Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG Merhaba 🙂 Benim şu an en merak ettiğim şey şu. İnşallah kazandığımda başta Amerika'ya temelli gitmek yerine greencard alıp dönmek istiyoruz. 1 yıl sonra gitmek istiyoruz. Böyle bir şey mümkün mü acaba?

İlk aşamayı 1 yıla çıkarabilirsiniz. Vizeniz basıldıktan sonra sağlık muayenizin son tarihine yakın bir aralıkta giderseniz 6 ay kadar burada zaman geçimiş olursunuz. 1 kaç gün içinde işlemlerinizi başlatıp geri döndüğünüzde tekrar dönmek için bir 6 ayınız daha olur. Bu şekilde 1 seneyi burada geçirmiş olursunuz ancak; bunun dışına çıkmanızı tavsiye etmiyorlar. Sorun yaşayabilirsiniz. 2. Bir dönüş problem yaratabilir.

Veya ilk gidişinizde 2-3 ayı orada geçirmeyi göze alarak (bekleme süreci) re entry permit e başvurup 2 sene izin alabilirsiniz eğer geçerli bir sebebiniz varsa.

@mikael Sanırım sorunuzun cevabını vermiş oldum.

• @sonar hayır abi, şu anda ABD'de saat ortalama 08:00 ve orada saat 12:00'da açıklanacak. Sen yap hesabını

• ⭐⭐

@Ping-PONG evet teşekkürler

• Son 4 saat...

• @Don-t-Worry-Be-Happy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Lutfen greencard cikanlar sevinclerini doya doya yasasinlar. Etraflarinda olmaz yapamazsin edemezsin diyen varsa hiiiiic dinlemesinler, morallerini bozmasinlar. Bol sans!

Haklısınız ama kazanamayan arkadaşlar üzülürken kazanan arkadaşların sevinçlerini abartmadan foruma yansıtmalarının uygun olacağını düşünüyorum.

• ⭐⭐

@dilmel orada 40 gun yazarkenki donen muhabbetleri hatirliyorum, insallah kalbi temiz iyi insanlarin hepsine cikar....

• Yasaklı

@sonar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG 2 sene izin veriyorlar mıymış? Ben 2 kere 1 yıl izin alabiliyoruz diye biliyordum.

Ben resmi yazılarda 2 sene olarak gördüğüm için bu şekilde cevaplarım. Yanlışım olduğunu düşünmüyorum ama aksi bir durum varsa zaten bir uyarı gelir arkadaşlarımızdan.

Daha doğrusu tek başvuruda 2 yıl olabilir. 2 yıla kadar alınabilir. 1+1 olmak zorunda değil. Sizin sebebinize bağlı bir durum.

Bu arada re-entry permit in net bir standardı yok.
    Zorunlu askerlik
    Okul
    Sağlık sorunu
    Bakmakla yükümlü olduğunuz bir aile üyesinin taşınamaması
    Gibi çok fazla sebepten başvuru yapılabilir. Bunu en iyi kişinin kendisi şekillendirebilir.

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Sipahi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese Merhaba,

Heyecan dorukta tabi hepimizde. Umarım en çok isteyenlere ve ihtiyacı olanlara çıkar. Kazanamayanların vebali kazanıp da gitmeyen, şartlara düzgün bakmadan katıldığı için ret olanların boynunda kalıyor.

Böyle durumlarda zaman çok yavaş aktığı için ben de kendi hikayemi ve çekilişe katılma motivasyonumu yazmak istedim.

Ben işim gereği 2010 yılında B1/B2 vizesi aldığımdan beri düzenli olarak ABD'ye seyahat ediyordum. Toplam giriş/çıkışım 15'i bulmuştur. Ağırlıkla California seyahatlerim oldu. Ayrıca Georgia, Tennessee, Nevada eyaletlerinde de bulundum. En son 2020 Ocak ayında pandemi sebebiyle kısıtlamalar başlamadan hemen önce oradaydım. Pandemi sürecinde vizem bittiği için mülakatsız yenileme yaptım. Şu anda 2031'e kadar geçerli B1/B2 vizesi sahibiyim.

İtiraf etmem gerekirse ABD’ye ilk seyahatimde çok büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. Otobüs duraklarında yatan evsizler, (affedersiniz) sidik kokan ünlü Hollywood Sunset Bulvarı, junkielerin kullandığı toplu taşıma, insanların sizi cebinizdeki paraya göre değerlendirildiği sahte yüzleri ile koskocaman bir hayal kırıklığıydı.

Ancak yıllar içerisinde gide gele algılamayı becerebildiğim kadarı ile olumsuz gördüğüm her şeyin arkasında sebepler olduğunu ve aslında dürüst, vergisini veren ve topluma katkı sağlayan vatandaşların hayatlarının en üst düzeyde yaşamasını sağlamak için bilinçli tercihler olduğunu gördüm.

Benim anladığım kadarıyla ABD dürüstlük ve çalışkanlık üzerine kurulmuş ve başarılı olmuş bir ülke. Ancak zaman içerisinde bu dürüstlükten faydalanmaya çalışan kurnazlara ve tembellere karşı kendi koruma reflekslerini geliştirmişler. Dolayısıyla toplum kaynaklarından mümkün olan en azını sisteme katkısı olmayan asalaklara harcıyorlar ve bu sayede kendi hayatlarını da olabilecek en üst düzeyde yaşıyorlar. Ayrıca bu refleksler devletlerinin de çok güçlü olmasını sağlıyor.
    Bizim ülkemiz ise maalesef bu durumun tam zıttı olarak karşımıza çıkıyor. Kurnaz ve tembellerin sistemi köküne kadar sömürdüğü, dürüst ve namuslu insanların enayi haline getirildiği çarpık bir toplum olduk. Bunun sonucu olarak da kurnazlık yapmadan, başkasının hakkına girmeden yaşamaya çalışan herkes olması gerekenden çok daha zor bir hayat yaşamak zorunda kalıyor.

Burada gördüğüm tüm isyan ve serzenişlerin temelinin de bu konuya bağlı olduğunu düşünüyorum. Maalesef etik değerleri olmayan ve en az kendi kadar toplumun faydasını düşünmeyen insanlardan oluşan (kurnazlar cumhuriyeti) toplumların hepsinin ortak sorunu bu ve asla sürdürülebilir değil.
    Ben artık bu düzen içerisinde var olmaya çalışmaktan çok yorulduğum ve evladımın bu bataklıkta bocalamak yerine emeğinin karşılığını çakallık yapmak zorunda olmadan elde edebildiği bir hayat yaşaması için bu çekilişe katıldım. 45 yaşındayım ve benim için orada düzen kurmak asla kolay olmayacak. Ama ben buna hazırım çünkü mükafatı büyük. Umarım kazanarak yasal bir çalışma izniyle ABD’ye girme şansına erişirim.

Herkese bol şans.

Elinize sağlık.

• @celica hocam düşünüyorum da belki de burada yazan kimseye (kimse dediğim çok çok az) çıkmayacak ve başvurup sonra da bu kadar düşünmeyen birine çıkacak ve foruma bugün kayıt olacak.

Tabii bu duruma dediğim bir şey yok. Sadece düşünüyorum. Dediğiniz doğru; gerçekten gitme niyeti olan iyi niyetli kimselere çıkar inşallah.

• Başvurduğum ilk günden beri bana çıkacak hissi vardı fakat bugün tam tersi kesin çıkmayacak gibi hissediyorum sizde de böyle oldu mu ?

• ⭐⭐⭐

Hadi bakalım madem totem yapıyoruz. Saçma bile olsa hepsini tek tek cevaplamaya çalışalım🙃 Ne kadar sorunuz varsa yönlendirin, forumun gediklileri olarak cevaplayalım. 🙃

Like lamayı da unutmazsanız seviniriz 😂

Tekim, sapım ama ABD araba hayalim minivan. Çok mu saçma?

Şu an için "Kia Carnival"

• Arkadaşlar 2007 öncesi oturduğum adresleri bulamıyorum e devlet üzerinde bu ula ilgili bilgi verebilecek bir arkadaş var mı.
    Yani öncesini doldurmasak sıkıntı olurmu ya da ulaşabileceğimiz bir yöntem varmidir

• @efes22, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Don-t-Worry-Be-Happy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Lutfen greencard cikanlar sevinclerini doya doya yasasinlar. Etraflarinda olmaz yapamazsin edemezsin diyen varsa hiiiiic dinlemesinler, morallerini bozmasinlar. Bol sans!

Haklısınız ama kazanamayan arkadaşlar üzülürken kazanan arkadaşların sevinçlerini abartmadan foruma yansıtmalarının uygun olacağını düşünüyorum.

Bence abartsinlar cossunlar. ‘Oh nasil da size cikmadi bize cikti’ deyip dil cikartmadiklari surece sorun yok😂

• Yasaklı

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hadi bakalım madem totem yapıyoruz. Saçma bile olsa hepsini tek tek cevaplamaya çalışalım🙃 Ne kadar sorunuz varsa yönlendirin, forumun gediklileri olarak cevaplayalım. 🙃

Tekim, sapım ama ABD araba hayalim minivan. Çok mu saçma?

Şu an için "Kia Carnival"

Neden saçma olsun. Benimde hayalim lincoln 🙃
    Yoku yukarıdan görmeyi ve büyüm araçları severim.

• Yasaklı

@sonar Sayın @crazycells in ilgili başlıktaki paylaşımından alıntıdır.

Re-entry permit genelde 2 yilligina verilir (son 5 yilin 4 yildan fazlasini ABD disinda gecirdiyseniz max. 1 yilligina verilir) son gunune kadar ABD'ye giris cikis icin kullanilabilir (1'den fazla kez kullanabilirsiniz)

Re-entry permit'ler uzatilamaz ama birden fazla kez basvuru yapabilirsiniz. Halihazirda gecerli ve suresi dolmamis bir re-entry permitiniz varsa, yeni bir basvuru yapamazsiniz.

• ⭐⭐

@dilmel eksi sozlukte biraz green card basligini okudum. adamlar trol degilse vay bizim halimize story atmak icin kaydoldum cikarsa gitmem, gavurun topragina gondermedigimiz 1 kisi 1 kisidir ciksa bile gitmem diyenler filan...

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bankada kaç dolarkfjslsdkdjdls şaka şaka. Abd’ye Taşınınca küçük çocuklar eski evlerini ülkelerini özlüyor mu? Kolayca alışmaları için ne yapmak lazım?

• Kalabalık buralar 🗽 Heyecanlanmayan var mı 🗽

• Çok açık ve net.. Bu geceden itibaren eşyaları satmaya başlicam 😂🗽

• ⭐⭐

Arkadaşlar forumdan sizce kime çıkacak hiç hissetiğiniz varmı şu arkadaşa çıkacak bugün gibisinden?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

212

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |