Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goodluck çok teşekkür ederim. Bugün kediyle ilgili süreci ayrıntılı yazacağım evcil hayvanlarla ilgili başlığa 🙂

• Arkadaşlar gc ile jfk den ilk girişiöi yapacağım işlemleri hızlı yürütmek konusunda önerileri olanlar var mıdır???

• @maranty Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Arkadaşlar gc ile jfk den ilk girişiöi yapacağım işlemleri hızlı yürütmek konusunda önerileri olanlar var mıdır???

Çoluk çocuk var mı? Varsa rahat ol görünürde kal öne alırlar işlerin kolay olur. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Arkadaşlar gc ile jfk den ilk girişiöi yapacağım işlemleri hızlı yürütmek konusunda önerileri olanlar var mıdır???

Eger mumkunse ucaktan ilk inenlerden biri olmaya calisin. Sizi siralarda one gecirir, tum ucagi beklemek zorunda kalmazsiniz. JFK'ye ineceginiz saate ve terminale gore onunuzde 1000 kisi de olabilir, 10 kisi de...

• @crazycells vallahi çok rahattı önümde 10 kişi vardı :)) ve işlemler 10 daka sürdü rahatça girdim..

• @schadow Houston'da hangi bölgesiniz? İlk gidince kalacak yer sorununu nasıl çözdünüz?

• @entelman Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@schadow Houston'da hangi bölgesiniz? İlk gidince kalacak yer sorununu nasıl çözdünüz?

Ben ilk 1 haftalık otel ayarlamıştım. Sonra @semavi ev aldığı için oturduğu apartmanı ayarladı sağolsun. Oteli iptal edip 30 gün civarı apartman kompleksinde kaldım. Sonra facebookta kiralık ev ilanı gördüm. Aradım pazarlık vs şimdi orada oturuyorum. Apartman kompleksi tutmak çok zor ilk başta. Bizden 2000 depozit istedi bazıları, çoğu maaş çeki, ssn olmadığından vermedi
    @semavi advanir milan’a bir aileyi yerleştirdi. 30 gün kaldım çok güzel bi site. Kendisine ulaşın yardımcı olur, daha önce orada oturduğundan arası iyi.

• Vakit ve imkan olursa yine yardımcı olmaya çalışırım yönlendirme hususunda...

• Merhabalar ben de 28 ağustos 2018'de göçmen vizesiyle ilk girişi yaptım.Görevli fazla soru sormadı belki de ingilizcemin yetersizliğinden.Sarı zarfı aldı,Cd'yi uzattım almadı,daha sonra pasaporta 28 ağustos 2018 yazlı bir damga bastı.Ben de 20 eylülde türkiyeye döneceğim okul dolayısyla green card daha gelmedi gelince abimin evine gelecek.Sorum şu haziranda okulum biteceği için amerikaya geleceğim tekrardan green card elime geçmezse o damga yeterli olur mu 1 yıllık süresi var çünkü diyorlar.yani yaklaşık 8 ay türkiyede kalacağım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurullah Evet, yeterli olur. Ancak aktarmalı uçuş yapmamanız gerekecek, çünkü damga sadece ABD'yi ilgilendiren bir şey, diğer ülkeler sizi vizesi olmadan gitmeye çalışan biri olarak görecek.

• @knnrn Sağolun Kenan Bey ben de Türkiye'de hemşirelik okuyorum 1 sene kalmış okulumu bitirip öyle abd'ye dönücem daha öncede size mail atmıştım transfer hakkında yardımlarınız için sağolun

• Newyork için Lokasyon olarak ters kalmayanlara Newark havalanını tavsiye ediyorum, daha hızlı ve memurlar daha ilgili ve nazik

• ⭐⭐

ABD'ye ilk girişi yapıp Türkiye'ye bir süreliğine geri döndükten sonra green card belirttiğimiz ABD adresine postalanacak umarım. Ve biz bu posta geldiğinde muhtemelen ABD'de olmayacağız. Bu adresteki kişinin kartı bize postayla, kargoyla Türkiye'ye göndermesi sizce güvenli olur mu? Bu anlamda güvenli bir posta/kargo metodu var mı? Yoksa posta işine hiç girme, 1 yıl boyunca pasaporttaki damgayı kullan, kartı elden teslim al mı dersiniz?

SSN'nin de yine ilk giriş sonrası adrese gönderilmesi söz konusu. Bunun için nasıl bir yol izlemeli? Zarf açılmadan başka bir zarf içinde doğrudan bize kargolansa mesela gizliliği de korumak açısından mantıklı olur mu?

• Kargo işi her zaman riskli, ben benzer bir durumdayken güvenilir bir kişiye türkiye’ye gelirken yanında getirmesini rica ettim, akrabamızın yakın bir dostuydu, istanbul’da havalimanında karşılayıp kartları teslim aldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

ABD'ye ilk girişi yapıp Türkiye'ye bir süreliğine geri döndükten sonra green card belirttiğimiz ABD adresine postalanacak umarım. Ve biz bu posta geldiğinde muhtemelen ABD'de olmayacağız. Bu adresteki kişinin kartı bize postayla, kargoyla Türkiye'ye göndermesi sizce güvenli olur mu? Bu anlamda güvenli bir posta/kargo metodu var mı? Yoksa posta işine hiç girme, 1 yıl boyunca pasaporttaki damgayı kullan, kartı elden teslim al mı dersiniz?

SSN'nin de yine ilk giriş sonrası adrese gönderilmesi söz konusu. Bunun için nasıl bir yol izlemeli? Zarf açılmadan başka bir zarf içinde doğrudan bize kargolansa mesela gizliliği de korumak açısından mantıklı olur mu?

Hicbir posta yontemi %100 ulasacagini garanti edemez sonucta 🙂 esya kaybolma orani oldukca dusuktur ama %0 degildir. Siz kendi riskinize gore hareket edebilirsiniz.
    Sayin @Anka nin dedigi gibi yapmak daha garanti olur.

• @fbazer merhabalar , ne zaman onay maili almştınz , yani onay mailiyle , mülakat tarihi maili arası ne kadar zaman almıştı

• @sayal merhbalar , onay mailiyle , mulakat tarihi belli olduğu mail arası ne kadar sürmüştü ?

• Arkadaşlar,
    2 Kasım 2018 da Mülakat ım var ve İnşallah Vizemi alacağım.
    Bu durumda 6 aylık süre nisan 2019 da bitiyor.
    Ailecek 4 kişi 15 tatilde 20 Ocak 2019 da ilk girişimizi yapıp 10 gün kalıp hep birlikte döneceğiz. İlk girişimizi yapmış olacağız.
    Sonrasında ben iş aramak için tek başıma abd ye gideceğim. (iş/ev/SSN/GC vs yi halledeceğim)
    haziran veya temmuzda da TR ye dönüp ailemi götüreceğim.

Bu senaryo giriş ve çıkışlar, mevzuat açısından uygun mudur?
    Böyle yapamazsın denilebilecek bir durum var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan Sıkıntı olacak bir durum görünmüyor. Şu konuyu ilk mesajdan itibaren okuyun: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• ⭐⭐

Teşekkürler Sn @crazycells .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |