Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 tşk ederim. Önemli bi karar verecez

• @serkanist aynen vallahi billahi

• ⭐⭐⭐

Aile yüzünden gitmekten vazgeçecek kadar emin olmayan Greencard hakkını yakacak olan varsa umarım en hayırlısı olup onlara başından çıkmaz böylece kimseninde şansına girmemiş olurlar.

Aileyi hazırlamak konusunda biraz üzücü olacak ama gaddar olmanız gerekicek, bu süreçte biraz eski kafalı olabiliyorlar aileler maalesef hele birde işiniz varsa siz mutlu olmasanız kendinizi geçindirebiliyorsanız aileler biraz daha şükredin kafasında olabiliyorlar. Ama siz gitmeyi kafaya koyduğunuzu bunu onlar istesede istemesede gerçekleştireceğiniz iyi bir şekilde empoze etmeniz gerekiyor. Siz gittikden sonra zaten 1 sene bile geçmeden sizin orada daha mutlu olduğunuzu görüp onlarda bu sefer iyi ki diyorlar.

Greencard olarak değil ama benzer bir tepkiyi 1 seneliğine SanFranciscoya çalışmaya ve yaşamaya giderken yaşadım engel olmadılar asla tabii ama giderken çok üzüldü özellikle annem 1ay geçmeden telefonda konuştukça orada ne kadar mutlu olduğumu görünce üzülmekten çok keşke kalabilsen bir yolu olsa vs demeye başladı 🙂

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Hakkında hayırlısı olsun demişlerdi

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Hakkında hayırlısı olsun demişlerdi

Annemin şu olgunluğa gelmesi için dua ediyorum 🙏🏻 😅

• ⭐⭐⭐

Ailemizden çok önce kendi tepkimden bahsedeyim gün boyu ben heyecanla beklerken nişanlım eski fotoğraflarımızı kullandığımız için baştan eleneceğimizi düşünerek hiç ümidi yoktu hatta o saatte yakın biraz uzanıcam diye içeri odaya yatmaya gitti.Ben saat 19a doğru önce conf numberlarımızı bulup ardından baksam mı bakmasam mı düşüncesindeydim daha önceki senelerden tecrübe olarak o anki yoğunluktan kontrol edemeyeceğimi gece bakmayı düşünüyordum ama dayanamdım ve şansımı bir deneyeyim dedim.Öncelikle kendi başvuru mu kontrol ettim ve her sene olduğu gibi yine hnbs ile karşılaştım emin olmak için bir tekrar kontrol daha ettim.Emin olduktan sonra nişanlımınkini kontrol etmek için sayfayı yeniledim bilgileri girip entrye bastıkdan sonra bir anda farklı bir ekran çıktı karşıma daha önce hiç görmemiştim seçilme ekranının nasıl olduğunu ilk bir şaşırdım yanlış bir şey mi girdim hata bildirimimi acaba diye düşündüm 🙂 ardından okumaya başlayınca bir anda has been selected yazısını görünce şoka girdim napcağımı şaşırdım bağırsam mı seslensem mi nasıl haber versem diye. Nişanlımın annesi salondaydı ona döndüm yüzümde bir gülümseme var ama bir şey diyemiyorum.Sonra Gc talihlisi olduğunu sevindim ve ekran görüntüsünü alıp nişanlıma attım odadan çıkıp gelişi ve fake mi bu dalga mı geçiyorsun diyerek bir inanmadı ilk başta ekranı gösterene kadar.O anki şokla sadece heyecandan bir titreme ve ne yapacağını bilememe durumu oluştu ikimizdede.Mevcut J1 ile gitme durumumuz olduğu için nasıl olcak acaba düşüncesine girdik sevinçle birlikte bir karamsarlık anlayacağınız.

Aileler kısmına gelince hepsi çok sevindi mutlu oldu tabii ki bizim için ne kadar istediğimizi başından beri biliyorlardı

• Kazanmış biri değilim ancak bu sene ilk defa başvuracağımı, ailemle paylaştığımda ailemdeki herkes son derece olumlu ve destekleyici bir konuşma yaptı. Muhtemel çıkması durumunda da ellerinden gelen maddi/manevi desteği sonuna kadar yapacaklarını belirttiler. Burada kurmuş olduğum işletmemi de kendilerine gözüm arkada kalmadan bırakacağımı belirttim bu konuda da destek gördüm. Tek gayelerinin çocuklarının geleceklerini huzur ve refah içinde yaşamaları için ellerinden geleni yapacakları belirttiler. Bu sene benimle birlikte ailemden birçok kişiye bu fırsatın artık zamanı geldiği ve bir şekilde şanslarını zorlamaları gerektiğini belirttim çoğu da olumlu yanaştı.

• Kazanınca tepkilerinin ne olacağını bilmiyorum ama 2022 yılında eşimle irlandaya ankara anlaşması ile gitmeyi düşündük süreç şu şekilde olacaktı dil okulu ile gidecektik başta daha sonra orada kalacaktık irlanda ile türkiye arasındaki anlaşma gereği eğer bir türk vatandaşı orada 1 yıl kesintisiz aynı işyerinde çalışırsa oturum izni veriliyor eğer 3yılı aynı işyeri kalan 2 yılıda herhangi bir işyerinde toplam 5 yıl çalışırsa vatandaşlık veriliyordu türkiyeden gitmek için bizim için güzel bir fırsattı ve iyice araştırdık okul + ulaşım + konaklama bize 12000 euro yeterli bir rakamdı ve bu rakam bizde vardı sürece başladık danışmanla randevu ayarladım okulu buldum ailelere söyleme kararı aldık herşey hazırdı eşim ailesine söyledi onlar siz bilirsiniz dedi gün geldi ben ailemesöyleyeceğim haftasonuydu pazartesi danışmanla randevu vardı annemlere konuyu açtık annemin başından kaynar sular döküldü gibi oldu ağlamaya başladı ben 60 yaşına geldim zaten ne kaldı ömrüm ben sizsiz yapmam demeye başladı neyse sakinleştirdim eve geçtik gece telefon çaldı ablam arıyor annem ağlıyor hıçkıra hıçkıra aradım yarım saat sonra anne nasılsın iyimisin işte gitme sebeplerini anlattım dedim siz babamla çalışarak bize iki ev sahibi oldunuz benim eşimle aylık 20 bin kazanıyorum kredi dahi ev alamam çocuklarıma gelecek sunamam aç kalmam açıkta kalmam ama çocuklarıma gelecek bırakamam siz bizler için en iyisini istediniz senelerce çalıştrınız 50 yaşına kadar çalıştın ben bir ömür çalışsaamda yapmam bliyorsun dedim evet dedi o zman hakkımızda hayırlısı iste daha danışmana gitmedik dedim belki olmayacak biz önceden paylaşalım dedik belki kafamıza yatmayacak dedik gece rahatlattım sabah ablama anlatmış kubilay işi olamayacak ben rüyamda gördüm demiş ablam bize söylüyor güldüm annem ne zaman kafasına birşey taksa rüyasında görür 🙂

Danışmana gittik bana vize çıkacağını çok kolay olduğunu eşimede çıkacağını ama ikinize aynı andaçıkmaz göçmen olursunuz yada sen gidersen eşin arkadan vize alırsa öğrenci vizesi gelmesi zor riskli aynı anda deneyelim çıkmazsa gitmeszsin dedi denemek için o zman tl karşılığı 20bin tl di buda bize mantıklı gelmedi gidip aile birleşim alırız dedik o süreçte iralanda için çok zormuş dedik olmayacak anneme geldim söyledim ben rüyamda görmüştüm dedi bana sarıldı

şimdi 2024 green card başvurdum bu süreçte vizem pasaport basılana kadar haber vermeyeceğim çünkü yine kafasına takılacak 🙂

• ⭐⭐

Bir oğlum var. Yalnız kalmak pahasına oğlumun kazanmasını çok istiyordum. İkinci başvurusu idi. 7 Mayıs 2022 saat 19'a telefonuma not koymuştum. Not bildirimi gelince hemen siteye girdim, odasında olan oğluma seslendim çabuk şifrenle yanıma gel diye. Baktık ve has been selected yazısını görünce sevinçle birbirimize sarıldık. İlk şaşkınlığı attıktan sonra oğlum bu siteyi buldu. DS260 ı doldurup yolladı. Daha sonra ben de üye olup bu forumda çok şey öğrendim. Burası müthiş bir platform. Kuranlardan Allah razı olsun. Adminler üyeler herkes hiç bir karşılık beklemeden yardımcı oluyor.
    Bu arada ben de 2024 için başvuru yaptım.
    Eşimi, oğlum çok küçükken kaybettik tek başıma büyüttüm okuttum. Mühendis oldu. Çok gururluyum. Bütün isteğim oğlumun güzel bir hayat kurması.
    Kendimi düşünürsem ona haksızlık etmiş olurum.
    Biz ebeveynler evlatlarımız bize baksın diye düşünmemeliyiz. Onun bir hayatı var. Geleceği önemli. Çocuğum ne kadar çok mutlu ise ben ondan daha çok mutlu olurum.
    Bana GC çıkmazsa sık sık gider hasret gideririm, inşallah çıkar bu arada🙏
    Benim gibi bir anne kolay kolay bulunmaz her halde 🙂 😎

• ⭐⭐⭐

@Serap-2 Serap Hanım sizin yazılarınızda hep bir huzur hissi alıyordum, bu mesajınızla iyice emin oldum çok güzel bir insansınız 🥰 Umarım size de bu sene çıkar da oğlunuzla birlikte huzur içinde yaşarsınız 🙏🏻

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@Serap-2 Serap Hanım sizin yazılarınızda hep bir huzur hissi alıyordum, bu mesajınızla iyice emin oldum çok güzel bir insansınız 🥰 Umarım size de bu sene çıkar da oğlunuzla birlikte huzur içinde yaşarsınız 🙏🏻

Melek Hanım hisler karşılıklı olurmuş, ben de öyle hissediyorum inanın. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim ❤😍

• Bizim ilk baştan sadece benim annem biliyordu, çok destekledi aynı zamanda da torunlar uzak olacağı İçin üzülüyordu. Şimdi süreç bitmesine bir kaç ay kala eşimin ailesine de söyledik. Ve tepki gayet olumlu oldu. Sadece herkes elimim İngilizce için endişeleniyor bir de Gani ev araba var sizin daha ne olsun bir defa sohbet ettik :))

• sevindiler. ama o sevinç yerini daha sonra soru işaretlerine bıraktı. ne olacak, ne yapacaksın orada, rahat edecek misin vs... tabii ki ülkemiz makul bir yaşam sunabilseydi de gitmek zorunda kalmasaydık diye düşündüler sonra.

• ..........

• Uzun süredir bir şekilde yurt dışında yaşamak istediğimizi bildiklerinden, çok sevinmişlerdi. Şimdi vizemizi aldıktan sonra artık gidişimiz kesinleştiği için ufak duygusallaşmalar, göz dolmaları oluyor ancak bir yandan da yanımıza geldiklerinde neler yapacağımızı planlıyoruz beraber:)

• Bizimkiler baştan inanmadı. Gerçek olduğunu anladıktan sonra ise şaşkınlıkla karışık bir endişe içinde olduklarını hissettim. Daha sonra yavaş yavaş bu fikre alışmaya başladılar. Ülkenin ekonomik durumu her geçen gün kötüye gittiği için her ne kadar başlarda gönülsüz olsalar da benim daha iyi bir geleceğe sahip olmamı istedikleri için daha sonra bu fikri desteklemeye başladılar. Ama beni bundan sonra daha az görecekler diye içlerinde hafiften bir burukluk var. Bunu hissedebiliyorum. Sanırım tam olarak ne hissettiklerini bir gün baba olduğumda aynı durumu yaşarsam o zaman anlayacağım.

• sayın katılımcı arkadaşlar bu konu geride bırakılan hayat için çok önemli benim yaşım 59 allaha şükür her şeyim var 2 oğlumu okuttum mühendis oldular
    biri evlendi öbürü almanyayla iş sözleşmesi imzaladı türkiyeden çalışıyor ve seneye almanyaya gidecek bende anamın yanına gittim amerlikaya gidecem diye
    önce bir baktı sonra ne işin ver rahat battımı dedi o kadar bilirki ben dediğimi yaparım üstelemedi çıktığını çok kisiye söylemedim ama söylediğinizde kim arkadaş kim
    değil anlıyorsunuz desdek verenler oluyor ama köprü altına düşersiniz sürünürsünüz diyenlerde var umurumda değil gençliğim hep gelecek kurmakla çalışmakla geçti şimdi sıra hayallerin gerçekleşmesine geldi ben bu süreçte sadece eşimin görüşünü aldım ölümüne varmısın dedi varım dedi çocuklarım desdekliyor geride bir anam var onunda elini öper helalliğini alırım belki çoğunuzdan büyüğüm ama sizlere diyeceğim hayallerinizin peşinden gidin yere düşün sürünün asla pes etmeyin beni hiç bir şey yıkamaz deyin ben o zihniyetle gideceğim motivasyonum dedem 1910 yılında amerikaya gitmiş 5 yıl yaşamış dönmüş hep derim ben dedemin torunuyum

• şahsen 2023 kazananıyım ve halen söylemedim , mülakat günü vizem onaylanana kadarda söylemeyi düşünmüyorum .

• @viskican Bizde de durum aynı. Bir çok kez söylemeye niyetlendik ama, vize alamama durumunda boşuna heyecan yaratmış olmak istemiyoruz. GC vizeleri basılı pasaportlarımızı elimize aldıktan sonra güzel bir yemek organizasyonunda söylemeyi düşünüyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |