biraz uzun yazacağım kusura bakmayın. Yaklaşık 10 gün önce ds260'ı submit ettim ancak şimdi kontrol ederken bazı yanlışlar gördüm
    1-Ben şuanda bir üniversitede öğrenciyim ancak daha önce hem lisans hem master diploması aldım...
    Do you have other occupation? Sorusuna "no" dedim...halbuki öğretmenlik meslegim var ama şuanda öğrencilik yapıyorum
    2-katıldığınız eğitim sayısına 3 dedim...lise-lisans-master..
    Ancak şuanda 2.lisansımı okuyorum...daha şubatta diplomamı alacağım icin bitiş tarihi de istediği için 4 demedim...ancak education sayfasında aktif okul bilgilerimi yazdım...3 demem sorun olur mu?
    3-Öğretmenlik yaptığım işlerin altında "bu 2 yıllık eğitim ya da denetim gerektiriyor mu?" kısmına hayır dedim...ancak öğretmenlik 4 yıllık egitim gerektiriyor ve dolayısıyla evet demem gerekiyordu sanırım...
    Yardımcı olursanız sevinirim

1. mesleginiz nedir kismina ne yazmistiniz?

2. sorun olmaz.

3. sorun olmaz, bu sekilde kalabilir.

• Öğrenci yazdım...şuan okuyorum
    ama benim öğretmenlik diplomam var ama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin-le-gund DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Öğrenci yazdım...şuan okuyorum
    ama benim öğretmenlik diplomam var ama

Diplomaniz olmasi ogretmenlik yaptiginiz anlamina gelmiyor, o soruya yaptiginiz meslegi yazmalisiniz.

Eger ogretmenlik yapmiyorsaniz oraya ogretmenlik yazmaniza gerek yok.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

ds-260 forumunu dolduruken aklıma takılan yer vardı.

1. ”Highest Level of Education Completed” kısmında hangisini seçmeleyim
      A.High School Diploma
      B.University, No Degree
      Not: Şuanda Kocaeli Üniversitesinde öğrenim görmekteyim. Daha öncede 2012 senesinde Ankara Üniversitesini Hazırlık Sınfını tamamladıktan sonra Bölümüne başlamadan bıraktım.
    2. ”Number of Educational Institutions Attenden” kısmında sayı olarak hangi rakamı girmeliyim.
    3. DV başvuru sırasında ”Some University Courses” işaretledim. bir sıkıntı yaşarmıyım.
    1. B'yi secebilirsiniz. Sizin durumunuzda ikisi de anlayisla karsilanir.
    2. liseyi 1, Kocaeli universitesini 2 olarak sayabilirsiniz. Ankara Universitesi'yle hicbir iliskiniz kalmadiysa ve bitirmeyi de dusunmuyorsaniz yazmaniza gerek yok.
    3. Hayir, sorun olmaz.

• @crazycells ds260 lise,ankara,kocaeli olarak yazıp formu sumbit ettim. güncelleme yapmak için tekrardan açtırayımmı yoksa, görüşme tarihi belli oldukdan sonramı güncelleme yapayım. case numberim 7xxx

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ds260 lise,ankara,kocaeli olarak yazıp formu sumbit ettim. güncelleme yapmak için tekrardan açtırayımmı yoksa, görüşme tarihi belli oldukdan sonramı güncelleme yapayım. case numberim 7xxx

bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok. Degistirmenize gerek yok.

• Ben ds 260 formunu doldururken eski pasaportumu bulamadığımdan onun bilgisini girmemiştir. Şimdi buldum acaba formu güncellemek yerine görüşmede yanımda götürsem olur mu. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ben ds 260 formunu doldururken eski pasaportumu bulamadığımdan onun bilgisini girmemiştir. Şimdi buldum acaba formu güncellemek yerine görüşmede yanımda götürsem olur mu. Teşekkürler

eski pasaport bilgisi nerede soruluyor?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells sanki önceki pasaportlar bilgisi diye birşey hatırlıyorum. Tabi yanlış hatırlıyor olabilirim. Ds 260 formu dolduralım neredeyse 3 ay oldu:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammetnzr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ben ds260 submit ettim fakat seneye evlenme ihtimalim var, sonra formu actirip guncelleyebilir miyim? tabi ki sıranın 29K gelmeside muamma bu seneki gibi.

Evlendikten sonra esinizi dosyaniza ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sanki önceki pasaportlar bilgisi diye birşey hatırlıyorum. Tabi yanlış hatırlıyor olabilirim. Ds 260 formu dolduralım neredeyse 3 ay oldu:)

ben soruyu hatirlayamadim 🙂

• @crazycells siz hatırlamıyorsanız yoktur o zaman 🙂

• @crazycells Merhaba. Yine rahatsiz ediyorum.Kusura bakmayın. Egitim bilgileriniyazdigimda. Lise fen lisesi oldugu icin Academic yazdim. Universite bilgilerini yazdigimda ise Ankara Universitesindeki bilgilerini girerken Course of Study kismina divinity diploma kismina NONE yazdim. Kocaeli universitesi Bilgilerini yazdigimda Course Of Study kismina Mechanical Engineering yazdim. Diploma kismina NONE YET yazmistim. YAZDIKLARIM dogrumudur yoksa. Ilahiyat icin ne demeliyim. Mechanical Engineering kismina Bacholer of Science yazmalimiyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells siz hatırlamıyorsanız yoktur o zaman 🙂

yok estagfurullah 🙂 formlari karistiriyor da olabilirim. Gecmis ABD vizelerinin bilgilerinin soruldugu sorular hatirliyorum ama pasaportu hatirlayamadim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba. Yine rahatsiz ediyorum.Kusura bakmayın. Egitim bilgileriniyazdigimda. Lise fen lisesi oldugu icin Academic yazdim. Universite bilgilerini yazdigimda ise Ankara Universitesindeki bilgilerini girerken Course of Study kismina divinity(ilahiyat fakultesi oldugundan) diploma kismina NONE yazdim. Kocaeli universitesi Bilgilerini yazdigimda Course Of Study kismina Mechanical Engineering yazdim. Diploma kismina NONE YET yazmistim. YAZDIKLARIM dogrumudur yoksa. Ilahiyat icin ne demeliyim. Mechanical Engineering kismina Bacholer of Science yazmalimiyim.

hayir, degistirmenize gerek yok. Bence hepsini dogru yazmissiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

50

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |