Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @pistolstar hocam şuan ikametim istanbulda gözüküyor ama izmirde yaşıyorum. yarın gidip değiştirsem direk kayda girerse öyle onaylayayım diyorum? bu şekilde uygun mu sizce? çünkü resmi ikametgahım e devlette istanbul halen ama izmirde yaşıyorum.

• @Muhtaradana merhabalar benim de üniversitem devam ediyor şuan, aynı şekilde mesela bugün vereceğim o yüzden 8 mayıs 2022 mi yazmam lazım? sağlıklı bir hareket mi bu yanlış beyan vs gibi olmuyor değil mi?

• @emreaydıner günün her saati farklı tarayıcıdan sürekli ulaşmaya çalışın, birde vize sürecinizi imzaniza taşıyın lütfen

• @vecihi okulu yazın

• @mrkmrtn öncelikle vize sürecinizi imzaniza taşıyın. Süreci anlamak için bu başlığın ilk 3 iletisini dikkatlice okumalısınız.

• @Anıl-Elmastaşı formu submit edeceğiniz tarihin bir gün öncesini yazın lütfen

• @Sabrina evet

• @aytug-aykut sıkıntı yok bu başlığın ilk iletisindeki ds260 form doldurma belgesinde anlatıldığı gibi "hala devam
    ediyorsanız gunumuzun tarihin yazabilirsiniz."
    ya da bir gün öncesini, forum kaynaklarını kullananan binlerce kişi sorunsuz vizesini aldı, sıkıntı yok

• Arkadaşlar gece müsaitlik yakalayınca neredeyse formu bitirdim, onaylamadan önce artık son sorularım kaldı. Süreçteki yardımlarınız için çok teşekkürler.
    1- şimdiki ve sonraki adresler kısmında önce gap uyarısı aldım. sonra listeyi "present adress"e şuanki adresimi yazdım. (ikametgah farklı ancak sitede nerede oturuyorsanız orayı yazın demiştiniz sorun olmaz değil mi) Ardından alttan 16 yaşından sonra iki kademe daha ekleyip arada kaldığım 1 senelik istanbul adresini (e devletteki ikametgahım) sonra tekrar present adress'imi yazdım. hata vermedi ve kabul etti bu işlem doğru mu?

2- mailing kısmında arkadaşımın amerikadaki evi ve posta adresi farklı. yani eve çok yakın bir posta kutusunu seçmişler kilitli olarak postaları oraya gidiyormuş o yüzden bana iki adres attı. ben mailing address seçeneğine yes dedim. permanent adress 'e abd'de kalacağımız yer olduğu için arkadaşımın evinin adresini girdim. mailing adress'e no diyip arkadaşımın mailbox adresini yazdım doğru mudur?

3- daha önce work and travel'a gittim amerikaya. bize alien registration number verildi mi? böyle bir seçenecek var emin olamadım hayır dedim. bilginiz var mı?

4- şuanki işime student yazdım 2 hafta önce işimden ayrılmıştım. okulla birlikte sigortalı çalışıyor olmak ek bir avantaj sağlar mı? şirketle konuşabilirim.

5- medical and health kısmındaki 2.aşı sorusu covid aşısından mı bahsediyor. tam pfizer aşılı biri olarak ben bunu evet işaretledim doğru mudur?

6- son aşamada work and travel dolayısıyla elimde ssn var, buradan yenilenmesini talep edebiliyor muyum?

arkadaşlar çok teşekkürler yardımlarınız için artık son sorularım bunlar kaldı. bu soruları da cevapladığınızda onaylayıp gönderebileceğim formumu. gerçekten çok çok teşekkür ederim hepinize iyi ki böyle bir site kurulmuş.

• soru biraz saçma gelirse kusura bakmayın. hata yapmamak için soruyorum.
    ds-260 ı sadece kazanan dolduracak ve doldururken eş ve çocuk bilgilerini sisteme girecek.
    yani green card çıkmayan eş ve çocuklar ayrı ayrı sisteme giriş yapıp ds-260 ı doldurmayacak değil mi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   sanaldeniz sanaldeniz 

• @frodo_2023 ayrı ayrı dolduracak

• Değerli adminler dün sabah Telegram grubuna katılmak üzere gerekli bilgileri doldurup sizlere gönderdim. CarLukas kullanıcı adıyla. Lütfen kontrol edebilir misiniz.

• @Muhtaradana Tamamdır teşekkür ederim

• @frodo_2023, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

soru biraz saçma gelirse kusura bakmayın. hata yapmamak için soruyorum.
    ds-260 ı sadece kazanan dolduracak ve doldururken eş ve çocuk bilgilerini sisteme girecek.
    yani green card çıkmayan eş ve çocuklar ayrı ayrı sisteme giriş yapıp ds-260 ı doldurmayacak değil mi.

ceac.gov sitesine girince anlayacaksınız.Orada isimleri göreceksiniz

• Merhabalar günaydınlar, Amerika'daki tanıdığımız adres olarak restorantının adresini verdi. DS-260'a bu adresi yazmamın herhangi bir mahsuru olur mu ? Ev adresi mi olmak zorunda? Teşekkürler

• Yasaklı

@Carl is adresi de olur, virtual adres alarak da problemi cozmus olursunuz.

• Katrilyon dolarlık ülkenin yaptığı sitenin altyapısına bak. 2009 model öss sitesinin altyapısı gibi

• Ds260 doldurmak için İngilizce bilmeyen arkadaşlar, Chrome kullanırsanız, ds260 formu açık iken mausa sağ tıklayıp Türkçe diline çevir derseniz, sayfayı tamamen Türkçe ye çevirir. Takıldığıniz sorular varsa, Google de soruyu ingilizce aratın ama metnin başına yesilkart forum yazın, büyük ihtimalle cevabı bulacaksınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eminonal çok eski hesaplarsa belirtmeniz gerek yok.
    sadece aktif olanları bildirmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vecihi bu süre 1 yıl ve üzeri olacaksa oradan "Police Report" almanız da gerekecek.
    bunu lütfen unutmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |